Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2008., 16:32   #1
Masna jetra

Ima li neko iskustva sa time
Tito Raymond is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 04:41   #2
O bože svašta... Da, zadnji put kad sam pekla jetru, bila je malo masna...

Ne vidim zašto je ovo pitanje tu postavljeno kao prvo. Uglavnom, uzrok masne jetre najčešće je pretjerana konzumacija alkohola.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 05:41   #3
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
O bože svašta... Da, zadnji put kad sam pekla jetru, bila je malo masna...

Ne vidim zašto je ovo pitanje tu postavljeno kao prvo. Uglavnom, uzrok masne jetre najčešće je pretjerana konzumacija alkohola.
a koji su alternativni nacini da se rijesi ili umanji problem?
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 12:03   #4
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
a koji su alternativni nacini da se rijesi ili umanji problem?
Onaj tko je postavio temu trebao je napisati opširniji uvodni post. Nije niti čudo što mu nitko ništa ne odgovara. Što se liječenja tiče ne preporučam alternativne metode, dovoljno je 5-8 tjedana apstinirati od alkohola ako je u tome problem. Mogući uzrok je i pretilost stoga se treba početi pravilno hraniti.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 13:08   #5
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Što se liječenja tiče ne preporučam alternativne metode, dovoljno je 5-8 tjedana apstinirati od alkohola ako je u tome problem. Mogući uzrok je i pretilost stoga se treba početi pravilno hraniti.
obično ljudi kojima se pojavi problem nakon godina nepravilne prehrane se čude u stilu - a što sad?
Imam poznanike kojima su ustanovljene masnoće u krvi, jetri i koji se godinama hrane punomasnom hranom. Ne mora to odmah značiti da je tu glavni uzrok, može biti i genetski naslijeđeno!? No, osnovno je u takvim okolnostima preokrenuti prehranu u korist nemasne hrane, povrća i voća, plave i bijele morske ribe (ne i glavonožaca, rakova,.. čije je meso prepuno kolesterola) i sl.

To nije lako prvenstveno zbog navika i lijenosti. Konkretno, osoba kaže; ali ja tako volim onaj masni ovčji sir, gorgonzolu, domaće mlijeko, vrhnje, svinjetinu,... nema meni maneštre ako u njoj nije panceta i sl. bedastoće. Opet, sve je to u redu kad tako živi netko na selu i radi po cijeli dan na zemlji, ali sjediti u kancelariji pola dana a pola kod kuće, npr. i hraniti se "teškom hranom" je apsurd koji onda dovodi do problema. Plus alkohol ...?!

Alternativa je dijeta i svakodnevna čaša-dvije šumeće artičoke - za početak
__________________
The ice age is coming, the sun is zooming in .. After all this, won't you give me a smile? Clash
Seventin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 23:43   #6
Tika nisan pitao za pametkovanje nego za savjet
Tito Raymond is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 01:11   #7
Koji je dobar prirodni lijek za masnu jetru ne trebaju mi plivine tablete nego neki prirodni lijek
Tito Raymond is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 02:47   #8
Evo ljieka koji podrazumijeva čišćenje,stimulaciju i oporavak jetre(isprobano )
2/3 dcl vode zakuhati,maknuti sa vatre,odmah u to ubaciti 2 lista lovora i 3 vršćića ružmarina(2,3 cm duga),( škaricama usitniti prethono svu tu zelenjavu),prekriti poklopcem i pustiti da odstoji 10/15 min,procijediti,ne dodavati limun,ni šečer,popiti natašće,jesti tek nakon najmanje pola sata,(naravno,bez kave i cigareta prije tog čaja)..piti isključivo jedamput sedmično,ne češće,jer je izuzetno jako i djelotvorno,.Inače puno stvari pomaže jetri(ne samo čajevi ili preparati),ali to si tražio,.A jetra traži vremena za oporavak
lola7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 03:10   #9
Quote:
Tito Raymond kaže: Pogledaj post
Tika nisan pitao za pametkovanje nego za savjet
Ne, pitao si ima li netko iskustva sa time
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 03:11   #10
Neznam je li to sigurno je li to netko vec koristio
Tito Raymond is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 03:22   #11
Quote:
Tito Raymond kaže: Pogledaj post
Neznam je li to sigurno je li to netko vec koristio
U čemu je problem da ne želiš piti šumeće tablete od artičoke? Što ti je liječnik rekao uopće?
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 22:30   #12
Nije meni lijecnik nista rekao jer ja neman masnu jetru nego mi prijatelj rekao pa mu ja htio pomoci
Tito Raymond is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 03:29   #13
Quote:
Tito Raymond kaže: Pogledaj post
Neznam je li to sigurno je li to netko vec koristio
Pa naravno da je isprobano,inače ti nebi ni savjetovao,a i sigurno je ne brini
lola7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 13:43   #14
Quote:
Tito Raymond kaže: Pogledaj post
Nije meni lijecnik nista rekao jer ja neman masnu jetru nego mi prijatelj rekao pa mu ja htio pomoci
Čemu služe liječnici?!?! Čemu potreba za alternativnim pripravcima? Isuse bože gdje ovaj svijet ide

Mislim, smatraš li se kompetentnim za izradu "pripravaka" na bazi lovora i ružmarina? Nije li lakše kupiti nešto u ljekarni?
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 09:53   #15
Quote:
Tito Raymond kaže: Pogledaj post
Nije meni lijecnik nista rekao jer ja neman masnu jetru nego mi prijatelj rekao pa mu ja htio pomoci
Za masnu jetru ja jako bitno da je ne opterećuješ,što znači,puno malih obroka dnevno,inače masno jetra se javlja od pretjeranog stresa i neurednih obroka (npr.ne jedeš ništa cijeli dan i onda se naveče prejedeš,a to je najopasnije za jetru)...imam slučaj u obitelji kod čovjeka koji nje popio kap alkohola u životu!!!Stres je najgori neprijatelj tijela,a naši organi pate i onda odgovaraju bolestima...ako hoćeš alternativno rješenje,jabučni ocat je odlčan čistač,probaj naći domaći i trebao bi biti star barem 3 godine,onda su mu pojačana ljekovita svojstva (na placu u Dubravi ga ima),a postoji i apiterapija,preporučam biljne ljekarne MATIJA,ovom kombinacijom se moj rođak u 3 mjeseca izlječio...ako hoćeš prirodno rješenje,onda kura uvijek traje oko 3 mjeseca,jer toliko tijelu treba da prirodno vrati svoju ravnotežu...puno sreće!!!
sinapis is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 19:44   #16
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
O bože svašta... Da, zadnji put kad sam pekla jetru, bila je malo masna...

Ne vidim zašto je ovo pitanje tu postavljeno kao prvo. Uglavnom, uzrok masne jetre najčešće je pretjerana konzumacija alkohola.
S naglaskom na ovo -najčešće-. Zato ne treba odmah napadati nekog, jer ima ljudi koji imaju cirozu, a nikad u životu alkohola nisu okusili.
A i ove koji dobe takve bolesti od alkohola ne treba odmah pokapati, jer i visoki kolesterol se dobi najčešće od fine i masne hrane, pa niko ne omalovažava te ljude već dobe terapiju za liječenje.
Isabella is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 21:34   #17
Quote:
Tito Raymond kaže: Pogledaj post
Ima li neko iskustva sa time
Pošto si na alternativnim stranicama, jetra je virtualno spremište emocija. Neka tvoj prijatelj 'porazgovara' malo sa svojom jetrom i priupita ju zašto se ljuti na njega i na što ( na koje promjene) ga upućuje problemima koje izaziva na fizičkoj razini. Naravno paralelno krenuti sa savjetovanjem kod liječnika.
__________________
Anđele moj mili, svojom snagom me zakrili.
albaharija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 23:30   #18
Thumbs up

Quote:
Tito Raymond kaže: Pogledaj post
Ima li neko iskustva sa time
Posto je jetra cistac od otrova koje unosimo na razne nacine u nas organizam nije lose s vremena na vreme pomoci joj da se oporavi. A to se moze pomocu gline za unutrasnju upotrebu. Glina se moze kupiti u skoro svakoj apoteci. Uz nju ide i uputstvo za upotrebu, To moze da se koristi bez bojazni i nema nikakva kontradejstva. Zelim tvom prijatelju uspeh u lecenju.
polivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 23:40   #19
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
O bože svašta... Da, zadnji put kad sam pekla jetru, bila je malo masna...

Ne vidim zašto je ovo pitanje tu postavljeno kao prvo. Uglavnom, uzrok masne jetre najčešće je pretjerana konzumacija alkohola.
Nije mi jasno otkud toliko cinizma u nekim ljudima, ako ne zelis pomoci pa dobro niko te ne tera, ali ovakve izjave samo tebe karakterizuju. Ja se iskreno nadam da si samo tada imao los dan...
polivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 00:00   #20
Misliš na cirozu jetre??

Ako je već jednom uništena nema baš previše pomoći, jedino transplatacija (????) ako ne funkcionira ili ne pogoršavanje stanja
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:52.