Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2019., 07:23   #10481
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Sto se tice majstora, nisu svi otisli.
Niti svi zele otici. Ali trenutno se gradi na sve strane. A i taj bum Ce jednog dana prikociti.pa Ce majstori biti raspoloživi i malo jeftiniji.
Znaš kad imam termin kod autoelektričara? U rujnu

Djeca (tj. ono što je ostalo od njih) ne upisuju strukovna zanimanja.
Ćufta is offline  
Old 19.06.2019., 08:01   #10482
Quote:
itapita kaže: Pogledaj post
i ps
nemam nikakvih iluzija oko tih renoviranja i čupanja svega van

sad sam baš renovirala jedan manji stan i vjeruj mi da nema veće noćne more od toga (osim ako kao Milivojka nemaš ekšli dečka koji će ti to napraviti)
majstora nema ni za lijek, ako ima čekaš mjesecima, kad dočekaš taman odu u njemačku ili na more (radit,ne se kupat ), cijene su koma, a ako na kraju i nađeš nekog jazavca preko njuškala onda ojha..

ne želim renovirati
može biti sve originalno neko vrijeme
Evo jedan hint, broj adaptacija pada zimi, a majstorima je puno ljepse raditi kad je hladnije.
Kako dolazi proljece, tako svi krecu u adaptacije, majstora nema, cijene se dizu.

Probajte s adaptacijama od 11 mjeseca, bit ce puno vise slobodnih majstora.

Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Znaš da je to i meni palo na pamet prije kratkog vremena!? Kupiti derutnu nekretninu s potencijalom (dobra lokacija, lijepi prozori, balkon/terasa, puno svjetla, najmanje dvostrana orijentacija, pogled u nešto lijepo...), stisnuti zube i pričekati da se balon ispuše, kada će majstori moliti da dobiju posao, a ne kao sada, kada ih moraš svijećom tražiti i zlatom platiti!

Eto, htjela sam dovršiti započetu adaptaciju našega stana (kada već ne mogu naći drugi, lijep, ni nakon pune tri godine!), došao vlasnik poznate tvrtke za adaptaciju, nisam pitala ni za cijenu ni za vrijeme početka radova, obećao izraditi troškovnik i do dana današnjeg ništa! A prošla su dva i po mjeseca!

Nikakve adaptacije i renoviranja više ne dolaze u obzir.
I dalje dajem 'ruku u vatru' za ove svoje.
Dobijes termin, rokove, troskovnik i to je to, samo biras plocice, gdje hoces uticnice i tome slicno.

Quote:
itapita kaže: Pogledaj post
ljudi se i vrate kad stvari postanu normalne

samo neće postati normalne, čini mi se
Nece se vratiti, barem ne svi moji koji su otisli, jer nisu ni otisli zbog novaca.
Otisli su jer im se ogadila ova drzava i ne pada im na pamet podizati djecu ovdje, a tamo gdje su otisli su sretni.

Ne vracaju se vise ni na more
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Old 19.06.2019., 08:27   #10483
Quote:
solar kaže: Pogledaj post
Iz prve ruke - ovo nije istina!
Nemoj vjerovati navodima, osobno se uvjeri, jednostavno je
kak da se osobno uvjerim, jedino da sjedim kod babe Mande u stanu dva tjedna

pročitala sam navod nekog usplahirenog predstavnika stanara, da otkad su rzdjelnici da ekipa gasi radijatore pa obzirom se radi o ogromnom 'organizmu', da se zgrada hladi i kondenzira vlaga

bila sam gledat neki stan u mamumtici
ok su to stanovi po rasporedu, imaju oni veliki dvosobni po 70 m2, ima ih tri na oglasniku, prodaju se preko godinu dana
kupiš takav stan i zauvijek je tvoj - nikako ga se riješiti

a i kad uđeš u haustor i vidiš onih pedeset poštanskih sandučića...kaj ja znam, mamutica ko mamutica, tip je navodno tamo spavao na međukatu mjesec dana, nitko ga nije skužio
zato i je tamo jeftinije
itapita is offline  
Old 19.06.2019., 09:14   #10484
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Znaš da je to i meni palo na pamet prije kratkog vremena!? Kupiti derutnu nekretninu s potencijalom (dobra lokacija, lijepi prozori, balkon/terasa, puno svjetla, najmanje dvostrana orijentacija, pogled u nešto lijepo...), stisnuti zube i pričekati da se balon ispuše, kada će majstori moliti da dobiju posao, a ne kao sada, kada ih moraš svijećom tražiti i zlatom platiti!

Eto, htjela sam dovršiti započetu adaptaciju našega stana (kada već ne mogu naći drugi, lijep, ni nakon pune tri godine!), došao vlasnik poznate tvrtke za adaptaciju, nisam pitala ni za cijenu ni za vrijeme početka radova, obećao izraditi troškovnik i do dana današnjeg ništa! A prošla su dva i po mjeseca!

Nikakve adaptacije i renoviranja više ne dolaze u obzir.
E tocno to. Ni ne pitas za cjenu, flexi si ta vrijeme. I kazu da ce se javiti i nikad se ne jave.
Jwsnostavno fali svugdje majstora.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Old 19.06.2019., 10:25   #10485
Quote:
Milivojka2 kaže: Pogledaj post
Evo jedan hint, broj adaptacija pada zimi, a majstorima je puno ljepse raditi kad je hladnije.
Kako dolazi proljece, tako svi krecu u adaptacije, majstora nema, cijene se dizu.

Probajte s adaptacijama od 11 mjeseca, bit ce puno vise slobodnih majstora.



I dalje dajem 'ruku u vatru' za ove svoje.
Dobijes termin, rokove, troskovnik i to je to, samo biras plocice, gdje hoces uticnice i tome slicno.



Nece se vratiti, barem ne svi moji koji su otisli, jer nisu ni otisli zbog novaca.
Otisli su jer im se ogadila ova drzava i ne pada im na pamet podizati djecu ovdje, a tamo gdje su otisli su sretni.

Ne vracaju se vise ni na more
Zimi su majstori u Istri, rade luksuzne vile.
I opcenito po obali, sređuju apartmane.
Imamo dva frenda majstora, jedan otisao u Njemacku prije godinu dana s cijelom familijom, ne misli se vracati.
Drugi ima svoju firmu, zauzet po vise od 12 mjeseci unaprijed. Uzima samo vece poslove, tipa hotelostava 5000m2 parketa, ugradnja 100 vrata i sl.
Nema vremena ni sebi pokreciti doma, koliko ima posla.

Mladih "majstora" bas i nema, vecina ili otisla van ili se prebacila u konobarenje.

Tako da ce situacija s majstorima dugorocno biti i gora.
Doci ce vrijeme da ce montiranje pipe naplacivati 700kn.
Il plati, il napravi sam.
Rossa is offline  
Old 19.06.2019., 10:34   #10486
I ja mislim da nece biti bolje po pitanju broja dostupnih majstora. Ali malo smo si kao drustvo krivi, zar ne?
Arienrhod is offline  
Old 19.06.2019., 12:15   #10487
Quote:
Rossa kaže: Pogledaj post
Zimi su majstori u Istri, rade luksuzne vile.
I opcenito po obali, sređuju apartmane.
Imamo dva frenda majstora, jedan otisao u Njemacku prije godinu dana s cijelom familijom, ne misli se vracati.
Drugi ima svoju firmu, zauzet po vise od 12 mjeseci unaprijed. Uzima samo vece poslove, tipa hotelostava 5000m2 parketa, ugradnja 100 vrata i sl.
Nema vremena ni sebi pokreciti doma, koliko ima posla.

Mladih "majstora" bas i nema, vecina ili otisla van ili se prebacila u konobarenje.

Tako da ce situacija s majstorima dugorocno biti i gora.
Doci ce vrijeme da ce montiranje pipe naplacivati 700kn.
Il plati, il napravi sam.
moj moler/knaufer, najbolji na svijetu, je već tri godine u Minhenu
prije dva mjeseca, pogodila se već bila s parketarima (brušenje, lakiranje) za cijenu, dan prije su mi javili da su dobili posao u njemačkoj i da im je žao

majstor koji mi je adaptirao kupaonu je dragi gospodin u mirovini koji za 6 mjeseci ide u njemačku jer mu se tamo preselio i sin s dvije unuke

otišli smo k vragu
itapita is offline  
Old 19.06.2019., 12:21   #10488
Krivo, ostali smo k vragu
Ćufta is offline  
Old 19.06.2019., 12:24   #10489
Quote:
Rossa kaže: Pogledaj post
Zimi su majstori u Istri, rade luksuzne vile.
I opcenito po obali, sređuju apartmane.
Imamo dva frenda majstora, jedan otisao u Njemacku prije godinu dana s cijelom familijom, ne misli se vracati.
Drugi ima svoju firmu, zauzet po vise od 12 mjeseci unaprijed. Uzima samo vece poslove, tipa hotelostava 5000m2 parketa, ugradnja 100 vrata i sl.
Nema vremena ni sebi pokreciti doma, koliko ima posla.

Mladih "majstora" bas i nema, vecina ili otisla van ili se prebacila u konobarenje.

Tako da ce situacija s majstorima dugorocno biti i gora.
Doci ce vrijeme da ce montiranje pipe naplacivati 700kn.
Il plati, il napravi sam.
Pa nisu svi, sigurno ih ima vise nego na proljece/ljeto kad je bum sa adaptacijama.

Mladih majstora nema, to je istina, jer ljudi s djecom odlaze, ovi koji ostaju pucaju na visoko obrazovanje, a klinci koji upisu strukovne imaju 0 interesa za ucenjem zanata od starog majstora.

Moj partner je promijenio 4 mlada decka, 2 malo odraslija koji nemaju pojma o pojmu, niti su bili voljni nauciti u praksi.

I sad je njemu muka i otezano uzimati veci posao jer nema s kime raditi.

Jbg, takva je situacija.
Quote:
itapita kaže: Pogledaj post
moj moler/knaufer, najbolji na svijetu, je već tri godine u Minhenu
prije dva mjeseca, pogodila se već bila s parketarima (brušenje, lakiranje) za cijenu, dan prije su mi javili da su dobili posao u njemačkoj i da im je žao

majstor koji mi je adaptirao kupaonu je dragi gospodin u mirovini koji za 6 mjeseci ide u njemačku jer mu se tamo preselio i sin s dvije unuke

otišli smo k vragu
Jesmo, svojom vlastitom zaslugom.

Nadam se da ce ovakav deficit ljudi barem omoguciti nama koji ostajemo bolji standard jer ce poslodavac morati platiti radnika.

S druge strane, iseljeno je gotovo 350 tisuca ljudi, a cijene nekretnina lete u nebo.
Zanimljivo
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Old 19.06.2019., 12:40   #10490
Otišao je većinom srednji sloj društva, ostali su bogati i siromašni. Bogati gomilaju nekretnine jer su one uvijek dobra investicija. Sve je manje kreditno sposobnih. Posljedično, i cijene najma su otišle u nebo. Zlo i napoako za šaku nas običnih koji smo ostali. Zagreb je priča za sebe, ali ostatak Hrvatske...
Ćufta is offline  
Old 19.06.2019., 12:40   #10491
Quote:
Milivojka2 kaže: Pogledaj post
S druge strane, iseljeno je gotovo 350 tisuca ljudi, a cijene nekretnina lete u nebo.
Zanimljivo
Lete u nebo u Zagrebu, jer oni koji nisu odselili van se doseljavaju u Zagreb.
Zato imaš već na pola sata autom do Zagreba kuće za 20k eura.
Pa već u Velikoj Gorici koja nije ni selendra ni zabit nego grad koji isto ima sve potrebno za normalan život su cijene daleko povoljnije nego u Zg.

Quote:
Ćufta kaže: Pogledaj post
Otišao je većinom srednji sloj društva, ostali su bogati i siromašni. Bogati gomilaju nekretnine jer su one uvijek dobra investicija. Sve je manje kreditno sposobnih. Posljedično, i cijene najma su otišle u nebo. Zlo i napoako za šaku nas običnih koji smo ostali. Zagreb je priča za sebe, ali ostatak Hrvatske...
Nema ti to baš neke logike što pišeš, al ajde
clouseau is offline  
Old 19.06.2019., 12:45   #10492
Možda tebi nema.
Ćufta is offline  
Old 19.06.2019., 12:50   #10493
Pa nema smisla jer čemu gomilati nekretnine koje nemaš kome iznajmiti/prodati po višoj cijeni nego što si platio? Šta će bogataši jedan drugome unajmljivati po 15 stanova?

Moje mišljenje je da je trenutni skok cijena uzrokovan prvenstveno optimizmom na tržištu općenito (rastu plaće, bdp, ...) i nižim kamatama, ali brzina kojom su cijene poskočile sugerira da je riječ o prolaznoj pojavi i da će se morati doći do određene korekcije kad-tad. Ne mogu prosječni stanovi za prosječne kupce koštati 2000+ eura po kvadratu ako si to ti prosječni kupci ne mogu priuštiti.
clouseau is offline  
Old 19.06.2019., 13:00   #10494
Pa nije baš uobičajeno da ljudi žive pod mostovima kod nas. Na rubu su egzistencije, ali ipak žive u kakvim-takvim stanovima. Proširi dijapazon ljudi s kojima se družiš.

Dođe dasa, kupi stan stan keku i onda odmah na fejs/njušku za najam stana a ekipa se laktari. Jesi prodavao/la nedavno stan?
Ćufta is offline  
Old 19.06.2019., 13:07   #10495
ja sam u procesu prodaje i nadam se posljedične kupnje

danas mi je bio agent iz jedne zbilja ok agencije - za moj stan - kaže da naraste prije ljeta zbog APN-a, onda oni koji su uvalili za APN imaju lovu kojom kupuju za sebe na jesen

i sve po (donekle) realnoj cijeni se proda, a ovi preskupi se vrte dvije godine po oglasniku
onda ovi novi vide te cijene i stave odmah cijenu kao i ovi neprodani ili višu i tako uokrug - kaže da ne postoji nikakav realno opravdan razlog da cijene rastu osim vidla žaba pa i ona digla nogu
nakon nekog vremena cijene padnu kao što su i narasle..valjda logika kao i s onim slomom tulipana svojevremeno u NL

mali je već devet godina agent pa valjda prati na duže staze (znam ga jer mi je još 2011 pokazivao neke stanove )
itapita is offline  
Old 19.06.2019., 13:08   #10496
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
Lete u nebo u Zagrebu, jer oni koji nisu odselili van se doseljavaju u Zagreb.
Zato imaš već na pola sata autom do Zagreba kuće za 20k eura.
Pa već u Velikoj Gorici koja nije ni selendra ni zabit nego grad koji isto ima sve potrebno za normalan život su cijene daleko povoljnije nego u Zg.
Velika Gorica je isto porasla (frendica gleda tamo stanove, pa je u soku), jednako kao i SV. Nedelja, oklocia Samobora itd.

Sve se dize pod navalom, ali meni i dalje nije jasno da ima toliko potraznje, a krediti (iako jeftiniji) su postrozeni, standard nam i nije bas neki, prosjecnom placom ne mozes dici kredit za veci stan, a opet sve rasprodano.....
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Old 19.06.2019., 13:11   #10497
Quote:
Milivojka2 kaže: Pogledaj post
Velika Gorica je isto porasla (frendica gleda tamo stanove, pa je u soku), jednako kao i SV. Nedelja, oklocia Samobora itd.

Sve se dize pod navalom, ali meni i dalje nije jasno da ima toliko potraznje, a krediti (iako jeftiniji) su postrozeni, standard nam i nije bas neki, prosjecnom placom ne mozes dici kredit za veci stan, a opet sve rasprodano.....
Vjerojatno se opet reaktivira mentalitet "još malo pa nestalo", "cijene nekretnina mogu samo rasti", "bolje da kupim sad odmah jer će dogodine biti još skuplje", ali takvo stanje ne može jako dugo opstati.
clouseau is offline  
Old 19.06.2019., 13:53   #10498
Halo,

Al' ste ga naštancali!
__________________
fermina-daza is offline  
Old 19.06.2019., 14:02   #10499
Quote:
Milivojka2 kaže: Pogledaj post
Velika Gorica je isto porasla (frendica gleda tamo stanove, pa je u soku), jednako kao i SV. Nedelja, oklocia Samobora itd.

Sve se dize pod navalom, ali meni i dalje nije jasno da ima toliko potraznje, a krediti (iako jeftiniji) su postrozeni, standard nam i nije bas neki, prosjecnom placom ne mozes dici kredit za veci stan, a opet sve rasprodano.....
Imaju ljudi love, pa pogledajte koje milijarde drze Hrvati na stednji. Izvade dio, daju djeci za stan, ili kupe kesom apartman za iznajmljivanje pa im se lova opet oplođuje, u međuvremenu jos nesto naslijede...vrti se.

Imam puno poznanika gdje bracni par mjesecno sluzbeno zaradi cca 25 000kn, visokoobrazovani, 20+godina staza, dobre pozicije. Kupuju dodatne stanove kao vid ulaganja. A nisu ni pomorci ni IT-sektor.

Kad smo prodavali svoju nekretninu, kupac je bila zena koja je digla kredit za tu kupnju,iako je mogla odmah platiti gotovinom .

To napravila samo radi porezne uprave, da pravda lovu koju je dobila na poklon od staraca, a na dar se placa porez iznad nekog iznosa,.ne znam tocno.

Kredit je zatvorila kesom te iste godine, tu PU nista ne pita.

Kvalitetne nekretnine se prodaju u roku par tjedana, ako ne i dana, tako da, love ocito ima.

Onaj tko misli samo s HR-prosjecnom placom do nekretnine u Zg, St i sl., potpisat ce robiju do kraja zivota.
Rossa is offline  
Old 19.06.2019., 14:51   #10500
Nastavak rasprave na Starogradnja (ZG) - vol. 2, jer je tema prešla 10.000 postova.
__________________
fermina-daza is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:32.