Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2017., 11:05   #5261
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Ovisi po pitanju čega...

ajd napravi spisak koliko bi došao HTPC koji je u stanju vrtit H.265 video u visokom bitrateu i slat 4K rezu na TV...
To je sve samo nije jeftino, nemam pojma kaj košta al ispod 1000 kuna ziher nije...
a ak gore ideš metnut original windoze onda bogme nije ni ispod 2000
Trenutno govorim za FHD,a to velika većina ima.
Čemu Windowsi kad se ima Linux.

HTPC ima nemjerljivo više mogućnosti i primjena od Android boxeva.

Svi CPU/GPU nove generacije će podržavati h265 ionako i opet će se za jeftinozu moć sastavit HTPC.

Kod brata mi radi moj stari Trinity based HTPC već godinama i za FHD je nenadmasan 6 godina već. Koliko ima Android igračaka starih 6 godina?

A da ne spominjem gejming,full automated server etc sve u jednom.
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 15:59   #5262
Je ima, ali...

HTPC je višestruko skuplji od android boxa i višestruko lošiji po pitanju video formata...
i kaj je najbitnije treba imat puno više znanja za posložit HTPC nego za android...
I na windozima teško za većinu, a kamo li na linuxu...

Mislim ok HTPC je bolji od androida ako je u pitanju igranje, eventualno kasnije dodavanje komponenti, hardware upgrade, mogućnosti instaliranja raznih programa,
ak ti se da igrat čak postoji i mogućnost od njega napravit server/NAS-a i tak to, ubacivanje raznih tunera i tak...

No realno za multimediju je debelo lošiji, em je skuplji em je krnji po pitanju formata i playa kad su u pitanju 4K i HVEC tj. H.265...
I znam sad buš rekel da je za FHD sasvim dosta, no nije baš ni to kak se spada čak ni sad, a kamo li u buduće...
Jer recimo jedna ozbiljna video kolekcija je pun kufer bolja u H.265 nego u H.264 jer to zauzima puno manje mjesta i naravno onda ti treba i puno manje prostora na diskovima, pa si i tu uštedio po pitanju love na Tb prostora...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 12:34   #5263
Jel netko zna za kakav dobar software koji bi recimo transkodiral sve i svašta tipa .avi, Mp4, Hx264.mkv raznih rezolucija u H.265 video i ima li to uopće smisla

Razmišljam da radi mijesta transkodiram sve skupa u H.265
Ima li to uopće nekog smisla i logike i postoji li neki software koji bi to mogel odradit u pozadini a da ne maltretira PC do ibera i da mu ne treba po 10 sati za film od 2 sata...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 12:38   #5264
Ako hoćeš da ne traje dugo, treba ti hardverski enkoder. Kaby Lake to može, ali nisam siguran postoji li softver koji to koristi.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 12:41   #5265
Može Hybrid : http://www.selur.de/ koji je frontend za sve te command-line enkodere ali nije jednostavno za konfiguriranje (nije za one slabog srca)...imao je Brico neki softver koji je našao da mu je jednostavniji i brži ali se ne sjećam koji...

ff-mpeg koji je isto dio hybrida može koristiti te hardverske enkodere ali niti to nije baš jednostavno...i što je background? hybrid se može spustiti u tray ali i dalje ždere procesor za h265...e sad imaju ATI i Nvidia neke svoj enkodere koji koriste moć grafičke ali to je isto neka sive zona, pa je uopće pitanje batch transcodinga - da li ga imaju i kakav je...i kvaliteta ipak nije kao kod x265

Može se probati eventualno Adobe Medie Encoder CC, on koristi OpenCL ili CUDA-u za ubrzanje uz najsvježije drivere naravno...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 01:11   #5266
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Jel netko zna za kakav dobar software koji bi recimo transkodiral sve i svašta tipa .avi, Mp4, Hx264.mkv raznih rezolucija u H.265 video i ima li to uopće smisla

Razmišljam da radi mijesta transkodiram sve skupa u H.265
Ima li to uopće nekog smisla i logike i postoji li neki software koji bi to mogel odradit u pozadini a da ne maltretira PC do ibera i da mu ne treba po 10 sati za film od 2 sata...
Nema smisla, radi se o opsesivno kompulzivnom poremećaju također poznatom pod nazivom "hrčak"
Sim toga, kolko struje potrošiš na transkodiranje svega kaj imaš, bolje ti kupit novi disk.
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 02:01   #5267
Quote:
donktard kaže: Pogledaj post
Nema smisla, radi se o opsesivno kompulzivnom poremećaju također poznatom pod nazivom "hrčak"
Sim toga, kolko struje potrošiš na transkodiranje svega kaj imaš, bolje ti kupit novi disk.
Slažemo se u tome i ja sam pomalo hrčak, ali ne šparam na diskovima!
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 09:01   #5268
Quote:
donktard kaže: Pogledaj post
Nema smisla, radi se o opsesivno kompulzivnom poremećaju također poznatom pod nazivom "hrčak"
Sim toga, kolko struje potrošiš na transkodiranje svega kaj imaš, bolje ti kupit novi disk.
Eh da je samo disk
Fora je u tome da mi više nije dosta mjesta na NAS-u, a u isti nemrem više ubacit diskove s obzirom da je napucan do kraja...

Jedini način je kupovina novog NAS-a ili nekakvo eventualno proširenje postojećeg, no to mi baš i nije neka najsretnija opcija...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 09:10   #5269
Ma daj se prestani mučiti s NAS-svima, sklopi sam PC s dovoljno eksternih USB 3 konektora da možeš proširit s novim diskovima ili drugim eksternim RAID rješenjem i jeftinijim pasivno hlađenim low power procom koji ima HW transcoding (treba istražiti, možda AMD)

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 10:48   #5270
Jesi proba Adobe Media Encoder?
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 10:55   #5271
@delma? Ja? Često radim s njim ali nažalost uglavnom u CS6 jer ne mogu/želim plaćati pretplatu Adobeu za creative cloud, a ta verzija nema nikakva ubrzanja, sve radi proc... Ono malo što sam radio sa CC verzijom koja ima ubrzanje preko CUDA-e (Nvidia) mislim da se radilo o određenom ubrzanju, ne baš duplom ali ubrzanju svakako...

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 15:49   #5272
u biti kad bolje razmislim to bu ionak trajalo predugo...a i pitanje je efekta kod transkodiranja H264>H265...
možda je bolje potražit određene kolekcije u h265 na netu...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 20:47   #5273
Ko ima Samsa J seriju, pod obavezno blockat firmware upgrade na routeru...
ak ne znate kak i ak vam ne prolazi, ugasite internet na TV-u i to potpuno...
Ako vam firmware ode na verziju 1480 ode vrit ikakva šansa za rootom...

sams gura novi firmware jer imaju grešku u starom tj. grešku da se stari može rootat
roota za sad nema službeno vani, al po najavama stiže vrlo skoro
Sve jedva čekam da gore instaliram Oscam
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 21:18   #5274
Sad si se javio pa taj firmware 1480 je dostupan jos od 19.12.2016. god.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 21:36   #5275
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Ko ima Samsa J seriju, pod obavezno blockat firmware upgrade na routeru...
ak ne znate kak i ak vam ne prolazi, ugasite internet na TV-u i to potpuno...
Ako vam firmware ode na verziju 1480 ode vrit ikakva šansa za rootom...

sams gura novi firmware jer imaju grešku u starom tj. grešku da se stari može rootat
roota za sad nema službeno vani, al po najavama stiže vrlo skoro
Sve jedva čekam da gore instaliram Oscam
Ako si se bojao flešati kineza od 30 dolara da ga ne upropastiš, onda ću te obradovati da je postupak za rootanje samygo još nekoliko puta opasniji i riskantniji da zbrikaš tv.
Misliš li da je ta zajebancija vrijedna 600-700 kuna najeftinijeg e2 reca, ili možda neke pc dvb-s2 kartice, samo naprijed

Mislim da čak imam još negdje pass od samygo foruma za rootanje, jer sam im donirao 15 dolara da možeš čitati taj dio foruma. Kad sam pročitao samo sam se zahvalio i papa. Ako ti bude trebalo kopirat ću ti postupak da ne trošiš 100 kuna bezveze
Doktor Rambaudi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 08:18   #5276
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Sad si se javio pa taj firmware 1480 je dostupan jos od 19.12.2016. god.
Meni ga je tek jučer počel na silu nudit, pa sam išel gledat koji klinac...
Odštekal internet i išel googlat kaj je to...

Quote:
Doktor Rambaudi kaže: Pogledaj post
Ako si se bojao flešati kineza od 30 dolara da ga ne upropastiš, onda ću te obradovati da je postupak za rootanje samygo još nekoliko puta opasniji i riskantniji da zbrikaš tv.
Misliš li da je ta zajebancija vrijedna 600-700 kuna najeftinijeg e2 reca, ili možda neke pc dvb-s2 kartice, samo naprijed

Mislim da čak imam još negdje pass od samygo foruma za rootanje, jer sam im donirao 15 dolara da možeš čitati taj dio foruma. Kad sam pročitao samo sam se zahvalio i papa. Ako ti bude trebalo kopirat ću ti postupak da ne trošiš 100 kuna bezveze
A čuj bum videl koji je postupak i kakve su šanse za ovo ili ono...
na kraju krajeva kaj se tiče TV-a tu uvijek imam opciju flasha sa oriđiđi firmwareom kod frenda u servisu
Prvo bum videl s njim kaj i kak se može ako root ne uspije

Kaj se tiče kineza htel sam imat libreELEc na SD kartici ak je moguće, što na kraju i je...
Čemu pokušavat prije nego znaš kaj delaš
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 16:28   #5277
Jel radi ovo ovako pasivno, ili za ovu konekciju treba aktivno ?

http://www.ebay.com/itm/VGA-to-S-Vid...oAAOSwcwhVOz24

ili ovako nešto ?

http://www.ebay.com/itm/PC-LAPTOP-VG...YAAOSw7ThUqhwq

Nebitna kvaliteta, samo da baca sliku na vga ulazu monitora jer će služiti samo da se odabere pjesma ili folder za audio slušanje.

A jel može komponentni na vga, a da nije aktivni ?

http://www.ebay.com/itm/Pop-3-RCA-RG...4AAOSwa~BYQbuT
Doktor Rambaudi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 17:23   #5278
Ne, treba konverter. Tražio sam prije par godina VGA u s-video ili činč ali u tom slučaju grafička treba podržavati tu funkciju, navodno se to zove TV-out
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 21:09   #5279
Da, a nema ni njega na grafama odavno. Mislim još od HD3000 ili HD4000 serije. A i nije mi za grafičku nego za media player i kompozit out, tako da onda otpada
ta varijanta.
Doktor Rambaudi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 21:24   #5280
Pitam se da li bi radilo da se ručno napravi spoj kompositnog signala na R, G ili B pin VGA kabela + isto to se dovede na H i V sync pinove? Slika bi bila jednobojna ali nema veze za tu aplikaciju...no glavni problem bi vjerojanto bio što monitor skoro sigurno ne podržava 15kHz interlace scanrate
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:41.