Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2005., 19:14   #21
Znam zato ih i ne nabavljam, a ako mi se koja slučajno počme umiljavat oko nogu-jednostavno je nabijem nogom...
stvarna-mishka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2005., 19:16   #22
Quote:
stvarna-mishka kaže:
Znam zato ih i ne nabavljam, a ako mi se koja slučajno počme umiljavat oko nogu-jednostavno je nabijem nogom...
odlichno

dok ne naletish na kakvog psa koji che ti odgrist tu poganu nogu
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2005., 19:17   #23
Quote:
stvarna-mishka kaže:
Znam zato ih i ne nabavljam, a ako mi se koja slučajno počme umiljavat oko nogu-jednostavno je nabijem nogom...
Iskreno bih jako rado da si mi u blizini. Noge.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2005., 19:26   #24
Re: bebac i mačka...

Quote:
Greystoke kaže:
Zanima me kako riješiti problem mace i bebaca od godine dana....imamo macu..kucnu....i naravno od kada je bebac stigao..stalno je ogranicavammo prostor za kretanje....branimo hodanje po igrackama i sl.....

zanimaju me slicna iskustva? kako ih rijesavate ili kako ste ih rjesavali?
Ja sam uvijek za to da djeca odrastu uz koju zivotinju, pes ili maca, ili hrcak, ili ribice...Tak' ce se nauciti voljeti zivotinje, a onaj tko voli zivotinje, voli i ljude. Meni su pesi zakon, no, dugo ce vremena proci kada cemo si moci priustiti jednoga njemackoga ovcara (moj favorit). Mozda za kojih par godina nabavimo micu-macu.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2005., 19:31   #25
Čitao sam da djeca koja rastu na farmi imaju manje problema sa alergijama, pa se pitam dali se sličan efekt može postiči i sa domačom životinjom Mislim, treba mi dobar razlog da si nabavim macu, s obzirom na zathjeve takve životinjice
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2005., 19:33   #26
Quote:
Secundo kaže:
Čitao sam da djeca koja rastu na farmi imaju manje problema sa alergijama, pa se pitam dali se sličan efekt može postiči i sa domačom životinjom Mislim, treba mi dobar razlog da si nabavim macu, s obzirom na zathjeve takve životinjice
to sam i ja chula i da ljubimci imaju isti efekt

a mace su ti puuuno manje zahtjevne od cukicha
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2005., 19:34   #27
Nema maca baš takve prohtjeve kakve recimo ima pas. Ona pajki, jede, pajki, jede, čoha se, drapne tu i tamo neki namještaj onak malkoc, i to je to
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2005., 19:37   #28
Quote:
Smart_bitch kaže:
Nema maca baš takve prohtjeve kakve recimo ima pas. Ona pajki, jede, pajki, jede, čoha se, drapne tu i tamo neki namještaj onak malkoc, i to je to
hehe ko da mog opisujesh - josh samo shto se on uvali kod nas u krevet i prede ko blesav

jutros je fino skochio u krevet i pregazio preko mojih nogu i uvalio se izmedju nas dvoje i prede li prede
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2005., 19:41   #29


Meni je recimo predivan osjećaj kad ti maca sama dođe. Ali sama. Neće doći kad ju zoveš ili kad ju TI hoćeš. To delaju pesi. A to mi se baš ne sviđa, preposlušni su.

Ali cica mica kad ti se uvali, točno osjećaš da te treba i zato je došla.

Ajme kaj ja brijem....zaboravimo ovo
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2005., 22:18   #30
Evo kod mene doma tri (3) mace i osmomjesecna beba, i sve u najboljem redu. Prva tri mjeseca smo im branili pristup kinderbetu, sad ni to vise ne - ali nisu ni zainteresirane. Imaju pristup svim igrackama i djecjem kuticu itd.
I sve za pet, obozavaju klinku i ona njih, nikad jos nikakve svadje, ogrebotina ili slicnog.
Einherjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2005., 04:31   #31
Quote:
Smart_bitch kaže:

Neće doći kad ju zoveš ili kad ju TI hoćeš. To
Moj macak dolazi kad ga se pozove. Ponekad dodje i kad ga se samo pogleda.
__________________
Lucy cried, I almost died, U know what we found?
Starfish&Coffee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 22:23   #32
mačka i trudnoća

Imate li ikakvog iskustva s mačkama u kući za vrijeme i nakon trudnoće?

Pitam zato jer mi imamo macu koja je već odavno s nama, no sada je beba na putu i malo se bojimo (a žao mi mace, no, ne želim dovoditi bebu u opasnost...)...Ginekolog je rekao da se ne trebamo bojati toksoplazmoze...
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 22:34   #33
..ne bi ti preporučila da budeš u kontaktu s mačkama jer t može prinit toksoplazmozu šta je pogubno za bebu...najbolje da je probaš uvalit nekome bližnjem dok se ne porodiš...
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 00:26   #34
ako maca ne izlazi vani i nema kontakt s vanjskim životinjama rizika nebi trebalo biti, više o tome možeš pročitiati na Roda.hr
__________________
Until this moment, I never understood how hard it was to lose something you never had.
Mary Bellows is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 02:15   #35
na toksoplazmozu se mozes testirati


nikakko cistiti maci pijesak u trudnoci
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 08:53   #36
Da, namjeravam testirati i sebe i macu na tox.
Inače, maca ide oko kuće, međutim, ne jede sirovo meso (a to je način na koji se tox. može dobiti).
Tek sam u prvom trimestru trudnoće, ali ipak smo macu počeli navikavati da više ne ulazi u sobu i ne spava s nama, kao do sada...; redovito perem ruke nakon što je diram; ni u ludilu više ja ne mijenjam pijesak...

Može li se uz ova nova pravila ipak ostaviti macu...mislim, žao mi je životinje (nismo je uzimali da bi je sada šutnuli iz kuće...) iako mi obitelj sjedi na mozgu oko mačke...i konstantno me pokušavaju zastrašit nekim prastarim, činjenicama neutemeljenim pričama, predrasudama oko teme "beba i mačka". (Najgore od svega je kada me dovedu u situaciju da biram:mačka ili dijete ma mislim...pa tko to želi svom djetetu loše.... )

I sam ginekolog mi je rekao da se ne moram bojati za tox. ako je maca kućna - što uključuje i dvorište od kojeg ne ide dalje - sterilizirana je, cijepljena, etc...donedavno i nije izlazila vani jer smo bilii u stanu, a sada smo u kući pa ima priliku gdje izaći...No, testirat ću na tox. i nju i sebe, pa da budem više mirna...

Zanima me ima li netko od vas iskustva s bebom i macom pod istim krovom - kakve su reakcije mace na bebu?
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 09:08   #37
Naravno da mozes ostaviti macu, samo je oprez pojacan.
Nikako, medutim, uzimati nove mace.


Sve je ok ako si ti vec dobila tox, pa ako nalazi ispadnu pozitivni - to je ocekivani i bolji rezultat nego da su negativni. Problem nije u samoj tox, nego u njezinom DOBIVANJU u trudnoci i posljedicama koje bi to moglo ostaviti na bebu.


Sto se tice mace koja se sece oko kuce, ali ne jede sirovo.. tu vec ne mozes biti sigurna ako ti ona nije 24/7 sati izmedu 4 zida..

----

Macu treba oduciti od toga da skace na krevet ili da tamo spava, i kad dobijes dijete paziti da se ne penje i ne spava do djeteta - mace vole toplinu i mogla bi nehotice uguisiti dijete. Pazi i da ne postane ljubomorna, nemojte ju zanemariti skroz kad dode beba. To bi bilo sve sto mi pada na pamet da sam cula o macama i bebama...
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 11:22   #38
najprije cestitke novoj trudnjaci
pa ako ti ginekolog rekao i znas da ne svrlja okolo, zasto se brines? mislim znam zasto se brines, trudnica si ali ja u stanu imam dva pesa i u pocetku sam se bojala, dlake, zmazanoce, bolestina, okolina me izludivala pitnjima i "dobronamjernim sugestijama" u vezi pasa, a onda sam si mislila, pa pesi su cijepljeni, secem ih samo po kvartu (nista po sumama i podrucjima s bijesnim lisicama i sl.), jedu industrijsku hranu (plus oblizeke, ali to nikom ne bi priznala ni za sta na svjetu ) i stan stvarno dosta cesto cistim i to sve podove peremo domestosom

zato napravi testove i prestani brinuti!
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 12:09   #39
Brijem da doktor ipak zna najbolje Vjerojatno nema razloga za zabrinutost, ali lagani oprez nikad nije na odmet. Ja obožavam životinje i oko kuće mi se stalno muvaju neke mace slatke i ja ih volim bez problema i podragati. Ne treba pretjerivati sa strahovima. Iza mace operem dobro ruke i mislim da ne bi trebalo biti ništa
koalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 10:48   #40
ja imam mačora u stanu od četreset i par kvadrata i planiram i bebu! moj mačak ne voli djecu (ni nečakinje, ni susjede, nikoga tko je maloljetan!) i kad nam dođe netko sa djecom, pogotovo beba, samo ju ponjuši i okrene se i ode. Ne želi biti sa bebom ni u istoj prostoriji! Uopće ga djeca ne zanimaju. Nikada nije bio agresivan, nego ga jednostavno ne zanimaju!
Ja planiram u prvih godinu dana mačka preseliti kod sestre i nakon toga ga vratiti...
jer za dijete je dobro da odrasta uz životinju...
__________________
ivaa
ivaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:31.