Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2011., 10:32   #1
Frizerke

Frizerke i frizeri,razmjenjujmo nasa iskustva
__________________
Au revoir...
Phenelope is offline  
Old 06.12.2011., 11:05   #2
Jednostavno ih prezirem.
Te picke su toliko glupe da je to cudo jedno. Valjda prilikom upisa u tu usranu srednju skolu polazu IQ test. Koja ima manje od sobne temperature - zagarantiran upis.
: puna predrasuda i losih iskustava :

Svaki ali svaki jebeni put kad sam isla frizeru - kazem jedno - picka napravi nesto gotovo pa - dijamterlno suprotno.
Nikad to nisam razumjela.
Kazes - odrezite mi vrhove, picka oreze cijelu kosu. Pa cekaj, jesam rekla vrhove il sam rekla skrati za pola?
Naime, postoji distinkcija izmedu ta dva termina.

Cesto sam mislila da je mozda do mene, mozda govorim nerazumljivo, mumljam mozda, mozda rabim preprosirene recenice... al onda sam skuzla da je vecina ljudi prilicno nezadovoljna i da dosta cesto znaju izac iz salona sa kapom na glavi pa cak i kod ''provjerenih'' frizerki kojima dolaze stalno.

Cak i moj otac, koji kaj - malo mu posisas kosice oko uha i malo iza glave, pa u jedno 40% slucajeva izade iz salona ko U.S. Marin i vrlo cesto nije odvec zadovoljan jer mu je osisala - previse.
A isto se radi o frizeraju u koji ide - stalno (i to je vec deseti po redu, jer je od ostalih salona odustao jer je u vise od 70% izgledao ko americki marinac ).

Vec preko 10 godina bilo kakve zahvate na kosi - radim sama.
Sisam se sama, kaniram se, farbam, radila sam si cak i pramenove.
Ne bi sjela na onaj stolac ni da mi plate.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Old 06.12.2011., 11:14   #3
Ekhm..

Je li ovo topic gdje razmjenjujemo iskustva o frizerkama ili topic gdje bi se trebale okupljati frizerke?

Ako je ovo drugo u pitanju, dorin post mi je u ovom kontekstu legendaran
__________________
What if nothing exists and we're all in somebody's dream? Or what's worse, what if only that fat guy in the third row exists?

Woody Allen
White Russian is offline  
Old 06.12.2011., 11:24   #4
Quote:
White Russian kaže: Pogledaj post
Ekhm..

Je li ovo topic gdje razmjenjujemo iskustva o frizerkama ili topic gdje bi se trebale okupljati frizerke?

Ako je ovo drugo u pitanju, dorin post mi je u ovom kontekstu legendaran
Predmnijevam da je ovo prvo, da je ovo drugo onda bi tema bila primjerna za Posao i karijera podforum.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Old 06.12.2011., 11:24   #5
o bože dora
ja fakat ne kužim tu tvoju nadrkanost na čitav svijet, ima nešto šta tebi ne smeta i netko koga ne hejtaš ?

znam par frizera, s par njih sam si dosta dobra i imam samo riječi hvale za njih
ljudi se trude raditi najbolje što mogu posao za koji su se opredjelili a koji nije nimalo lagan
ne znam dal da krenem od milijon vrsta i tipova kose i sa svakom je drugačije raditi, ili od milijon pustih želja klijenata pa sve do čitavog dana stajanja na nogama

a najgadnije su ove puste želje jer kad ti dođe žena koje hoće odrezati recimo samo vrhove često je to nemoguće napraviti samo tako jer se mora oblikovati nekakva frizura za koju će možda biti potrebno odrezati mrvicu više jer je dotična došla s đumbusom na glavi
ali bože sačuvaj probati to nekome objasniti
odrezati vrhove si možeš sama doma, uzmi škare i udri brigu na veselje ali ako dođeš kod frizera oni će ti napraviti neki oblik za koji je potrebno možda uzeti par cm više

tako da eto...nemam posebno mišljenje o frizerima, ima ih dobrih i loših kao i u svakom drugom zanimanju
jedino što mogu reći je da cijenim svakoga tko radi svoj posao savjesno i s voljom
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Old 06.12.2011., 11:31   #6
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
o bože dora
ja fakat ne kužim tu tvoju nadrkanost na čitav svijet, ima nešto šta tebi ne smeta i netko koga ne hejtaš ?
Znaci ovak, ti znas par frizera, s njima si super i sad bi ja trebala dijelit tvoje misljenje jer u suprotnom sam nadrkana i ''hejtam'' cijeli svijet?

Aupicku
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Old 06.12.2011., 11:33   #7
Lijep pozdrav, na ovom topicu moze se govoriti o svemu, do djeljenja savjeta za kosu i nadalje, naravno mogu se okupiti i ostale frizerke, cilj je da pomognemo ostalima u razno raznim savijetima. Svi ste dobro dosli.
__________________
Au revoir...
Phenelope is offline  
Old 06.12.2011., 11:38   #8
Quote:
dora kaže: Pogledaj post
Znaci ovak, ti znas par frizera, s njima si super i sad bi ja trebala dijelit tvoje misljenje jer u suprotnom sam nadrkana i ''hejtam'' cijeli svijet?

Aupicku
ne bi uopće trebala dijeliti moje mišljenje nit sam to rekla
a da si nadrkana na sve je preočito iz tvojih postova, između ostalog nadrkana si i kad ti netko kaže da si nadrkana
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Old 06.12.2011., 11:44   #9
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
ne bi uopće trebala dijeliti moje mišljenje nit sam to rekla
a da si nadrkana na sve je preočito iz tvojih postova, između ostalog nadrkana si i kad ti netko kaže da si nadrkana
Daj probaj ili rabit ignor za moje postove ili (ako vec odgovaras na njih) odgovori ponesto vezano uz njihov sadrzaj.
Dal sam ja glupa, nadrkana, u zenu, pametna, bilo koji tvoj dozivljaj mene - onak, s takvim forama mi sjasi sve dok ja ne budem tema.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Old 06.12.2011., 11:47   #10
Quote:
dora kaže: Pogledaj post
Daj probaj ili rabit ignor za moje postove ili (ako vec odgovaras na njih) odgovori ponesto vezano uz njihov sadrzaj.
Dal sam ja glupa, nadrkana, u zenu, pametna, bilo koji tvoj dozivljaj mene - onak, s takvim forama mi sjasi sve dok ja ne budem tema.
o bože dora

a šta nije bilo vezano uz sadržaj ?

a ne ignoriram nikoga, jednostavno ili ne provodim toliko vremena ovdje da mi to treba ili mi nije toliko stalo da bi me nešto naživciralo
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Old 06.12.2011., 12:05   #11
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
o bože dora

a šta nije bilo vezano uz sadržaj ?

a ne ignoriram nikoga, jednostavno ili ne provodim toliko vremena ovdje da mi to treba ili mi nije toliko stalo da bi me nešto naživciralo
Nije.
A sacu ti pojasnit zasto.

To sto ja generalno prezirem frizerke kao zanimanje i sto u to svo vrijeme mojih odlazaka u salone nisam nasla ijednu koju bi smatrala zadovoljavajucom i kojoj bi ''povjerila'' svoju kosu u ruke i ne cudila se poslije - kakvo mi je sranje napravila iz kose - ne znaci da sam ja ''nadrkana'' a niti da ja ''hejtam cijeli svijet''.

To znaci samo da hejtam frizerke.

A izmedu generalne nadrkanosti i generalnog ''hejtanja'' svega i nadrkanosti na frizere i ''hejtanja'' istih, postoji tako velika razlika da ti ja to valjda, sa tvojih 25+ valjda ne moram objasnjavat.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Old 06.12.2011., 12:20   #12
joj dobro dora majkice ti isusove kak imaš volje i snage prepirati se sa svakime ??

nisam to rekla samo na temelju ove teme nego recent tema - od parkinga ispred zgrade, starih i ružnih autiju, ljudi koji imaju auto, prolaznika na Jarunu, žena koje misle da su drugačije od drugih žena itd.

ja ne kažem da je moj dojam sveopća istina niti da si ti ekšli takva, ali je moj dojam koji sam dobila čitajuć tvoje postove

ako znaš da nisi koji se jarac uopće uzrujavaš

a prva rečenica koju si napisala o frizerkama da su glupe pičke s iq-om sobne temperature mi je nešto užasno ružno za reći na taj način, baš zato što pretpostavljam da ekšli to ne misliš baš tako kako si napisala
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Old 06.12.2011., 12:24   #13
Frizerka ne znaci biti manja razina znanja, naprotiv, to je jako tesko zanimanje, nije lako to biti, za to treba velikog znanja i talenta...
__________________
Au revoir...
Phenelope is offline  
Old 06.12.2011., 12:40   #14
Nisam ni ja nešto pretjerano zadovoljna s frizerkama. Par puta su me ugodno iznenadile, ali zato su mi nekoliko puta i poprilično pogriješile.

Definitivno mi je najgore iskustvo bilo prije par godina.
Frizerka je komentirala moju boju kose, ali ne profesionalno tipa da je loše obojana ili išta slično nego da je njoj moja boja kose toliko ružna da ju nikad ne bi imala i onda mi je rekla za haljinu koju sam nosila da je slična onoj što njena baka nosi.
Ja sam bila totalno šokirana, uopće nisam znala što da joj odgovorim. Onako ženska me uvrijedila, a ja ni kriva ni dužna.
Sva sreća se umiješala njena šefica koja joj je rekla da ode vanka kupit nešto, pa se pobrinula za ostatak. I na kraju se ispričala, rekla je evo 10% popusta za "probleme". Još uvijek mi nije jasno zašto je žena bila tako zlobna.

Nisam primjetila neku veliku razliku između skupih i jeftinih. Ali još uvijek pokušavam nać svog frizera i nikako da mi uspije.
__________________
Immigrants, we get the job done
Sadie Borge is offline  
Old 06.12.2011., 12:49   #15
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
joj dobro dora majkice ti isusove kak imaš volje i snage prepirati se sa svakime ??
Rugala se sova sjenici

Daj mi reci, sta ti radis? Ne bolje pitanje, sta ti mislis da ti radis konkretno u ovoj temi?

K tome, posto mislis da dolazim na forum.hr?
Po intelektualne rasprave? Savjete? Ne znam... druzenje jebote
Dolazim se - tocno to - prepirat o glupostima

Quote:
ja ne kažem da je moj dojam sveopća istina niti da si ti ekšli takva, ali je moj dojam koji sam dobila čitajuć tvoje postove
A ja ti kazem da si svoj dojam zadrzis za sebe jer isti mene ne zanima.
Cak stovise cudim se da (ako mi vec ides replicirat na post, fejplamat i rolajzat) da nisi u stanju prokomentirat post i njegov sadrzaj nego komentirat - mene.

Komentiraj mi post, reci da to sto mislim o xy je glupo, jadno, nekako... al ako kazes da sam ja glupa, jadna, nekakva... cuj, takva konstatcija govori mi nesto. Ne bi o tome sto mi govori.


Quote:
ako znaš da nisi koji se jarac uopće uzrujavaš
Zasto uopce mislis da se uzrujavam?
Zato jer ti odgovaram? Zato sto ne stavljam hrpu smajlica?
Koja jebena glupost!

Quote:
a prva rečenica koju si napisala o frizerkama da su glupe pičke s iq-om sobne temperature mi je nešto užasno ružno za reći na taj način, baš zato što pretpostavljam da ekšli to ne misliš baš tako kako si napisala
Upravo to mislim.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Old 06.12.2011., 12:50   #16
Moja frizerka je žena sa skoro 20 godina iskustva, koja zbilja zna svoj posao i radi ono što joj korisnik kaže
Radila mi je minival i držao je godinu i pol. Kad god me ošiša, to je onako kako ja želim.
Jedina zamjerka koju imam je ta što ponekad ne stignem doći na red jer je kod nje skoro uvijek gužva
Crnjača is offline  
Old 06.12.2011., 12:52   #17
Svaki put kad su mi nešto sfušale, naravno da sam bila ljuta ko ris, ali nakon par cigareta i duboke introspekcije, shvatila sam da je to zato što nemam pojma o kosi nit o tome što mi stoji, nego sam uvijek ustrajala na nekim eksperimentima koji nemaju veze s vezom .
Biological is offline  
Old 06.12.2011., 13:00   #18
Quote:
Biological kaže: Pogledaj post
Svaki put kad su mi nešto sfušale, naravno da sam bila ljuta ko ris, ali nakon par cigareta i duboke introspekcije, shvatila sam da je to zato što nemam pojma o kosi nit o tome što mi stoji, nego sam uvijek ustrajala na nekim eksperimentima koji nemaju veze s vezom .
e pa baš sam to htjela reći
radim posao koji je po željama klijenata jako sličan onom frizerskom gdje ljudi valjda očekuju da sam ja čarobnjak koji će mahnuti štapićem i učiniti nemoguće

ja radim sa slikama koje ja dobijem dok frizeri rade s kosom koja je pred njima, i ne mogu izmisliti nešto čega nema i napraviti od slike gole ženske žensku koja je obučena...idući puta se nemoj slikati gola pa ćemo razgovarati dalje
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Old 06.12.2011., 13:07   #19
Pa e. I dogodilo mi se da dođem u frizeraj i velim da radi što želi, ali ipak sam imala neku mentalnu sliku što bi to trebalo biti. I onda me ošiša onako kako mi stoji, ali to nije ono što ja želim vidjet . Što ćeš, kod takvih stvari sam si sama kriva najviše.
Biological is offline  
Old 06.12.2011., 13:09   #20
U danasnje vrijeme postoji mnogo vrsta frizura i novi trendovi. Starije frizerke sa 20-30 godina iskustva, po mom znaju i jesu iskusnije i znaju mnogo toga, ali mlada populacija kao ja i ostale frizerke smo u vecoj fazi i modernijeg iskustva, kao frizerka svaka mora imati osjecaja prema osobi i njenoj kosi.
Svaka frizerka mora imati unaprijed viziju u glavi cim pogleda osobu koja zeli promjenu. Sama sam se prepustala frizerkama koje rade u salonima ali neznaju osisati ili nesto drugo,kad im sjednes pred ogledalo i kad te pitaju sto zelis,one to naprave ali nije to to, ili kad im se ti obratis pa ih pitas za preporuku, a one kazu `neznam smislit cemo nesto` i naravno prepustis se i naprave od tebe ono sa cime nisi zadovoljna.
__________________
Au revoir...
Phenelope is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:18.