Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2004., 21:00   #21
Imas bar jednog svjedoka kojem ne moras za taj iskaz platiti?

Zvjezdice i gloginje zato jer je to savjet drugome.

Palo mi onak na pamet da ga ti za sebe ne bi poslusala.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2004., 21:10   #22
Imam ih i previše

Velik dio moje šire obitelji je takav da trpi mir, jer se ne želi zamjerati, jer se boje konfrontirati, i sl. I onda trpe npr. neku stvar koja im smeta. I onda dođem ja i to maknem. I baš me briga. Jer tome tu nije mjesto.
generalno sam miroljubljiva i strpljiva, ali kad netko gura nos u moje stvari ili me ometa, onda mogu biti baš bitch.
ma nekad se uplašim kad se pogledam u ogledalo

Quote:
Gospon Pes kaže:

Zvjezdice i gloginje zato jer je to savjet drugome.
Pa pitao me chagalj. Red je čovjeku odgovoriti
Al ne bi ja nikad njegovim zvjezdicama po gloginjama
 
Odgovori s citatom
Old 05.11.2004., 21:15   #23
Quote:
Oleander kaže:
....ali kad netko gura nos u moje stvari ili me ometa, onda mogu biti baš bitch.
A koliko traje da se ispricas? Dulje od 10 minuta ili ni toliko?
Quote:
Al ne bi ja nikad njegovim zvjezdicama po gloginjama
Ja bih, ali eto, ne da mi nikad priliku.

Nije se odnosilo na to kome je bio savjet. Poanta je bila u (necem) drugom.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2004., 21:47   #24
Talking

Quote:
Gospon Pes kaže:
A koliko traje da se ispricas? Dulje od 10 minuta ili ni toliko?

Ja bih, ali eto, ne da mi nikad priliku.

A to te buni!

Pa ovako. Ako sam uletila u sukob, svađu s X zbog nečega, onda ću se uvijek ispričati. Pa čak i ako je X sam tu svađu izazvao. Ali ja mislim da je etički (za mene!) ispričati se za svađu (burnu reakciju, šporke riči) s moje strane. I to ću uvijek napraviti. Pa i crnom vragu se ispričati. Ne mislim da će mi time pasti kruna s glave, niti da je to znak da me se može gaziti.
Ako me neki Y samovoljno ometa u mom životu i izboru ili bilo što što mi ne odgovara, reći ću mu da to tako ne može i ignorirati ga (blaži slučajevi), a u težim slučajevima, kada me netko ugrožava - grizem. Tj. napravit ću sve u mojoj moći da me zauvijek ostavi na miru.
(To naravno ovisi i o tome koliko poznam dotične, koliko mi je stalo, i jesu li 'incidenti' privremeni ili trajni. I normalno, prvo ću se truditi riješiti problem, i probati razumjeti, ali ako baš nikako ne ide --> )


Jednom davno, davno mi je mama rekla kako ja mogu biti takva da ne mogu/ne želim nikome udovoljiti, kako mogu biti tako bezosjećajna i okrutna (a htjela je da se obučem onako kako je ona htjela)....
A ja sam na te riječi pukla od smijeha, doslovno
Jednostavno sam pretvrdoglava da bi mi netko mogao nametnuti svoje stavove. Sad, koliko je to dobro ili loše....

P.S. Ne diraj mi chaglja

Zadnje uređivanje Oleander : 05.11.2004. at 23:19.
 
Odgovori s citatom
Old 31.12.2005., 01:28   #25
Quote:
zvjezdicaiz mora kaže:
ispada da je ona tako izabrala. u skladu sa svojom svijesti,
odgojem, znanjem. da, tužno
Na neki način da, uvijek u skladu sa svim tim, tj. uvijek u skladu sa svojim stanjem.
Dakle - za tugu nema razloga, ona nas samo onemogućava da naslutimo da nije baš sve samo slučajnost.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2005., 12:25   #26
on je pumpa negativne energije. Odasilje negativnu energiju i negaticvn talase, i negativno prima, uzima, crpi od drugog.

Mnogo toga mogu "progutati" ali da ima Negativna i Pozitivna ENERGIJA - to "malo sutra"!

Da postoji POTROŠAČ koji ENERGIJU pretvara u Negativnu ili Pozitivnu - to da.

A susjedu, (pre)dobra zena koja je oboljela od raka, muz ju ignorira i cijeli zivot potcinjava...i sve tako....a zena je dusa od covjeka.....a svi ju gaze... dušebrižno mogu sažaljevati oni koji ne vjeruju u reinkarnaciju i karmu putem koje se Otplaćuju dugovi.

Za primjer - ja (kojeg svi oduvijek znaju kao dobrog čovjeka) 50 sam godina trovao moje tijelo alkoholom i cigaretom - nakon čega sam obolio od raka.

Eto, to je "dobar" čovjek - (a to je i KARMA!).
delija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:11.