Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2016., 13:33   #841
A da? Mislila sam da je to do Tjedna restorana... Iako, baš onda se trebaju potruditi kako bi privukli gosta natrag. Kad čitaš neka lijepa iskustva s TR u Zagrebu, ovo je ohoho lošije
Bakerella is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 15:48   #842
Vela Nera je još dok su bili u Pješčanoj izgubila kredibilitet, meni su jednom prilikom donijeli takvo smeće na stol da me je bilo jako sramota pred gostima koje sam htio počastiti. Za stolom pored grupa stranaca odbila je couvert koliko je bio bijedan (jedna srdela iz savora i ništa drugo na velikom tanjuru).
Dule (gazda) malo je zabrijao na "crtice" kako čujem a ponašanje i poslovanje ne isključuje tu mogućnost. Definitivno nikad neću otići tamo, pogotovo zbog različitog tretmana gostiju prema staležu i uticaju (ok, ima toga svuda ali kod njih je baš primjetno).

Tivoli je što se pizze trenutno najbolji izbor pored Green Gardena (kod karting staze u Šijani), to potvrđujem.

No nitko ne piše o Lanterni u Pješčanoj koja je preporođena od kad je sin preuzeo posao? Samo sam jedan put otišao i bilo je vanredno, čekam slijedeću priliku...

https://www.facebook.com/RestaurantLanterna/?fref=ts
bodulas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 16:51   #843
Gastro ponuda u Istri

Quote:
MarLov kaže: Pogledaj post
U Dolu smo bili jednom, ali pred puuuno godina, tad mi se prostor bas nije dopao i mudilo je po kravama

Vjerojatno su u meduvremenu nešto sredili jer čujem da dosta ljudi ide tamo.



I na tim Danima otvorenih vrata smo bili jednom ili dvaput, ali isto u počecima, tad još nije bilo rezervacija. Ajme, koji je to stampedo bio

Pa leti od jednog do drugog jer nema mjesta, pa dodes na red kod drugog, nema hrane više. Pa ti spreme nešto drugo na brzinu u "popularnoj" količini kao sto he i cijena "popularna"...

Ne bi ti više ponovila. Radije neki drugi dan kad nema gužve, pa makar i po punoj cijeni.

Ali možda je sad sve to puno bolje organizirano.


Mi smo bili lani i ni slicno tvom iskustvu. Porcije ogromne, ljudi malo.

Edit: dobar opis za tetu u montizelu. Bila je i nama ta. Ja ju nisam posebno dozivljavala, ali primijetila sam taj "stav" kad sam pitala da li imaju fantu
Zlatica Blatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 20:14   #844
Quote:
Zlatica Blatica kaže: Pogledaj post
Mi smo bili lani i ni slicno tvom iskustvu. Porcije ogromne, ljudi malo.
To mi je drago cut
__________________
Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am. My attitude depends on who you are.
(Frank Ocean)
MarLov is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 10:45   #845
Quote:
bodulas kaže: Pogledaj post
Vela Nera je još dok su bili u Pješčanoj izgubila kredibilitet, meni su jednom prilikom donijeli takvo smeće na stol da me je bilo jako sramota pred gostima koje sam htio počastiti. Za stolom pored grupa stranaca odbila je couvert koliko je bio bijedan (jedna srdela iz savora i ništa drugo na velikom tanjuru).
Dule (gazda) malo je zabrijao na "crtice" kako čujem a ponašanje i poslovanje ne isključuje tu mogućnost. Definitivno nikad neću otići tamo, pogotovo zbog različitog tretmana gostiju prema staležu i uticaju (ok, ima toga svuda ali kod njih je baš primjetno).

Tivoli je što se pizze trenutno najbolji izbor pored Green Gardena (kod karting staze u Šijani), to potvrđujem.

No nitko ne piše o Lanterni u Pješčanoj koja je preporođena od kad je sin preuzeo posao? Samo sam jedan put otišao i bilo je vanredno, čekam slijedeću priliku...

https://www.facebook.com/RestaurantLanterna/?fref=ts
Samo na Forumu mogu doznati da je vlasnik restorana precijenjeni kuhar-snob na koki Eh, da sam sve ovo znala dok sam odlučivala gdje ići... Idući put obavezno pitam info ovdje

Ova druga pizzerija je In Forno, kako Google kaže-sjećam se da si već nešto pisao o njima. Pišem u tekicu!

Kakve su cijene u Lanterni cca?
Bakerella is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 08:12   #846
Je, točno, pizzeria pored kartodroma zove se In Forno. Mi u društvu zovemo je Green Garden po kartodromu, lakše je pamtiti.

U Lanterni računaj na 200 do 300 kuna po glavi, zavisi šta jedete. U svakom slučaju nećete izaći nezadovoljni.
Pred ovu sezonu otvorili su i vinski podrum gdje možeš degustirati vrhunska vina.
Dok je otac bio šef bio je to stvarno jaaako dobar riblji restoran a prije nekog vremena posao je preuzeo sin i podigao posao za još par stepenica. Nije da ih hvalim jer su mi susjedi (dvije kuće nas dijeli) nego su stvarno jedan pravi obiteljski restoran, onakav kakav treba biti.
bodulas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 09:53   #847
Ala šu vi ča ste bili po agroturizmima ovaj vikend napišite par besid za nas koji nismo bili da vidilo da li čemo poj. Žvelto
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 10:14   #848
Agroturizam Jadruhi

Odvojili su agroturizam i sad imaju restoran i valjda OPG. Prodaju i ribu. Kuhar ima logo Leda. Mi za svaki slucaj jeli meso. Koje je bilo neujednaceno peceno, tj od skoro sirovog do prepecenog. Za predjelo uzeli nareske. U koje vise ne stavljaju prsut ali to nisu rekli. Na dvije porcije nareska ide jedna kuglica sira sa tartufima.Ne kapin koliko ide u jednu porciju. Ponude martincice. Pitamo da li su same ili mjesane. Same. Super. Stigli kupovni sampinjoni. Desert gratis, ono ca imaju. Na 4 osobe 3 kolaca. Svoje vino flasiraju. Donedavno bilo rinfuzo. Kad fali ode gazda u podrum pa napuni flase. Meni nelogicno. Nisam placala pa ne znam ceh. Bili su mi puno bolji dok nisu bili restoran.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 10:56   #849
Lanterna najava za slijedeću subotu. Jbg, a ja ću taj vikend biti u Osijeku

bodulas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 08:19   #850
Oštarija Prstenac u Barbanu.
Pravi domaći kapuz i ombolo. Ombolo izvrstan a kapuz također, pa još oni kuhani komadići mesa u njemu... Šteta što mi nije bliže marendao bih tamo svaki dan.

bodulas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 22:28   #851
Konoba Rino, Momjan

Ugodan domaći ambijent, jako fina hrana i odlično vino, gdje ćeš bolje.

Jela se goveđa juha (x2), jota (x2), beefsteak u umaku od zelenog papra, janjeći kotleti, odrezak Fiorentina i fuži s boškarinom.
sve jako jako fino, jedino je Fiorentina bila rare po prijateljevoj želji, a ja preferiram well done (sorry, gastronomi ) pa mi nije bilo po guštu kad sam probala. njemu je i kaže da je odličan steak.
janjeći kotleti izvrsni.

poslužili su nam domaći kruh (s jako finom hrskavom koricom ).
sve navedeno uz 4 aperitiva, 4 salate, prilog dinstani krumpir (x3) i litru Prelac Malvazije u rinfuzi te litru i pol vode oko 750 kn.

probali smo i Prelac muškat, jako fino.
e da, konobarice uslužne, ljubazne,.stvarno sveukupan dojam za 10+.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 09:44   #852
Drago mi je da je kod Rina dobro i po navedenom i cijene su prijateljske.

Nemam nis novoga za napisati, samo Jure ali njega stalno hvalim. Nasla sam mu i manu. Cesto je tamo ista ekipa, treba nam 10 minuta da se pozdravimo sa svima prije nego sjednemo.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 09:48   #853
Imam novo, konacno sam bila u Tivoli na pizzu. Meni je bila dobra, mrvu prebogata. Volim mlinac tip. Nekima je bila prebogata, ispecena ali u sredini vlazna. Guzva, bucno, trebalo bi malo cvijeca ili paravana. Jeftinije nego u Rovinju i dosta Rovinjca zalazi usput za u/iz Pule.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 10:27   #854
Arboretum Pub, Fažana

Simpa prostor, dog friendly (ako je nekome bitno), slatka konobarica... A sada o hrani odnosno hamburgerima: ja sam jela neki sa pečenom šunkom a frendica sa marmeladom od luka - ne mogu sad naći nazive. Uglavnom, taj slatki luk meni ne odgovara u hamburgeru tako da mi je moj bio bolji U cijenu su uključeni krumpirići i malecka coleslaw salata.
Generalno je bilo fino, sočno i lijepe veličine ali da li ću potezati do Fažane (cca 50 km) i platiti 60-65 kn hamburger... Hm, jedino ako je PMS u pitanju.
Jedino imam malu zamjerku na pecivo: bilo je dosta tostirano, ja bi tu ipak malo smanjila doživljaj i tostirala samo unutarnji dio npr.
Po mojoj procjeni, ljepše je sjediti vani na terasi kad je sunčano i toplo.

Evo i fotke:



Peteani, Labin

Ambijent je (moram to opet spomenuti) stvarno prekrasan i ugodan, a i sa hranom sam bila jako zadovoljna.
Jelo se:
Jedna gusta juha od škampi i jedna sa vrganjima i porilukom – meni je bila bolja ova sa vrganjima jer je sa škampima bila na crveno, kao neka buzara đir. U redu, ali nekako mi nešto tu nije štimalo iako frend kaže da mu je bila odlična.
Njoki (veličine golf loptice cca) punjeni sa škampima u umaku od rakovice i poriluka te špageti u umaku od kozica, mini rajčica i tikvica. E tu se ne mogu odlučiti jer je oboje bilo za prste polizati
Lava cake uz kuglicu sladoleda od anisa i krostata sa šumskim voćem uz umak od vanilije: oba deserta perfektna.
Konobari turbo ljubazni i uslužni.
Cijena za dvoje 330,00 kn



Vela Vrata, Beram

Samo sam došla provjeriti da li je još uvijek dobro I je, prošli su kontrolu sa odličnim (5), hihi
Plata sa pršutom, salamom od bošarina i ovčjim sirom uz fini topli domaći kruh - za predjelo
Pljukanci sa šugom od boškarina i maneštra uz dodatak jedne kobasice (nju sam posebno naručila) – za glavno jelo
Cheesecake i pita od jabuka – za desert
Uživala sam u svakom zalogaju, ljudi znaju svoj posao
Konobarica jedna od boljih (od restorana/konoba koje sam posjetila): draga, nasmijana i brza. Cura je za svaku pohvalu
Jedini minus je to šta mi se roba čula na šugo kasnije, ali ne zamjeram i vraćam se opet!
Cijena za dvoje 316,00 kn
Bakerella is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 10:34   #855
Jao Peteani. Jao Vela Vrata. Zasto mi niste usput??

Ja bila u Perli jer Jure ne radi srijedom. Hrana vrlo korektna, otvorena malvazija Vivoda vrlo fina, glavno jelo, desert, vino, voda, kava cca 130 po osobi, porcije obilne, gljive mjesane umjesto najavljenih jedno sortnih martincica ili lisicarki. Fali mi tamo pokoja slika i cvijet. Maknuo je dio crnih casa. I imao poplavu na velikom krovnom prozoru uz kamin.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 10:49   #856
Quote:
Bakerella kaže: Pogledaj post

Peteani, Labin

Ambijent je (moram to opet spomenuti) stvarno prekrasan i ugodan, a i sa hranom sam bila jako zadovoljna.
Jelo se:
Jedna gusta juha od škampi i jedna sa vrganjima i porilukom – meni je bila bolja ova sa vrganjima jer je sa škampima bila na crveno, kao neka buzara đir. U redu, ali nekako mi nešto tu nije štimalo iako frend kaže da mu je bila odlična.
Njoki (veličine golf loptice cca) punjeni sa škampima u umaku od rakovice i poriluka te špageti u umaku od kozica, mini rajčica i tikvica. E tu se ne mogu odlučiti jer je oboje bilo za prste polizati
Lava cake uz kuglicu sladoleda od anisa i krostata sa šumskim voćem uz umak od vanilije: oba deserta perfektna.
Konobari turbo ljubazni i uslužni.
Cijena za dvoje 330,00 kn

ovo super zvuči, hvala za iskustvo. nisam još bila, ali jednom tjedno cca prolazim onuda i gledam kako lijepo izgleda taj 'novi' objekt i da vjerojatno usluga prati.
cijena je odlična za sve to... meni su svi koji su bili rekli da je malo paprenije, ali prema ovome ne stoji...
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 11:22   #857
Maremonti: eh, što meni Jure nije usput... Znam da je dobro (bila sam pred... hm, početkom godine?) i još kad vidim da ti tamo uživaš, šmrc
Ali doći ću ja do Rovinja u kontrolu, ne može to tako

wild rider7: pa da, i mi smo očekivali račun od (barem) 400 kn, ali eto
Juhe su 30/40 kn, špageti 75 kn, njoki 80-90 kn, lava cake 35 kn, krostata 25 kn. Jedno malo skuplje jelo koje sam uočila u meniju bila je hobotnica sa krumpirima - 120 kn, bifteci i neka jela s ribom (te cijene nisam zapamtila)
Bakerella is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 13:27   #858
Par puta kod Jure. Standardno dobar. Najbolji mi je i ne mijenjamo.

Nono Petrovija
Sve je bilo dobro, imali su guzvu zbog dana svoja. Mi mlatili po mesu. Cijene standardne. Moramo ovih dana u te krajeve na dane karamaji.

Nitko nis ne pise????
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 15:33   #859
Kakva je ponuda u slovenskom dijelu Istre?
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 17:26   #860
Za hranu ne znam ali od vina najviše nude Teran
bodulas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:18.