Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2017., 18:35   #41
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Koje rupe i nesigurnost? Što im nedostaje da se treba ispuniti?
Nedostaje im samoostvarenje, osjećaju da njihov rad nema značaja.
Točno to.

Koliko puta smo čuli od besvjesno bogatih (il koji već izraz) imaju sve na svijetu o čemu se samo sanja, pa svejedno ono nešto im nedostaje, i gdje pukli traženjem ne mogu pronaći, zato su na antidepresivima, tužna štorija.

Oni iskustvom navikli sumnjiče sve oko sebe, čak i kad im priđe jedan obični hejj evo jedan odlomak tumačenja ko stvoren za tebe, ali ali, oni odmahnu rukom još mi samo ti trebaš, hah, tuga tuge kako ljudi jedni drugima samo tako lako okrenu leđa... tu ne treba duhovnih učitelja da učenik shvati što je na stvari
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 18:50   #42
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Kojeg duhovnog učitelja bi ti nama preporučio?

Možda ovoga naučenjaka za Bhagavatgitu?



Njegova Božanska milost:

His Divine Grace Abhay Charanaravinda Bhaktivedanta Swami Prabhupada अभय चरणारविनद भकतिवेदानत सवामी परभुपाद)
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Neću nastaviti s tobom raspravu jer se bojim da ćeš ga uvrijediti
Kad sam ja uvrijedio Njegovu Božansku milost?

Zar je uvreda objava izjava koje je on izrekao?
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 20:07   #43
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Točno to.

Koliko puta smo čuli od besvjesno bogatih (il koji već izraz) imaju sve na svijetu o čemu se samo sanja, pa svejedno ono nešto im nedostaje, i gdje pukli traženjem ne mogu pronaći, zato su na antidepresivima, tužna štorija.

Oni iskustvom navikli sumnjiče sve oko sebe, čak i kad im priđe jedan obični hejj evo jedan odlomak tumačenja ko stvoren za tebe, ali ali, oni odmahnu rukom još mi samo ti trebaš, hah, tuga tuge kako ljudi jedni drugima samo tako lako okrenu leđa... tu ne treba duhovnih učitelja da učenik shvati što je na stvari
Imaju užitak, ali nemaju sreću

Duhovno ne može nastati iz materijalnog
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 20:10   #44
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Kad sam ja uvrijedio Njegovu Božansku milost?

Zar je uvreda objava izjava koje je on izrekao?
Nisam upotrijebio perfekt, nego futur.

Možda sam u krivu, ali sam procijenio da si na rubu toga da uvrijediš njegovo djelo.
Stekao sam dojam da nemaš pozitivno mišljenje o njemu i njegovom radu, a uvreda samo čini štetu i to masnu
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 20:24   #45
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Imaju užitak, ali nemaju sreću

Duhovno ne može nastati iz materijalnog
Istina.
ali, može crna mačka preko puta... jeste li ikada vidjeli takvu, crna od glave do repa, ean eini bjelkasti znamen na njoj ne postoji, e nju kad vidiš onda znaš ta je ta, naopaka proročica, to već, pripremimo joj ognjenu vatru, udavimo u vodi, učinimo bilo što samo da ne...

Vidiš, takvih duhovnih učitelja u prošlosti bilo ko u priči, i što se naučilo od njihove kvazi duhovnosti?, pa evo to da danas ako uzmem mačku k sebi azilom tada svakako želim crnu od glave do repa
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 20:30   #46
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Istina.
ali, može crna mačka preko puta... jeste li ikada vidjeli takvu, crna od glave do repa, ean eini bjelkasti znamen na njoj ne postoji, e nju kad vidiš onda znaš ta je ta, naopaka proročica, to već, pripremimo joj ognjenu vatru, udavimo u vodi, učinimo bilo što samo da ne...

Vidiš, takvih duhovnih učitelja u prošlosti bilo ko u priči, i što se naučilo od njihove kvazi duhovnosti?, pa evo to da danas ako uzmem mačku k sebi azilom tada svakako želim crnu od glave do repa
Svatko dobije što hoće.

Ako oćeš nešto na brzinu kad uhvatiš malo slobodnog vremena, onda to i dobiješ - na brzinu
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 20:41   #47
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Svatko dobije što hoće.

Ako oćeš nešto na brzinu kad uhvatiš malo slobodnog vremena, onda to i dobiješ - na brzinu
Opet istina. Dobila sam što sam htjela, tu crnu macu, od koje susjedstvo bježalo, a moj pas naštrubljen na mačke zavolio ju je čim ju spazio, dan danas niko ne zna rastumačiti, susjedstvo se čudilo, pa i mi domašnji, al rekoh pusti ih nek jedu iz iste zdjele i postanu poruka ljudima.

Eto.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 10:11   #48
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Neću nastaviti s tobom raspravu jer se bojim da ćeš ga uvrijediti
Istina se ne može vrijeđati.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 10:29   #49
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Istina se ne može vrijeđati.
Ali osuđenik ima pravo na obranu i na objašnjenje svojih riječi i djela.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 10:31   #50
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ali osuđenik ima pravo na obranu i na objašnjenje svojih riječi i djela.
Istina se ne može povrijediti, niti suditi; ona sama sebe brani.
Samo se ego da vrijeđati jer se osjeća ugroženim...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 10:39   #51
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Istina se ne može povrijediti, niti suditi; ona sama sebe brani.
Samo se ego da vrijeđati jer se osjeća ugroženim...
Što je istina treba utvrditi, a Nepoznati donosi presude prije procesa
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 10:40   #52
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Što je istina treba utvrditi, a Nepoznati donosi presude prije procesa
Pa?

Tvoj ego to ne može podnijeti?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 13:14   #53
Da li je ova tema rezervirana samo i isključivo za kršćanstvo? Što je sa Muslimanima.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 16:48   #54
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Pa?

Tvoj ego to ne može podnijeti?


potpuno nebitno, čovjek ne želi nastaviti razgovor jer na temelju postavljenih uzoraka već može predvidjeti slijedeći. Stoga čemu trošiti riječi ako je onaj kome je upućeno unaprijed začepio uši?

Povezano s temom, to su obično problemi s autoritetom. Opravdano ili ne.
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 16:51   #55
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post
potpuno nebitno, čovjek ne želi nastaviti razgovor jer na temelju postavljenih uzoraka već može predvidjeti slijedeći. Stoga čemu trošiti riječi ako je onaj kome je upućeno unaprijed začepio uši?

Povezano s temom, to su obično problemi s autoritetom. Opravdano ili ne.
Zelene masline...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 16:59   #56
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post
to su obično problemi s autoritetom
Odnos spram duhovnog učitelja je odnos spram Boga

Nepoznati je ljut na Prabhupada jer je ljut na Boga
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 20:46   #57
Da li nam je poznato da je u srednjem vijeku inkvizicija spaljivala Biblije ? Pitanje je usko povezano sa temom zbog razloga. Pojavili su se prijevodi biblije na narodnom jeziku. Inkvizicija je smatrala da biblija nije namjenjena prostom i neobrazovanom puku koji bi mogao Bibliju pogrešno razumjeti i pogrešno tumačiti. Smatralo se da samo duhovni učitelji crkve mogu čitati, pravilno razumjeti i tumačiti što u Bibliji piše.

Pojava inkvizicije je povezana sa pojavom katara i ratovima protiv Katara koji su prevodili biblije na narodni jezik da Puk ne treba ići u crkvu nego može sam čitati i tumačiti bibliju. Što mislite o tome.

Ali Bibliju čitaju i tumače i Muslimani koji zaključuju da su staro zavjetni proroci prorekli dolazak Muhameda.

Jesu li starije religije bile dovršene ili da pitamo ovako: Jesu li starija učenja i stariji proroci predvidjeli dolazak savršenog učenja i savršenog proroka poslije njih. Jasno nam je da bi to savršeno učene bio Kuran i prorok Muhamed.

Možda je crkva bila u pravu jer vidimo da ako svatko može tumačiti tekstove bez duhovnih učitelja onda to mogu i muslimani.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 21:29   #58
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Odnos spram duhovnog učitelja je odnos spram Boga

Nepoznati je ljut na Prabhupada jer je ljut na Boga
Nije nužno tako, ali u većini slučajeva jest. Da, i u ovom slučaju.
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 21:32   #59
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post

Možda je crkva bila u pravu jer vidimo da ako svatko može tumačiti tekstove bez duhovnih učitelja onda to mogu i muslimani.
Nisam siguran što s ovim želiš reći. Muslimani imaju dugu tradiciju učenjaka, otkad je i samog islama.
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 22:38   #60
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Odnos spram duhovnog učitelja je odnos spram Boga

Nepoznati je ljut na Prabhupada jer je ljut na Boga
Ne. "Ljut" sam na njega jer je govorio nazadne gluparije.

Ma vidi naišao sam na ovaj tekst od te Njegove Svetosti Prabhupada. Ima li tu ijedna pametna/smislena rečenica?

http://www.krishna.com/christ-our-guru


***

I što bih bio ljut na Boga (Univerzum)? Takav je kakav jest, a ja sam zahvalan što postojim i dišem.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:58.