Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2010., 15:10   #1
Kakvo je ovo prijateljstvo?

Da vas odmah upozorim - ovo ce biti jedan duuugacak post.

Naime, prije otprilike dva mjeseca sam bila u shopping-u sa frendicom kad je ona zapela za jedne cizme koje joj 'trebaju'. Posto nije zaposlena i nema svojih prihoda tata joj je rekao da moze koristiti njegovu karticu ali da ne potrosi vise od 600-800 kn (ne mogu se tocno sjetiti koliko). Prvi problem - cizme kostaju 1.000Kn - ali ona ipak odluci provuci karticu. Problem broj 2 - ducan ne prihvaca te specificne kartice. I sad ja, posto mi ju je bilo zao, sam rekla 'gle, provuci cu ja svoju pa mi ti onda vratis novce' misleci na to da ce mi novce vratiti uskoro posto su joj oba roditelja rekli da joj trebaju cizme i da ce ih oni platiti.
Međutim ona, presretna sta ce ipak dobiti te cizme, mi obeca da ce mi novce vratiti od svoje prve place. Ja si mislim 'ok mogu pricekati' posto je trebala dobiti posao u jednoj 'bolje stojecoj' firmi za par tjedana a meni nije bas bila neka frka za tom lovom.

Ona, kako to ide u lijepom nasoj, nije dobila taj posao (tj. jos ga 'ceka'). Sad sam saznala da joj mama nije bas pri nekoj lovi (iako je zena zarađivala sam tak...ali kao dosla kriza...bla bla), a tata je u slicnoj situaciji. Oni su 'oni' ljudi koji imaju a zapravo nemaju (ako kuzite sta hocu rec). Vise stanova, previse jebenih kredita, sve izgleda divno i krasno a zapravo nemaju nista jer grcaju u dugovima.

I sad, nije mi taj novac toliko hitan ali ipak...znam da ce mi uskoro zatrebati posto se vrijeme doktora+zubara priblizava i tih 1.000 kn ce mi dobro doci.

Odgađala sam pitati za novce jer znam da nije u bas nekoj bajnoj situaciji ali (da, uvijek postoji jedan ali) sam prije 2 tjedna saznala da joj je mama kupila neku spravu za vjezbanje. To mi je malo bilo cudno jer si mislim 'da ja nekom dugujem 1.000 prvo bi to vratila'. Ali mislim si ok- mozda joj je mama samo kupila bez da joj je ista rekla prije. (bok glupa ja )

Pricam sa njom neki dan i ona mi spomene kako bih htjela ici vidjeti decka (koji zivi u drugom gradu) i da joj je mama rekla da ode ali ona nikako da se odluci. Znaci, dodatan trosak. Ja, OPET pomislim 'a jadna, ipak joj nije lako biti u takvoj vezi' i sutim.

I kad sam napokon pukla? Kad me nagovorila da dođem u grad na kavu jer joj se ne da dolaziti kod mene posto ja zivim u 'pizdi materini'. Ok, odem ja u grad jer mi se ovak i onak nije dalo ostajati doma. Ona me nagovori da dođem do nje jer ima nesto za obavit. Ja odem do nje i tako, pocele mi brbljati bezveze kad ono, pol sata kasnije, zove decko i oni se posvađaju oko necega. I sad ja, kao dobra prijateljica, ju tjesim, zabavljam, dijelim joj savjete.....Nakon nekih 2 sata napomenem da moram ici a ona me zamoli da ostanem dulje i da ce me ona odbaciti doma. Mislim si - ok moze (posto mi treba sat vremena do doma). Uglavnom, njoj padne na pamet (napokon?) da me pita kako sam ja i kako moja veza. Ja otvorim usta da odgovorim a ona kaze ' znas kaj? nemoj mi ni reci jer ako je super onda to ne zelim cuti'. Ja zacepim usta a u glavi mislim 'are you fucking kidding me?' Pola sata kasnije ja kazem da moram ici jer je vec 11 a slijedeci dan radim. A ona? Kaze 'jel bi ti bilo bed ici kuci pjesice jer mi se stvarnooooooo ne da voziti'. Ja nesto pocnem gunđati a ona me gleda s onim pogledom 'jadna ja' i ja odustanem i odem doma.

Par dana kasnije ona me zove da dođem na kavu. Ja sam kazem 'ne draga, jer se me ne da hopsati do grada na kavu. Ti imas auto pa ti dođi do mene'. Odmah je odustala od kave.

I onda sam se prisjetila svih onih zimi kad sam ja na -10 isla kuci pjesice jer se njoj nije 'dalo' voziti me doma. Ili, dok sam jos zivila u jednoj stranoj drzavi i preko skype-a slusala nju kako kuka o tom decku i nudila joj da joj posudim novce za avionsku kartu da ga ide vidjeti (cak sam joj za rođendan htjela pokloniti kartu za taj grad). Jebiga, ja sam imala pristojnu placu i, kad sam mogla, pomagala sam svakome gdje god se oni nalazili.

A sad je njoj tesko ofdurati me doma. Tesko joj je doci do mene. Tesko joj je slusati o mojoj vezi.

Ponekad pomislim da smo si mi ostale 'dobre' samo reda radi - frendice smo od pocetka srednje kad smo jos bile klinke i nismo imale to svoje 'ja'. Sad smo zapravo skroz drugacije i nemamo bas nesto istih interesa...ali eto 'prijateljstvo' je ostalo.

Jucer sam bila na kavi sa kolegicom sa posla i ona mi je rekla da se cudi kako dozvoljavam da me netko tako zajebava kad me se na poslu svi 'boje'. Znaci, osobe koje volim mogu raditi budalu od mene.

Kaj da sad radim? Da ju postepeno odjebem jer mi takvo prijatreljstvo (ja dajem, ona uzima, slicni interesi na minimumu) ne treba? Da srezem te kave na minimum? Kak da ju pitam za lovu kad znam da nema?

Jos jednom, sorry na duzini posta.
__________________
accept that some days you're the pigeon and some days you're the statue
amebaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 15:20   #2
Trazi ju lovu i kad ti vrati odjebi ju po kratkom postupku
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 15:22   #3
Prepoznajem sebe jednim djelom u ovom tvom postu.Inace,nasla sam se u slicnoj situaciji tj. kalup price je slican.Ti bi je jednostavno trebala pitati,naravno na lijep nacin kada ti misli vratiti te novce jer u onom trenutku kad si provukla svoju karticu nisi mislila da ti ih ne treba nikada vratiti.Mislim da bi ju trebala pitati,cisto reda radi da znas na cemu si jer sigurna sam da znas onaj filing ' Meni govori da nema novaca,al je zato kupila novu spravu za vjezbanje.' To vec izgleda kao ignoriranje,ne shvaca te ozbiljno i misli da te moze vrtiti oko malog prsta.Ne dozvoljavaj si to jer ce te vrlo uskoro za jos nesto trazit.Usput,drugi razlog zasto bi je ja pitala za povrat novca je taj sto se prema tebi ponasa svakako samo ne prijateljski.Da,to nije prijateljstvo,bar ne s njene strane.Srezi to u korijenu ako ne mozes s njom popravit situaciju.I sama znas da bi prijatelji za prijatelje ucinili mnogo stvari,a u odnosu na to sjesti u auto i odvesti frendicu doma nije nikakav problem,ali ona ni to ne moze..
Lady.Bat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 18:15   #4
Quote:
Lady.Bat kaže: Pogledaj post
.I sama znas da bi prijatelji za prijatelje ucinili mnogo stvari,a u odnosu na to sjesti u auto i odvesti frendicu doma nije nikakav problem,ali ona ni to ne moze..
Pa da to je i meni cudno. Mislim, jedan pisljivi prijevoz doma je njoj 'big deal'.
__________________
accept that some days you're the pigeon and some days you're the statue
amebaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 01:17   #5
Quote:
amebaby kaže: Pogledaj post
'are you fucking kidding me?'
Nemoj me jebat - mislis na engleskom?

Nego da ne budem totalno van teme - tema o propalim prijateljstvima ima na tone, malo prosvrljaj po ZK-u (cak misim da postoji i zbirna iako nisam ziher), a imas i temu (relativno frisku) o dugovanju
Sve to procitas i imas rjesenje
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 02:11   #6
prvo i osnovno, prijateljima se ne posuđuje novac....
pogotovo ne za takve stvari, ono ...čizme za 1000kn....
ajd da si joj posudila za sendvič....

meni je frendica neki dan htjela platiti račun za mob,nekih 200kn.... lepo sam odbila da ne dođem u napast i slučajno ne iskoristim njezinu dobrotu pa "zaboravim" vratiti
__________________
Put your hands in the air and give me all your money!
female is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 10:43   #7
Quote:
female kaže: Pogledaj post
prvo i osnovno, prijateljima se ne posuđuje novac....
Krivo, novac se ne posuđuje neodgovornim budalama, a prijatelji su uglavnom izvan te skupine.

Quote:
female kaže: Pogledaj post
pogotovo ne za takve stvari, ono ...čizme za 1000kn....
ajd da si joj posudila za sendvič....
Možda su joj to čizme za lov u šumi, možda su joj to čizme za lov na muža. Ne propituješ razloge čovjeka kojeg smatraš dostojnim prijateljstva. Eventualno ga malo podjebavaš.

Kako posuđuješ prijatelju za sendvič? Mene bi bilo sram da mi netko vraća za sendvič, a pogotovo prijatelj, s kojim bih ga trebao dijeliti. Naravno, ako nije vegetarijanac, imam i par takvih, ali to je drugo.
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 11:27   #8
Quote:
dora kaže: Pogledaj post
Nemoj me jebat - mislis na engleskom?
Da. Odrasla vani. .... 'long story'

Quote:
Nego da ne budem totalno van teme - tema o propalim prijateljstvima ima na tone, malo prosvrljaj po ZK-u (cak misim da postoji i zbirna iako nisam ziher), a imas i temu (relativno frisku) o dugovanju
Znam ali mi je bilo glupo staviti sve ovo na tu temu posto nije samo stvar u novcima.

Quote:
female kaže: Pogledaj post
prvo i osnovno, prijateljima se ne posuđuje novac....
pogotovo ne za takve stvari, ono ...čizme za 1000kn....
ajd da si joj posudila za sendvič....
Nije na meni da si mislim šta će joj cizme za 1000Kn...boli me kuki i ako su 2000kn. Mene samo smeta sta se pravi blesava u vezi nekih stvari.

Quote:
vrrrlet kaže: Pogledaj post
Krivo, novac se ne posuđuje neodgovornim budalama, a prijatelji su uglavnom izvan te skupine.
Možda su joj to čizme za lov u šumi, možda su joj to čizme za lov na muža. Ne propituješ razloge čovjeka kojeg smatraš dostojnim prijateljstva. Eventualno ga malo podjebavaš. [/QUOTE]

Slazem se.


Znam ja de ce mi ona vratiti te novce jer nisu u pitanju 100 kn....ali me uzasno smeta sta se pravi blesava a ja, misleci da mi je to ok frendica, dozvoljavam da radi budalu od mene.
__________________
accept that some days you're the pigeon and some days you're the statue
amebaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 11:33   #9
Quote:
amebaby kaže: Pogledaj post
Ja zacepim usta a u glavi mislim 'are you fucking kidding me?'


Jel ti razumijes razliku u znacenju rijec: "prijateljstvo" i "iskoristavanje" ???

Zasto mislis da nisi vrijedna necije paznje, nego prijateljstvi moras "potpkupiti" prevelikom dobrotom?

Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 11:36   #10
Quote:
amebaby kaže: Pogledaj post
Nije na meni da si mislim šta će joj cizme za 1000Kn...boli me kuki i ako su 2000kn. Mene samo smeta sta se pravi blesava u vezi nekih stvari.

...

Znam ja de ce mi ona vratiti te novce jer nisu u pitanju 100 kn....ali me uzasno smeta sta se pravi blesava a ja, misleci da mi je to ok frendica, dozvoljavam da radi budalu od mene.

Eto... sve ti je jasno.
Nije problem sto se ona "pravi blesava".
Problem je sto joj dozvoljavas da te tretira kao da si ti blesava...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 11:38   #11
nemoj se zavaravati da nema love da ti vrati - tj. da trenutno njeni roditelji ne bi mogli skupiti 1.000 kn da ti vrati (i tako su joj navodno htjeli kupiti čizme). da su bili bez prebite kinte ne bi išli kupovat spravu za vježbanje . jebo te, ako nemaš prebite kinte ne kupuješ spravu za vježbanje, nego prvo plaćaš struju, plin itd. i računaš dal ćeš imat do kraja mjeseca... ne bi me čudilo da su si ona i njena stara uplatile još par anti-celulitnih tretmana. pa dolazi ljeto, ne?

kažeš da imaju imovinu koja premašuje njihove mogućnosti - to samo znači da su se uvijek ponašali ko pijani milijarderi. sad nek se skockaju pa otplaćuju te kredite. nek iznajmljuju stanove da namaknu nešto love ili nek ih prodaju ako to sve ne mogu izdržavati.

otvoreno je pitaj da ti vrati novce jer ti sada trebaju. i da, neodgovorna je budala i površna. i to nije nikakvo prijateljstvo. ona te zove samo da si skrati vrijeme kad se dosađuje. slušaš je, tješiš je i još joj posuđuješ novce koje ona ne mora vraćat. mislim da je tvoje razumijevanje za njih ponešto preveliko i da njima nije tako teško kao što misliš, samo su bezobrazni, usmjereni samo na sebe, a kćer nisu odgojili. tj. i ona je usmjerena samo na sebe, upravo kako su je i odgojili.

da tebi treba lova - ne brini, oni ti je prvi ne bi posudili.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 11:55   #12
Koja glupača.Riješi je se odmah.
DuhovnaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 12:14   #13
Quote:
amebaby kaže: Pogledaj post
Znam ja de ce mi ona vratiti te novce jer nisu u pitanju 100 kn....ali me uzasno smeta sta se pravi blesava a ja, misleci da mi je to ok frendica, dozvoljavam da radi budalu od mene.
Tu se uopće ne radi o lovi, čini se da ni jedna ni druga niste baš gladne. Meni se čini da si malo deficitarna s prijateljima ako ovakvo biće nazivaš prijateljicom. Prijatelji stoje iza svojih riječi i ne zajebavaju te.
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 12:54   #14
Quote:
vrrrlet kaže: Pogledaj post
Tu se uopće ne radi o lovi, čini se da ni jedna ni druga niste baš gladne. Meni se čini da si malo deficitarna s prijateljima ako ovakvo biće nazivaš prijateljicom. Prijatelji stoje iza svojih riječi i ne zajebavaju te.
Znam, zato sam se i pocela udaljavati od nje. Shvatila sam ja odavno da nije to 'to' ali nisam htjela samo tako odustati od svega.

Sad kad vidim da je njoj svejedno kako ja i sta ja kad jako dobro zna moju zivotnu (i financijsku) situaciju onda si nekako mislim da nju boli kurac za mene i moje probleme. Dok nju starci financiraju (stan+auto+gorivo+mobitel) ja sam podstanar koji zivi od svoje place.

Quote:
Shtefitza kaže:
- Zasto mislis da nisi vrijedna necije paznje, nego prijateljstvi moras "potpkupiti" prevelikom dobrotom?
Ne mislim da moram nekoga potkupiti da mi bude prijatelj. Meni su moji prijatelji sve na svijetu i sve bih ucinila za njih. Naravno, sad kad vidim da od tog prijateljstva nema ni p onda mi postaje svejedno.
__________________
accept that some days you're the pigeon and some days you're the statue

Zadnje uređivanje amebaby : 26.02.2010. at 13:02.
amebaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 13:29   #15
Quote:
amebaby kaže: Pogledaj post
Da. Odrasla vani. .... 'long story'
Then - okay


Quote:
Znam ali mi je bilo glupo staviti sve ovo na tu temu posto nije samo stvar u novcima.
Znam da nije stvar samo u novcima, nego i u ostalim stvarima.
Al ne moram ti ja ili neki xy s ovog foruma rec da ti je ta frendica zakurac, to vec ionako sama znas
Pitanje je - sto ces ti napraviti po tom pitanju?

I dalje se nalazit s nekim kome je jebada odvest te doma a ima auto a ti si relativno daleko i ostavit te da se vucaras po tramvaju iako bi te mogla odbacit za 20 minuta?
I dalje se nalazit s nekim ko drvi o svojim problemima, problemcicima, dozivljajima a ne jebe ni tebe niti ista sta se s tobom zbiva u zivotu?
I dalje se nalazit s nekim ti medu inim ne vraca pare?
I dalje se nalazit s nekim kome sluzis ko neki objekt koji joj je pri ruci?
S kojom nemas ama bas nikakvih ili pak minimalnih zajednickih interesa?

Ili ne

vrrrlet ti dobro rece - to nazivati prijateljicom je prostituiranje rijeci 'prijatelj' i svega sto bi ona trebala znacit.


Inace ja sam bas neki dan odjebala takvu slicnu ''prijateljicu''
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 13:41   #16
Quote:
dora kaže: Pogledaj post

I dalje se nalazit s nekim kome je jebada odvest te doma a ima auto a ti si relativno daleko i ostavit te da se vucaras po tramvaju iako bi te mogla odbacit za 20 minuta?
I dalje se nalazit s nekim ko drvi o svojim problemima, problemcicima, dozivljajima a ne jebe ni tebe niti ista sta se s tobom zbiva u zivotu?
I dalje se nalazit s nekim ti medu inim ne vraca pare?
I dalje se nalazit s nekim kome sluzis ko neki objekt koji joj je pri ruci?
S kojom nemas ama bas nikakvih ili pak minimalnih zajednickih interesa?
well....when you put it that way.....

Ma sve ja to znam ali valjda mi je tesko okrenut leđa 'prijateljstvu' koji traje toliko dugo. Znam znam....nije to nikakvo prijateljstvo

I da, svjesna sam cinjenice da ako dopustam da me tako zajebava da je jedina budala u prici - ja.

To ti je ono - kad ti je do nekoga stalo dopustas mi gluposti koji nebi dopustio nekom poznaniku ali da....sta je previse je previse.

Nego, zasto si ti svoju odjebala?
__________________
accept that some days you're the pigeon and some days you're the statue
amebaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 13:49   #17
Quote:
amebaby kaže: Pogledaj post
Nego, zasto si ti svoju odjebala?
Bila je gotovo pa identicna ovoj tvojoj
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 13:52   #18
Quote:
amebaby kaže: Pogledaj post

I da, svjesna sam cinjenice da ako dopustam da me tako zajebava da je jedina budala u prici - ja.


sad kad znaš da si jedina budala u priči, valjda znaš da takav tretman ne zaslužuješ... a takve osobe ko ona ne zaslužuju takve prijatelje kao što si ti.

hebiga, traži lovu natrag, bez milosti... jer ona to isto nema prema tebi.

dozvoliš joj jednom nekaj takvog, dozvolit ćeš joj i drugi put i tak će se taj obrazac nastavit i na kraju ćeš punkuti. rađe pukni sad kad te nije sterala u još veći dug


teško vjerujem da bude joj do mozga ikad došlo da to nije u redu od nje.
to su takve osobe... i prije neg te financijski i psihički iscuclaju treba ih maknut dalje od sebe.
__________________
Dead and Gone!
jahorinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 14:05   #19
Quote:
amebaby kaže: Pogledaj post

Ponekad pomislim da smo si mi ostale 'dobre' samo reda radi - frendice smo od pocetka srednje kad smo jos bile klinke i nismo imale to svoje 'ja'. Sad smo zapravo skroz drugacije i nemamo bas nesto istih interesa...ali eto 'prijateljstvo' je ostalo.
Ovo kao da sam ja napisala. Imam jako sličnu situaciju tvojoj, osim novčane strane. Prijeteljice od srednje škole, uvijek skupa i sve divno krasno....ali godinama se udaljavamo, imamo drukčije interese, stavove, želje....što i nije neki problem da s njene strane postoji poštovanje za mene.
Ali ne...sve što ja želim i radim je malograđanski i glupo (ne mora to ni izgovoriti na glas), ja i mm smo dosadni i njenim riječima "Bilo bi baš fora da prekinemo" i sl.
Ali zato kad njoj treba utjeha, a često joj treba, onda sam dobro rame za plakanje. A meni uvijek bude žao i uvijek ispadnem budala.

Moj savjet - pomalo ohladi to prijateljstvo. Nema potrebe za velikim dramama i sl. Jednostavno otkaži kavu, manje se javljaj i slične stvari.
A novce zatraži nazad što prije, da joj je za hranu ili doktora trebalo još bih rekla, ali ovako....pa nisi ti caritas.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 14:11   #20
...uh, ja sam mislila da ćeš na kraju posta pitat kako da najlakše i najbezbolnije dobiješ svoje pare nazad podrazumijevajući da se toj personi više nikad ne javiš...al uopće nisi načisto jel je trebaš odjebat...da, trebaš i to pod hitno...i to ne zbog para nego zbog njenog odnosa prema tebi...ponaša se ko da si joj osobna asistentica...
...mislim, stvarno mi nije jasno šta ti to treba
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:44.