Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2017., 10:10   #5201
Quote:
Hawker kaže: Pogledaj post
Još nisam vidio neki video da mi zagusi HTPC.
Zapravo,još nisam vidio niti jedan video koji će potjerati CPU preko 20%

A gledam ih svakodnevno.
Koji ti to proc onda imaš u tom HTPC-u ?
Kvragu meni oni testni video materijali tipa 4K 10 bitni sa 200 Mbpsa zakucaju i7 920 (2.67 GHz) na 100%, a tu je još i 12 Gb RAM-a...
Znam da Proc nije u cvjetu mladosti i da je već prilično star, al svejedno nije baš neka kanta a davi se sa tim novim pizdarijama itekako...

Dok takve pizdarije najobičniji kinezić u vidu Mini M8S-a odrađuje bez pol muke...
A košta debelo manje nego kaj bi koštala grafička za PC koja bi tu pomogla, osim toga vrit takav kinez koji je u stanju vrtit isto košta debelo manje nego nego ozbiljan HTCP možda i 10 puta manje...

Kaj se tiče Kodia i raznih aplikacija sličnog sadržaja na TV-u, nisam baš silno uvjeren da je to dobro...
Ima tu svakakvih adona koji itekak mogu rušit kodi, usporavat sve skupa do bola, a i pitanje je kaj je sa raznim aplikacijama tog tipa za android koje vrve reklama i raznim gluparijama...
Tu meni puno bolje zvuči imat neku jeftilen kinesku kutijicu koja košta par kuna i koju uvijek možeš flashat kad ti se hoće...
I ko ga fućka kaj god da bu se bu desilo s njom usljed isprobavanja ili nekih loših addona/aplikacija, al vrit kaj s TV-om ak se on uspori ili krenu neki problemi sa androidom na njemu
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 10:11   #5202
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Koji CPU? Ako ne tjera preko 20% znači da ima HW DECODING... Da li si probao 4K 60 fps HEVC?

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
7890K

Ovako,za vrijeme gledanja 1080p high bitrate materijala (15000+) CPU jezgre ne prelaze 10% (testirano interno sa Kodi)

Gledao sam i 4K za test (tv mi nije 4K) da vidim hoće li zagusit cpu.
4k diže iskoristivost jezgri na nekih 20%

Testirao sam i reprodukciju sa 4K kamere sa bitrateom od 50k (cekiracu opet) i opet ništa od zagušenja cpu.

Zatim sam testirao reprodukciju 4k snimljeno mobitelom i opet ništa od zagušenja.

Za kućnu zabavu je HTPC jednostavno superioran Android playerima i TV playerima.
I bez sumnje kvalitetnije rješenje.
Pogotovo što može sluzit i kao wannabe konzola jer može sluzit i za gejming
(konkretno možeš igrat Wot i Wows bez problema)

PS. Kasnije ću pustit 4k film i opalit SS da vidiš zauzeće jezgri.
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 10:19   #5203
@hawker: daj probaj 4K HEVC 60 fps klipove sa 3D UHD demo stranice... Filmovi su na 24 fps, to je drastično manje podataka...

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 11:29   #5204
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
@hawker: daj probaj 4K HEVC 60 fps klipove sa 3D UHD demo stranice... Filmovi su na 24 fps, to je drastično manje podataka...

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
Probacu
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 12:09   #5205
Quote:
Brico_GO kaže: Pogledaj post
Probaj Plex, ja ga koristim i sve radi presavrseno.
Plex instalirao i nije mi ništa tražio za podesiti. Pokrenem i na PC nema ništa, ali program radi. TV ga prepozna i ponudi opcije ali ne pronalazi niti jedan sadržaj nigdje! A trebao me kod instalacije valjda nešto pitati ali nije samo se instalirao i to je bilo to!
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 12:11   #5206
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Ovo zadnje je prošlost... Nijedan noviji plejer ne guši se na high bitrateu već eventualno na lošem enkodiranju, jer ti procesori jesu jadni za neke općenite zadatke koji se mogu obavljati na računalu, ali su vrlo sposobni za multimediju, i lako prenosivi, a htpc, ako nema hw decoding (a i tada), može lako udariti u plafon sa 4K 60 fps HEVC-om... Nadalje, još uvijek nema načina signalizirati HDR ili BT.2020 s PC-ja...

Naravno, moje skromno mišljenje...



Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
Ovo te nisam baš najbolje razumio?
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 12:15   #5207
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Evo ja danas instalirao taj Servio i radi, samo razočaran sam. Uvalim tri diska sa par stotina filmova a on radi po svom učita samo manji dio od toga. Sam napravi podjele po autorima, žanrovima i sl. Pola filmova ne registrira na prvu dok ne osvježim pa učita još par, ali ne sve. Radi sve OK dok ne premotam na sredinu a onda gore nego Kodi preko neta! Spojeno je preko mreže, kako bi tek to radilo preko WIFI ne moram ni isprobavat! Definitivno onaj moj toster je najbolja opcija, pročita cijeli disk i piči, nema zastajkivanja kod premotavanja i TV pokaže sve što je na disku, za razliku preko mreže sa ovim programom, ne pokaže ni trećinu onoga što se nalazi na diskovima iako sam sve dobro podesio i dodjelio pristupe, jer prikaže diskove ali ne i sve što je na njima! Tako da sam debelo razočaran programom. Također na filmovima koji su tipa naslova 1080 pa naziv radi generički naziv tipa home1.mpg i slično. Katastrofa da nije u stanju ispisati točni naziv filma!
E vidis ja nemam tih problema sa Serviiom, jest da imam seriran samo jedan HDD od 320 GB i na njemu cca 150 naslova i nekoliko sezona raznih serija i sve sljaka OK.
Normalno ucitava sve naslove i tocno ga napise kao npr. ovaj "Bitka Za Sevastopol 2015 RUS 1080p BluRay x264 DTS-JYK", titlove ucitava, dize i prikazuje bez ikakvih problema, svaki naslov pretvori u sliku i graficki prikaze normalno.
Moguce da ga zeza Win 10, na Win 7 je OK, a moguce da probleme radi i TV na Samsungu H7000 i J5572 je OK.
U dva navrata instalirao PLEX ali meni se cinio prekompliciran i vracao se na Serviio, probao UMS ali on je radio velike probleme sa titlovima.

I da na Samsungu J5572 radi preko wifi i radi OK.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!

Zadnje uređivanje Cilim : 21.01.2017. at 12:30.
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 12:19   #5208
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Ovo te nisam baš najbolje razumio?
Za razliku od s905x/s912 boxova i nekih drugih procesora, te UHD bluray playera, HTPC-i i drugi uređaji bazirani na Windowsima ne mogu poslati informaciju (HDMI infoframe) TV-u da je video HDR i da ima široki raspon boja (BT.2020)...rijetki su za sada TV-i kojima možeš ručno ući u HDR mod i tako aplicirati PQ krivulju i BT.2020 colorpace, pa ako ga ne signalizira plejer, možeš se slikati...kod mnogih ne možeš ući niti u wide gamut mod barem za UHD video s BT.2020 gamutom...

Rješenje postoji a zove se...HD fury Integral
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 12:23   #5209
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Plex instalirao i nije mi ništa tražio za podesiti. Pokrenem i na PC nema ništa, ali program radi. TV ga prepozna i ponudi opcije ali ne pronalazi niti jedan sadržaj nigdje! A trebao me kod instalacije valjda nešto pitati ali nije samo se instalirao i to je bilo to!
Samu instalaciju nemas sto podesavati ali kad ga pokrenes na PC moras napraviti "biblioteke"


i kad izaberes recimo serije onda ti pokaze sve sto ti se nalazi u folderu serije

Brico_GO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 12:47   #5210
Quote:
Brico_GO kaže: Pogledaj post
Samu instalaciju nemas sto podesavati ali kad ga pokrenes na PC moras napraviti "biblioteke"


i kad izaberes recimo serije onda ti pokaze sve sto ti se nalazi u folderu serije

Ma to bi bilo Ok da nakon instalacije i pokretanja Plexa ništa se na ekranu ne pokaže, a kada pogledam u windowsima koju su programi pokrenuti onda vidim da je program pokrenut kao takav i radi u pozadini i TV ga kao takvog isto registrira, ali u samim win 10 x64 ništa mi ne daje kao opciju jer nema ništa od programa na ekranu. A na TV kada podešavam što se podesiti da unutar programa, dakle opcije na high, ali ne pronalazi nikave video niti druge materijale na PC preko mreže, ali uredno registrira Plex program kao takav!

Ove slike su pretpostavljam iz Windowsa, ali ja kada pokrenem Plex nemam ništa na ekranu, kao da se nije niti pokrenuo. a kada pogledam koji su programi pokrenuti vidi se da Plex radi u pozadini i TV ga uredno registrira! Jedino što u windowsima se ne pokazuje ništa na ekranu, ali se program pokrenuo u pozadini i to se može vidjeti kada se to pogleda!
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 13:32   #5211
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Za razliku od s905x/s912 boxova i nekih drugih procesora, te UHD bluray playera, HTPC-i i drugi uređaji bazirani na Windowsima ne mogu poslati informaciju (HDMI infoframe) TV-u da je video HDR i da ima široki raspon boja (BT.2020)...rijetki su za sada TV-i kojima možeš ručno ući u HDR mod i tako aplicirati PQ krivulju i BT.2020 colorpace, pa ako ga ne signalizira plejer, možeš se slikati...kod mnogih ne možeš ući niti u wide gamut mod barem za UHD video s BT.2020 gamutom...

Rješenje postoji a zove se...HD fury Integral
Kak taj fury radi? Kaj to može običan HTPC (npr sa i3 i integrušom) pretvorit u 4k 10 bit hevc mašinu bez dodatnih ulaganja? Ili ipak treba adekvatna grafulja uz to?
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 13:47   #5212
Quote:
donktard kaže: Pogledaj post
Kak taj fury radi? Kaj to može običan HTPC (npr sa i3 i integrušom) pretvorit u 4k 10 bit hevc mašinu bez dodatnih ulaganja? Ili ipak treba adekvatna grafulja uz to?
Ne može, to je samo HDMI scaler/converter/inserter...je li to skylake ili nekaj starije? najbolje da se prebaciš na Kaby Lake ili AMD...mada i dalje ostaje problem HDMI 1.4 i 60 fps, treba adapter DP/HDMI2.0
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 13:59   #5213
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Ne može, to je samo HDMI scaler/converter/inserter...je li to skylake ili nekaj starije? najbolje da se prebaciš na Kaby Lake ili AMD...mada i dalje ostaje problem HDMI 1.4 i 60 fps, treba adapter DP/HDMI2.0
I3-4330
Ma nisam još ni blizu 4k gluparijama, samo me zanima kak jeftino mogu proć kad budem nadograđivao. :jew:
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 14:15   #5214
Quote:
donktard kaže: Pogledaj post
I3-4330
Ma nisam još ni blizu 4k gluparijama, samo me zanima kak jeftino mogu proć kad budem nadograđivao. :jew:
najjeftinije ti je nova grafička jer na tvoj ploču ne bu išel Kaby Lake...najjeftinije je, mislim, Nvidia GTX960 (ja je imam)...ne znam kaj ima AMD po novom za ponudit tj znam da ima RX seriju koja fura 4K HEVC 60fps HDR, ali ne znam cjenovne odnose...

P.S. RX 460 je oko 1000 kn...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 14:20   #5215
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
@hawker: daj probaj 4K HEVC 60 fps klipove sa 3D UHD demo stranice... Filmovi su na 24 fps, to je drastično manje podataka...

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
Update

Neki Nasa video sa te stranice.
Zakucava sve četiri jezgre na 90-95%

Edit
Sad ću probat na glavnom kompu.
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 14:53   #5216
Quote:
Hawker kaže: Pogledaj post
Update

Neki Nasa video sa te stranice.
Zakucava sve četiri jezgre na 90-95%

Edit
Sad ću probat na glavnom kompu.
Ovaj NASA video:
http://demo-uhd3d.com/fiche.php?cat=uhd&id=155
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 14:59   #5217
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Treba pomno testirati je li problem 60 fps ili 10 bita ili oboje...znači treba nam jedan od 8 bita na 60fps, recimo: http://demo-uhd3d.com/fiche.php?cat=uhd&id=140 ako se koristi mpc hc s LAV filterom, on fino u dnu napiše da li pleja H/W dekoder...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 15:03   #5218
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
najjeftinije ti je nova grafička jer na tvoj ploču ne bu išel Kaby Lake...najjeftinije je, mislim, Nvidia GTX960 (ja je imam)...ne znam kaj ima AMD po novom za ponudit tj znam da ima RX seriju koja fura 4K HEVC 60fps HDR, ali ne znam cjenovne odnose...

P.S. RX 460 je oko 1000 kn...
Mda, i mislio sam da će nova grafa bit dosta, bez nekih kerefeka. Sam da stane u kućište.
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 15:06   #5219
Quote:
Hawker kaže: Pogledaj post
Update

Neki Nasa video sa te stranice.
Zakucava sve četiri jezgre na 90-95%

Edit
Sad ću probat na glavnom kompu.
Pa bilo koji HEVC će ti tresnut CPU load u nebesa ako nemaš hardversku podršku. 10-bitni puno više neg 4K ja mislim (subjektivno po mojim eksperimentima).
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 15:19   #5220
Prokužio sam zašto Plex ne radi kako treba. Išao ga instalirati na drugi disk sa istim WIN 10 x64, samo sistem na koji još nisam instalirao i problem je u Adobe flash playeru, koji mije na onom drugom disku i Win 10 x64 onemogućen, jer je kao zastario dodatak za firefox, pa je onda normalno da ne otvara aplikaciju ali je vrti u pozadini! To je ono kada microsoft i ovi svi ostali miču pojedine aplikacije u stranu jer su kao opasne po sigurnost, onda programi koji se na njih naslanjaju ne mogu normalno raditi! Srećom da imam tri boot win 10 x64 na tri diska i samo se jedan stalno upgrejda inače ne bih skužio gdje je problem!
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:59.