Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2013., 19:47   #2301
samo bi da upozorim neke pojedince,kad nisu shvatili,na privat im pisem zbog toga,sto mislim da te stvari nisu za javnost,
volim posavinu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 19:49   #2302
Quote:
volim posavinu kaže: Pogledaj post
eheheh,cuj tikao neki isljednik,ti bi sve podatke,dovoljno ti je to,bilo nas u pocetku oko 600,naoruzani,spremni,kasnije smo imali i topnistvo,i tenkove,ali nas je netko(......) sistematski razarao,unistavao,tako da vec u osmom mjesecu 92 ostalo oko 200 ljudi, i naravno svaki dan sve manje,sto od ranjavanja,pogibije,a neki su i pobjegli,,,,
pa pitam što me zanima. Odakle oružje, odakle ste početkom rata očekivali pomoć. Po tvom mišljenju da ste ostali u punom sastavu bi li se uspili obraniti?
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 19:59   #2303
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post
pa pitam što me zanima. Odakle oružje, odakle ste početkom rata očekivali pomoć. Po tvom mišljenju da ste ostali u punom sastavu bi li se uspili obraniti?
dakle krenimo redom,odakle oruzje;kupovali po vrlo visokim cijenama ,kalasnjikov rumunac bio oko 1500 njemacki maraka,tandzara oko 400 maraka,dakle sve kupovano,evo i jos jedan podatak,jedan nas mjestanin je digao u njemackoj veliki kredit da bi nasm kupio oruzje,taj kredit jos nije otplatio,pa se pitaj zasto je on to ulozio,i sta je dobio,ali ostat cmo mi zivi,nije nam trebala nikakva pomoc,samo nas nije trebalo odmagat,zapravo to odmaganje jos nije prestalo,ide i sad,,,,i drugi dio tvog pitanja;da smo ostali,da nam se nisu upletali drugi,mi bi svoje ostvarili i sacuvali,i na[pravili jos korisna posla za drzavu nasu bih,
volim posavinu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 20:08   #2304
A tako znači?
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 20:09   #2305
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post
pa pitam što me zanima. Odakle oružje, odakle ste početkom rata očekivali pomoć. Po tvom mišljenju da ste ostali u punom sastavu bi li se uspili obraniti?
ispricavam se,zaboravio sam nesto,pitas odakle smo cekali pomoc,,,,,,,evo ovako,niodakle,jer nam nije trebalo,ali su spijunske slusbe odradile svoj dio,da smo kasnije bili ovisni o svemu,dakle;u pocetku,ljude imamo,pjesacko naoruzanje u izobilju,i nesto topnistva,kroz borbu zarobili 6 ili 7 ispravni tenkova,koji su odma okrenuli cijevi na neprijatelja,kojekakvi vojni vozila,oklopnjaka,kamiona,,topova,minobacaca,strel jiva,i da ne nabrajam,zarobili gomile toga,unistili neprijatelju mnogo oklopa,o ljudstvu da i ne pricam,padali su ko snoplje,(kasnije cu opisat jednu bitku),[U]] [U]znaci ovako;samo nas nije trebalo odmagat,a pomagat nikako,prosto zaboravit za nas,i mi bi bili bez brige
volim posavinu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 20:14   #2306
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post
A tako znači?
da bas tako,mislim da je sve jasno,nasa jedina greska,i to smo skupo platili,bila je sto smo dozvolili da nam se radi iza ledja,i da netko treci odlucuje o nama,a taj je zna se,ali sve ima rko trajanja,i sve ce doc na svoje mjesto,kome pravo kome krivo
volim posavinu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 20:17   #2307
e sad,ti sto se zoves ajduk simic,reci tko si odakle si,sve ono sto si od mene trazio i dobio,dakle redom,otkud si,otkud vam oruzlje,pomoc,itd
volim posavinu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 20:26   #2308
Quote:
volim posavinu kaže: Pogledaj post
e sad,ti sto se zoves ajduk simic,reci tko si odakle si,sve ono sto si od mene trazio i dobio,dakle redom,otkud si,otkud vam oruzlje,pomoc,itd
A jebi ga sad, editirao si nekoliko puta svoje postove da više ne znam šta si pisao.

Ja sam inače od onih koji su izdali vas hrabre posavljake svih vjera i nacija. U vrime rata sam išao u osnovnu školu, što se tiče osobnog naoružanja sve to je se dešavalo i ovde, a što se tiče teškog naoružanja oružje zarobljeno u hercegovini je otišlo diljem Hrvatske i BiH.

I kažeš da bi se vi sami obranili, da bi bilo najbolje da su vas svi zaboravili? vjerovatno zbog toga i ne spominješ Aliju i njega ne optužuješ za izdaju jer on vas i je zaboravio.

Nego ne reče ti koliko KM bojišnice ste branili?
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 21:26   #2309
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post
A jebi ga sad, editirao si nekoliko puta svoje postove da više ne znam šta si pisao.

Ja sam inače od onih koji su izdali vas hrabre posavljake svih vjera i nacija. U vrime rata sam išao u osnovnu školu, što se tiče osobnog naoružanja sve to je se dešavalo i ovde, a što se tiče teškog naoružanja oružje zarobljeno u hercegovini je otišlo diljem Hrvatske i BiH.

I kažeš da bi se vi sami obranili, da bi bilo najbolje da su vas svi zaboravili? vjerovatno zbog toga i ne spominješ Aliju i njega ne optužuješ za izdaju jer on vas i je zaboravio.

Nego ne reče ti koliko KM bojišnice ste branili?
Oprosti ajduče al ovo ti zbilja nije potrebno. Svi oni koji smatraju da su Hrvati iz Hercegovine generalno krivi za izdaju Bosanske Posavine griješe. Uz to bi dodao još da to nije hrvatski krivit braću iz drugih krajeva za nekakve mučke i prljave igre. Mislim da nema nikakvog smisla za ovu retoriku tipa ja sam jedan od izdajnika hrabri Posavljaka. I ja sam Posavljak ma da smatram da je to absolutno ne bitno Hrvat sam i jedino to vrijedi u ovome kontekstu, ćaća mi je bio teško ranjen na derventskom ratištu i zbilja nikada nisam ni pomislio na Hercegovce niti je on pomislio na Hrvate iz Hercegovine ma da rijetko priča o ratu. Oprosti al za ovo bi te zamolio da objasniš što misliš kad kažes svih vjera i nacija? Nemoj sam reči da zamjeriš hrvatskim braniteljima Bosanske Posavine da kako su mogli biti zajedno u rovu sa Muslimanskim pripadnicima HVO-a.
__________________
bez.
doktorbusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 21:33   #2310
Quote:
volim posavinu kaže: Pogledaj post
da bas tako,mislim da je sve jasno,nasa jedina greska,i to smo skupo platili,bila je sto smo dozvolili da nam se radi iza ledja,i da netko treci odlucuje o nama,a taj je zna se,ali sve ima rko trajanja,i sve ce doc na svoje mjesto,kome pravo kome krivo
Rođjo de mi reći, mala šala ovo za rođjo. De ako ti nije problem opiši malo di si bio na kojoj crti? Ovako ti upis ispada da uvjetno kazem nesloženo, da nisi iz Korača? Spomenuo si Plehan, zanima me kada si bio zadnji put gore. Kad kazem zadnji put mislim naravno na 1992 godinu, koji je ono mijesec bio kad si obišao svog kolegu na Plehanu.
__________________
bez.
doktorbusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 21:46   #2311
Quote:
volim posavinu kaže: Pogledaj post
dakle krenimo redom,odakle oruzje;kupovali po vrlo visokim cijenama ,kalasnjikov rumunac bio oko 1500 njemacki maraka,tandzara oko 400 maraka,dakle sve kupovano,evo i jos jedan podatak,jedan nas mjestanin je digao u njemackoj veliki kredit da bi nasm kupio oruzje,taj kredit jos nije otplatio,pa se pitaj zasto je on to ulozio,i sta je dobio,ali ostat cmo mi zivi,nije nam trebala nikakva pomoc,samo nas nije trebalo odmagat,zapravo to odmaganje jos nije prestalo,ide i sad,,,,i drugi dio tvog pitanja;da smo ostali,da nam se nisu upletali drugi,mi bi svoje ostvarili i sacuvali,i na[pravili jos korisna posla za drzavu nasu bih,

Pa sto vam ta "vasa" drzava BiH nije pomogla ili bar sprijecila odmaganje, ako vam vec nije trebala nicija pomoc, kad ste bili spremni napraviti korisnog posla za nju....
Stalno pricas o tim nekim koji su vas odmagali, pa imaju li ti neki ime?
Nije da mene osobno zanimaju ta imena, cisto da ti izlaganja dobiju na ozbiljnosti, ovako je samo pausaliziranje, i jos k tome zbrckano gramaticki i pravopisno...
wilson is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 21:55   #2312
Stalno se pokusava plasirat teza kako je RH prodala, izdala ili stogod Bosansku posavinu, ma majku mu staru jeli to Bosanska ili Hrvatska posavina?
Gdje je Sarajevo u cijeloj toj prici?
Ponijelo se prema posavini gore nego maceha prema sepavoj kceri , ali opet je RH ta koja je kriva za ovo ili ono...
Osobno sam tovario vozilo koje je oruzje,cigarete i lijekove odvezlo iz Zagreba u posavinu, ima li itko da je to isto uradio samo iz Sarajeva, ili bar cuo za tako nesto?
wilson is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 22:05   #2313
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post
A jebi ga sad, editirao si nekoliko puta svoje postove da više ne znam šta si pisao.

Ja sam inače od onih koji su izdali vas hrabre posavljake svih vjera i nacija. U vrime rata sam išao u osnovnu školu, što se tiče osobnog naoružanja sve to je se dešavalo i ovde, a što se tiče teškog naoružanja oružje zarobljeno u hercegovini je otišlo diljem Hrvatske i BiH.

I kažeš da bi se vi sami obranili, da bi bilo najbolje da su vas svi zaboravili? vjerovatno zbog toga i ne spominješ Aliju i njega ne optužuješ za izdaju jer on vas i je zaboravio.

Nego ne reče ti koliko KM bojišnice ste branili?
samo citaj redom,i sve ce ti bit jasno
volim posavinu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 22:10   #2314
Quote:
wilson kaže: Pogledaj post
Stalno se pokusava plasirat teza kako je RH prodala, izdala ili stogod Bosansku posavinu, ma majku mu staru jeli to Bosanska ili Hrvatska posavina?
Gdje je Sarajevo u cijeloj toj prici?
Ponijelo se prema posavini gore nego maceha prema sepavoj kceri , ali opet je RH ta koja je kriva za ovo ili ono...
Osobno sam tovario vozilo koje je oruzje,cigarete i lijekove odvezlo iz Zagreba u posavinu, ima li itko da je to isto uradio samo iz Sarajeva, ili bar cuo za tako nesto?
pa imas oci bog dao,lijepo pise BOSANSKA POSAVINA,sad sarajevo,sta ima tu sarajevo, kad sam ja to pomenuo sarajevo,znaci nikad,ukoliko si pomagao veliko ti hvala,mozda si ti imo iskrene zelje,no nisi se pitao,a oni koji su se pitali,njihove zelje se vidjwele 6.10.92.i do danas ne prestaju,cak mozda su sad i zesce
volim posavinu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 22:11   #2315
Quote:
doktorbusic kaže: Pogledaj post
Rođjo de mi reći, mala šala ovo za rođjo. De ako ti nije problem opiši malo di si bio na kojoj crti? Ovako ti upis ispada da uvjetno kazem nesloženo, da nisi iz Korača? Spomenuo si Plehan, zanima me kada si bio zadnji put gore. Kad kazem zadnji put mislim naravno na 1992 godinu, koji je ono mijesec bio kad si obišao svog kolegu na Plehanu.
odgovor na ovo pitanje nije za javnost,moze li na privat
volim posavinu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 22:19   #2316
@volim posavinu - na krivi post si se referirao, ali nebitno.
Nema potrebe za daljnjom raspravom.
wilson is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 22:26   #2317
Thumbs up

Volim posavinu piši sve zašto ideš na privatno?opiši nam malo recimo obodni kanal,meni se to čini kao velika prepreka,kako je to palo,zatim Kostreš,spomenuo si 105 hv,to nisu vinkovčani,nego bjelovarska brigada,dali si poslije došao na Orašje,Brođani su bili na Vučilovcu,kakvi su vam bili odnosi sa 108 HV,da li su na linijama bili samo Brođani ili je bilo i iz Modriče ,Odžaka,Kotorskog ljudi na Brodu,pričalo se da ste 101 HVO poslani na odmor par dana prije nego što će Brod pasti,jel istina to i za kraj,kakva je danas situacija tamo ,da li se iko vratio i da li se šta obnavlja,pozdrav
marinac 104 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 22:34   #2318
Quote:
doktorbusic kaže: Pogledaj post
Oprosti ajduče al ovo ti zbilja nije potrebno. Svi oni koji smatraju da su Hrvati iz Hercegovine generalno krivi za izdaju Bosanske Posavine griješe. Uz to bi dodao još da to nije hrvatski krivit braću iz drugih krajeva za nekakve mučke i prljave igre. Mislim da nema nikakvog smisla za ovu retoriku tipa ja sam jedan od izdajnika hrabri Posavljaka. I ja sam Posavljak ma da smatram da je to absolutno ne bitno Hrvat sam i jedino to vrijedi u ovome kontekstu, ćaća mi je bio teško ranjen na derventskom ratištu i zbilja nikada nisam ni pomislio na Hercegovce niti je on pomislio na Hrvate iz Hercegovine ma da rijetko priča o ratu. Oprosti al za ovo bi te zamolio da objasniš što misliš kad kažes svih vjera i nacija? Nemoj sam reči da zamjeriš hrvatskim braniteljima Bosanske Posavine da kako su mogli biti zajedno u rovu sa Muslimanskim pripadnicima HVO-a.
Ne zamjeram ja Hrvatima iz Posavine što su bili u rovovima skupa sa Bošnjacima/Muslimanima i ne osjećam se izdajnikom i ne mislim da je moj kraj izdajnički.

samo se radi o tome da na ovu temu svako malo navraćaju oni koji vjeruju u priče o cvijeću ili čak i Bošnjaci-muslimani koji optužuju hrvatsku i hrvate za sve i svašta, dok ne odgovaraju što sarajevo nije pomoglo.

Rat je bio, na drugoj strani je bila mnogo veća sila, međunarodni položaj je bio težak, pa čak je i dio populacije bio zbunjen, a zbog nekog razloga se na ovoj temi svako malo pjavljuju oni što samo jednu grupu ljudi optužuju za izdaju.




Quote:
volim posavinu kaže: Pogledaj post
samo citaj redom,i sve ce ti bit jasno
Sad misliš da si nešto rekao i zvučiš pomalo tajanstveno, ali sve je to pucanj u prazno. na ovoj temi je do sad bilo dosta onih koji su došli sa istim stavom ko ti, pričali su iste priče ko ti, a onda bi se nakon nekog vremena odali da ili nisu bili tamo ili su bili ali su iz neke sasvim druge priče.

Nadam se da to nije i sad slučaj.
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 22:45   #2319
Bio sam dosadan pitao sam starog, opet mi rekao “mani se čorava posla“, pitao sam ga koga smatra glavnim krivcem pada najvećeg dijela Derventske općine odnoso tog dijela ratišta, na kraju sam doznao više nego ikada do sada, čuo sam prvi put njegovo mišljene:

slabo i labavo rukovodstvo HDZ-a Derventa nitkoga nije okrivio po imence
mješane pojedinaca lokalni šerifica u vojne odluke za koje nisu bili kvalificirani

vojska odnoso oružane formacije HVO-a “ustrojene“ ili “dignute“ na principu branim svoje selo, bez obuke bez pripreme bez adekvatnog naoružanja. Protiv neprijatelja naoružanog do zubi.
stalna izloženost srpskom topništvu, granatiranja, raketiranja zraćni napada.

stalne borbe bez prekida bez smijene do iscrpljenost branitelja
širenje defitizma od pojedinaca dali ciljano dali slućajno danas teško procijeniti
valjda jedno i drugo.

bezakonje u Derventskoj općini
nedostatak MTS sredstava
nedostatak zamjene na crti obrane
etnički sastav derventske općine

zločini na civilinim stanovništvom od strane srpskih snaga
ogromna crta bojišniće nemogučnost obraniti svako hrvatsko
ili muslimansko mjesto

konfiguracija terena inače dobra za onog što pokušava obranu, ali ako obrana nije pripremljena kako treba, a obrana nije bila pripremljena ili nije na svim ključnim mjestima bila kako treba onda nastaju veliki problemi.
sam grad Derventa, vojarna u sred grada, srpska sela u okolini naslonjeni na Dobojsku i Prnjavorsku općinu

nikada do sada, od oća, koji je inače šutljiv, primjetio sam da mu neke stvari teško padaju kad se sjeti na prijatelje iz ratnih dana oni što kako kaze ostaše tamo, kojih više nema. Na kraju mi je rekao zamisli sve što si sada čuo nabrojo desi se u jednom trenutku bez bilo kakvog redoslijeda i ne prestaje a ima stvari koje nije ni spomenuo. Milijun puta je istaknuo momke koji su došli iz Hrvatske, 108maši Kobre, Osjećani, Hosovci, spomenuo jednog branitelja
nezna mu ni ime jedino što je ostalo je dijalekt kajkavski misli ali nije siguran
da je čovjek bio iz Krapine došao tu se borit sa svojom braćom.
To se nesmije zaboraviti. Zanima me imali koga sa Dervente da se popuni slika.
__________________
bez.

Zadnje uređivanje doktorbusic : 02.05.2013. at 22:59.
doktorbusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 22:55   #2320
Ajduče hvala na odgovoru, ja recimo vjerujem da je bilo kriminala i ratnog profiterstva ali iči na dogovor F.T i S.M. mi je krajnije odvratno. I nezelim uopće ulaziti u takve rasprave. Meni jedino važan ljudski aspekt te kako je vodjen rat u Bosanskoj Posavini. A nebi trebalo skrećat temu u pravac Karađorđjevo to mi Posavljaci nismo zaslužili a najmanje su to zaslužili naši poginuli vitezovi.
__________________
bez.
doktorbusic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:14.