Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2012., 10:51   #1
Nepovjerenje i kontroliranje

nova sam i forum mi je potpuna nepoznanica..probala sam traziti teme slicne mojoj,da ne otvaram novu,ali ipak bi voljea otvoriti svoju i napisati konkretan svoji problem..
radi se o tome da sam s dackom 2 i pol godine,oboje smo teske naravi,lako planemo..u vezu smo odmah usli vrlo ozbiljno i kao i vecina grijesili smo na samim pocetcima jer smo bili puno zajedno..sad ja zivim sama,a on doslovno kao da zivi sa mnom jer je stalno kod mene.imamo dobrih strana jer se razumijemo i vrlo smo si slicni..mene smeta njegova proslost koja je vrlo burna i sarolika..imao je puno cura,mladih,starijih,zauzetih,ozenjenih,rastavljen ih,s djecom..cesto je odlazio u streaptese barove i od tamo ima cak i prijateljice (???),nije mu strano bilo ni otici na kurve..uglavnom,prije mene nije imao ozbiljne veze.rekao mi je da je bio mlad i da je htjeo uzivat u zivotu,probat sta vise toga moze,da jednog dana ne mora za nicime zalit..sad mu je,kaze,doslo vrijeme da se smiri..ja sam cijelo vrijeme puna nepovjerenja prema njemu,radim scene kad ide van,naljutim se skoro svaki put..ne zelim to ali jednostavno je jace od mene..on do sad nije meni dao povod da mu ne vjerujem,znaci ja konkretno osim njegove proslosti nemam razloga sumnjati u njega..ali eto,ipak sumnjam..on ima prijatelje,vecinom su mu svi takvi,koji su u vezama ili ozenjeni i varaju cure/zene,odlaze na kurve..i naravno da kad je vani da je u mojoj glavi da uz njih i on radi isto..tisucu puta mi je ponovio da su sve to redom mlado ozenjeni decki koji nisu prosli nista a njega to vise ne zanima i da ne trebam brinut..ali brinem..ako ode na brod od prijatelja s njih 6 i jedan zove kurvu na brod meni je nevjerojatno da moj decko s njom ne radi nista..a najveci problem mi je to sta imam njegovu sifru od maila i skypea koje bezobrazno koristim i vise vremena provodim na njegovom skypeu nego na svom.i gadim se sama sebi sta se 10 puta na dan ulogiram i citam i kopam sta pise,sta mu pisu..osjecam se kao ludjak dok to radim.ne zelim to.uzasno mi je.opterecuje me.jako puno puta sam procitala nesto sta je bilo totalno bezvezno i glupo ali sam to sebi prezentirala na svoj nacin i naravno napravila scenarij kakav nije ni u filmu moguc,iznervirala se i nervirala se tko zna koliko dugo dok ne bi nekako saznala,skuzila da to nije ni priblizno tako kako sam ja shvatila..da sam pogrijesila 100%..vjerujem da sam osoba niskog samopouzdanja jer sam jako nesigurna u sebe i da imam ozbiljnih problema jer ovo sta radim nije normalno..znam da me cekaju uglavnom negativni komentari ali molim vas za koju rjec i kakav normalan savjet..
hvala
rea1234 is offline  
Old 20.08.2012., 11:05   #2
Pa dobro, ženo, ima li uopće jedna jedina dobra stvar u toj vezi? Nešto zbog čega te veseli biti s njim?

Ne znam što bih ti napisala jer ja nikada ne bih mogla biti u vezi s nekim tko ima baš takvu prošlost. Vjerovatno bih isto ludila kao ti. I što, njemu je odjednom, kao, "kliknulo" i odlučio se smiriti... jel to zbog tebe ili je samo jednog dana odlučio tako? I ovo sa skypeom i mailovima, daj, molim te, zašto si to radiš? Mrzim savjetovat nekome da prekine vezu ili brak ali ovo stvarno nema smisla. Što god on napravio ti ćeš uvijek pizdit i nećeš mu vjerovat, pogotovo kad ode van. Zaboravi.

Koliko godina imate?
__________________
*Real eyes realize real lies!!*
Pandorah is offline  
Old 20.08.2012., 11:10   #3
Izabereš nekoga takve prošlosti i onda mu svaki dan prigovaraš radi toga, tj. radi stvari koje se ne mogu promijenit, ma bravo

To stvarno ima velikog smisla
SuzyQ is offline  
Old 20.08.2012., 11:23   #4
I šta piše u tim mailovima i na skypu?
Shark Fighter is offline  
Old 20.08.2012., 12:18   #5
Bez obzira na sadržaj njegovih mejlova i sl., koji bi trebali biti privatni kako ti to i sama dobro znaš: pametno si ti stvorenje čim kužiš da nešto ovdje ne valja s tobom (ne mislim ništa loše, sama si iskreno priznala da imaš problem). Glupo je soliti ti pamet ako si doista zaljubljena u tog čovjeka. Ono što mislim da je ključan problem: on nikada neće išta moći napraviti da ti utuvi u glavu da nije onakav kakav ti misliš da jest. Tko zna? Drugim riječima, kod tebe će uvijek postojati sumnja Želiš li sebe mučiti na taj način... možda će odgovor doći kada se malo odljubiš ... sve će ti sigurno biti jasnije (ako i) kada ti u život uđe muškarac, koji u tebi takve sumnje ne izaziva. Što ti misliš o tome?
Aktiva1 is offline  
Old 20.08.2012., 12:29   #6
Quote:
rea1234 kaže: Pogledaj post
nova sam i forum mi je potpuna nepoznanica..probala sam traziti teme slicne mojoj,da ne otvaram novu,ali ipak bi voljea otvoriti svoju i napisati konkretan svoji problem..
radi se o tome da sam s dackom 2 i pol godine,oboje smo teske naravi,lako planemo..u vezu smo odmah usli vrlo ozbiljno i kao i vecina grijesili smo na samim pocetcima jer smo bili puno zajedno..sad ja zivim sama,a on doslovno kao da zivi sa mnom jer je stalno kod mene.imamo dobrih strana jer se razumijemo i vrlo smo si slicni..mene smeta njegova proslost koja je vrlo burna i sarolika..imao je puno cura,mladih,starijih,zauzetih,ozenjenih,rastavljen ih,s djecom..cesto je odlazio u streaptese barove i od tamo ima cak i prijateljice (???),nije mu strano bilo ni otici na kurve..uglavnom,prije mene nije imao ozbiljne veze.rekao mi je da je bio mlad i da je htjeo uzivat u zivotu,probat sta vise toga moze,da jednog dana ne mora za nicime zalit..sad mu je,kaze,doslo vrijeme da se smiri..ja sam cijelo vrijeme puna nepovjerenja prema njemu,radim scene kad ide van,naljutim se skoro svaki put..ne zelim to ali jednostavno je jace od mene..on do sad nije meni dao povod da mu ne vjerujem,znaci ja konkretno osim njegove proslosti nemam razloga sumnjati u njega..ali eto,ipak sumnjam..on ima prijatelje,vecinom su mu svi takvi,koji su u vezama ili ozenjeni i varaju cure/zene,odlaze na kurve..i naravno da kad je vani da je u mojoj glavi da uz njih i on radi isto..tisucu puta mi je ponovio da su sve to redom mlado ozenjeni decki koji nisu prosli nista a njega to vise ne zanima i da ne trebam brinut..ali brinem..ako ode na brod od prijatelja s njih 6 i jedan zove kurvu na brod meni je nevjerojatno da moj decko s njom ne radi nista..a najveci problem mi je to sta imam njegovu sifru od maila i skypea koje bezobrazno koristim i vise vremena provodim na njegovom skypeu nego na svom.i gadim se sama sebi sta se 10 puta na dan ulogiram i citam i kopam sta pise,sta mu pisu..osjecam se kao ludjak dok to radim.ne zelim to.uzasno mi je.opterecuje me.jako puno puta sam procitala nesto sta je bilo totalno bezvezno i glupo ali sam to sebi prezentirala na svoj nacin i naravno napravila scenarij kakav nije ni u filmu moguc,iznervirala se i nervirala se tko zna koliko dugo dok ne bi nekako saznala,skuzila da to nije ni priblizno tako kako sam ja shvatila..da sam pogrijesila 100%..vjerujem da sam osoba niskog samopouzdanja jer sam jako nesigurna u sebe i da imam ozbiljnih problema jer ovo sta radim nije normalno..znam da me cekaju uglavnom negativni komentari ali molim vas za koju rjec i kakav normalan savjet..
hvala
Gle, ti njega ne voliš., točnije ne voliš ga kao on tebe, ni približno u njegovom intenzitetu. Ti njega voliš 30% a on tebe 80%. To se vidi u odnosu koji imate jedno prema drugomu.
Da ga voliš prihvatila bi i njega i njegovu prošlost. A koliko sam iz posta razaznala - on je tebi dao svoje lozinke i imaš pristup svemu čemu ima i on - totalno ti vjeruje i doslovno sebe stavlja u tvoje ruke. Čini mi se da on više voli tebe nego ti njega...

Ti se mučiš u toj vezi; misliš da ga posjeduješ i zato ga kontroliraš ili si ovisna o njemu jer misliš da s drugim ne možeš biti sretna - on je izvor tvoje sreće i nesreće.

Ja bi na tvojem mjestu uzela pauzu od 6 mjeseci i vidjela sama sa sobom što hoću, mogu i osjećam.
zblunjena is offline  
Old 20.08.2012., 12:32   #7
Zašto se ne odvojite bar jedno vrime? Možda misliš da ne možeš
ali očito ti je da i ovako dalje ne možeš. Nešto moraš napravit!
Pretpostavljam da ti fali samopouzdanja, tako da čak on možda
i nije kriv za sve
maja4 is offline  
Old 20.08.2012., 12:34   #8
Quote:
Pandorah kaže: Pogledaj post
Pa dobro, ženo, ima li uopće jedna jedina dobra stvar u toj vezi? Nešto zbog čega te veseli biti s njim?

Koliko godina imate?
ima dobrih strana, puno.. on je moj veliki oslanac, moja ljubav, netko tko mi je puno pomogao.. on je dobar covjek prema meni.. barem se tako cini.. ne znam da li se on promjenio radi mene ili je to doslo s godinama.. ako se promjenio onda mislim da je iz oba razloga.. rekao je da je od 17 godine poceo izlazit i prvodit se i da mu sad vise nije do toga jer je prosao puno.. on ima 30 a ja 26..

[QUOTE=SuzyQ;40902411]Izabereš nekoga takve prošlosti i onda mu svaki dan prigovaraš radi toga, tj. radi stvari koje se ne mogu promijenit, ma bravo
zaista mi nije bila zelja biti s nekim tko ima takvu proslost, uopce.. dogodilo mi se, zaljubila sam se.. neke stvari sam o njemu znala jer imam nekoliko zajednickih prijatlja, a vecinu sam cula od njega.. ovo sta sam znala nije bilo dovoljno da mu ne dam priliku, a ovo sta sam saznala i kad sam saznala nije bilo dovoljno da otidjem.. i nije da prigovaram, ja radim scene..


Quote:
Aktiva1 kaže: Pogledaj post
Glupo je soliti ti pamet ako si doista zaljubljena u tog čovjeka. Ono što mislim da je ključan problem: on nikada neće išta moći napraviti da ti utuvi u glavu da nije onakav kakav ti misliš da jest. Tko zna? Drugim riječima, kod tebe će uvijek postojati sumnja Želiš li sebe mučiti na taj način... možda će odgovor doći kada se malo odljubiš ... sve će ti sigurno biti jasnije (ako i) kada ti u život uđe muškarac, koji u tebi takve sumnje ne izaziva. Što ti misliš o tome?
slazem se.. recimo da je, s obzirom na moj problem koji imam sama sa sobom, ovaj covjek totalno kriv odabir za mene.. ja sam slicnih problema imala i u prijasnjim vezama ali ne u tolikoj mjeri kao sad.. ni priblizno.. ali uvijek sam nepovjerljiva.. ovo je netko koga ne zelim izgubiti, ostaviti, a s druge strane netko uz koga sam beskrajno ne mirna, nervozna, i izvlaci iz mene ponekad ono najgore.. do te mjere da se sramim sama sebe..
rea1234 is offline  
Old 20.08.2012., 12:37   #9
Pa ako je on toliko dobar čovjek, kao što tvrdiš, i promjenio se, onda je stvarno problem samo i isključivo u tebi i tvom nesamopouzdanju. Poradi na tome i bit će ti lakše, sigurno.
__________________
*Real eyes realize real lies!!*
Pandorah is offline  
Old 20.08.2012., 12:39   #10
Sa ŽuD-a.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Old 20.08.2012., 12:40   #11
Quote:
zblunjena kaže: Pogledaj post
Gle, ti njega ne voliš., točnije ne voliš ga kao on tebe, ni približno u njegovom intenzitetu. Ti njega voliš 30% a on tebe 80%. To se vidi u odnosu koji imate jedno prema drugomu.
Da ga voliš prihvatila bi i njega i njegovu prošlost. A koliko sam iz posta razaznala - on je tebi dao svoje lozinke i imaš pristup svemu čemu ima i on - totalno ti vjeruje i doslovno sebe stavlja u tvoje ruke. Čini mi se da on više voli tebe nego ti njega...

Ti se mučiš u toj vezi; misliš da ga posjeduješ i zato ga kontroliraš ili si ovisna o njemu jer misliš da s drugim ne možeš biti sretna - on je izvor tvoje sreće i nesreće.

Ja bi na tvojem mjestu uzela pauzu od 6 mjeseci i vidjela sama sa sobom što hoću, mogu i osjećam.
on je meni dao sifre jos na pocetku veze zato jer nije imao pristup internetu pa sam neke stvari umjesto njega trebala napraviti ja.. i vjerojatno sada, jadan, ni ne sluti da od tada ja tako odvratno koristim te iste sifre zato jer sam bolesna u glavu.. i da provodim vise vremena na njegovom skype-u nego na svom.. svoji ni ne palim.. nazalost, mislim da ja nisam spremna uzeti pauzu..
rea1234 is offline  
Old 20.08.2012., 12:46   #12
Quote:
rea1234 kaže: Pogledaj post
on je meni dao sifre jos na pocetku veze zato jer nije imao pristup internetu pa sam neke stvari umjesto njega trebala napraviti ja.. i vjerojatno sada, jadan, ni ne sluti da od tada ja tako odvratno koristim te iste sifre zato jer sam bolesna u glavu.. i da provodim vise vremena na njegovom skype-u nego na svom.. svoji ni ne palim.. nazalost, mislim da ja nisam spremna uzeti pauzu..
Zna on jako dobro da ti ulaziš u skype i mailove, nije blesav, osim ako je teški laik. A očito nema što kriti, barem ne na internetu, jer šifre nije mjenjao.
__________________
*Real eyes realize real lies!!*
Pandorah is offline  
Old 20.08.2012., 12:50   #13
ne znam da li je uredu da decko u vezi odlazi na brod s 6 prijatelja i kurvom.. on je to meni sam rekao dan poslije a ja sam naravno to bezobrazno iskoristila u narednim svadjama kao razlog zasto radim scenu kad izlazi van.. voljela bi mu dati prilku, 2 i pol godine mu je pokusavam dati.. priliku da vjerujem u njega, da mu dozvolim da dise, da radi sta zeli jer sam kaze da zna granice i da mene ne bi prevario (ali muski???hm hm), da ga ne kontroliram, da ne zadirem u njegovu privatnost.. zelim sve to, ali ne znam kako.. sljedeci korak, nakon sta postam ovo, mi je ulogirat se na njegov skype.. uzas!

Quote:
Pandorah kaže: Pogledaj post
Zna on jako dobro da ti ulaziš u skype i mailove, nije blesav, osim ako je teški laik. A očito nema što kriti, barem ne na internetu, jer šifre nije mjenjao.
ne znam zasto, ali stvarno mislim da ne zna.. i da je zaboravio da ja uopce imam sifre.. dosta slobodno pise s prijateljima na skypeu..

Zadnje uređivanje Teta2U : 20.08.2012. at 15:24.
rea1234 is offline  
Old 20.08.2012., 12:52   #14
Quote:
rea1234 kaže: Pogledaj post
on je meni dao sifre jos na pocetku veze zato jer nije imao pristup internetu pa sam neke stvari umjesto njega trebala napraviti ja.. i vjerojatno sada, jadan, ni ne sluti da od tada ja tako odvratno koristim te iste sifre zato jer sam bolesna u glavu.. i da provodim vise vremena na njegovom skype-u nego na svom.. svoji ni ne palim.. nazalost, mislim da ja nisam spremna uzeti pauzu..
Vidiš, bojiš se biti sama. Zašto?
Ništa samoćom nećeš izgubiti, već dobiti.
zblunjena is offline  
Old 20.08.2012., 12:53   #15
Nije problem u prošlosti, problem je u različitim svjetonazorima u sadašnjosti.

Njemu je OK i prihvatljivo da mu oženjeni prijatelj ima odnose s prostitutkama, tebi ne. Zapitaj se u čemu ste još različiti i kako bi se te razlike manifestirale u budućem suživotu i odgoju djece jednog dana.

Quote:
rea1234 kaže: Pogledaj post
ne znam da li je uredu da decko u vezi odlazi na brod s 6 prijatelja i kurvom.. on je to meni sam rekao dan poslije a ja sam naravno to bezobrazno iskoristila u narednim svadjama kao razlog zasto radim scenu kad izlazi van.. voljela bi mu dati prilku, 2 i pol godine mu je pokusavam dati.. priliku da vjerujem u njega, da mu dozvolim da dise, da radi sta zeli jer sam kaze da zna granice i da mene ne bi prevario (ali muski???hm hm), da ga ne kontroliram, da ne zadirem u njegovu privatnost.. zelim sve to, ali ne znam kako.. sljedeci korak, nakon sta postam ovo, mi je ulogirat se na njegov skype.. uzas!
Ne možeš nikoga kontrolirati, a ni veza zasnovana na kontroli nema smisla. Jednostavno je: ukoliko ti njegov životni stil ne odgovara, a očito je da ti ne odgovara, otiđeš.

Po ovoj priči, meni se čini da ste vi bitno različiti i teško da ćete tu postići kompromis. On se druži s ljudima s kakvima se druži i možeš ili to prihvatiti ili otići.

Zadnje uređivanje Teta2U : 20.08.2012. at 15:24.
Meadow is offline  
Old 20.08.2012., 12:56   #16
slazem se.. recimo da je, s obzirom na moj problem koji imam sama sa sobom, ovaj covjek totalno kriv odabir za mene.. ja sam slicnih problema imala i u prijasnjim vezama ali ne u tolikoj mjeri kao sad.. ni priblizno.. ali uvijek sam nepovjerljiva.. ovo je netko koga ne zelim izgubiti, ostaviti, a s druge strane netko uz koga sam beskrajno ne mirna, nervozna, i izvlaci iz mene ponekad ono najgore.. do te mjere da se sramim sama sebe..[/QUOTE]

OK. Moj savjet je da se dobro pripremiš za jedan ozbiljan i iskren razgovor s njim. U kojem ćeš mu objasniti da imaš problem i zašto misliš da ga imaš (tvoja prošlost, njegova + tvoja nesigurnost). U kojem ćeš mu potom priznati i da čitaš njegovu poštu, jer si zaglibila u problemu i ne možeš si sama pomoći. Reći mu da ga ne želiš izgubiti i ... Ako on nakon toga isto tako ne želi tebe izgubiti, zamoliš da zajedno poradite na tvom problemu. Ako se on s tim slaže - to je to. Ali nisi samo ti u tom slučaju ona koja mora raditi na sebi, da se razumijemo. On će trebati isto tako malo više promisliti (unaprijed) da ne daje povoda za tvoje sumnje ... dok uzrok tim sumnjama ne riješite zajedno. Teško, ali ... it takes two to tango, kako se veli.
Aktiva1 is offline  
Old 20.08.2012., 12:59   #17
Meni je ok dok se netko ispuca ko mlad, skeptičnija sam prema ovima koji se ožene za prvu curu, oni mi djeluju ko tempirana bomba i da će jednom htjeti isprobati sve ono što nisu ko mladi. Tako da ne mislim da tko se ludirao sa 18, da bude i sa 30. ALI...kod njega mi je sumnjivo to njegovo društvo. Kak završi na brodu gdje se unajmljuje kurva? I baš svi njegovi frendovi su oženjeni mladići bez iskustva pa moraju varati žene?? Te stvari su strašne, ne znam koja žena bi bila mirna da joj partner izlazi u takvom društvu
Jel izlazite vi kud zajedno? Neka povede i tebe u društvo, a ne da ti manično kopaš po skypu i misliš si što on radi svaki put dok izađe.
__________________
“I seldom end up where I wanted to go, but almost always end up where I need to be.”
marlene_m is offline  
Old 20.08.2012., 13:02   #18
Quote:
zblunjena kaže: Pogledaj post
Vidiš, bojiš se biti sama. Zašto?
Ništa samoćom nećeš izgubiti, već dobiti.
mozda se i bojim, ali bojim se i da se nakon pauze mozda ne bi vratio.. a i jednostavno volim ga i ne zelim pauzu..

Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Nije problem u prošlosti, problem je u različitim svjetonazorima u sadašnjosti.

Njemu je OK i prihvatljivo da mu oženjeni prijatelj ima odnose s prostitutkama, tebi ne. Zapitaj se u čemu ste još različiti i kako bi se te razlike manifestirale u budućem suživotu i odgoju djece jednog dana.
imam i ja prijateljice koje varaju i nije mi to nikako prihvatljivo i jasno sam im dala na znanje to, ali opet prije svega mi je nase prijateljstvo a onda kakav zivot one vode.. mozda i on tako razmislja, mozda ni njemu to nije prihvatljivo.. ne znam
rea1234 is offline  
Old 20.08.2012., 13:04   #19
Quote:
rea1234 kaže: Pogledaj post



slazem se.. recimo da je, s obzirom na moj problem koji imam sama sa sobom, ovaj covjek totalno kriv odabir za mene.. ja sam slicnih problema imala i u prijasnjim vezama ali ne u tolikoj mjeri kao sad.. ni priblizno.. ali uvijek sam nepovjerljiva.. ovo je netko koga ne zelim izgubiti, ostaviti, a s druge strane netko uz koga sam beskrajno ne mirna, nervozna, i izvlaci iz mene ponekad ono najgore.. do te mjere da se sramim sama sebe..
Kada nađeš osobu koja te svojom blizinom, dodirom, pogledom čini sretnom, je ljubav
mala prkos is offline  
Old 20.08.2012., 13:11   #20
Ma daj, zaboravi na mailove i na skype, znam da ti je sad to već prešlo u naviku ali stvarno si trgaš živce, za početak probaj jednom dnevno ući, kad već moraš, pa jednom tjedno i riješit ćeš se manije.

Ajmo sad ozbiljno. Namjera mi je biti potpuno iskrena i otvorena s tobom jer vidim da nisi blesava osoba i žao mi je da se mučiš. Osvrnula si se na kurve. Ok, ako i dođe do sexa s nekom kurvom, neće se sigurno dopisivati kasnije s njom i preko mailova ju pitati da se nađu. To je kurva i točka. Prema tome, gubiš vrijeme. Radije uložite vrijeme u neki kvalitetniji razgovor i reci mu da ti smeta što se druži s ljudima koji iznajmljuju kurve, neiživljeni su i balavi. Kako netko tko je pametan i dobar, a tvrdiš da on jest takav, može uopće biti konstantno u takvom društvu i ne pitati se kako je tebi.

S druge strane, on je to sve lijepo mogao kriti, te kurve i takvo društvo i reći ti da ide na pivo s dečkima i amen. Ali nije, ti znaš detalje. Osim ako ih nisi saznala na neki drugi način, preko nekog trećeg...

I još jedna stvar. I sama si svjesna svog manjka samopouzdanja, stvarno nisi blesava, poradi na tome, lakše će biti i tebi i njemu.
__________________
*Real eyes realize real lies!!*
Pandorah is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:16.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger