Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2009., 18:06   #21
Shhhhhhhht, hocu cuti.
__________________
"The richer you are, the richer your family is, and the richer your country is, the more likely it is that you will find life so good that you will choose to blow your brains apart."
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 00:11   #22
Quote:
Spot Perdita kaže: Pogledaj post
Teski fizicki rad ili specificne zdravstvene probleme ili nesto trece?
Jedna je na preko 7 i pol banki, druga na preko 8 banki. I još uvijek se dobro drže.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 08:11   #23
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Jedna je na preko 7 i pol banki, druga na preko 8 banki. I još uvijek se dobro drže.

-Stipe
Super,moja loza je isto dugovječna,ali zato ja možda odem brzo
Plavi Lav is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 22:31   #24
Quote:
Eric Prydz kaže: Pogledaj post
Ja sam bio na elektrofiziologiji srca prije par mjeseci, ugrubo postupak kojim se ispituje rad srca, jos tocnije "struja". Naime kod nekih ljudi je urodjeno ili s vremenom se dogodi da srce preskace sto zna stvarati probleme, odnosno signal koji dolazi srcu da se stegne i otpusti se moze putem "gubiti" ili dolaziti iz jos jednog ili vise izvora pa se oni onda jednim postupkom "spaljuju".
Prilikom elektrofizioloskog ispitivanja srce se stavlja pred razlicite kusnje u kontroliranim uvjetima naravno, ako bi nesto zakazalo tu su uredjaji na koje si prikljucen i naravno strucno osoblje.
Tako sam naucio da srce ima svoje sisteme da se zastiti, tako da nemas straha u dosta situacija.
Ipak bi bilo dobro napraviti obicnu EKG analizu iz koje se moze dosta toga ocitati (posebice ako se radi dvanaestkanalni) i po potrebi pristupiti problemu prije nego zagrizes u aktivnije bavljenje sportom, ako to imas za cilj.
Eto toliko...
Koja je razlika izmedu elektrofiziologije i EKG?

Stipe, hvala na odgovoru ali najvjerojatnije je vise faktora u igri
__________________
"The richer you are, the richer your family is, and the richer your country is, the more likely it is that you will find life so good that you will choose to blow your brains apart."
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 00:35   #25
Quote:
Spot Perdita kaže: Pogledaj post
Koja je razlika izmedu elektrofiziologije i EKG?

Stipe, hvala na odgovoru ali najvjerojatnije je vise faktora u igri
EKG graf ili crtez su na papir prenesene aktivnosti srca koje se dobivaju na nacin da putem elektroda koje se strateski postavljaju po raznim djelovima tijela (dobijes one stipaljkice kod zglobova na nogama i rukama te oko srca na grudnom kosu) s ciljem kako bi "pokupile" impulse koji su toliko "snazni" da nam zbog aktivnosti srca izbijaju na povrsinu koze.
Standardno i vrlo korisno sredstvo za dijagnostiku.

Elektrofiziologija je invazivna metoda (ulazi unutar tijela) kojom se kako napisah pokusava otkriti gdje dolazi do poremecaja u provodjenju impulsa koji daje zadatak srcu da se stegne ili otpusti.
Postupak se vrsi tako da ti zarezu obicno blizu prepone desne ili lijeve noge (iznimno se radi na ruci ali ti ne znam reci koji je to slucaj), stave se uvodnice kroz koje prolazi sonda i elektrode koje su spojene na stimulator i racunala.
Onda se stimulira rad srca sto je meni bilo prilicno neugodan osjecaj lezati na stolu mirno dok su pumpali srce na 160 bpma, a kada su se javili simptomi zbog kojih sam zavrsio tamo bila mi je prilicno panika. Za nekoga tko se boji davljenja u vodi kao kad bi se nasao u situaciji da se naprasno probudis na dnu bazena. Kada otkriju sta ti je (ili nije) moze slijediti ili ablacija ili dobijes lijekove za kljukati se, odlezis dan-dva u bolnici i ides kuci bogatiji za jedno iskustvo.
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:01.