Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2023., 18:46   #1
Slučaj premlačivanja iz Turnja - zar će stvarno ovako lako proči?

Ako niste upoznati s ovim slučajem, možete pročitati o njemu ovdje.

Ukratko dva turista su napadnuta od strane 8-10 lokalaca koji su jednog od njih udarili stolicom, deformirali mu lubanju i nastavili ga nesvjesnog cipelariti.

Sad čitam kako su napadači ili dio njih uhapšeni i kako će, pazite sad ovo, protiv sudionika koji su ga samo cipelarili i nisu ga lupili stolicom, biti pokrenut PREKRŠAJNI POSTUPAK "zbog prekršaja naročito drskog i nepristojnog ponašanja".

Znači, možda sam ja samo pravno nepismen, i jesam, ali je li stvarno moguće da će likovi koji su sudjelovali u nećem takvom biti gonjeni za "drsko i nepristojno ponašanje"?

Može li mi neko pojasniti ovo sve i što je za očekivati u vidu kazne za ove likove?

Podsjetilo me na ovaj slučaj, gdje su dva lika koji su na smrt pretukli zaštitara u klubu osuđeni na 3 godine. Pa kako je to moguće???
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2023., 19:41   #2
Quote:
Laki001 kaže: Pogledaj post
Ako niste upoznati s ovim slučajem, možete pročitati o njemu ovdje.

Ukratko dva turista su napadnuta od strane 8-10 lokalaca koji su jednog od njih udarili stolicom, deformirali mu lubanju i nastavili ga nesvjesnog cipelariti.

Sad čitam kako su napadači ili dio njih uhapšeni i kako će, pazite sad ovo, protiv sudionika koji su ga samo cipelarili i nisu ga lupili stolicom, biti pokrenut PREKRŠAJNI POSTUPAK "zbog prekršaja naročito drskog i nepristojnog ponašanja".

Znači, možda sam ja samo pravno nepismen, i jesam, ali je li stvarno moguće da će likovi koji su sudjelovali u nećem takvom biti gonjeni za "drsko i nepristojno ponašanje"?

Može li mi neko pojasniti ovo sve i što je za očekivati u vidu kazne za ove likove?

Podsjetilo me na ovaj slučaj, gdje su dva lika koji su na smrt pretukli zaštitara u klubu osuđeni na 3 godine. Pa kako je to moguće???
Moguce je jer zivimo u lijepoj nasoj Hrvatskoj.

Evo i ovo ako nisi znao. Danas sam naletio, a inace ne citam vijesti, ne gledam tv. https://www.index.hr/vijesti/clanak/...r/2493192.aspx
Memnom is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2023., 18:25   #3
Quote:
Memnom kaže: Pogledaj post
Moguce je jer zivimo u lijepoj nasoj Hrvatskoj.

Evo i ovo ako nisi znao. Danas sam naletio, a inace ne citam vijesti, ne gledam tv. https://www.index.hr/vijesti/clanak/...r/2493192.aspx
Da, vidio sam tu priču, ta me priča odvela do ove iz Turnja. Suludo! Znači slikali liku osobnu, prijetili se vozačici taksija DAN NAKON, i državni odvjetnik zaključio da im ne treba istražni zatvor da ne bi utjecali na žrtve

I još vidi šta je otac žrtve napisao u otvorenom pismu: "Ali je u dostavnoj naredbi, jasno obznanio adrese žrtava, kao da govori nasilnicima, eto sada znate i gdje stanuju."

Ne znam kolko puta sam pročitao ovakve priče. Pa recimo i ubojice Luke Ritza, koji su dobili nikakve kazne i onda nakon toga ponovno radili pizdarije. Da popizdiš!

I dam se kladiti da će ovi likovi isto dobiti smiješne kazne.

Stvarno se treba nešto promijeniti u pravosuđu i jako ozbiljno postrožiti te kazne. Samo ko će pokrenuti to?
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:33.