Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li posjetili Međugorje?
Da i bilo je neopisivo 400 32.63%
Ne, nažalost nisam imao (la) priliku 50 4.08%
Nadam se da ću posjetit jedan dan 112 9.14%
Ne, i ne zanima me 612 49.92%
Bio sam, ali ne vjerujem u ukazanja 52 4.24%
Glasovatelji: 1226. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2003., 22:38   #41
Dokazana izmisljotina

Na starom forumu, koji je izgleda izgubljen, je bio dugi thread gdje sam dao gomilu razloga zbog kojih Medjugorje nije priznato i zbog kojih sam siguran da nikada nece ni biti, iako cu u svakom slucaju postovati sud crkve.

Samo cu kratko pokusat rezimirat. Pristalice Medjugorja govore da crkva nije donijela konacan sud, ali razlog nije ono sto bi oni zeljeli da bude (tamo nesto ima), vec je razlog taj sta da bi se donio konacan sud ukazanja trebaju prestati. Nitko nije proglasen za sveca za vrijeme svog zivota, moras umrijeti kao svetac, a ne samo zivjeti jedan period zivota. Slicna je stvar i s ukazanjima, a tamo nikako da prestanu. To je vec komedija.

Drugi razlozi su laganje (vidjelice su lagali u vise navrati i mijenjali iskaze), nepostivanje crkvenih autoriteta, neki od svecenika su do sada napustili sluzbu (ozenili se imaju djecu), nista novo nije receno od teoloske vrijednosti samo bespotrebna ponavljanja, neke svtari u navodnim Gospinim porukama su protivne naucavanju crkve (npr. da su sve vjere iste) sto se jos nikad nije dogodilo, a i ne moze se dogodit (objasnjenje je opet dugo jer je potrebno navest mnogo argumenata), itd. da vas sada ne gnjavim.

Pogledajte zivote vidjelica, nitko od njih nije bas svet, a onda obratite paznju na priznata ukazanja pa ih pokusajet usporedit - nema slicnosti. Nece se Gospa bas svakoj susi ukazat, a ako hoce onda bi se ta osoba trebala promijenit na bolje. Ima podosta amerikanaca koji su bili u Medjugorju i sada tvrde da im se Gospa nastavila u Americi ukazivat. Ma nema sta.
 
Odgovori s citatom
Old 23.08.2003., 18:14   #42
"Evo pošto živim "tu blizu" Međugorja htio sam da pokrenem ovu temu i da vidim šta ljudi misle o međugorskoj gospi... Dali se u Međugorju stvarno nešto dogodilo ili je to foluška?! Vatikan ne priznaje Međugorje...

Neki moji prijatelji koji su vjerski fanatici redovno idu na hodočašća dok drugi furaju politiku:ŠTO NE PRIZNAJE PAPA, NE PRIZNAJEM NI JA...

Još bih zamolio nekoga ako može da napiše malo više o svemu što se TIH DANA DOGAĐALO U MEĐUGORJU (a može i šire u državi)..."

e moj dod tica

da ti kazem pravo ja kao musliman vjerujem u to da se nesto desilo tamo, ono da se Gospa ukazala je bio dzinn( nevidljivo stvorenje ) koje ima moc pretvaranja u druge oblikove i na taj nacin se ukazao u medjugorju, oni ( dzinni) vole da se sprdaju sa ljudima, isto ono sto ljudi misle da su vidli vanzemaljce su ustvari bili dzinni sto ljude samo obmanjuju. evo juce citam u svedskim novinama snimali neku emisiju o fenomenima sto se desavaju u svijetu dok su snimali dzinn se ukazao voditeljici i dirao je po licu mora li su odmah prekinuti snimanje emisije.
Harun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2003., 19:18   #43
pošto sam ja iz držve gdje je Međugorje

Navodno, se ovdje radi o tome da je u Međugorju bio centar za liječenje alkoholičara i narkomana. PA je ovo što se događa samo jedan u nizu halceva prilikom delirijuma pacijenta.
Tako sam ja čuo.

Harun-aga,
iz srodnih izvora odakle si ti to naučio pokušali su i mene naučiti da je papa zapovjednik džinna.

Ako je to istina onda bi crkva trebala da ih prizna
Jer onda ne bi rezali granu na kojoj sjede
pa ipak su oni u sadejstvu
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2003., 19:37   #44
sa kojim argumentima se Rimokatolik javlja? citiram "...Pogledajte zivote vidjelica, nitko od njih nije bas svet, a onda obratite paznju na priznata ukazanja pa ih pokusajet usporedit - nema slicnosti. Nece se Gospa bas svakoj susi ukazat, a ako hoce onda bi se ta osoba trebala promijenit na bolje. Ima podosta amerikanaca koji su bili u Medjugorju i sada tvrde da im se Gospa nastavila u Americi ukazivat. Ma nema sta"
Nije ni receno da su vidioci sveci i ako ih poznajes znao bi da i sami kazu da zive zivotom vecine. No kako osobno poznajem dvoje od njih, mogu ti reci da su obicni, svakodnevni ljudi sa familiom...koji misle i razmisljaju o zivotu poput vecine nas...naravno jedina je razlika i to velika izmedu mene i njih da imaju ukazanja. ali ljudski grijese i ljudski se ponasaju....Tvoj stav prema tome nema osnove, jer nije tesko nagadati i smisljati ili razglabati o necemu sta (ni)si siguran. Sta se tice amerikanaca ko hodocasnika, nije li njima sve show busnis. GLedajuci u sunce (ko sta rade ameri) i cekajuci nece li ti se nesto pojaviti moze imat konsekvence, a to je njihovo "haluciniranje" da su "vidili" znak...i ja se tome smijem...
Da, postalo je toliko komercijalno Medjugorje, no nije li i Lourde iliti druga svetista...Tamo kupis svicu vostanicu i na kraju dana zaposlenici slupljaju otopljeni vosak i prave nove...zasto ne? Da se desilo Amerima sta se desilo u Medjugorju napravili bi MedjuLand ili MedjuWood...
 
Odgovori s citatom
Old 25.08.2003., 10:55   #45
Kao prvo osvrćeš se na kraj mog posta koji sam dodao samo kao temu za razmišljanje, a šta je sa većim ostatkom (početkom)? Kao drugo baš mi se fućka koga ti znaš, a koga ne znaš, jer tebe još manje znam. Svim vidjelicama se životi mijenjaju jer nakon takvog iskustva jednostavno ne možeš bit ravnodušan, a oni su "sasvim obični ljudi sa familijama". Ma baš. U svakom slučaju svaka im čast kakav su business napravili. Nije ni to lako. Čita sam i o njihovim "pripremama", ali o tome ne želim jer ne mogu garantirat da je istina.

Pored ostalih stvari koje sam naveo zaboravio sam reći i da su neki franjevci izbačeni iz franjevačkog reda i zabranjeno im je obnašanje svećeničke dužnosti, a oni su ipak nastavili sa radom. Pravo sveto mjesto, nema šta. Promisli o vjernicima koji primaju sakramente od takvih ljudi.
 
Odgovori s citatom
Old 25.08.2003., 16:24   #46
Nema potrebe da se ukazuje nikakva Marija, jer je Isus ispunio plan spasenja i ponovo će doći po svoj narod. A Marija je zaista bila vjerna i dobra žena i umrla je u vjeri i ponovo će uskrsnuti kad Isus dođe po drugi put.
cvitkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2003., 17:07   #47
Quote:
cvitkovic kaže:
A Marija je zaista bila vjerna i dobra žena i umrla je u vjeri i ponovo će uskrsnuti kad Isus dođe po drugi put.


Kad Isus dolazi??? Kaaaaaaaad?? Da si naručim koji paradise metal cd
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2003., 18:41   #48
"Kad Isus dolazi??? Kaaaaaaaad?? Da si naručim koji paradise metal cd "

/ nekad u buducnosti, Muhamed je rekao u detalje o dolazku isusa

izmedju ostalog, pojavice se u zoru u Damasku.




cvitkovicu

"A Marija je zaista bila vjerna i dobra žena i umrla je u vjeri i ponovo će uskrsnuti kad Isus dođe po drugi put. "

/jest bila dobra zena ali nece uskrsnuti kad Isus dođe po drugi put.

ona je davno umrla, presla na onaj svijet, nista ona vise sa ovim svijetom nema
Harun is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2004., 05:28   #49
Međugorje

Bok svima!

Prvi put mi je na ovaj podforum. Zanima me dali ste posjetili Međugorje, i kakvi su vam dojmovi tog svetišta.

Ja sam godišnje tamo jedanput, probam otići na Veliku Gospu. Kako se osječate kad ste tamo?? Vjerujete li u Gospina ukazanja?

Za mene osobno, Međugorje je bio i još uvijek mjesto mira u mome srcu i duši. Osječam se za vrijeme mog boravka tamo.

Ne mislim da je to mjesto za Katolike, nego opčenito za Krščane. Prošle godine sam upoznala jednu obitelj, pravoslavne vjere iz Srbije. Nije rijeć o vjeri, nego o duhovnosti.

Dakle, dali ste posjetili Međugorje, i kakvi su vam bili dojmovi?
Cro-cutie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2004., 09:09   #50
Dobro ti nama došla.

Quote:
Zanima me dali ste posjetili Međugorje, i kakvi su vam dojmovi tog svetišta.
Ja sam bila jednom, prije dosta godina. Masa koja me uplašila, to pamtim. Veći doživljaj sam imala na nekim drugim mjestima, možda baš zbog toga.


Quote:
Vjerujete li u Gospina ukazanja?
Vjerujem da su ti ljudi (ne kažem djeca jer posljednje što sam čitala jest da kod nekih ukazanja još traju) nešto vidjeli.
Što je to točno bilo - o tome bismo mogli razgovarat. Dakle, nikako ne mislim da je to sve izmišljeno kako bi se jedno siromašno selo izvuklo iz bijede. Iako je to vrlo, vrlo primjetna posljedica.
Isto tako, čula sam priče o - nazovimo to tako - čudima koja su ljudi doživjeli neposredno nakon povratka kući, i to iz prve ruke. Ne mislim niti da su oni sve izmislili.

No, i o tome bi se dalo razgovarati. Kao i o Gospinim porukama. I o tome zašto ljudi idu na takva svetišta. Traže li Boga ili čuda ili Boga koji će se očitovati preko čuda? Ili ih nešto tjera da prljaju Gospine haljine (to je iz opisa jednog ukazanja kojeg sam pročitala)? Što?
Pomoglo bi nam svima kad bi ljudi opisali točno i detaljno što su doživjeli. Ali, to ne možemo očekivati jer - ako govorimo o vjeri, ti su doživljaji toliko intimni i često bolni da se o njima baš i ne priča. O onom vanjskom uvijek možemo.
Konačno, to sam i ja upravo napravila.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2004., 04:33   #51
Ic u bakanski memphis? Daa, to se mora jednog dana
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2004., 11:26   #52
Bijah par puta. Kao i svgdje rekao bih da dozivljaj ovisi o nasoj vjeri u nesto iako postoje snaznija mjesta. Ipak je presudno nase vlastito stanje. Ko sto rece Papac nek se ljudi mole, cak nije tolko bitna istinitost il laznost ukazanja. Al osobno sam se znao osjecat "duhovnije" u nekoj novosagradjenoj crkvi il u sumi nego na nekom priznatom svetistu. Istina u Medjugorje se islo vajk grupno, a i tamo ima puno ljudi. Meni su ljudi najgora smetnja na takvim mjestima pa bi mozda imao drukciji dojam da ih nema tolko.
Ko ce ga znat. Ima istinitih stvari, ima i puno laznjaka, nemos biti siguran sto je sto.
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2004., 11:51   #53
Nisam bila i nisam popunila ovu anketu, jer...nisam imala priliku ići s nekim vjerski neopterećenim, a da idem sama baš nisam zagrižena.

Inače, više mi odgovaraju stare crkve. One mi odišu dohovnošću za razliku od novih koje su mi baš hladne...

Ako i kad idem na takva mjesta onda želim biti sama sa sobom.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2004., 17:42   #54
Nisam bila ,ali zelim otici tamo-.
__________________
"Publici se nameću trivijalnosti, beznačajnosti, tračevi i to se prodaje kao informacija."
Zrinska is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2004., 08:13   #55
Quote:
Simona kaže:


Ako i kad idem na takva mjesta onda želim biti sama sa sobom.
Sa ovim se potpuno slažem. Ali, doživljaj biti sa jednim narodom, narod koji je pun duhovnosti i mira, svi mole, pjevaju zajedno - meni je to neopisivo. Ništa drugo nego MIR.
Cro-cutie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2004., 11:56   #56
Re: Međugorje

Quote:
Cro-cutie kaže:
Dakle, dali ste posjetili Međugorje, i kakvi su vam bili dojmovi?
Da i bilo je neopisivo....
Svi ti hoteli i vile....
Stvarno je nevjerovatno kako tako malo i zabito mjesto može živnuti zbog religioznog turizma......
xara is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2004., 11:58   #57
Nedostaje ti u anketi:

Da, bila sam i jedva sam cekala pobjeci iz tog pakla namjestene atmosfere i kradje love posjetiteljima...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2004., 12:14   #58
Quote:
kemik kaže:
Nedostaje ti u anketi:

Da, bila sam i jedva sam cekala pobjeci iz tog pakla namjestene atmosfere i kradje love posjetiteljima...
kemik.....propustila si sam smisao posjeta...koji nije u užurbanosti posjetitelja i u toni plastičnih Gospi.....već u duhovnom sažimanju energije i mira koji ti se nudi..ako ga prepoznaješ u toj gomili koji samo okom traže čudesa.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2004., 12:21   #59
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
i..ako ga prepoznaješ u toj gomili koji samo okom traže čudesa.
Da ta gomila okom traži čudesa onda međugorja ne bi ni bilo......jer nema ni čudesa......
Možda je zapravo ČUDO to što se ljudi skupljaju a ničeg čudesnog nema.....
xara is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2004., 12:27   #60
Quote:
xara kaže:
Da ta gomila okom traži čudesa onda međugorja ne bi ni bilo......jer nema ni čudesa......
Možda je zapravo ČUDO to što se ljudi skupljaju a ničeg čudesnog nema.....
Si bila.....?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:49.