Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2007., 12:32   #41
Quote:
Zum-zum kaže: Pogledaj post
sethala, kako to da kujici nisu kupirana uha?
U stvari kujici su kupirane uši, mužjak je sa normalnim ušima.
Slike ostavljaju krivi dojam, i ja bi to pomislio da ne znam.
Mužjak je kod mene od svoja 3 mj. pa mu nisam želio rezati uši, a ženku sam otkupio od jednih ljudi, imala je 1,5 god. i bila je već kupirana.
Na nekim slikama je štenac sa ženkom, a on je sitniji od nje, pa ste možda pomislili da je to odrasli mužjak koji nije kupiran.
Inače ženka je bila u komi kad sam je doveo, puna buha, bolesti i strašno mršava.
Živjela je u katastrofalnim uvjetima i puštana u borbe.
Sad se oporavila i pravi je dogo.
sethlala is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 12:37   #42
Quote:
tamica kaže: Pogledaj post
Mozda zato sto je to zlostavljanje zivotinja. Sto nedostaje uhu?
Krivo si me shvatila, ne odobravam kupiranje. Samo mi je bilo čudno da ima normalne uši jer sam nekako naučila da stafovi, DA i sl. uglavnom imaju kupirana uha.

Inače, meni su pre pre pre kad su bebachi.
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 13:16   #43
ovo je mužjak



Zadnje uređivanje sethlala : 20.09.2007. at 13:46.
sethlala is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 13:26   #44
Imaš li još koju bebacha?
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 13:44   #45
bebaći


sethlala is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 13:48   #46
Savrsheni
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 19:39   #47
Quote:
sethlala kaže: Pogledaj post
Mužjaka vodim na posebnoj lajni sa alpinističkim kopčama, jer one kupljene u pet shopovima potrga za minutu.
Onda ih i ti mozes potrgati?
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 20:15   #48
pre su!
sivi_machor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 11:57   #49
bbb

svaka čast
škorpion 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 09:47   #50
Evo moja dva susreta sa DA otkad šećem pasicu:
Izlazim iz duboke šume i završavamo šetnju,a u šumu ulazi prekrasan DA i mlada prelijepa cura.Ja ne bi bila ja da nisam pitala i komentirala,kako se snalazite,je li vam to prvi pas....cura je,osim što dobro izgleda i što se po stavu odmah vidi da je psu alfa,još i pametna pa mi je objasnila štošta o tim psima(koji me iz nekog nepoznatog razloga fasciniraju),gdje ga je kupila,kako šeće,kakav je prema drugim psima...pitala me da li ga smije pustiti da se poigraju (učtivo sam odbila)...normalna vlasnica,normalan pas.
Drugi susret...mladi par...cura i dečko doslovno se šulja kroz šumu i vodi na lajni DA od 6 mjeseci(naknadno saznala) pa zamole mene da se odmaknem jer ga ne mogu zadržati na lajni.... ...usput saznajem da im je to prvi pas u životu!!!!.Oboje u strahu i grču.Kome će oni biti alfe?Svom psu sigurno ne.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 13:38   #51
Quote:
smucek kaže: Pogledaj post
: ...usput saznajem da im je to prvi pas u životu!!!!.Oboje u strahu i grču.Kome će oni biti alfe?Svom psu sigurno ne.
nemora to nista znacit...

ovaj pes kojeg imas...koji je to tebi pas u zivotu???

moj prvi pas je mene savrseno slusao...i bio je savrseno odgojen

sve ti to ovisi o tome koliko se posvetis svom psu, kakav si ti kao osoba, u kakvom on okruzenju zivi...istina Bog s DA je sve to malo kompliciranije ali se trudom sve moze postici
__________________
oni imaju moc ali nasa je noc
stenebordosko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 14:35   #52
Ima dobrih klipova na YouTubu. Upisite ''dogo argentino hunting''
__________________
LIVE AND LET DIE
Apsurdno je dijeliti ljude na dobre i zle. Oni su ili zanimljivi ili dosadni.
joe_luc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 16:17   #53
Quote:
stenebordosko kaže: Pogledaj post
ovaj pes kojeg imas...koji je to tebi pas u zivotu???
Često je teško pisanom riječju izreći nešto onako kako bi htio...pa je tako i meni komplicirano opisati pojavu tih dvoje zgubljenih likova,njihov stav,držanje,nesigurnost+prvi pas+upravo taj pas (koji mene,ponoviću još jednom,fascinira svojim izgledom i karakterom)=za mene situacija koju u budućnosti,kad pas postane odrastao procjenjujem kao opasnu.
Prvi mi je pas,kao što znaš,a osobno smatram da pasmine kao što je DA može kvalitetno odgajati samo osoba koja ima iskustva sa psima i koja se svojom osobnošću,bilo urođenom ili naučenom,može njemu nametnuti kao alfa.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 12:00   #54
Quote:
smucek kaže: Pogledaj post
...
Drugi susret...mladi par...cura i dečko doslovno se šulja kroz šumu i vodi na lajni DA od 6 mjeseci(naknadno saznala) pa zamole mene da se odmaknem jer ga ne mogu zadržati na lajni.... ...usput saznajem da im je to prvi pas u životu!!!!.Oboje u strahu i grču.Kome će oni biti alfe?Svom psu sigurno ne.
Tamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 19:12   #55
Quote:
miss_dior kaže: Pogledaj post
Jednog dana bih si svakako voljela nabavit DA, ali zasad nemam uvjeta za njega. Ne želim nabavljati preko uzgajivača, pa ću se vjerojatno načekat ako se bude udomljavao koji.

Prekrasni su mi
Općenito pohvalno razmišljanje i ako stvarno misliš da si u stanju jednog dana udomiti DA ne daj se odgovoriti kako god bilo, nećeš požaliti, naravno, ako je istina kad kažeš da imaš iskustva s psima jer kako i sama kažeš, nije dogo za svakoga...............jedini problem je što u prihvatilištu uzimaš psa ( bilo kojeg) kojemu ne znaš porijeklo niti u kakvim je uvjetima do tada držan što može itekako otežati situaciju bez obzira na pasminu...........dogo argentino ( ne argentinska doga kako naslov topica slovi ) iz kontroliranog uzgoja je pas koji je krajnje suzdržan i blag prema ljudima, ali s životinjama je najčešće sasvim druga priča i rijetko , rijetko koji se može šetati u naseljima ili uopće bez vodilice i to dobre prvenstveno jer je za početak zabranjeno zakonom šetati pse bez vodilice pa rasprava da li miožeš ili ne niti nema smisla jer NE SMIJEŠ niti je uredu prema drugim ljudima i psima šetkati uokolo sa slobodnim psom...........u prirodi ga također po zakonu ne smiješ puštati-lovišta osim ako ne želiš kaznu ili da ti pas nastrada....................s druge strane ako ti je dogo najsocijaliziraniji i najmirniji na svijetu i ako je i na vodilici svejedno ima neodgovornih ljudi koji vode pse bez nje ili ih puštaju slobodne na ulici, a često to nisu baš najneagresivniji psi, često izrazito agresivni i često napadaju druge pse pa će i tvoga, a svaki psihički normalan i stabilan pas će se braniti pa tako i dogo, a kad se dogo brani, posljedice su najčešće fatalne za onog od koga se brani i teško da ćeš tu moći što učiniti tako da na to moraš biti spremna prije nego uzmeš dogo ili bilo kojeg drugog psa.....................što se uvijeta tiče, kad je dogo u pitanju i imajući u vidu sve što sam prethodno navela, prvenstveno ga je jako teško držati u stanu, znam par slučajeva gdje to iole funkcionira uz veliki trud vlasnika, ali inače je potrebno i najbolje imati veliko dobro ograđeno dvorište takvo gdje se pas može svakodnevno i stalno istrčavati ( znači jako veliko) uz svakodnevne šetnje na lajni, naravno, samo što šetnja dogou nije ništa drugo do šetnja i razgledavanje, upoznavanje novih mirisa, a istrčavanje i njegove potrebe za istim koje su velike je nešto drugo...............možeš kao i većina nas još uvijek u dragoj nam lijepoj našoj kršiti zakon i odvoditi ga na osamljena mjesta u prirodi gdje ga možeš puštati, ali sumnjam da to možeš svaki dan,. ako da, samo naprijed ...................., naravno, imajući na umu da je dogo izrazito lovački pas sa strašno jakim lovačkim instinktomtako da moraš birati mjesta gdje sigurno znaš da nema divljači jer bi moglo biti svega, a teško bi se snašla u situaciji gdje ti dogo pronađe divljeg vepra i napadne ga bez iakve zaštite, ti sama, pas na njemu i pod njime i zaključi dalje sama
Dogo argentino je najljepši pas na svijetu, u tome se definitivno slažemo, izrazito moćan i pametan pas koji traži gospodara s velikim iskustvom sa psima ( zaboravit ono prvi pas pa me sluša, nema to veze s dogoom ), s dovoljno strpljenja i razumjevanja za psa jako posebnog karaktera jer dogo je jako lako uništiti i treba mu odlučan, smiren godpodar koji će prije svega biti u stanju razumjeti njegov karakter i potrebe te im se prilagoditi i naučiti živjeti s takvim psom bez da uništava ono najbolje u njemu-neizmjernu ljubav i nježnost prema ljudima i svim onima s kojima boravi i koje poštuje i voli te njegov neumorni i teško savladivi lovni instinkt jer to jedno bez drugog kod dogoa ne ide da se ne izgubi sve.


Quote:
sethlala kaže: Pogledaj post
Svakodnevno idemo na trčanje, otprilike 10-12 km. uz još razne treninge.

Ljude obožavaju i stvarno su bezopasni kao čuvari(barem su se moji tako pokazali)


Ali usprkos ranoj socijalizaciji nisam uspio zatomiti agrsivnost prema psima i drugim životinjama.

Moji dogosi su ekstremno agresivni prema drugim psima, osim ponekih, koje poznaju od prvih mjeseci života.

Na žalost osuđeni su na šetne sa lajnom, osim duboko u šumi, gdje ženku ponekad pustim.
Inače imam i dva križanca, koja sam pokupio kao štence sa ceste i udomio. Prema njima se argentinci ponašaju zaštitnički.
Što se trčanja tiče, nadam se da misliš isključivo na trčanje u prirodi , odnosno, po mekoj podlozi, trčanje uz bicikl i sl. je po cesti i uopće takav način treniranje je jako štetan za psa, zglobovi su im jako osjetljivi, a trčanje uz bicikl ili motor i auro kako neki rade jer tjeranje psa da radi nešto što inače ne bi , tj. pretjerivanje..........najbolje je kad ih već i imaš troje , pustiti ih da se sami istrčavaju i igraju u prirodi, to je jedino najzdravije i najispravnije, a za sve ostalno ne vidim smisla, dogo je prirodno mišićav i snažan pas kojemu treba održavati kondiciju i nikakvi extremni treninzi nisu potrebni niti će od nerazvijenog pas naparviti ništa posebno boljeg nego što je, samo će ga još više iscrpiti, otići će mo stavovi itd.

Moji su kod kuće izrazito čuvarski raspoloženi, ali s obzirom da nisu čuvarska pasmina treba u tom pogledu biti jako oprezan, ne smoje ih se ostavljati u nezaključanoj kući ili dvorištu kad vas nema jer dogo neće čuvati uljeza dok vi dođete , kad smo doma, tko dolazi prihvaćaju ga bez problema i maze se do besvjesti, do te mjere da su dosadni, jezik radi sto na sat i obožavaju se pentrati u krilo-svima

Ovo da se dogoi kako sazrijevaju znaju promjeniti što se tiče odnosa s drugim životinjama je često, najčešće tako biva, ali i kad ostanu ok s drugim psima i životinjama svejedno bi na prijetnju ili napad drugog psa itekako odogovorili istim.

Uz dogoe imamo i engleske bulldoge te bandoga, međusobni odnosi su ok, dogoica koja je u kući s nama je super sa svim našim psima, druge dvije nisu, jedna je kuplkjena odrasla i od početka nije išlo, druga je odrasla s njima, ali od jednog događaja koji je izazvala bulldogica više ne mogu skupa, bar ne bez moje prisutnosti dok je ova treća jako vezana s bulldozima i svima zapravo, ali ta kujica je izabrana kao najmirnija u leglu pa je kroz pubertet bila i dosta plaha što sad više nije slučaj, ali trebalo je dosta truda, znanja i strpljenja da se odgoji takav pas u stabilnog tako da bi teško preporučila nekome tko želi tako mirno štene da takvo i nabavi jer je s takvima još i teže raditi.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 19:15   #56
Netko je napisao da ne bi za živu glavu nabavio odraslog dogoa jer nije koker španijel, velika zabluda, za početak kokeri su jedni od načešćih pasmina koje grizu ljude i napadaju pse tako da što se ljudi tiče nisu niti za usporediti, dosta su nestabilne naravi da ne kažem živčane, nikad ih ne bi držala uz djecu, govorim o kokerima, naravno, ali dogo argentino je izrazito strpljiv i tolerantan pas s kojim nećete imati nikakvih problema što se odnosa s vama i uopće s ljudima tiče, s djecom su fantastični, jako malo pasmina je spremno istrpiti to što dogo istrpi od djeteta, ali problem kod osraslih dogoa je što se oni strašno vežu za gospodara i obitelj i jako teško podnose promjenu istog i stoga će dugo patiti, biti pod izrazitim stresom, tuliti noću, odbijati hranu tako da za odraslog dogoa treba imati jako puno vremena i strpljenja te mu se stvarno jako posvetiti da bi se oporavio i prilagodio na situaciju, a ako to uspijete, bit će vam vjerniji i odaniji nego bilo koje štene koje ste odhranili, govorim sve iz iskustva, naravno

Quote:
tamica kaže: Pogledaj post
Predivni su ti psi! Doista!

Mozes mi reci, kakvi su karakterno. Neku vecer sam jedno 20 stranica na jednom drugom forumu o njima procitala, i dosta je toga negativnog. Zacudilo me da se vise negativnog pise o njima nego o rotovima.

S obzirom da imam rottweilera, pa znam da se svasta pise, zanima me iz prve ruke kakvi su karakterno. Jesu temperamentni, dominantni itd.?
Iskreno me zanima što tebi znači negativno i na kojemu forumu, kad se oduzmu međusobne svađe i prepirke vlasnika najčešće ostaju samo pozitivne stvari, ali zavisi što je nekome pozitivno, meni je najpozitivnije to što su prema ljudima takvi kakvi jesu, a s obzirom da sam nekada posjedovala NJO pa u neku ruku poznajem i karakter rotova, vjerum mi da nisu ni slični, prvenstveno u odnosu prema ljudima, a pogledaj koliko imaš napada na čovjeka od strane rotova, NJO, dobermana i sl., naravno, njihova urođena osobina je napad na čovjeka i za to sluče te se prema tome i selekcioniraju dok dogo nema nikakvih sličnih sklonosti, on je plijenaš, a čovjeka ne smatra lovinom i kako je netko negdje rekao-hvala bogu

Quote:
sethlala kaže: Pogledaj post
Dominantni su, posebno mužjaci.

Mislim da je agresivnost vezana uz krvne linije, ne stogo uz odgoj, mada se odgojem može nešto napraviti.
A uzgoj i krvne linije nemaju veze

Dogo ima standardom propisan karakter i svako odstupanje je odstupanje od istog te se takvi psi ne bi trebali koristiti u uzgoju, ali nažalos, sve češće se pogotovo u nekim našim susjednim zemljama mogu naći dogoi koji će napasti i čovjeka, čak i svog vlasnika , a takvi psi se ne mogu nazivati dogo argentino jer ni nisu......................u pasmini dogo argentino se jako dobro zna koje su kakve linije i što daju i itekako se zna koje su vodeće linije na kojima treba graditi uzgoj samo što se danas ugogojem bavi svi i svatko, a da nemaju prethodnog znanja o isto, o pasmini i njenoj povijesti te se povode za novcem i zaradom, pare kujice s prvim susjedom ne bi li potrošuili koju kn za parenje i sl., a u takvim uvjetima i s takvim ciljevima se ne može daleko dogurati, nažalost, na kraju najviše pate sami psi pa i cijela pasmina dolazi na zao glas bez potrebe jer trebamo raditi i govoriti o tipičnim primjercima, a ne o ovim drugima.........evo ja osobno ne znam niti jednog dogoa koji je ili bi napao čovjeka osim u nekoj super extremnoj situaciji.

Quote:
porga kaže: Pogledaj post
Onda ih i ti mozes potrgati?
Ne razumijem što tu nije jasno, skoro nema to što dogo ne može potrgati ako hoće i ako mu dozvoliš, jedna od mojih kujica je već s 5 mjeseci kidala lančane ogrlice kao da su od stkla samo u jednom trzaju i ode i to kad bi bila sa sestrom i majkom u šetnji pa se glupirala u istoj, sad kad zna što smije i ne smije, nema problema, ali bitno je znati da može ako hoće, a može većina njih
A to da možemo i mi ako oni mogu ............zar misliš da mi možemo sve što dogo, odnosno, da smo bar toliko snažni ako ne jači ,
vjeruj mi da ne


Quote:
stenebordosko kaže: Pogledaj post
nemora to nista znacit...

ovaj pes kojeg imas...koji je to tebi pas u zivotu???

moj prvi pas je mene savrseno slusao...i bio je savrseno odgojen

sve ti to ovisi o tome koliko se posvetis svom psu, kakav si ti kao osoba, u kakvom on okruzenju zivi...istina Bog s DA je sve to malo kompliciranije ali se trudom sve moze postici
Naravno da ovisi dosta o tebi, ali ovdje je upravo riječ o onome što sam naglasila, dogo mužjak u rukama ljudi kojima je to prvi pas
Istina je da neki ljudi ni nakon 10 pasa ne znaju s njima, ali treba imati u vidu da je dogo mužjak uvijek dominantan prema drugim mužjacima, obično se ne obaziru na manje od sebe, kujice obožavaju , ali s velikim mužjacima
i to se iz njih ne može izvući niti ih se može naučiti drugačije, može ih se jedino naučiti poslušnosti i poštovanju prema svom vlasniku ako vlasnik zna kako, a ovi očito ne znaju i sumnjam da će taj dogo sretno završiti, vjerovatno zabijen u nekom boxu do kraja života jer ga neće moći savladati kad odraste, a od poslušnosti i odgoja očito ništa .upravo zato treba jako paziti kome se prodaje štene, nama je to najbitnije od svega jer svako štene zavoliš i vežeš se uz njega i niti želiš da vlasnik niti pas budu nesretni ni da imaju problema, a sve ovo i pišem da neki shvate u što se eventualno upuštaju kad uzimaju štene DA
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 19:28   #57
Što još reći osim da je dogo fascinantan pas, ali nikako nije za svakoga već prije za rijetke koji će imati vremena, ljubavi i strpljenja s njima i tada imati na samo najljepše već i najbolje pse na svijetu

...........malo mojih bijelaca
ovo vam ja pričam



white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 22:05   #58
Quote:
white alien kaže: Pogledaj post
Netko je napisao da ne bi za živu glavu nabavio odraslog dogoa jer nije koker španijel, velika zabluda, za početak kokeri su jedni od načešćih pasmina koje grizu ljude i napadaju pse tako da što se ljudi tiče nisu niti za usporediti, dosta su nestabilne naravi da ne kažem živčane, nikad ih ne bi držala uz djecu, govorim o kokerima, naravno,
1.Totalno si u krivu,zašto širiš takve dezinformacije. Jeli ti došla ikad kakva literatura pod ruku o kokerima.
Kokeri su bili jedno vrijeme popularna pasmina ,prepopularna,postali su meta "divljeg" uzgoja i švercera pa su sad poznati kao živčani i agresivni psi-svaki je pas preslika dvog vlasnika,ali to ne znači da se može i treba govoriti da su kokeri takvi kako si ih ti opisala,jel još ima ljudi i uzgajivača koje imaju predivne i prave predstavnike kokera,i koje se na ovakav način blati njih i njihov rad i to još od strane drugog uzgajivača.

2.To je kao da ja sad kažem da ja dogo ubojica ljudi,povedena ovim nedavnim slučajem kad je dogo napao svog vlasnika,al neću to nikada reć jer znam kakva je dogo pasmina.

3. rekla si da kokeri napadaju pse
a šta bi onda tribalo reć za mužjake dogo argentina koji ne mogu vidit jedan drugoga

Zadnje uređivanje nella_b : 02.10.2007. at 00:39.
nella_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 03:14   #59
Ispričavam se , nisam imala namjeru nikoga uvrijediti niti povrijediti, smatram da se svaki pas da odgojiti i preodgojiti u velikoj mjeri, zapravo, namjera je bila istaknuti da ni kokeri nisu igračke, a to što sam napisala nije proizašlo iz znanja o pasmini jer me takve pasmine osobito ne zanimaju već iz osobnog iskustva o s istom, upoznala sam ih podosta i bili su ovakvi kako sam napisala i trojica od tih su napali , tj. ugrizli svog vlasnika , a kao što je i s tim nesretnim dogom slučaj, prvenstveno i uvijek za takve stvari krivim same vlasnike..............imam dvoje djece koja su se imala prilike igrati s više dogoa nego što je većina ljudi ikad vidjela, ali kad su u pitanju bili ovi psi, nije bilo igre već bi negodovali, psi, ne djeca
S druge strane ima tu dosta istine što se uzgoja i linija tiče sigurno i kod njih, da štanceri ne paze što i s kim pare jer im nije to cilj, a vjerujem da je ista stvar imala velike veze i s ovim napadom dogoa na vlasnika jer ja iskreno ne mogu zamisliti takvog psa niti mogu zamisliti da me bilo tko od mojih napadne na bilo koji način, niti da zareži na mene jer to nije njihova priroda, dogo bi prije poginuo za gospodara nego mu učinio nešto nažao, ali to isto se može reći za bilo koju pasminu jer mi je nevjerovatno da pas ugrize svog vlasnika i tu većinom problem leži u samom vlasniku, ali kod dogao mi je ipak to šokantno kakav god da vlasnik bio jer normalan dogo to ne bi učinio ni strancu.
Činjenica je da preko 80 % ugriza dolaze od malih pasmina pasa pa se ipak da zaključiti da su nestabilnije naravi , npr. kad razmislim samo o ljudima koje poznajem , nema koga nije bar jednom ugrizao nekakav prkinezer, shi tzu , terijerčić, mini pinč i sve tako pa mi to ne izgleda da je samo u vlasnicima stvar, ali za takve napade se rijetko čuje dalje jer nisu značajni zbog same štete koju nanesu dok kad dogo ili bordo ugrizu, čuje se nadaleko.
Evo ti ja ne mogu više u šetnju kroz jednu ulicu gdje vrebaju dva pekinezera i doslovno skažu mojima na leđa i onda to jako zgodno izgleda kad moram daviti vlastitog psa da pusti ovoga tako da više tamo ne idem
Što se kokera nadalje tiče, moj najbolji prijatelj je nekad imao kujicu, malo je reći da su imali problema s njom, imali su pse prije i poslije nje, ali kako sam kaže, nikad više takvog, a nije nesposoban odgojiti psa, dapače, i da, napadala je pse ako je uhvatila priliku
Ja sam imala dva pekinezera i nikad luđe pse nisam imala, sreća što su tako mali jer ne mogu zamisliti takav karakter u dogoa npr.
i da, obožavala sam ih, ova frendova kokerica mi je isto bila simpa psić, zanimljiv svakako, a moji Rea i Ra the pekinezeri su bili presmješni psi, slušali su me besprijekorno, doduše smo mene , ali čim bi okom smaknula maltretirali bi moja druge pse,ako bi netko ušao u dvorište, grizli su za noge, čuvali su sumanuto čini mi se s užitkom , a možda je to s čuvanjem problem u meni i mojoj vezi s psima jer su mi svi strahovito privrženi pa mi se čini da bi me i hrčak čuvao
I bez uvrede bilo kojoj navedenoj pasmini jer nisam stručnjak za iste samo govorim iz osobnog iskustva, a i tema nije o njima niti sam je ja počela
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 03:32   #60
aha doga, ne droga....

ništa onda...
pozdrav
6ar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:00.