Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2014., 16:50   #21
Quote:
Liberthy kaže: Pogledaj post
Nova heroina "hrvatske" ljevice.

očekujemo hrvanje u blatu između nje i jadranke Kosor, tko će i dalje nositi tu laskavu titulu.
Bez ikakve uvrede, ali ukoliko bi netko znao osnove političke ekonomije, shvatio bi da je Dalićeva upravo rekla da izlazi ih HDZ-a jer je ovaj previše lijevi. Tako da toliko o heroinama i hrvatskim pridjevima, imali oni navodnike ili ne.
__________________
Šta se ovaj u bluz meša
West End Blues is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 16:52   #22
Drago Prgomet: odlazak Dalić je gubitak za HDZ.

Quote:
Martine Dalić iz HDZ-a - vijest je koja je poput bombe odjeknula u političkoj javnosti. Za tportal svoje je mišljenje iznio zamjenik predsjednika stranke Drago Prgomet.

'U trenutku kad nam trebaju stručnjaci, žao mi je da jedan stručnjak, i to na području makroekonomije, odlazi iz HDZ-a', kratko je poručio Prgomet, koji smatra da je, naravno, odlazak takvog stručnjaka svakako gubitak za stranku.

Što o svemu misle pokušali smo doznati i od drugih članova HDZ-a, posebice onih koji su dio ekonomskog tima, kojeg je Dalić u svom obraćanju javnosti posebice apostrofirala. Međutim, oni nisu odgovarali na naše pozive ili nisu željeli ništa komentirati pod imenom i prezimenom.

Da je Martina Dalić nezadovoljna kako se njene ideje tretiraju u stranci, ali načinom kako se kroji ekonomska politika, šuškalo se već neko vrijeme. Izvori iz HDZ-a kažu nam da je Dalić gotovo godinu dana čekala na sastanak s predsjednikom stranke Tomislavom Karamarkom, međutim da do njega još uvijek nije došlo.

Što se pak tiče ekonomskog tima, već ranije je iz nekih nastupa njegovih članova bilo jasno da nemaju ujednačen stav. Čašu je kod Martine Dalić, kažu nam izvori iz HDZ-a, vjerojatno i prelilo angažiranje HSLS-ovog Josipa Budimira kao glavnog stratega.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 16:52   #23
Quote:
West End Blues kaže: Pogledaj post
Ako govorimo o osobnim afinitetima, najvjerojatnije ni neću. Ništa mi ne znači ako udbaške komuniste zamijene nacionalistički kolektivsocijalisti, ali ako će ta koalicija biti prvi korak prema rješavanju najvažnijih problema u Hrvatskoj, onda vrijedi i razmisliti o njoj.

Ali, osobni su afiniteti nevažni. Meni je osobno najvažnije da komunisti siđu s vlasti i da se poduzetnicima da barem minimum zraka. Zato ne treba odbaciti nikog tko radi u tom smjeru, pa bio to HSLS ili Čačić.
Kak ti ne kužiš da uslijed raspada kukurikavaca i kad se pokazalo da nemaju nit su ikad imali gospodarksi program, al to nema veze ona agitira za njih i priča o nepostojanju ekonomskog programa kod opozicije tj HDz.ea.

Za to treba imati obraz od kevlara.
Liberthy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 16:53   #24
Quote:
West End Blues kaže: Pogledaj post
Bez ikakve uvrede, ali ukoliko bi netko znao osnove političke ekonomije, shvatio bi da je Dalićeva upravo rekla da izlazi ih HDZ-a jer je ovaj previše lijevi. Tako da toliko o heroinama i hrvatskim pridjevima, imali oni navodnike ili ne.
Uopće nisam o tome pričao nego o tome kako će postati nova heroina ljevice. Nešto ko Jadranka Kosor trenutno.
Liberthy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 16:53   #25
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Pa ne glasaj za HDZ. Mislim, očito je da oni neće ništa u gospodarstvu napraviti, već će 4 godine potrošiti na svjetonazorske borbe, dok će u gospodarstvu biti kaos.

Ne kužim di je problem da se ne glasa za one koji ti ne pašu u nekom području koje je osobno bitno.

Inače, Kolaković je valjda jedini koji je spreman stati uz HDZ od ekonomista jer puno jača šarža, kao npr. Ivan Lovrinović je u intervju za Globus prije par tjedana jasno naveo da neće ići u HDZ jer nisu spremni na ozbiljne poteze i rezove.

Stoga idu ovakvi besprizornjaci kao Kolaković jer on samo gleda da se uguzi na kakvu funkciju. Jebemuseživo za zemlju.
A, pa nemoj tako. Ima HDZ, koliko znam, investicijskog i ekonomskog maga Ivana Domagoja Miloševića.

Onog koji je izjavio onu poznatu 'ABC-anything but Croatia' kada je govorio o investitorima sadašnjoj vladi, iako je u prošloj vladi upravo on bio zadužen za taj resor Očito je jako puno napravio kada je imidž takav nakon njega.

Na stranu njegovi privatni uspjesi i prezime kojeg, gle čuda, onda odjednom nikoga ne smeta
ViktorViktorija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 16:55   #26
Quote:
ViktorViktorija kaže: Pogledaj post
A, pa nemoj tako. Ima HDZ, koliko znam, investicijskog i ekonomskog maga Ivana Domagoja Miloševića.

Onog koji je izjavio onu poznatu 'ABC-anything but Croatia' kada je govorio o investitorima sadašnjoj vladi, iako je u prošloj vladi upravo on bio zadužen za taj resor

Na stranu njegovi privatni uspjesi i prezime kojeg, gle čuda, onda odjednom nikoga ne smeta
Maras, Hajdaš-Dončić, Vrdoljak, Jakovina, Grčić, ..biraj..

biraj biraj slobodno..naj se stideti..
Liberthy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 16:56   #27
Quote:
Liberthy kaže: Pogledaj post
Kak ti ne kužiš da uslijed raspada kukurikavaca i kad se pokazalo da nemaju nit su ikad imali gospodarksi program, al to nema veze ona agitira za njih i priča o nepostojanju ekonomskog programa kod opozicije tj HDz.ea.

Za to treba imati obraz od kevlara.
"Gospodarski program" nije zadana kategorija koja vuče zemlju prema oporavku, i on može biti i lijevi i desni. Gospodarski program nije nešto što uvijek egzistira u svim društvima jednako, pa ako ga oni "provode" onda zemlja ide iz krize, a ako ga ne provode, onda stagnira.
Zemlja se može izvuči na nekoliko načina iz krize, a komunisti to rade loše. Zato bi HDZ nužno morao skrenuti ekonomski udesno. A odlaskom Dalićeve ta je opcija nažalost još i dalje nego dosad.
__________________
Šta se ovaj u bluz meša
West End Blues is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 16:56   #28
Quote:
West End Blues kaže: Pogledaj post
...Ali, osobni su afiniteti nevažni. Meni je osobno najvažnije da komunisti siđu s vlasti i da se poduzetnicima da barem minimum zraka. Zato ne treba odbaciti nikog tko radi u tom smjeru, pa bio to HSLS ili Čačić.
Čačić ti je kapitalist?
Osoba koja je započela sa gradnjom autocesta zbog kojih smo otišli u vražjumater i nećemo se nikad oporaviti? Pri čemu je zapošljavao "stručnjake" kao Sapunar Josip, koji je jedan od glavnih upletenih u sve afere iz HAC-a i ostalih.

Čačić je pravi komunjara kaj se gospodarstva tiče. Svojedobno ga je Holy najbolje opisala, rekavši da on živi u prošlosti kad se napredak mjerio kubicima betona koji se grade.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 16:59   #29
Quote:
ViktorViktorija kaže: Pogledaj post
A, pa nemoj tako. Ima HDZ, koliko znam, investicijskog i ekonomskog maga Ivana Domagoja Miloševića.

Onog koji je izjavio onu poznatu 'ABC-anything but Croatia' kada je govorio o investitorima sadašnjoj vladi, iako je u prošloj vladi upravo on bio zadužen za taj resor Očito je jako puno napravio kada je imidž takav nakon njega.

Na stranu njegovi privatni uspjesi i prezime kojeg, gle čuda, onda odjednom nikoga ne smeta


Niš ni od njega u gospodarskom timu izgleda, no njega to ne smeta. Nije on tako čvrste kičme da daje ostavku jer je de facto ponižen.

Gospon sa 14 stanova i par garaža. A Pastor ima isti promet kao i 1995 kad se je privatizirao. Sa lovom od Pripuza.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 17:00   #30
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Čačić ti je kapitalist?
Osoba koja je započela sa gradnjom autocesta zbog kojih smo otišli u vražjumater i nećemo se nikad oporaviti? Pri čemu je zapošljavao "stručnjake" kao Sapunar Josip, koji je jedan od glavnih upletenih u sve afere iz HAC-a i ostalih.

Čačić je pravi komunjara kaj se gospodarstva tiče. Svojedobno ga je Holy najbolje opisala, rekavši da on živi u prošlosti kad se napredak mjerio kubicima betona koji se grade.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/i...ma/762476.aspx

Njegova državnoekonomijska prošlost ga ne priječi da danas, u oporbi, ima mnogo racionalnije stavove koji više nisu, kao što su bili prije tri godine, pokretanje "javnih radova".
__________________
Šta se ovaj u bluz meša
West End Blues is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 17:01   #31
sad postaje nezavisna zastupnica, možda će s Jadrankom Kosor, u klub, makar bi bolje s Linićem i Vukšićem
__________________
bolja kobra u džepu nego piton u gaćama
Pulgasari is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 17:02   #32
Nego, nova nada HDZ-a je kako spomenu Ljubo Jurčić, Tomislav Ćorić, koji je čak viši asistent na katedri za financije (monetarna politika i osobne financije).
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 17:04   #33
Quote:
West End Blues kaže: Pogledaj post
http://www.index.hr/vijesti/clanak/i...ma/762476.aspx

Njegova državnoekonomijska prošlost ga ne priječi da danas, u oporbi, ima mnogo racionalnije stavove koji više nisu, kao što su bili prije tri godine, pokretanje "javnih radova".
I stvarno je logično za očekivati da osoba koje ne zna nego megalomanske projetke financirati kad je na vlasti, bude bolja kad opet dođe i ako dođe?

Znaš kako kažu, ako me jednom prevariš, tvoja krivnja, no ako me i drugi put prevariš, onda je ipak moja.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 17:07   #34
Quote:
Liberthy kaže: Pogledaj post
Nova heroina "hrvatske" ljevice.

očekujemo hrvanje u blatu između nje i jadranke Kosor, tko će i dalje nositi tu laskavu titulu.

ja se sjećam njezinog nastupa u saboru kad je liniću čestitala rođendan.
sva prpošna i dobro raspoložena.
svi su mediji staj njezin nastup prikazali.


ili nekih drugih gdje bi uvijek počela s hvaljenjem sdp-a, a onda bi kamera prikazala šukera kako koluta očima i kako se vidno nezadovoljan migolji na stolici tijekom njezinog nastupa.
kotulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 17:10   #35
Dobro je za HDZ da Sanaderov i Kosoričin kadar lagano odlazi. Nakon dolaska Karamarka na čelo HDZ-a bilo mi je krivo zašto ih nije sve razbucao onako direktno u glavu, no sad shvaćam da je napravio najbolju moguću stvar. Jer da je išao radikalno ih rezati navukao bi bjes novinara na sebe koji bi ga blatili da nema demokracije u stranci. Ovako će ih gospodski riješiti izbornim listama ili će sami otići.
ulicaST is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 17:11   #36
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
I stvarno je logično za očekivati da osoba koje ne zna nego megalomanske projetke financirati kad je na vlasti, bude bolja kad opet dođe i ako dođe?

Znaš kako kažu, ako me jednom prevariš, tvoja krivnja, no ako me i drugi put prevariš, onda je ipak moja.
Ne nadam se ja da će netko u Hrvatskoj pokrenuti tu hrvatski skovanu riječ - reforme - nego da će to doći iz Brisela. Pa mi onda ostaje nada da će barem te upute i reforme koje će doći izvana biti u skladu s mišljenjima vlasti koja bi ih tako lakše provodila.
Kad smo već kod toga, idemo promisliti tko sve može doći na vlast i poduzeti te silne reforme:

Mirela Holy - ne želi "neoliberale"
Lesar - ne želi "neoliberale"
SDP - komunisti, udbaši i nesposobne sramote
HNS - autošovinistički "liberali" koji eto drmaju državnim firmama
HSLS - Lutajuća nevažna stranka
HSS - komunistički seljaci
HDZ - nacionalisti koji bi jedini poslušno mogli odraditi svoje zadaće
HSP AS - ustaše i komunisti
Savez za HR - ustaše i komunisti

Pa ako moram birati, onda mi jest žao što je Martina Dalić otišla iz HDZ-a.
__________________
Šta se ovaj u bluz meša
West End Blues is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 17:14   #37
da u Hrvatskoj postoji prava liberalna stranka u njoj bi bili i andrea feldman i martina dalić, ali ne postoji, pa imamo HSLS koji je protiv monetizacije, ( inače možda se to krije iza sporazuma HDZ HSLS nema refrenduma o autocestama jer i HDZ misli prodati) ali dobro važno je donijeti zakon kojim će se Josipu Boljkovcu i J. Manoliću zabraniti politička aktivnost
__________________
bolja kobra u džepu nego piton u gaćama
Pulgasari is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 17:15   #38
Što joj bi..?Možda je nanjušila propast koja nam slijedi kada HDZ preuzme uzde.Možda ne želi imati veze sa propašću države.
Blackie Hoare is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 17:16   #39
Jako lose za HDZ. Sada ne znam dal cu glasati za njih. Ovo njeno javno priznanje da se HDZ ne priprema za vlast, vec samo dijeli funkcije, potvrdjuje moje sumnje. Dobit cemo "isto sranje, drugo pakovanje" ko i sa SDPom.
Ma, mi smo spremni za protektorat. Propadamo u skokovima. Ko ima pameti, bacit ce pogled na blizu okolicu u duljem vremenskom razdoblju, jer se HR pretvara u Albaniju.
bomac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 17:16   #40
Meni nije žao kaj je otišla jer mislim da je to veliki udarac ekipi koja se ponadala da talambasanjem u besmislene svjetonazorske bubnjeve mogu doći na vlast. Mislim da ne mogu i da im ovo nanosi ozbiljan udarac.

HDZ nema gospodarskog programa, a što je najgore nema niti kadra koji je u stanju išta osmisliti. Ni svoga ni vanjskog. Budimir iz HSLS nije bedast čovjek, no on nema nikakve šanse tamo. Zato kaj je njima ekonomija nebitna.

E, pa ovaj čin Martine Dalić to ipak mijenja. I zato ženi svaka čast.

A možda se danas-sutra HDZ i raskoli, pa napokon dobijemo stranku desnog centra.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:52.