Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2015., 23:29   #1
Restorani sa zvjezdicama i slicnim ordenjem

posljednjih dana nekoliko je ljudi trazilo preporuke za restoran sa zvjezdicama, pa pretpostavljam da poneki imaju i pokoju sliku sa takvih mjesta...

novu sam temu otvorio kako se ne bi zagubile u moru svakidasnjih iskustava
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 23:30   #2
pa da razbijem led...
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 23:32   #3
weinsinn, frankfurt, jedna zvjezdica (nasa treca), trenutno #22 od 1900 na tripu

pozdrav iz kuhinje - foie gras parfe, dzem od bobica


cetiri vrste kruha (cetvrtu su donijeli u iducoj turi) i maslac sa zacinima


amuse gueule - lososasta riba, bundeva, umak od poriluka


marinirani smudj, svjezi krastavci, mouseovi od avokada i jos necega, djumbir, przeni sezam...


...plus pjenica od krastavaca i (urnebesni) tartar od smudja


vrganji, poriluk, borovnice (i jos nesto cega se ne sjecam)...


...plus mushroom soup shot (neopisivo prefino)


mesna okruglica (konigsberg - ne znam sto bi to trebalo znaciti), skamp, mousse od graska, jus
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 23:32   #4
grdobina, paprika, mousse od rajcice, mousse od safrana i komoraca, jus




pacja prsa challans patke u five spice umaku, persin, dim sum od pacjeg mesa


palate cleanser - pjenica od breskve i sorbet od kiselice


kruska, nugat i karamel


sljiva, curd od griza, badem, mousse od sljive...


...plus sladoled od necega i crumble




schwarzwald sladoled



tri i pol sata, predivno iskustvo. svaka preporuka


(slikano u zamracenim uvjetima bez blica, tako da je ispalo kako je ispalo)
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 23:49   #5
FineGold is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 22:35   #6
Smile

Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
tri i pol sata, predivno iskustvo. svaka preporuka


(slikano u zamracenim uvjetima bez blica, tako da je ispalo kako je ispalo)
cijena ove gastro "perverzije"???

Zadnje uređivanje L3go : 05.12.2015. at 12:52. Reason: img
Magenta123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 19:22   #7
Gmit ,krasne slike, krasna hrana!
Uvijek uživam u tvojim slikama a naravno i kulinarskim doživljajima i drago mi je da to dijeliš s nama!
Konigsberger klopse (s dvije točkice na o ) upoznala sam davno kad sam kupila knjigu "Sve kuhinje svijeta" 1984.-to su njemačke meatballs u vrhnju ,a kad se pojavio striček gugl (kako mu netko tepa) vidjela sam da su dobile ime po jednom gradu u tadašnjom DDR i priča teče dalje ali.. da tu ne pišem,kad utipkaš vidjet ćeš i sam.Mislim da je netko jednom na forumu i stavio rp
ben2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 19:59   #8
Quote:
ben2010 kaže: Pogledaj post
Gmit ,krasne slike, krasna hrana!
Uvijek uživam u tvojim slikama a naravno i kulinarskim doživljajima i drago mi je da to dijeliš s nama!
Konigsberger klopse (s dvije točkice na o ) upoznala sam davno kad sam kupila knjigu "Sve kuhinje svijeta" 1984.-to su njemačke meatballs u vrhnju ,a kad se pojavio striček gugl (kako mu netko tepa) vidjela sam da su dobile ime po jednom gradu u tadašnjom DDR i priča teče dalje ali.. da tu ne pišem,kad utipkaš vidjet ćeš i sam.Mislim da je netko jednom na forumu i stavio rp
bas ti hvala!

eh, guglao sam ja, ali bez 'er' na kraju, pa nisam dobijao nikakvu hranu
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2015., 20:08   #9
Koje su preostale dvije zvjezdice?
Jesu to tvoji najbolji obroci u restoranima ili si jeo i bolje negdje bez zvjezdica?
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2015., 21:40   #10
Quote:
spic kaže: Pogledaj post
Koje su preostale dvije zvjezdice?
ramseyjev petrus u londonu:
http://www.tripadvisor.com/Restauran...n_England.html

tada je bio #1 na tripu. nije vrh inovativnosti, ali, ne znam kako bi to opisao, to je do sada naj-profi restoran u kojem smo bili. atmosfera, izvedba jela i konobari. klopica je bila besprijekorna i jako dobar value for money jer se brdo toga (u smislu sljedova, ne kolicina, naravno) dobilo u sklopu 30gbp dnevnog menija. s tim da je a la carte vrlo skup. svakako ga treba jednog dana ponoviti


budget zvjezdica u londonu (soho):
http://www.tripadvisor.com/Restauran...n_England.html

isto set menu, sve je bilo fino, ali vrlo svakidasnje (sto nije nuzno mana)


Quote:
spic kaže: Pogledaj post
Jesu to tvoji najbolji obroci u restoranima ili si jeo i bolje negdje bez zvjezdica?
od onoga gdje smo bili, petrusu i weinsinnu jedino se zembin (pokojni?) le mandrac mogao pribliziti.


uglavnom, takvi su restorani vrlo interesantan dozivljaj. ne bih bas svakog dana jeo na takvom mjestu, ali 1-2 godisnje kada ima prilike za to - o da
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2015., 21:45   #11
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
ne bih bas svakog dana jeo na takvom mjestu
sigurno?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2016., 23:52   #12
tim raue, berlin, 9/6500 na trip advisoru, 34. restoran na svijetu u 2016., dvije michelinove zvjezdice
1/2

8 pozdrava iz kuhinje; gore desno je volovsko srce, gore u sredini svinjska potrbusnica, gore lijevo neka riba koja obitava samo u njemackoj, ispod nje rajcica punjena passion fruitom, do njega ljuta pjenica od krastavaca, itd


moj menu; 8 sljedova (jedan od tri aktualna degustacijska menija) plus nadodana opcija pekinske patke. koga to zanima, predlazem da ga citate paralelno sa slikama


1. imperial caviar (usoljena riba tipa incuna s yuzu (azijski citrus))


2. avocado (mlijeko od badema, pomelo)


3. hamachi


4. skampi, rajcica


5. suckling pig (dashi, japanski senf)


6. dekonstrukcija dim suma, tartufi, pacja pluca


7. shabu shabu (wagyu)
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2016., 23:53   #13
tim raue 2/2

pekinska patka 1/3


pekinska patka 2/3


pekinska patka 3/3


palate cleanser - zele od krastavca, sladoled od krastavca, mousse od passion fruita (urnebesno dobra kombinacija)


8. dunja i macadamia nuts na tri nacina


za rastanak - zele od kumkvata, praline s kumkvatom, punjeni kandirani kumkvat


jos dobio torbicu sa slatkisima za putem kuci


uvod. prilikom posljednje posjete apetitu, na kraju sam zakljucio da je apetit dosadan. nakon nesto promisljanja, mislim da se to ne odnosi samo na apetit, vec i na mnoge restorane tog nivoa. sve hrana je besprijekorna i zbilja ukusna, ali sve je to nekako vec vidjeno.

na stranu ocjene koje sam znao i ranije, ovo je the najbolji restoran u kojem sam ikad bio i tko zna kada cu i da li cu ikada imati prilike nadmasiti ovo iskustvo. tri i pol sata je proletjelo, covjek je prokleto mastovit, svako jelo je apsolutno savrseno osmisljeno, realizirano i ima smisla, i samostalno i u cjelini.

tesko je zapravo prenijeti dojmove, no, eto, spomenuo bih da je 'avokado' koji je zapravo dosta jednostavan, najbolje jelo koje sam igdje probao. na top listi 10 najboljih jela ikad, odavde bi se naslo bar pet komada. suckling pig je prokleto dobar (nestvarno hrskav, s dashijem koji dodaje umami okus i podize svinjce u nebesa), wagyu je s ovim jelom konacno dobio smisla (njegova masnoca se savrseno topila u odlicnom, laganom brothu), a pekinska patka je nevjerojatno uspjesna i mastovita dekonstrukcija.

jebeno
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 03:38   #14
AJME

Toliko puta sam bio u Berlinu i očito protraćio vrijeme.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 12:40   #15
Uf Gmit, pa ovo je bio pravi sex turizam.
shtifke is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 12:56   #16
Quote:
shtifke kaže: Pogledaj post
Uf Gmit, pa ovo je bio pravi sex turizam.
....što za Berlin nije nikako neuobičajeno.
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 20:13   #17
gmit, ovo mi se jako sviđa.

Koja je cijena ovog menija? Znam da je skupo i ne pitam ovo da započnem uzaludnu raspravu koliko bi tko potrošio za hranu i slične već viđene rasprave nego uskoro idemo u Berlin i stvarno me zanima.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 01:19   #18
Imaju na svom webu uredno istaknute cijene.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 03:08   #19
l'autre pied, london, 364 od 17k na TA, jedna zvjezdica (izgubljena za 2017. godinu)

amuse bouche, mousse od bundeve, tostirani pinjoli, bucino ulje, kesten


pecena heritage cikla, dimljena jegulja, hrskava kvinoja


jakobova kapica, ukiseljene shimeji gljive, dashi, cured yolk (zumanjak tretiran octom i soli, ne znam prijevod), lisce kamenice


przeni foie gras, jabuka, zele od jabuke, mrvljeni pain d'epice


oslic, dagnja, buttermilk, ljupcac, krumpir salata


jelenji file, crno pivo, klekove bobe, borovnica


predesert; mousseovi od bijele cokolade, limuna i limete, gorki karamel


varijacije cokolade i mente


zahvala; bijela cokolada i dunja


vec godinama ideja je bila otici u pied a terre koji je na glasu kao odlican (relativno) budget michelin starred restoran. iz ovog ili onog razloga do sada to nije bilo ucinjeno; ovog puta nisu radili u zeljenom terminu, no radio je sestrinski restoran l'autre pied...

zasto su izgubili zvjezdicu ne znam, hrana nije urnebesno inventivna i nevidjena (to nije uvjet za zvijezde), no, svako je od jela funkcioniralo i bilo vrlo ukusno. mozda nije potrebno skretati s puta, ali preporucam ako ste u blizini
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 03:27   #20
dinner by heston, london, 114 od 17k na TA, dvije zvjezdice

savrseno organizirana kuhinja


odlican sourdough bread, bezvezan maslac


meat fruit - zele mandarine, parfe od pilece jetre, toast premazan uljem i zacinima


pileca prsa, pire od celera, grilana emulzija luka, lisce kamenice


jus i leso kelj


tipsy cake - frisko peceni buttery brioche u custardu od vina, grillani ananas


zahvala; mousse od cokolade i keks s kimom



totalni mixed feelings. ako sam negdje zelio kusati tasting menu, onda je to ovdje. na zalost, nemaju ga, na izbor je nekoliko predjela, glavnih jela i deserata, bez amuse bouchea, predeserta i slicnih stvari (osim minijature na kraju). htio sam probati vise toga.

predjelo me odmah u startu razocaralo - je, parfe je bio bez ikakve greske, ali osim interesantnog izgleda, bio je gotovo identicnog okusa kao sto su svi oni po ostalim restoranima.

ok, druga dva slijeda bijahu zbilja vrhunski. piletina odlicna, okusna i socna. pire od celera sa pilecim temeljcem bio je apsolutno savrsen (prakticki je vise imao okus piletine od samog mesa), jus m-m-m, a obicni leso kelj (od zacina mislim da je bila samo sol) najbolji kelj ikada. glupo je trositi rijeci na kelj, al ovaj je bio urnebesno dobar. uopce ne znam u cemu je fora

topli brioche topio se u prefinom custardu. bez greske

sve u svemu, nije me toliko odusevilo kao sto sam ocekivao, nije bas best value for money, ali kada se iduci put ukaze prilika, otici cu ponovo probati sto jos imaju unatoc svemu, preporuka je da se ode probati, tko moze
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:00.