Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2016., 11:45   #1
Ručak za 20-30 kuna

Predlažem ovu temu za objavljivanje recepata za ručak za max 30 kn. Treba napisati cijene, za koliko osoba i ukratko recept. Ne mora biti ni neki komplicirani recept, nego da su barem ideje i da sve bude na jednom mjestu.

Nema chatanja, samo recepti.

Evo što sam ja danas kupila.
Srdele 1kg - 10 kn
Glavica zelene salate - 4 kn
Glavica zelja - 7 kn
i malo krumpira ću ubaciti iz vrta.

Znači srdele ću pržiti a zelje i krumpir skuhati na padelu. Salata obična.

I to je to! Dobar tek! :klap:
Ciao is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 19:06   #2
Grah sa slaninom i luk ili feferonke kao salata, slatki kupus sa svinjetinom, pangazius orly s krumpir salatom, grah salata s grahom iz konzerve,lukom i nekom konzerviranom ribicom, francuski krumpir (krumpir, luk, riza, slanina), francuska salata... za 3-4 osobe bez problema ispod 30 zuna... Sigurno jos dosta toga...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 00:14   #3
za 4 osobe

500 pršut kockica voštane (u diskontu 19,99 kn)
1 kg paradajiza cca 9 kn
češanj češnjaka 1 kuna

sve zajedno skuvat nemoš falit nikako , hranjivo , ukusno , vrijeme pripreme max 10 minuta (od toga na guljenje češnjaka ode 7 )

photo upload sites
free image uploading
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 08:30   #4
O isuše.

30 kn za koliko osoba?
Masa obicnih domacih ruckova ulazi u tih 30 kn.
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 09:25   #5
Varivo - luk, mrkva, krumpir oko 5 kn, suha mahunarka i zitarica 5-10 kn, povrce sezonsko ili smrznuto (mahune, kelj, grasak, rastika, poriluk, karfiol, tikva, buca...) opet 5-10 kn. Plus ulje i zacin. Ako bas treba moze i pol kruha - 5 kn.
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 09:37   #6
slažem se polly , puno jela se bi dalo skuhati za 30 kn za 4 osobe . e sad kvalitetu tih jela i kvalitetu prehrane nećemo komentirati ali s obzirom na stanje u državi i broj onih koji rade za minimalac i broj nezaposlenih vjerujem da ima puno onih koji za 30 kuna moraju smisliti ručak za 4 osobe .
Meni pada na pamet recimo faširanac( sa malo večim udjelom kruha ) krpice s zeljem i juha . ako se prate akcije dok je na akciji lopatica da se skuhati i ispod 30 kuna.
grah varivo s rezanom kobasicom, kelj varivo s njom, ma u biti sva variva ispod 30 kuna .
tjestenina bolonjez i juha i salata bez problema se može skuhati ispod 30 kuna za 4 osobe .
gulaš od svinjetine sa krumpirom.
pirjani pileči želučeki sa palentom ( pola kg želučeki 9 kn čini mi se) i neka salata i juha ispod 30 kuna ako se upotrijebi paket i pol želučeki - znači 0.18 kg po osobi , sasvim solidni normativ
pileča jetra ista priča ko i želuci
pohani batak zabatak dok je na akciji krumpir salata i juha ibspadne ispod 30 kuna
pržene papaline i krumpir salata i juha mislim da cijena može biti i ispod 20 kuna
uglavnom svi mi da se nađemo u situaciji da ne možemo potrošiti više na ručak snašli bi se
e da, zaboravio sam kruh. danas puno pekara kruh od jučer prodaje po kunu ili dvije komad
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 15:13   #7
Da, moze i juha (bistra ili gusta) kao predjelo - to je oko 10 kn cca
pa krumpir ili riža ili tjestenina s popečcima (odično od mahunarki kod mene) + sezonska salata.

Zaboravili smo kolače!
Barem jednom tjedno se može napraviti štrudla s jabukama ili sezonskim voćem (10-15 kn po protvanu) ili nekakav biskvitić (slična cifra).
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 15:21   #8
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
O isuše.

30 kn za koliko osoba?
Masa obicnih domacih ruckova ulazi u tih 30 kn.
Ako svako uzme 5 zlica kolko je dovoljno za ne umrijeti od gladu- moze se nahraniti i do 20 osoba.
Iako, kolega je prebacio navedeni financ.okvir- zbroj daje 30.99 kn
Steta. Inace vizualno plijene fotke
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 15:27   #9
2 kg krumpira - 12-14 kn
20 dag špeka hamburgera - 10-12 kn
kiselo vrhnje - 5 kn

krumpire očisitit, prerezati na pol, staviti na namašćeni lim ili na pek papir, začniti malo po želji i staviti gore nasjeckani špek
pečeno poslužiti uz kiselo vrhnje

možda sam mrvu premašila cifru ali zna se nać i jeftinijeg krumpira i špeka
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 16:08   #10
Ove primamljive slike su mi toliko zaokupile oko i razum da sam zaboravila čime sam htjela pridonijeti temi. Ne znam što zvuči bolje - kuhani komadi pršuta, kuhani komadi paradajza ili možda kuhani komadi češnjaka.

Ah, evo recepta.

Krvavice s kiselim zeljem i restanim krumpirom (za dvoje):

1/2 kg krvavica -15 kn
1/2 kg krumpira - 4 kn
1/2 kg kiselog zelja - 5 kn
2 luka - ne znam, 2 kn?

Krvavice peći u tavi na laganoj vatri (ili u pećnici). Odvojeno prodinstati luk, dodati zelje i nastaviti dinstati, dodavati vode kad zatreba. Krumpir skuhati s korom, očistiti i narezati, na tavi prodinstati luk, dodati krumpir, začiniti po želji.
__________________
Don't send me a winky face and then wonder why I show up at your house naked.
mpoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 18:43   #11
Pa dobro, moze se tu ugurati dosta toga. Razni rizoti, tjestenina sa nekim umakom, cuspajzi... A nije lose malo pomfrija te jaja na oko. Sve to ulazi u tu cijenu.
Riza, krumpir i tjestenina su dobri kad treba nekoga najesti za male novce, nazalost nisu zdravi ali eto.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 19:04   #12
Da..bas i ja razmisljam...
Ako cu nesto zbrckat, moze se. Tjestenina 5-6kn, sampinjoni 10ak kuna, vrhnje za kuhanje...
Ali ako cu skuhat juhu, pec meso i krumpire, snicele.. pa ne izadjem od mesara nikad ispod 70kuna. Mogu ja to kuci rascjepkat na par porcija al onda opet moram i veceru kuhat
__________________
It would be a crime to ever let you go...
slavica_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 19:56   #13
Studentski rucak: manistra s tunjevinom na crveno.

Onda je konzerva tunjevine bila 5-6 kn, pa bi sve skupa doslo 20ak kn (manistra, tumjevina, kapula, pelata ii sjeckana rajcica).

Svasta se da iskombinirat za 30ak kn (npr.rastika, blitva, kaul...)
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 23:55   #14
evo slične teme

https://www.forum.hr/showthread.php?t=333886
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 23:58   #15
ja bi radije kao poantu ove teme apostrofirao mogućnosti kako da se obitelj nahrani što kvalitetnije za što manje para

ima jeftinih stvari poput hrenovki i juhe iz vrećica sve skupa za 10 kuna ali učinak je slab, reka bi i zdravstveno opasan
znam dosta jako siromašnih koji i to malo što imaju troše na pogrešan način (pivo, razni keksi, najjeftinije salame , koncentrati rajčice i riža )

najbolji omjer hranjivosti i cijene vidim u svježem kruhu, mlijeku , kiselom kupusu i jajima

pokriva skoro sve potrebe za minimalne izdatke

pa sad kombiniraj

ja sam jednom na taj način tjedan prošao sa 80 kuna , živio normalno, nisam ni grama na vagi izgubio (a imam 105 kg)

mislim ne može se stalno tako , ali da vidim ideje za neku drugu verziju
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 09:41   #16
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
...... Inace vizualno plijene fotke
Mam ti je dosta i 10 kn za cetveroclanu obitelj. Utjecaj na apetit jel'

Nama je npr. sasvim ok paradajz juha i krpice sa zeljem pa trosak padne ispod 30 kn. Ili kelj cuspajz s kobasama.
No onda neki drugi dan prosjek ode vrit
A ima tu i puno hrane prije i poslije rucka
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 09:59   #17
Krpice sa zeljem su prilog, a ne rucak.

Slozila bih se s kolegom babunovicem oko poante teme. 20 kn za rucak nije nesreca, nego poziv na kreativnost.
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 10:17   #18
Ovisi koliko pojedes
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 11:13   #19
Bas tako.
Meni su krpice same, odlican rucak. Jako ih volim i pojedem ih uvijek brdo. Nikad ih ne radim kao prilog.
Moze i za malo kuna, ali ako se kupi finija tjestenina onda je to tucak za oko 20-25 kn. Za vise osoba.
Sad mi se bas jedu
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 12:04   #20
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Bas tako.
Meni su krpice same, odlican rucak. Jako ih volim i pojedem ih uvijek brdo. Nikad ih ne radim kao prilog.
Moze i za malo kuna, ali ako se kupi finija tjestenina onda je to tucak za oko 20-25 kn. Za vise osoba.
Sad mi se bas jedu
za krpice se ne kupi tjestenina nego se radi doma - te su najfinije
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:09.