Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2024., 09:54   #961
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Da li on plaća tu alimentaciju koja je utvrđena? Koliko uopće sada konkretno iznosi ta alimentacija?



Ako dobiva neku socijalnu pomoć, CZSS bi trebao znati i trebali bi staviti zabilježbu na tu kuću.



Pa sad, ako stvarno živi otprilike tako, meni to ne izgleda kao osoba koja nema nekih mentalnih problema... samo kažem...
Imate li dokaz da živi drugačije, da radi i zarađuje, živi i troši više nego je opisano?
A ovo za tu nekretninu koja navodno 'vrijedi' 150000 eura... vrlo često se razne nekretnne u nekoj nedođiji jako precjenjuje... ta kuća možda stvarno vrijedi toliko, ali moguće da kad bi se pokrenula ovrha i javna dražba na kraju bude od porezne procjenjena za dražbu na 65000 eura i bude nakon par godina i nekoliko dražbi prodana za 40000...
1) Alimentaciju i uzdržavanje godinu dana 450 eura će morati platiti kako odvjetnik traži, ali još nije počelo prvo ročište.

2) Ne prima socijalnu pomoć jer je nabavio automobil za 6,5 tisuća eura... Ne znam, možda i radi nešto, ali kako ima povijest laganja sudu, tvrdi da skuplja boce. Ono što sigurno znam je da ljubavnica mu prima socijalnu pomoć kao samac na drugoj adresi, ali živi kod njega i dijeli s njim tu stoga ilegalnu socijalu, a šta on radi to još ne znamo.
Vrijednost svih nekretnina, dijelova nekretnina, auta te zemlje je 150000 €. Kuća je kraj Šibenika i u našoj divnoj državi mogao je uzimati socijalnu pomoć jer se gleda samo katastar županije u kojoj živiš. Da u njoj nemaš kuću.

3) Da. Nije baš zdrav, ali
ima nekih ljudi koji se ne liječe i pri sebi su iako im je sve izokrenuto. Neka narcisoidnost. Imam dokaz da ljubavnica kupuje mnogo hrane u obližnjoj trgovini te unosi u stan mu. Te sam svjedok da je kupljen taj auto i znam detaljno za svu imovinu koju skriva jer sam se udala za njega, a supružniku se sve kaže.
U kupusu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2024., 10:02   #962
Quote:
U kupusu kaže: Pogledaj post
1)
3) Da. Nije baš zdrav, ali
ima nekih ljudi koji se ne liječe i pri sebi su iako im je sve izokrenuto. Neka narcisoidnost. Imam dokaz da ljubavnica kupuje mnogo hrane u obližnjoj trgovini te unosi u stan mu. Te sam svjedok da je kupljen taj auto i znam detaljno za svu imovinu koju skriva jer sam se udala za njega, a supružniku se sve kaže.
Ma samo sudu pokazi ove dokaze i sigurno ce ti povecati apanazu. Prezderavat se a lovu ne bi davali
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2024., 12:03   #963
Quote:
U kupusu kaže: Pogledaj post
1) Alimentaciju i uzdržavanje godinu dana 450 eura će morati platiti kako odvjetnik traži, ali još nije počelo prvo ročište.
Za koje razdoblje je to?

Odmah na prvom ročištu tražiti privremenu mjeru alimentaciju i zaostatke od mjeseca kada je zajednica prestala...


Quote:
2) Ne prima socijalnu pomoć jer je nabavio automobil za 6,5 tisuća eura...
Je li auto na njega registriran?

Quote:
Ne znam, možda i radi nešto, ali kako ima povijest laganja sudu, tvrdi da skuplja boce. Ono što sigurno znam je da ljubavnica mu prima socijalnu pomoć kao samac na drugoj adresi, ali živi kod njega i dijeli s njim tu stoga ilegalnu socijalu, a šta on radi to još ne znamo.
Ostavite po strani ovo s kim on živi , to vam se može svakako tumačiti pa na kraju obiti o glavu. Sud će to ocijeniti kao nevažno, štoviše mogli bi to tumačiti kao da ste maliciozna. Ono, petljate se u život bivšeg.
Poradite na tome gdje on i koliko zaradi, ako možete.
Vaš interes je da on plaća alimentaciju, ne da mu zagorčavate život do te mjere da ne može plaćati.

Quote:
Vrijednost svih nekretnina, dijelova nekretnina, auta te zemlje je 150000 €. Kuća je kraj Šibenika i u našoj divnoj državi mogao je uzimati socijalnu pomoć jer se gleda samo katastar županije u kojoj živiš. Da u njoj nemaš kuću.
Odete online na Uređena zemlja, nađete tu nekretninu i isprintate vlasnički list. Za auto ako glasi na njega isto se to prijavi kao imovina.

Quote:
3) Da. Nije baš zdrav, ali
ima nekih ljudi koji se ne liječe i pri sebi su iako im je sve izokrenuto. Neka narcisoidnost.
Nisam mislio na to, nego iz onog opisa je ispalo da možda živi kao neki klošar.


Quote:
Imam dokaz da ljubavnica kupuje mnogo hrane u obližnjoj trgovini te unosi u stan mu. Te sam svjedok da je kupljen taj auto i znam detaljno za svu imovinu koju skriva jer sam se udala za njega, a supružniku se sve kaže.
Skupite dokaze za imovinu. Koncentrirajte se na ono što možete dokazati ili bar učiniti vjerojatnim. Ako mu ljubavnica kupuje hranu, to je nekako bez veze na sudu spominjati...neće njegova ljubavnica plaćati alimentaciju.
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2024., 13:06   #964
Razumijem, ljubavnica je irelevantna. Stvar je u tome da jest patološki škrt i živi kao klošar skupljajući imanja.
Novce drži pod tapetom, jesu li legalni ili ne, ne znam. I onda ih je izvadio i kupio auto. Auto još stoji pred kućom. Ima aplikacija na kojoj se može provjeriti status auta, piše da je osigurano, a pretpostavljam onda i svježe registrirano, ne znam može li biti osigurano tek tako ako ne bi registrirao.

Ne znam ništa, samo znam da ima tako oko 150 000 € mimimalno imovine.

Ne znam kako ću to dokazati s obzirom da na uređena zemlja traže broj čestice, ite broj isprava.

Ljubavnicu sam eto fotografirala jer živi na adresi, formalno, killmetrima daleko i na to prebivalište uzima socijalnu pomoć kao samac, a ulazi s namirnicama kod njega i svi smo susjedi.

Također je s obzirom da mu je dugogodišnja ljubavnica, 20 godina, izjavio Zavodu za socijalni rad da nije s njom u kontaktu već deset godina.

On pak tvrdi na sudu da živi sam i skuplja boce, a eto ja ne znam kako dokazati imovinu, imam fotografiju i auta.

On je sitni lopov škrte naravi koji se pouzdaje u neuređenost zemlje.

Ne želim se baviti njime više no što moram, voljela bih da je transparentan jer ja ne želim dokazivati sutkinji tužnu priču kako živi u tajnosti s ljubavnicom. Samo bih voljela da je tipa zaručen s njom i da je sve transparentno.

Odvjetnik kaže da nam trebaju fotografije ljubavnice kao dokaz da ne đivi sam kao skupljač ambalaže bez prihoda i gladan kako tvrdi.

Nije mi jasno zašto su tajnoviti podaci o imovini za članove obitelji s obzirom na dužnost međusobnog uzdržavanja.

S obzirom da je neko vrijeme radio prije godinu dana, nikad se ne zna, u stanju je i raditi i reći da ne radi. Živi u nadi da pristup u papire neće tako skoro.
U kupusu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:14.