Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2012., 16:49   #1
Struja na bonove

Struja na bonove da li je to apsolutna kontrola potrošnja iste ili zaštita elektre od nemogućnosti naplatnje iste. Zašto baš uoči novog poskupljenja?
__________________
VIVA LA REVOLUCION
strelnikov is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 16:52   #2
to je plaćanje u naprijed. ne znam nisu rekli hoće li se i onda morati plaćati paušal od 20 kn na mjesec. dobra stvar za vlasnike vikendica koje stoje prazne zimi.

ne znam zašto to nisu nikad uveli i za fiksne telefone
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 16:57   #3
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
to je plaćanje u naprijed. ne znam nisu rekli hoće li se i onda morati plaćati paušal od 20 kn na mjesec. dobra stvar za vlasnike vikendica koje stoje prazne zimi.

ne znam zašto to nisu nikad uveli i za fiksne telefone
Sad je samo pitanje dal će bonovi biti vremenski ogranićeni slično ko kod mobilnih mreža.
__________________
VIVA LA REVOLUCION
strelnikov is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 16:59   #4
Quote:
Dok god ima novca na kartici, bit će i struje
paste sa t-portala.

i što kad ti iscuri bon, iscuri ti i frizer?

ljudi će se osigurati dobro zalihom love da ne ostanu bez struje, što zapravo dođe na isto kao i sad, plaćamo 15. tog u mjesecu za tekući mjesec.

i još moraš misliti na to..
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 17:05   #5
Quote:
strelnikov kaže: Pogledaj post
Sad je samo pitanje dal će bonovi biti vremenski ogranićeni slično ko kod mobilnih mreža.
ma nek traju i par mjeseci uplatiš 50kn koje ćeš potrošiti ionako kad dođeš.
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 18:09   #6
Kad omoguće plačanje potrošnje prema stvarnoj potrošnji bez obračuna nekakvih troškova onda može i plaćanje unaprijed.

U Elektrodalmaciji-Split kad dođeš na šalter kazati stanje brojila kako bi ti naplatili potrošnju prema stvarnom utrošku naplate 20 ili 30 kuna za obračun i dadu ti uplatnicu koju ideš platit na poštu ili banku.

Dakle dlazak u šalter salu HEP-a je min 20 kuna pa daljei na godišnjoj bazi ti pojedu cca 240 kuna.

Kad pojednostavne obračun i prestanu naplačivat nepotrebne troškove ja sam za pre paid brojila za neke potrošaće.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 19:56   #7
Načelno to je dobro, samo me zanima što bude kad prijeđeš limit, izbaci osigurače kao limitator
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 20:07   #8
To je podvaljivanje muda pod bubrege.
Već vidim da će cijena struje takvim plaćanjem poskupiti bar 100% zbog "novog načina obračuna" i sličnih sranja.
Uglavnom, plačat ćemo više za manje struje.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 13:05   #9
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
To je podvaljivanje muda pod bubrege.
Već vidim da će cijena struje takvim plaćanjem poskupiti bar 100% zbog "novog načina obračuna" i sličnih sranja.
Uglavnom, plačat ćemo više za manje struje.
Neće poskupiti cijena nego struja! Cijena može biti viša ili niža a ne skuplja ili jeftinija! ! Osnova tog sistema je da „ potrošiš onoliko koliko si platio“ bonom. Gotovo svi novinari pišu da platiš koliko si potrošio. To sada imam. Dakle potrošnja + paušal = račun. Na novim brojilima će biti unaprijed uplata pa brojilo vrti dok ne potroši uplaćeni iznos. Sigurno će Kw biti skuplji jer će u cijenu istog „ugurati“ i paušal“. Nekima će se to isplatiti ali koliko vidim na Tv-u ljudima baš i nije jasan sistem. Gotovo svi govore da će platiti koliko potroše. A stvar je bitno drugačija, mogu potrošiti koliko su uplatili.
leo4 is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 13:13   #10
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Gotovo svi govore da će platiti koliko potroše. A stvar je bitno drugačija, mogu potrošiti koliko su uplatili.

i potrošnju će im određivati monopolisti.
lijepo zapakirano
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 13:43   #11
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
i potrošnju će im određivati monopolisti.
lijepo zapakirano
Potrošnju će određivati sami uplatom određenog iznosa. Kao i za mobitel. Ak nemaš, ne razgovaraš. Nekima odgovara takav način potroška i naplate struje a drugima ne. Svatko bi (će) prema svojim potrebama izabrao najisplativiji (najpraktičniji) naćin!
leo4 is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 21:55   #12
Koliko se sjecam takva brojila postoje odavno i predvidena su ili za vikendice ili za one kojima ucestalo iskapcaju struju. Nije mi jasno zasto se sad netko dosjetio te stare price koja nikad nije konkretno zazivjela.

Evo te stavke na njihovom webu:
http://www.hep.hr/ods/kupci/tarifni.aspx
Quote:
Iznajmljujete svoje stambene ili poslovne prostore?

Kako možete izbjeći rizik plaćanja duga za potrošenu električnu energiju najmoprimca koji je iselio?
Rješenje vašeg problema možete potražiti u odabiru Narančastog tarifnog modela. Naime, odabirom tog Tarifnog modela, potrošnja električne energije neće se fakturirati vama, kao vlasniku mjernog mjesta, već će se naplaćivati izravno na mjernom mjestu samonaplatnim (kartičnim) brojilom. Narančasti tarifni model odlikuje se jedinstvenom cijenom kWh električne energije od 0,9224 kn/kWh (bez PDV-a) i ne sadrži stalnu mjesečnu naknadu. Ako se odlučite za taj Tarifni model, obratite pozornost na činjenicu da pri njegovu odabiru morate na vašem mjernom mjestu ugraditi odgovarajući mjerni uređaj (brojilo).
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 00:05   #13
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Koliko se sjecam takva brojila postoje odavno i predvidena su ili za vikendice ili za one kojima ucestalo iskapcaju struju. Nije mi jasno zasto se sad netko dosjetio te stare price koja nikad nije konkretno zazivjela.
e pa sad bi mogla zazivjet

2008.
Quote:
Činjenica je da energija i hrana nikad neće biti tako jeftinije kao jučer. To je nešto čemu Hrvatska mora znati odgovoriti - istaknuo je premijer
__________________
>>Vratio im se Ivo. Lopovi, lupeži, kriminalci, oni koji daju i primaju mito, neće više mirno spavati!<<
Melron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:12.