Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2013., 19:52   #261
Wink potkrovlje

Bok,
dal zna neko neki program u kojem si možes isplanirati potkrovlje?....znaci da možes napraviti kosine na zidovima?
pettrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 17:45   #262
Quote:
pettrica kaže: Pogledaj post
Bok,
dal zna neko neki program u kojem si možes isplanirati potkrovlje?....znaci da možes napraviti kosine na zidovima?
Autocad i Archicad
Jeguljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 09:38   #263
Softver za upute

Tražim preporuku softver za crtanje uputa za sastavljanje namještaja. U čemu bi to bilo najbrže i najlakše crtati?
alphaman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 14:10   #264
http://www.dekorum.hr/
Blackie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 17:13   #265
Quote:
domyrat kaže: Pogledaj post
Tražim preporuku softver za crtanje uputa za sastavljanje namještaja. U čemu bi to bilo najbrže i najlakše crtati?
program kojim ces crtati i dobiti neki zeljeni komad namjestaja u 3D pogledu ili program kojim ces "konstuirati namjestaj" , dakle da ti daje raspored busenja, krojne liste itd.....

ovih prvih imas jako puno namjenskih i malo manje namjenskih.... ima ih free pa do vrlo finih proizvoda za par sto eurica

ovi drugi su jaaaako skuplji i treba ti puno iskustva, znanja i vremena dok ga upogonis za rad. naime ti moras "nauciti" program sto tocno zelis, imaj na umu da su vrlo nezgrapni za izradu unikatnoga ili maloserijskoga namjestaja
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 18:08   #266
Quote:
bubica1 kaže: Pogledaj post
program kojim ces crtati i dobiti neki zeljeni komad namjestaja u 3D pogledu ili program kojim ces "konstuirati namjestaj" , dakle da ti daje raspored busenja, krojne liste itd.....

ovih prvih imas jako puno namjenskih i malo manje namjenskih.... ima ih free pa do vrlo finih proizvoda za par sto eurica

ovi drugi su jaaaako skuplji i treba ti puno iskustva, znanja i vremena dok ga upogonis za rad. naime ti moras "nauciti" program sto tocno zelis, imaj na umu da su vrlo nezgrapni za izradu unikatnoga ili maloserijskoga namjestaja
Tražim oboje, može preporuka i jednog i drugog?

Free dobivaju prednost
alphaman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 18:39   #267
ovaj drugi ne postoji free, pripremi barem tisucicu za njega ( eura ofkors ). u hr je najrasireniji Corpus jer je domaci proizvod na domacemu jeziku, ja ga nimalo ne cijenim jer za cijenu daje katastrofalan 3D prikaz, mada izvrsno radi optimizacije, krojne liste, suradjuje sa svom silom CNC i ostalih strojeva.....

a za prvi guglaj 3D interir design software i sl.......

moj favorit e 3D live Interior ali je OSX ( mac ) only
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 19:10   #268
Ima nešto windows based da zadovoljava ovo prvo?

Može li se ovo drugo bez problema u AutoCAD-u?
alphaman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 19:22   #269
za win sustave imas daleko vise aplikacija nego za OSX , opali u google "interior 3D design software".... Turbo Floorplan mi se jako svidja, trail verzija ( 15 dana ) nema funkcionalnih restrikcija

ovo drugo u AutoCAD-u, pa vjerujem da moze uz dodatne pluginove i sl ali to je prekompliciran put
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 14:53   #270
Možda nije tema,ali ako nekog zanima,na hrt1 oko 11h svaki radni dan idu emisije o unutarnjem uređenju.
Trenutno još ovaj tjedan ide ova http://www.hgtv.ca/renovsrelocate/
Pa ko voli,ja pratim obavezno kad stignem
Jeguljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 11:21   #271
Quote:
Jeguljica kaže: Pogledaj post
Možda nije tema,ali ako nekog zanima,na hrt1 oko 11h svaki radni dan idu emisije o unutarnjem uređenju.
Trenutno još ovaj tjedan ide ova http://www.hgtv.ca/renovsrelocate/
Pa ko voli,ja pratim obavezno kad stignem
hej jeguljice, tražim onog dekoratera koji je bio prije par mjeseci, englez, Tom mu je ime, prezime na W...pa, ako znaš
možda zna netko drugi?
unaprijed hvala.
p.s. imaš svako prijepodne na fox life " dress my nest", meni baš ok emisija

Zadnje uređivanje kopam i sadim : 04.02.2013. at 11:27.
kopam i sadim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 13:20   #272
Quote:
kopam i sadim kaže: Pogledaj post
hej jeguljice, tražim onog dekoratera koji je bio prije par mjeseci, englez, Tom mu je ime, prezime na W...pa, ako znaš
možda zna netko drugi?
unaprijed hvala.
p.s. imaš svako prijepodne na fox life " dress my nest", meni baš ok emisija
Jel to onaj britanac,tj britanska emisija je bila krajem ljeta,jel?
Ak je to to,meni se njegov stil nije sviđao...jedino kaj mi se sviđalo je kak ručno sve fino nacrtao...
Gledam tu i tamo i to na fox life,ali isto mi se nekek ne sviđa,ko da nemaju smisla,,neki kič mi ono.....
Ovi kanađani su mi predobri,i šteta kaj nema reprize nigdje,neg samo tad u 11h

evo,ja mislim na ovoga,al taj se tove gordon

http://mojtv.hr/emisije/16377/zavolite-svoj-dom.aspx
Jeguljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 12:45   #273
Ima li tko iskustva sa sweet home 3d programom da mi pomogne nešto, pretty please!??
FLORIOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 22:11   #274
Prodajem stare brojeve časopisa tipa Moja 4 zida, Bravacasa, Elle Decor, ...
Elle Vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 17:30   #275
Preporučam google sketchup za 3D modele stanova, kuća, prostorija...
Besplatan je i ima hrpu već gotovog namještaja koji se onda može ubaciti u prostorije. Ja sam u njemu izmodelirala kuću sa svim prostorijama i svim namještajem. A taj program koriste i neki arhitekti jer je besplatan i jednostavan. Puno je zgodniji od auto cada koji je 2d.
homer-jrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 20:58   #276
Quote:
homer-jrt kaže: Pogledaj post
Preporučam google sketchup za 3D modele stanova, kuća, prostorija...
Besplatan je i ima hrpu već gotovog namještaja koji se onda može ubaciti u prostorije. Ja sam u njemu izmodelirala kuću sa svim prostorijama i svim namještajem. A taj program koriste i neki arhitekti jer je besplatan i jednostavan. Puno je zgodniji od auto cada koji je 2d.
puno, puno lakse je koristiti namjenski program ( reda 50-200USD ) koji naravno dopusta import .skp i .dae datoteka kao i ako treba export gotovih crteza prema gornjim datotekama
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 21:34   #277
Quote:
homer-jrt kaže: Pogledaj post
Puno je zgodniji od auto cada koji je 2d.
otkad to? puna verzija acada naravno ima i 3d. samo lt verzija nema.
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 22:12   #278
Quote:
crvenkapica33 kaže: Pogledaj post
otkad to? puna verzija acada naravno ima i 3d. samo lt verzija nema.
Radim s autocadom i neznam nikoga tko u mojoj branši koristi autocad za 3d.
Da li ti možda crtaš 3d u autocadu? I za koju primjenu?
homer-jrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 22:31   #279
to što ti to ne koristiš, ne znači da drugi ne koriste. naravno da nekad crtam 3d, potrebno mi je za neke stvari koje su specifične za neke projekte, lakše mi je to izvesti ako crtam tako. nebitno za što.

reagirala sam na tvoju tvrdnju da je autocad 2d. tzv. ispravak netočnog navoda.
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 22:31   #280
iako ne koristim auto cad, nacuo sam dosta od drugih korisnika. osnovni ac je 2D program no isti se prodaje u podosta podverzija i neke su od njih primjenjene specificno za arhitekturu koje su na neki nacin 3D , detalje stvarno nebih znao.
mada odgovorno tvrdim da za uredjivanje interijera koristenje sketchupa a pogotovo ac je teski "pain in the ass"
kada govorim o interijerima mislim na rezidencijalne i slicne prostore, ne o npr 3D vizualizaciji projekta novoga aerodroma u Amsterdamu npr.....
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:01.