Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2017., 18:32   #2661
ok je to što ćeš napraviti dodatne pretrage, ali isto pazi i s tim naglim prestankom uzimanja lijeka. možda da si radije prepolovila dozu, a ne skroz preskočila? no sad je tebi i psihički taj lijek povezan sa svim lošim, pa ok. ali isto se javi sutra liječniku (ako već sad ne možeš nikoga kontaktirati, makar mislim da bi ti dežurni liječnici mogli savjetovati što napraviti) i popričaj se o Mirzatemu.
biti ćeš u redu, smiri se sad malo, jer ti je cijelo tijelo sad u stanju pripravnosti i dodatne napetosti s obzirom da sigurno stalno osluškuješ što ti se zbiva. prebaci misli na nešto drugo
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 22:20   #2662
Mirtazapine side effects

tu imaš napisano da može uzrokovati brze ili neujednačene otkucaje srca

Mirtazapine side effects
"severe nervous system reaction - very stiff (rigid) muscles, high fever, sweating, confusion, fast or uneven heartbeats, tremors, feeling like you might pass out."


Isto tako se upozorava na simptome koji se mogu javiti kod prekida uzimanja koje bi moralo biti sporo i postepeno.

"Mirtazapine and other antidepressants may cause a discontinuation syndrome upon cessation. A gradual and slow reduction in dose is recommended to minimize discontinuation symptoms. Effects of sudden cessation of treatment with mirtazapine may include depression, anxiety, panic attacks, vertigo, restlessness, irritability, decreased appetite, insomnia, diarrhea, nausea, vomiting, flu-like symptoms such as allergies and pruritus, headaches and sometimes hypomania or mania."


Antidepressant discontinuation syndrome
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 22:48   #2663
https://scontent.cdninstagram.com/t5...NTMzNw%3D%3D.2
JednaOna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 22:51   #2664
Quote:
shampita kaže: Pogledaj post
Ne pijem ništa uz mirzatem, samo ponekad valerijanu. Tlak mi je bio 170/100, nije spao niti nakon ordiniranja normabela i tablete za tlak. Preskakanje srca me do te mjere uplašilo da sam danas cijeli dan u strahu. Dijagnoza je "palpacije" i moram napraviti nekoliko pretraga. Negdje sam pročitala da mirzatin u većoj dozi izaziva visok tlak i tahikardije. Istina, ja pijem 15 mi, ali možda je mom organizmu i to previše? Prestravljena sam i prestala sam ga piti.
jesi li rekla dr da uzimaš taj ad?



jesi li taj dan miksala ad i valerijanu?

Possible interactions

"Some herbal medicines might cause an adverse reaction when combined with mirtazapine so mixing ginseng might not be such a good idea as it partly works as a MAO inhibitor. Valerian and kava kava cause additive drowsiness so it's best avoided with mirtazapine. Serotonin activity and sun sensitivity might increase dangerously with St. John's wort. Indian snakeroot, ma huang (ephedra) and yohimbe should also be avoided with this medication. Alcohol should be shunned completely. Be cautious in exposing yourself to the sun for there is a rare chance it might cause photosensitivity."
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 10:51   #2665
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
jesi li rekla dr da uzimaš taj ad?



jesi li taj dan miksala ad i valerijanu?

Possible interactions

"Some herbal medicines might cause an adverse reaction when combined with mirtazapine so mixing ginseng might not be such a good idea as it partly works as a MAO inhibitor. Valerian and kava kava cause additive drowsiness so it's best avoided with mirtazapine. Serotonin activity and sun sensitivity might increase dangerously with St. John's wort. Indian snakeroot, ma huang (ephedra) and yohimbe should also be avoided with this medication. Alcohol should be shunned completely. Be cautious in exposing yourself to the sun for there is a rare chance it might cause photosensitivity."
jesam, rekla sam, nisam miksala taj dan ništa sa mirzatemom...zapravo, od kada sam ga počela uzimati u dozi 15 mg imam strašne glavoblje, a kulminiralo je sa ovim napadom
shampita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 13:21   #2666
Quote:
shampita kaže: Pogledaj post
jesam, rekla sam, nisam miksala taj dan ništa sa mirzatemom...zapravo, od kada sam ga počela uzimati u dozi 15 mg imam strašne glavoblje, a kulminiralo je sa ovim napadom
jesi se javila svom psihijatru, on bi trebao biti prva adresa

što su ti na hitnoj napisali, jesu li napisali da bi se trebale obaviti dodatne pretrage?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 14:05   #2667
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
jesi se javila svom psihijatru, on bi trebao biti prva adresa

što su ti na hitnoj napisali, jesu li napisali da bi se trebale obaviti dodatne pretrage?
nisam, ove tablete zbog nesanice mi je dala dr opce prakse, i uzimam ih tek tjedan dana u ovoj dozi...tako da mislim da nekog problema sa prestankom uzimanja ne bi trebalo biti, već danas mi je u glavi puno bolje, ne boli me više

danas popodne idem kod dr po uputnice za holter, hormone štitnjače i još neke stvari koje su mi ovi s hitne napisali
shampita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 15:02   #2668
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
Ja sam pio 150 mg i to je veće poprilična doza. 300 mg i više
mislim da je 300 mg maksimalna doza, ako nije i manja. Minimalna je 37,5, čisto da se zna..
Koliko si dugo bio na toj dozi?
Jesi paralelno bio na psihoterapiji ili samo farmakološki?
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 15:02   #2669
Jel neko pio clozapin/leponeks manje doze 12.5/25 mg za nesanicu?KOliko je jak naspram recimo olanzapina od 5 mg,i jel ošamučuje/omamljuje sutradan?
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 15:23   #2670
Quote:
shampita kaže: Pogledaj post
nisam, ove tablete zbog nesanice mi je dala dr opce prakse, i uzimam ih tek tjedan dana u ovoj dozi...tako da mislim da nekog problema sa prestankom uzimanja ne bi trebalo biti, već danas mi je u glavi puno bolje, ne boli me više

danas popodne idem kod dr po uputnice za holter, hormone štitnjače i još neke stvari koje su mi ovi s hitne napisali
to je onda super, sve ćeš si obaviti i biti mirnija
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 08:59   #2671
Quote:
shampita kaže: Pogledaj post
jesam, rekla sam, nisam miksala taj dan ništa sa mirzatemom...zapravo, od kada sam ga počela uzimati u dozi 15 mg imam strašne glavoblje, a kulminiralo je sa ovim napadom
I ja sam na njemu imala štrašne glavobolje.Zato sam ga i prestala piti ali ja sam postepeno to skidala ,od ovog samo možeš gore napraviti.
Mirzaten je meni rušio tlak kod stajanja par puta sam se skoro srušila.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 10:28   #2672
https://en.wikipedia.org/wiki/Mirtazapine


tu imate puno podataka o ovom netipičnom ad-u
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 10:56   #2673
Oh, super,i u veterini ga koriste.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 10:00   #2674
Kako se boriti sa jutarnjom sediranošću/omamljenošću od mirtazapina?Pijem i mirtazapin i olanzapin zbog sna.Ujutru mi je jako teško dignuti se iz kreveta pre 8-9 sati ujutru i omamljen/sediran sam do tamo oko podne.A trebam funkcionisati uskoro na poslu i ustajati u pola 6 ujutru.
Imam brigu da to neću moći izdržati.Fata me anksioznost i strah jer poprilično me ujutru sediraju,a takav ne mogu funkcionisati na odgovornom radnom mjestu.
Popijem ih uvečer oko 21:30.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 12:26   #2675
popij ranije. oko 20.
meni je inače kao i tebi, kao pijana sam ujutro od ljekova.
__________________
Kome se ne sviđam mora još poraditi na sebi.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 12:44   #2676
Dobila sam cymbaltu za piti,iskustva??
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 19:11   #2677
Quote:
Roly kaže: Pogledaj post
popij ranije. oko 20.
meni je inače kao i tebi, kao pijana sam ujutro od ljekova.
Ako popijem na sit stomak nekad mi lijekovi ne djeluju.MOram napraviti pauzu makar 2 sata između obroka i uzimanja lijekova.
Šta ti piješ?
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 09:23   #2678
na večer imam rivotril i rispolept. uzmem čako i oko 19 h, ali najkasnije do 20 jer sam inače ujutro poprilično smotana i pospana.
pitaj svog doktora možda kako je najbolje da uzimaš ljekove zbog ovog, ili ti je doza možda previsoka?

Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Dobila sam cymbaltu za piti,iskustva??
meni je bila katastrofa. blago rečeno.
__________________
Kome se ne sviđam mora još poraditi na sebi.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 13:10   #2679
Zašto,šta je bilo?
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 15:52   #2680
Rivotril i rispolept te ošamučuju ujutru.Hmmm...Nisam znao da je rispolept tako jak antipsihotik,znam da nije svrstan u tu kategoriju.
Ali opet naravno sve zavisi od doze koju piješ.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:21.