Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2017., 21:20   #3161
Pozdrav. Molila bih Vas za informaciju o diplomskom studiju knjiznicarstva, mogu li ga upisati ako sam prethodno zavrsila kroatistiku na nekom drugom filozofskom? Može li se knjiznicarstvo ikako studirati redovno? Kakva su iskustva sa studija? Jer ne vidim na webu faxa neke konkretnije informacije... Ako itko išta zna bila bih jako zahvalna... Vidim nije ga bilo ove godine za upisati no postoji li mogućnost najesen?

Zadnje uređivanje Ivana2001 : 21.02.2017. at 21:41.
Ivana2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 11:10   #3162
Smile Uvjeti i upisi

Bok

maturant sam jedne strukovne škole i planiram upisati Engleski i Njemački u Rijeci, pa bih vas htio upitati ako netko zna kakav uspjeh u srednjoj školi garantira siguran upis i kako treba napisati maturu i prijemni te općenito kako je koncipiran studij.

Bio bih jako zahvalan.
imperitus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2019., 21:05   #3163
Je li itko zna išta o upisu anglistike (diplomski studij) nakon neistovrsnog završenog preddiplomskog?
joy division7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2019., 21:30   #3164
Preddiplomski koji nije anglistika ili anglistika na drugom faksu? Ako samo dobro shvatio da je ovo prvo - ne moze.

Cini se da bi na FFRI mogao na prevoditeljski pa odabrati engleski, ali vjerojatno to trazi prethodno polaganje ponesto razlikovnih ispita, najbolje pitati na faksu.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2019., 21:00   #3165
Ima li netko prijedlog šta je bolje upisati povijest umjetnosti, pedagogiju ili hrvatski jezik tj. šta je lakše

pošto su dvopredmetni prvi je povijest a drugi je ?? još razmišljam
robertino1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2019., 00:14   #3166
Quote:
robertino1985 kaže: Pogledaj post
Ima li netko prijedlog šta je bolje upisati povijest umjetnosti, pedagogiju ili hrvatski jezik tj. šta je lakše

pošto su dvopredmetni prvi je povijest a drugi je ?? još razmišljam
Najlakše je ono što te zanima. Ako te ništa ne zanima, ništa ti od toga neće biti lagano.

Ako planiraš biti profesor, a osim povijesti ne znaš što bi, onda uzmi pedagogiju jer ćeš na nastavničkom modulu na diplomskom biti pošteđen nekih kolegija koje si već odslušao na pedagogiji.
MadLukeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2019., 00:26   #3167
Post

Quote:
MadLukeM kaže: Pogledaj post
Najlakše je ono što te zanima. Ako te ništa ne zanima, ništa ti od toga neće biti lagano.

Ako planiraš biti profesor, a osim povijesti ne znaš što bi, onda uzmi pedagogiju jer ćeš na nastavničkom modulu na diplomskom biti pošteđen nekih kolegija koje si već odslušao na pedagogiji.
Planiram biti profesor.

Najviše me zanima zbog mogućnosti kasnijeg zapošljavanja.
robertino1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2019., 10:54   #3168
Quote:
robertino1985 kaže: Pogledaj post
Planiram biti profesor.

Najviše me zanima zbog mogućnosti kasnijeg zapošljavanja.
Ako ti je primarni cilj biti profesor povijesti, sretno!

Budući da ćeš upisati dvopredmetni studij, moj je savjet da dobro promisliš. Od ova tri navedena odsjeka, mislim da s pedagogijom imaš najviše šansi. Možeš raditi i u vrtiću i u domovima i u školi.

Ukoliko te kroatistika ne zanima, bolje je ne upisuj. Nije lagano i imaš previše obaveza, a da su ti neke šanse kada budeš tražio posao - nisu.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2019., 11:25   #3169
Quote:
Urbanna kaže: Pogledaj post
Ako ti je primarni cilj biti profesor povijesti, sretno!

Budući da ćeš upisati dvopredmetni studij, moj je savjet da dobro promisliš. Od ova tri navedena odsjeka, mislim da s pedagogijom imaš najviše šansi. Možeš raditi i u vrtiću i u domovima i u školi.

Ukoliko te kroatistika ne zanima, bolje je ne upisuj. Nije lagano i imaš previše obaveza, a da su ti neke šanse kada budeš tražio posao - nisu.
Hvala, onda ću izabrati pedagogiju
Općenito jel težak taj smjer u odnosu na kroatistiku.
robertino1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2019., 11:32   #3170
Ne! Nemoj se odlučiti samo radi jednoga posta.

Nekoliko osoba znam s pedagogije i bilo im je lagano, ali to ti sve ovisi od osobe do osobe.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2019., 12:13   #3171
Quote:
Urbanna kaže: Pogledaj post
Ne! Nemoj se odlučiti samo radi jednoga posta.

Nekoliko osoba znam s pedagogije i bilo im je lagano, ali to ti sve ovisi od osobe do osobe.


Moram, jer radim na prebacivanju sa dvopremetne povijesti i informatike na povijest i nešto lakše

Zezaju me oni na informatici točnije na matematici, katastrofa, sve sam ispite položio osim tog jednog iz matematike iii i sad mi je dosta i
robertino1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2019., 17:02   #3172
Question Izvanredni studij pedagogije

Pozdrav, zanima me ima li itko informacija o tome hoće li ove godine aktivirati izvanredni studij pedagogije? Trebao se aktivirati još prošle, ali je u zadnji čas došlo do obustave. Ako netko raspolaže bilo kakvom informacijom u vezi ovog upita, bila bih jaaako zahvalna.
sarra1704 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2019., 20:25   #3173
Pozdrav! Ima li netko kakve informacije o prevoditeljskom smjeru koji će se aktivirati ove godine?
znatiželjna89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2019., 11:02   #3174
Bok!

Imam završen diplomski studij predškolskog odgoja, pa bih htjela upisati izvanredni diplomski studij pedagogije, s obzirom da sam u radnom odnosu.

Zanima me kakvo je stanje u Rijeci, koliko ima predavanja i kolika je obaveza dolaziti na faks, s obzirom da sam iz Zagreba.

Također me zanima ako netko zna, planira li se otvaranje izvanrednog studija na FFZG?

Hvala svima
justmeandyou is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2019., 18:26   #3175
Pomozite mi da diplomiram - Partnerski odnos, tjelesna aktivnost i nošenje sa stresom

U vezi/braku si? Živiš sa svojim partnerom/partnericom? Fantastično! Baš tebe trebam

Tema mog diplomskog rada je povezanost tjelesne aktivnosti s partnerskim odnosom i nošenjem sa stresom te su mi potrebni sudionici koji su u vezi/braku i žive sa svojim partnerom. Popunjavanjem upitnika nećeš samo pomoći meni, nego ćeš usput naučiti i nešto o sebi i svojoj vezi ❤

Svaka pomoć je više nego dobrodošla! 🙏🏻😊

Link za upitnik: https://forms.gle/m5SMFaG3XXVaiL9s8

Hvala na pažnji i pomoći 🤗
petrapetri is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2020., 13:02   #3176
Smile PITANJE

Pozdrav!

Može li se upisati na diplomski studij Hrvatskog jezika i književnosti s prosjekom 3,0 na preddiplomskom? Koliko zadnje otprilike treba biti prosjek da bi se upisao na diplomski?
crnilaptop is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2020., 00:15   #3177
Quote:
justmeandyou kaže: Pogledaj post
Bok!

Imam završen diplomski studij predškolskog odgoja, pa bih htjela upisati izvanredni diplomski studij pedagogije, s obzirom da sam u radnom odnosu.

Zanima me kakvo je stanje u Rijeci, koliko ima predavanja i kolika je obaveza dolaziti na faks, s obzirom da sam iz Zagreba.

Također me zanima ako netko zna, planira li se otvaranje izvanrednog studija na FFZG?

Hvala svima
Bježi što dalje od tog takozvanog filozofskog "fakulteta" u Rijeci!

Bio sam polaznik generacija mislim da je bila godina 2014./2015. DPPO kao stručni studij, a zapravo redovni studij koji traje kao godinu dana, a na kraju se oteglo na duplo.

Znači imaš 10 predmeta, dva semestra. U svakom semestru je po 5 predmeta od kojih je jedan izborni. U svakom drugom predmetu treba pisati po esej do dva eseja po predmetu kao domaću zadaću na barem 3-5 stranica, tretman predmeta je kao da se studira redovni studij, a ne DPPO. Evidencija dolaska je stroga i svaki puta prozivaju tko je došao, znači još gore nego redovni studij.

Rokovi za polaganje su nagurani u isto vrijeme i ako ne stigneš položiti prvi semestar kada su rokovi, te kreće drugi semestar, ne smiješ polagati predmete iz drugog semestra dok ne položiš sve iz prvog semestra, što znači kada si odslušao predmete drugog semestra ne smiješ polagati predmete iz drugog semestra kada su redovni rokovi dok ne počistiš sve predmete iz prvog semestra, a za prvi semestar uopće više nema rokova narednih pola godine dok ne krene nova grupa, da još ne kažem da na naknadne rokove svaki izlazak treba platiti 250 kuna. Drugi semestar ćeš također morati svaki izlazak na ispit platiti 250 kuna. Jedino se nepoloženi izborni predmet može prebaciti u drugi semestar.

Apsurd broj 1: Zašto ja ne mogu polagati predmete iz drugog semestra, pa nisam ja upisao parcijalu druge godine, pa da ne mogu polagati drugu godinu dok ne počistim prvu godinu, stvarno mi nije jasno?!
Pa to je jednogodišnji studij, a ne višegodišnji, molim objašnjenje!

Apsurd broj 2: Upišem se na papir za izborni predmet koji ja želim i u referadi ili voditelji DPPO nastave me upišu za izborni predmet koji oni odluče. Dva-tri puta sam pao taj predmet jer je bilo 4 knjige za taj izborni predmet, mislim da je bilo preko 700 stranica ukupno za taj izborni predmet.
Prvi puta sam pao jer sam imao knjigu ispod klupe, drugi puta sam pao jer nisam imao knjigu ispod klupe, treći puta mi je poništen ispit jer je prošlo 2 godine jer nemam više pravo polaganja.
Išao sam kod prodekanice za nastavu na razgovor da neću više polagati taj predmet jer me profesorica "zajebava" i da se ja uopće nisam predbilježio za taj izborni predmet već jedan drugi, ali ona meni odbrusi da sam ja već izašao na ispit za taj izborni predmet i da nemam više pravo mijenjati!
Hajde neka mi netko objasni kakav je to izborni predmet gdje ja nemam izbora, pa samo ime kaže IZBORNI predmet, a plaćam punu cijenu školarine!? Na kraju sam na jedva jedvice položio taj "neizborni" predmet.

Apsurd i nepravilnost broj 3: Edukacijska psihologija, tamo je normalno da se polaže po 4-5 puta dok se ne položi taj predmet. Koliko znam nitko nije iz prve položio taj predmet, a u Americi i zapadnoj Europi ako prolaz na roku nije 50% ili 70% profesor dobiva ukor, ali ne i u Rijeci, tamo je to normalno da prolaz nije 100% na prvom izlasku!

Apsurd i nepravilnost broj 4: Metodika i posljednji predmet radi kojeg sam morao odustati, predmet politehnika, uglavnom stavio mi je preko 1000 stranica materijala, a možda i 1500 stranica, uopće više nisam ni brojao + rad u školi 30 sati, pisanje pismenih radova, analiza, eseja, izvještaja iz škole, pismeni i na kraju usmeni ispit, znači niti da sam radio doktorsku dizertaciju, obim materijala kao cijeli jedan semestar.
Bezobrazluk ili maloumnost?!

I još se sve to plaća!!!

Bježite što dalje od Rijeke, to je samo jedno veliko kupalište u periodu sezone, kolonija apartmana, sezonskih ugostiteljskih objekata i sezonskih konobara! Prosvjeta je također kolonijalna i nema tamo nikakvog obrazovanja, ali ni života!
Cijela ta regija živi od novca koji donesu gastarbajteri i stranci u sezoni, a ovo sve ostalo lažno, krivo i umjetno samo da se prima plaća iz proračuna.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2020., 15:12   #3178
Možda se nisam dobro izrazio, evo konkretne informacije; U Americi ako padne na ispitu 70% učenika, profesor dobiva ukor/opomenu pred otkaz i dužan je držati dodatno nastavu na svoj trošak jer se smatra da nije dobro pripremio učenike/studente.
U zapadnoj Europi je još strože, ako 50% učenika bude oboreno na ispitu, profesor dobiva ukor!
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2020., 13:32   #3179
Na zalost problem sa pseudovanrednim je prilicno univerzalan u RH, nije stvar samo FFRI-a, vecinu ih je realno nemoguce studirati uz posao i smanjenje opterecenja je minimalno. Ima svega par izuzetaka koje znam, mahom na privatnim faksevima upitne kvalitete.

Medjutim postoji mogucnost da ce ova situacija sa koronom koja je prisilila na fleksibilniju i online nastavu dovesti do nekih promjena u buducnosti. Sustav je generalno trom na drzavnim faksevima koji se ne bore na trzistu, generalno su kvalitetniji ionako od privatnih pa nemaju neku konkurenciju, a starije generacije u trajnim zvanjima su previse zasticene i nemaju motiva za prilagodbu, posebno ne onakvu koja bi im zivot ucinila kompliciranijim, a istovremeno imaju najvise utjecaja.

Ova druga prica ti je pak potpuno netocna na svim razinama.
Niti postoji univerzalni drzavni standard ukora profesorima za odredjenu padnost u US ili EU, niti je tocno da institucije kod nas, pa niti FFRI, to ne uzimaju u obzir, kao niti evaluacije studenata.
To dosta ovisi o individualnom slucaju, fakultetu, odsjeku, ovoono.

Recimo ovdje imas dosta profesora sa americkih sveucilista koji opisuju kako je nekada cak i plan surisiti vecinu kao filtracijski ili pedagoski mehanizam.
https://www.quora.com/How-are-profes...the-university

Isto tako se danas na domacim fakultetima upravo suprotno napisanom daleko vise pusta nego prije 10-20 godina, upravo zato sto profesor u suprotnom ima reperkusije sa kojma se ne zeli natezati. Pa kada se to spoji sa nekim fakultetom ili smjerom koji i inace privlaci losiju strukturu studenata te negativnom demografskom slikom gdje doslovno svaki srednjoskolac moze dobiti priliku studirati imas prilicno spiralu opadanja kvalitete. Stoga je moj dojam upravo suprotan - da se previse propusta, a ne previse rusi.

No dakako moze se razlikovati od programa do programa i odsjeka do odsjeka pa je mozda u navedenom slucaju kriterij zaista i bio previse strog.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2020., 14:47   #3180
Moja je greška što sam se dao nagovoriti svojima kao; "pa odi neće te gnjaviti, to se plaća, to je kao tečaj nije pravi studij...nije to kako je nekada bilo, sada je kapitalizam...demokracija". Je, ali ne i u Rijeci, u Rijeci i dalje rade komunistički, s time da sada po principu kapitalizma da još to i naplaćuju. Znači oni primaju fiksnu plaću iz proračuna i onda još uzimaju novac studentima, pa ako otjeraju i sve studente i da nitko više ne dođe studirati, oni opet imaju fiksnu plaću i takvi se sigurno neće mijenjati.

Moja druga mana je bila što sam već onda imao 34/35 godina i da me netko kao staroga konja mrcvari kao nekog balavca iz osnovne ili srednje škole sa svim tim glupostima od pisanja nepotrebnih eseja što u niti jednom drugom gradu ne traže i sa pretjerivanjem gradiva kao da redovno studiram, a ne DPPO. Ja sam bio svjestan da sam stari konj i da nisam više 20-ogodišnjak, da bih redovno studirao, ali ovo je trebao biti dopunski studij kao tečaj, samo ime kaže DPPO, a ne da me netko mrcvari kao redovnog studenta. I da, ne mogu se prebaciti u drugi grad da to završim, nego moram sve ispočetka.

Tu si u pravu da je hiperinflacija studenata i da je studiranje predostupno i da je previše tih studenata i da se time ruši kvaliteta, ali fakulteti i ministarstvo to potpuno i pogrešno rade, oni svakih par godina podižu razinu gradiva i kriterije da se zaštite i dokle to ide da na kraju završavaju oni koji uče na pamet bez mozga i još u isto vrijeme stimuliraju socijalu tipa jeftina hrana u kantini...znači da današnji fakulteti više nisu za intelektualce i buržoaziju nego za široke mase-rulju. Ja na Balkanu i zemljama bivšeg Sovjetskog bloka ne vidim da idu intelektualci i buržoazija na fakulete, uglavnom ide rulja, a svi malo bolji i imućniji studiraju na zapadu ili idu na privatne fakultete, što misliš zašto?!

Idemo uzeti za primjer neku zapadnu državu, recimo UK, grad London. Znaš li kolika je tamo navala i kolika su očekivanja ljudi iz cijelog svijeta kada se svi sliju u taj grad?!
I kako oni rješavaju taj problem, sigurno ne kao Rijeka ili neki drugi gradovi na Balkanu da iz godine u godinu podižu razinu gradiva u nadi da studenti odustaju, nego Englezi rješavaju problem da je nastava i gradivo i dalje na normalnoj razini, a podižu cijenu studiranja i to tako da još rangiraju cijenu školarina; jedna cijena je za Engleze (najpovoljnija), druga cijena je za stanovnike iz EU, treća cijena je za stanovnike izvan EU i Europe općenito (najskuplja cijena). A ovdje na Balkanu, tu ubrajam i Albaniju, Bugarsku Rumunjsku, Moldaviju, Ukrajinu, Bjelorusiju... sve do Baltika, oni rade obrnuto, oni zajebavaju i rastjeruju svoju Buržoaziju i intelektualce u zapadne zemlje, a ostaju ovi najlošiji koji uče na pamet bez mozga tipa nekoliko tisuća stranica po predmetu koje nakon mjesec dana i onako sve zaborave, u prijevodu ti su fakulteti za papagaje, a ove najbolje u samom početku istjeraju i predaju na tanjuru zapadnim zemljama i onda još ti najlošiji koji opstaju dodatnom negativnom selekcijom putem korupcije i stranačjem se instaliraju na državne pozicije i rade štetu i neka me netko ospori da to nije kolonijalni socijalni inžinjering svih tih spomenutih država kako uopće funkcionira današnja globalna civilizacija pogotovo u prosvjeti.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:44.