Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2017., 01:19   #21
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Duša ne može umrijeti
Kaže anonimni, prosvijetljeni forumaš...

Quote:
Tako kažu ovlašteni duhovni spisi i vjerodostojni duhovni učitelji
Tko ih je ovlastio? Čuvar božjeg državnog pečata?
Po čemu su vjerodostojni?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 11:34   #22
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ali di je točno dano znanje?

a) Upanišade

b) Purane

c) Gita

d) Ostalo

Ja osobno vjerujem u reinkarnaciju jer mi može spojiti neke stvari koje bi bez reinkanracije bile nespojive.

Isto tako mislim, da se kroz meditaciju (jogu) dolazi do spoznaje (znanja), a samo čitanje svetih tekstova može biti samo inspirativno i to do određene mjere, ovisno o našem mentalnom sklopu.

Rekao bi da svete tekstove treba čitati jedino ako nas opuštaju, ali nikako ne crpiti "znanje" od njih je tada postajemo fanatici.
Sve nabrojano je znanje.
Kroz čistog Božjeg slugu govori Bog.

U kali yugi se do samospoznaje dolazi pjevanjem Božjeg imena

Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Prva točka samospoznaje je pustiti čovjeka da sam dođe do iste.
Čim ti kažeš: Prestanite... - to je isto nametanje.
Ljude treba pustiti.
Mentalnom špekulacijom ćeš jako teško doći do spoznaje o Bogu.
Trebaš ići po svim planetama, zvijezdama i galaksijama skupljat činjenice miljardama godina pa možda nešto shvatiš.

Mnogo je jednostavnije pomoću svetih tekstova

Quote:
Empyreus kaže: Pogledaj post
Moglo bi se sada o agnosticizmu i gnosticizmu, o tome da li je uopće moguće spoznati da postoji nešto poput Boga i što bi to bilo, i da li je to subjektivno iskustvo 'spoznaje' i njezina 'gnostička' interpretacija zapravo valjana, itd. Mislim ako sam te dobro shvatio da se cijela tema zapravo može svesti na ta i slična pitanja.
Postojanje Boga je sigurnije od toga da je danas subota.

Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Tko ih je ovlastio? Čuvar božjeg državnog pečata?
Po čemu su vjerodostojni?
Pa ovlastio ih je čisti Božji sluga koji je živio prije njih, a njih onaj koji je živio prije njih
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 11:51   #23
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Postojanje Boga je sigurnije od toga da je danas subota.
Tako ti barem tvrdiš, a koji su tvoji razlozi i argumenti zašto bi i ja ovu tvoju propoziciju trebao prihvatiti kao istinitu?
Empyreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 12:26   #24
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Sve nabrojano je znanje.
Kroz čistog Božjeg slugu govori Bog.
Ma di su ti "čisti Božji sluge"? U fantazy žanru?

Vjerski likovi religija su često monstrumi, muški šovinisti, majstori genocida tipa Mojsije, izmišljači vječnog škrguta zubima u paklu (grozni pakleni Isus), da ne spominjem Muhameda opet itd itd.

Ništa konkretno za pomoć čovjeku u nevolji, samo trkeljanja o apsurdnim apstraktnim neprovjerljivijm stvarima - prodaja roga pod svijeću.

Quote:
U kali yugi se do samospoznaje dolazi pjevanjem Božjeg imena
Hare Krishna, Hare Rama Rama Rama, Jao Nama.....


Ti to poješ? Šteta što je to samospoznaja samoga Tebe, i ne možeš nam ništa koherentno priopćiti o svojim fantastičnim naprednim genijalnim otkrićima osim uobičajene vjerske propagande.

Quote:
Trebaš ići po svim planetama, zvijezdama i galaksijama skupljat činjenice miljardama godina pa možda nešto shvatiš.
WOW! Ali ovome to nije potrebno jer mu je Krishna rekao da Ameri nisu mogli do Mjeseca!



Bhakta - Obožavatelj: Da li su oni zapravo sletjeli na Mjesec, Srila Prabhupade?
Sveti Prabhupad: Ne, oni ne mogu ići tamo. Što je pitanje slijetanja? Oni ne mogu ići tamo. To je daleko, daleko. Što si izračunao? 1.600.000 milja daleko, do Sunca planeta. 1.600.000 milja iznad sunca. Prema kalkulaciji, Sunce je daleko od ovog planeta 93,000,000 milja. A iznad toga 1.600.000 milja. Onda idete na Mjesec. Kako je to moguće?
(Morning Walk - Svibanj 27, 1975, Honolulu)

"Moja tvrdnja je da je Mjesec iza Sunca. Prvi planet je Sunce, a onda Mjesec. Dakle, ako je Sunce 93,000,000 milja i Mjesec iznad Sunca 1,600,000, kako onda oni mogu ići na planet Mjesec u četiri dana? To zahtijeva sedam i pol mjeseci. To je moj stav."

Devotee: Did they actually land on the moon, Śrīla Prabhupāda?
Prabhupāda: No, they cannot go there. What is the question of landing? They cannot go there. It is far, far away. What you calculated? 1,600,000 miles away, up the sun planet. 1,600,000 miles above the sun. According to your calculation, the sun is away from this planet by 93,000,000 miles. And above that, 1,600,000 miles. Then you go to the moon. How it is possible? (Morning Walk — May 27, 1975, Honolulu)

“My challenge is that moon is beyond the sun. First planet is sun, and then moon. So if the sun is 93,000,000 miles and moon is above the sun 1,600,000, then how they can go to the moon planet in four days? It requires seven and a half months. That is my challenge.” (Room Conversation — January 30, 1977, Bhuvanesvara)

http://krishna.org/nasa-moon-landing...la-prabhupada/

NASA Moon Landing Hoax — by Srila Prabhupada

Quote:
Mnogo je jednostavnije pomoću svetih tekstova

To je takva spačka da ju niti teologija (nauk o Bogu) armije plaćenika ne može dvoljno premazati slatkim putrom šupljih sofisterija.

Quote:
Postojanje Boga je sigurnije od toga da je danas subota.
Danas je subota jer su se ljudi tako dogovorili. Isto je i s tim Bogovima.
Nemaju realnosti izvan paušalnog dogovora.

****
Još mudrosti svetog Božjeg vrhunskog mudraca:

Tako jednostavno kao dani u tjednu

"Među planetima, prvi je Surya, Sunce, a ne Mjesec. Dakle, prema vedskoj verziji, tvrdnja modernih astronoma da je Mjesec najbliži Zemlji ne bi trebala biti prihvaćena. Kronološki redoslijed u kojem se ljudi diljem svijeta odnose se na dane u tjednu-nedjelja, ponedjeljak, utorak, srijeda, četvrtak, petak i subota - odgovaraju vedskom poretku planeta i tako podupiru vedsku verziju. "
(SB 8.18.5)

Quote:
As simple as the days of the week

“Among the planets, the first is Surya, the sun, not the moon. Therefore, according to the Vedic version, the modern astronomer’s proposition that the moon is nearest to the earth should not be accepted. The chronological order in which people all over the world refer to the days of the week–Sunday, Monday, Tuesday, Wednesday, Thursday, Friday and Saturday–corresponds to the Vedic order of the planets and thus circumstantiates the Vedic version.” (SB 8.18.5)

Quote:
Pa ovlastio ih je čisti Božji sluga koji je živio prije njih, a njih onaj koji je živio prije njih
A prvoga Bog, a Bog sebe sama.
Ovlastili su sami sebe. "Sveti spis je svet, jer ga je Bog objavio, a da je tako, piše unutra." Veli sveti čovjek koji je to propagirao i a njega Bog svetim proglasio, piše unutra.

Hare Hare....

****
Guru Krpa: Ako Mjesec osvjetljava Zemlju noću, onda kako to da ste donijeli natrag tupe komade stijena. Oni bi također trebali biti sjajni!
Prabhupada: Da. To je zdravorazumsko zaključivanje.


Guru kṛpā: If the moon is illuminating the earth at night, then how come you have brought back dull pieces of rock. They should have also been shining.
Prabhupāda: Yes. That is a common sense.

Prava znanost naspram lažne znanosti

Śrutakīrti: Planeti ne kruže oko Sunca.
Prabhupada: Ne, ne kruže. Oni imaju svoje drugačije orbite.
Guru Krpa: To je prava znanost, znati ove činjenice.
Prabhupada: Da.
Guru Krpa: Pa kako možemo to dokazati?
Prabhupada: Vedska literatura.
(Morning Walk - Svibanj 27, 1975, Honolulu)

Real science vs. fake science

Śrutakīrti: The planets are not orbiting the sun.
Prabhupāda: No, no. They have got their different orbits.
Guru kṛpā: This is real science, to know these facts.
Prabhupāda: Yes.
Guru kṛpā: So how can you prove that?
Prabhupāda: Vedic literature.
(Morning Walk — May 27, 1975, Honolulu )

**** Sri Alatničar

Prabhupada: Oni su izmislili priče o odlasku na planet Mjesec.
Svarupa Damodara: Da, oni su izmislili priče o svemu.
Prabhupada: Mala igračka Sputnik, pozadina, velika slika i fotografija.
(Razgovor sa Svarupa Damodara lipnja 20, 1977, Vrndavana)

Rāmeśvara: Oni su uvjereni fotografijama.
Prabhupada: Aa?
Rāmeśvara: Oni imaju neke fotografije muškaraca u svemirskim odijelima da hodaju okolo na tom drugom planetu.
Kīrtanānanda: Ali oni su uvjereni, jer znanstvenici su im rekli. Oni vjeruju znanstvenicima. Oni imaju vjeru, a znanstvenici su im mogli reći svašta, a oni će to povjerovati.
Prabhupada: Da, to je .... Da, to je bolest.
Kīrtanānanda: Oni su stavili vjeru. Svatko ima vjeru. Ne može živjeti bez povjerenja u nekoga. Tako su stavili svoju vjeru u znanstvenike, a mi se kaže da je u redu.
Hari-Sauri: Nitko ne bi mogao vjerovati da će ih znanstvenici prevariti. Oni misle da su vrlo inteligentni, pošteni ljudi.
Prabhupada: Ne, mi smo dobili našu vjeru-u Krishnu. Isto tako, oni imaju svoju vjeru u znanstvenike.
(Morning Walk-11 lipnja 1976, Los Angeles)



Zadnje uređivanje Nepoznati : 18.03.2017. at 12:56.
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 13:05   #25
Jel to znači da u Vedama stoji da je SUnce bliže Zemlji od Mjeseca?
Jak neki izvor znanja...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 13:13   #26
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Jel to znači da u Vedama stoji da je SUnce bliže Zemlji od Mjeseca?
Jak neki izvor znanja...
To je još jedan dokaz da Vede su mnogo starije nego se misli,iz vremena kad je Mjesec bio dalji od zemlje nego je danas.To ima i u nekim drugim spisima također ta tematika.

A ti imaš problem s bukvalnošču kao i oni koji od Veda rade nešto što Vede nisu.
Vede su svjedok nečega što je bilo a ne nečega što će biti uvijek.
Takav problem imaju i oni koji pristupaju Bibliji na taj način,bilo vjernici i neki ateisti.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 14:41   #27
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ništa konkretno za pomoć čovjeku u nevolji, samo trkeljanja o apsurdnim apstraktnim neprovjerljivijm stvarima - prodaja roga pod svijeću.
Vaišnave su nahranile tisuće i tisuće gladnih ljudi, a stavio bih 500 kuna na kladionu da ti nisi nahranio nikog

Ovo ostalo mi se nije dalo čitat
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)

Zadnje uređivanje Srebrni-medvjed : 18.03.2017. at 14:55.
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 16:24   #28
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Vaišnave su nahranile tisuće i tisuće gladnih ljudi,
Vjernici su općenito dobri ljudi spremni pomoći. To ne znači i da su njihove priče istinite.

Quote:
Nepoznati kaže:
Ništa konkretno za pomoć čovjeku u nevolji, samo trkeljanja o apsurdnim apstraktnim neprovjerljivijm stvarima - prodaja roga pod svijeću.
Pod "pomoći konkretno", aludirao sam da u "svetim" spisima nema ništa što ljudima nije poznato iz napora i znoja znastvenika i istraživača. Niti jedan Bog nije ljudima pružio konkretnu informaciju koja konkretno pomaže u nevolji na "ovome" svijetu (zaštita npr. djece od smrtonosnih bolesti i opasnosti).

Quote:
a stavio bih 500 kuna na kladionu da ti nisi nahranio nikog
Izgubio si okladu, koju možeš pokloniti siromahu, ali si se svojim ružnim klevetanjem mene, odao kao problematična osoba.

Quote:
Ovo ostalo mi se nije dalo čitat
Čepanje ušiju i pjevanje la la la la.
Nešto na što često nailazim u velikih vjernika čitača svetih spisa.

(vidi samo ono o hadisima i Muhamedu kako su zašutjeli nakon neuspjelih pokušaja obrane neobranjivog)
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 16:37   #29
Ne da mi se sad kvotati, u svezi ovoga gore da treba čitajući svete spise doći do spoznaje o Bogu:

to je cirkularno objašnjenje, a od toga nema ništa, nije vjerodostojno.



Ljude treba pustiti da vjeruju ili ne vjeruju u koga ili što hoće, a kad (i ako) dođu do nekih spoznaja, do toga trebaju doći SAMI, vlastitim promišljanjem.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 16:46   #30
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
To je još jedan dokaz da Vede su mnogo starije nego se misli,iz vremena kad je Mjesec bio dalji od zemlje nego je danas.To ima i u nekim drugim spisima također ta tematika.
Samo budala ili/i neznalica može tvrditi takvu bedastoću da planetov satelit može biti udaljeniji od njegove matične zvijezde.

Quote:
A ti imaš problem s bukvalnošču kao i oni koji od Veda rade nešto što Vede nisu.
Moj problem s bukvalnošću je isključivo taj da nisam bukva, nego čovjek s mozgom.

Quote:
Vede su svjedok nečega što je bilo a ne nečega što će biti uvijek.
Takav problem imaju i oni koji pristupaju Bibliji na taj način,bilo vjernici i neki ateisti.
Ma Vede su kurac od ovce ko i svi drugi "sveti spisi", a dokaz za to su i ove pseudoastronomske baljezgarije.
I nikada, ama baš nikada, Mjesec NIJE MOGAO biti udaljeniji od Zemlje nego Sunce.

Što znači da je to najobičnija hrpa budalaština.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 16:51   #31
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Ne da mi se sad kvotati, u svezi ovoga gore da treba čitajući svete spise doći do spoznaje o Bogu:

to je cirkularno objašnjenje, a od toga nema ništa, nije vjerodostojno.



Ljude treba pustiti da vjeruju ili ne vjeruju u koga ili što hoće, a kad (i ako) dođu do nekih spoznaja, do toga trebaju doći SAMI, vlastitim promišljanjem.
S ovim se slažem; svatko bi treba sam odlučiti hoće li biti vjernik ili ateist.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 17:09   #32
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Ne da mi se sad kvotati, u svezi ovoga gore da treba čitajući svete spise doći do spoznaje o Bogu:

to je cirkularno objašnjenje, a od toga nema ništa, nije vjerodostojno.



Ljude treba pustiti da vjeruju ili ne vjeruju u koga ili što hoće, a kad (i ako) dođu do nekih spoznaja, do toga trebaju doći SAMI, vlastitim promišljanjem.
Pa naravno da treba pustit ljude, nećemo nikog na ništa prisiljavat, neka svatko radi što hoće.

Samo nećeš ništa novo saznat ako buljiš u strop i miješaš misli po mozgu.
Um bez komunikacije ne može saznat ništa novo.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 17:50   #33
Mjesec je nekada imao svoj sopstveni sjaj svoju vatru kao i sunce i bili su jedan s drugim kao dva jajeta zajedno,tada su ljudi bili hermafroditi.
Tek odvajanjem sunca od mjeseca je započeo proces odvajanja polova na zemlji.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 19:00   #34
Kazes da navodni Bog voli bica? Ako kojim slucajem postoji nesto kao ''Bog'' i da je svestan svega sto se desava u ovom prokletom univerzumu,onda je on potpuno krvolocni sadisticki gad.Jednostavno u tako nesto zastrasujuce i mracno ne zelim da verujem,jer ne zelim da verujem da postoji takav sadista.
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 19:22   #35
Zanimljivi upisi vidim, pa moram i ja još malo pisati na temi, daklem:

Slažem se da sveti spisi nisu udžbenici, već duboka simbolika ukoliko su vjerodostojni ili bi se moglo reći, da su neki ljudi svoja promišljanja napisali na jedan poetičan način. Da li ti spisi trebamo smatrati svetim, pa ako u nama razvijaju promišljanje, onda bi trebali biti sveti...

Rečeno je da je Sunce bliže Mjesecu, očito pisac nije mislio na astronomiju, već na ono što Mjesec i Sunce predstavljaju, a Sunce predstavlja intelekt koji sve osvjetljava, Mjesec je simbol uma (riječ lud, mona, munjen dolazi od riječi luna moon. Karakteristika mjeseca je njegova periodičnost, um je sad u euforiji sutra u depresiji.

Čak i indijski horoskop više gleda Mjesec nego Sunce, naime, kažu da koja korist od toga što čovjek zna (intelektualno) da alkohol i cigarete nisu dobre, ako um kaže suprotno.


Jedan detalj iz Rajskog vrta, šetao Bog i tražio Adama, a Adam kaže da se sakrio jer je gol. Pazite, Adam i Eva su bili cijelo vrijeme goli.

Kao što rekoh, do jednog nivoa je dobro Boga spustiti na čovjekoliko biće, međutim to nije puna Istina o Bogu

Dakle, Adam je shvatio da je gol, jerbo je pojeo jabuku (ili što već) sa drva spoznaje!

Zaključio bi da je želja za iskustvom na neki način stvaranje svijeta ili bolje reći igra Svijesti
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 19:29   #36
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Kazes da navodni Bog voli bica? Ako kojim slucajem postoji nesto kao ''Bog'' i da je svestan svega sto se desava u ovom prokletom univerzumu,onda je on potpuno krvolocni sadisticki gad.Jednostavno u tako nesto zastrasujuce i mracno ne zelim da verujem,jer ne zelim da verujem da postoji takav sadista.
Ovo je po meni protestantski koncept Boga, dakle Isus je otplatio naš dug.

A ja se pitam koji hebeni dug, ako ja nisam postojao, a netko me ipak stvori, to može biti čin nasilja prema meni, a poglavito ako mi još nametne svoja pravila, onda bi to definitivno bio čin nasilja, jer pretpostavljam, da ni Bog ne bi volio da mu netko jači nametne svoja pravila.

Ovdje ne mislim na dogovorna pravila kako bi neka zajednica bolje funkcionirala u smislu nekog reda, na raskršću moraju postojati pravila jer se ne bi moglo proć.


E sad, taj pojam duga je čisti neoliberalizam, kada se dijete rodi mi na temelju državljanstva možemo reći da je dužan toliko i toliko bankarski familijama, a da tog novcaq vidio nije - paralela protestantizma i neoliberalizma.


Kako se testirati, da li iskreno volimo Boga, pa zamislimo da Bog izgubi svu svoju moć, da li bi mu i dalje bili zahvalni na smrti bližnjig, starosti, boli, boleštinama, tugi... da li bi voljenog Boga zaštitili od onih stvari koje smo sami prošli - ovdje mislim na koncept čovjekolikog Boga kao zasebnog entiteta jačeg od nas!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 19:41   #37
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ovo je po meni protestantski koncept Boga, dakle Isus je otplatio naš dug.
Katolici ti vele isto. Naš Otkupitelj prvotnoga Istočnog grijeha.

Quote:
Kako se testirati, da li iskreno volimo Boga, pa zamislimo da Bog izgubi svu svoju moć, da li bi mu i dalje bili zahvalni na smrti bližnjig, starosti, boli, boleštinama, tugi... da li bi voljenog Boga zaštitili od onih stvari koje smo sami prošli - ovdje mislim na koncept čovjekolikog Boga kao zasebnog entiteta jačeg od nas!
Ljudi vjeruju u neki od opisa Boga zato jer su im rekli da će tako steći život vječni u raju, a izbjeći paklene muke.

Ako nema toga, nema za njih Boga. Vjeruju u svoj (iluzorni) spas zapravo, a ne u nikakva Boga.
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 19:55   #38
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Katolici ti vele isto. Naš Otkupitelj prvotnoga Istočnog grijeha.



Ljudi vjeruju u neki od opisa Boga zato jer su im rekli da će tako steći život vječni u raju, a izbjeći paklene muke.

Ako nema toga, nema za njih Boga. Vjeruju u svoj (iluzorni) spas zapravo, a ne u nikakva Boga.
Slažem se da i u katoličkom konceptu Isusa smatraju otkupiteljem, ali protestantski koncept to smatra težištem i glavnom dogmom, čak idu tako daleko da je najbitnije vjerovati u to da je Isus otkupitelj i da je to jedina mogućnost spasa (makar mi ovaj pojam spasa nije baš prihvatljiv ali da sad ne širim temu).

A vjera u Boga radi raja i pakla je trgovina, tu ne možemo govoriti o duhovnosti, ali opet trebamo početi od toga da smo živi i sebi želimo dobro, a usput izbjeć sve ono što bi nas moglo ugroziti, u skladu sa svojim uvjerenjima!

Neko vjeruje u cjepiva, neko u Boga, neko u mantru, neko u Isusa...
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 19:57   #39
Sadizam i mazohizam su dva stuba kreacije.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 20:14   #40
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Sadizam i mazohizam su dva stuba kreacije.
Ja smatram da je igra temljna aktivnost svijesti, a da li će se igra pretvoriti u sado-mazo šport ha
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:43.