Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2017., 07:10   #81
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Shvataš? Onda znaš, došao je kraj.
šmrc
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Što bi bili bijesni ako su Savršeni svi do jednoga.
čim ih ima mnogo, nužno da ni jedan nije savršen.
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Možda se radi o Svijesti koja je raspršena na svim razinama...
nije raspršena, al je svuda prisutna, da.
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Baš. Ispast će da su bogovi stvoreni na sliku baba s placa.
jeah, tako je i sokrat to zamišljao.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 12:22   #82
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
jeah, tako je i sokrat to zamišljao.
Sokrat je moj idol. Takav se trol jednom rađa i jednom umire.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 12:22   #83
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
šmrc
čim ih ima mnogo, nužno da ni jedan nije savršen.
Sofisterije teologa.

Samo "JA sam bitan, i nema nikoga većega nego u mene", veli za sebe ljubomorni napuvani Ego = Bog/Allah.

Čim je "Bog" u pitanju, svaka logika izlazi kroz prozor i sve je moguće-nemoguće. Kad je jedan Bog savršen, što ne bi bila i dvojica savršena itd.
Jer sam taj pojam savršenost, možeš mačku o rep okačit.

Smiješno mi je pozivanje na logiku u teologijama.

A tek onda Allahov pakao, pričanje jalovih priča u uho Muhamedu o raznim konkretnim, vrlo ne-apsolutnim stvarima tipa koliko puta mu se moraš klanjat dnevno, i strogo izbjegavat svinjsko meso, jer to je NO NO, pa "pokrivanje žena", ginjenje na Allahovom putu, za Allahovu stvar.

*************

Ali vratimo se mi temi.

Kako to da nisu ostala zabilježena mjesta povezana s Isusom, nego su naknadno izmišljena? Vjernici ne mogu da ne štuju takve spomenike njihovog Boga na Zemlji.

Što? Zapravo nije ni bilo ranih kršćana u Izraelu u doba storije o Pavlovim putovanjima (Minhauzen) i prije?
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 14:41   #84
U Tominom jevandjelju "učitelj" odvaja na samo Judu Tomu i izaziva negodovanje kod drugih a da su saznali što mu je ovaj rekao bio bi kamenovan od drugih učenika.Ista stvar u Judinom jevandjelju.
U Jevandjelju po Tomi njemu govori neke tajne no isto tako mu govori da se opio kad ga Toma naziva kako ga naziva kap što Judu zavela zvjezda u Judinom jevandjelju jer mu povjerene tajne.
U zvaničnom jevanjdjelje Toma ga naziva bogom ..
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 04:37   #85
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Sokrat je moj idol. Takav se trol jednom rađa i jednom umire.
imao je gro bisera (npr. "bolje znati malo a korisno nego mnogo a beskorisno", ili "ja znam da ništa ne znam"... jedino ne shvaćam onu koja se njemu pripisuje: “najveća je sreća, ne roditi se.” Nešto ga je žešće razočaralo. možda bi i on izdao Isusa da je bio namjeto Jude?

Zadnje uređivanje bubi mir : 28.10.2017. at 14:38. Reason: izbrisano trollanje
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 10:22   #86
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
imao je gro bisera (npr. "bolje znati malo a korisno nego mnogo a beskorisno", ili "ja znam da ništa ne znam"... jedino ne shvaćam onu koja se njemu pripisuje: “najveća je sreća, ne roditi se.” Nešto ga je žešće razočaralo. možda bi i on izdao Isusa da je bio namjeto Jude?
Ma to je ako sreću definiraš kao odsustvo patnje - tada je najveća sreća ne roditi se jer onda ne patiš. Nije njemu baš bilo loše. Mislim, kad imaš skoro 80 godina i optuže te za kvarenje mladeži (i to u doba kad je pederastija bila skroz okej) to znači da si napravio nešto u životu. Što se ovog drugog tiče, Sokrat nikad ne bi dopustio da bude instrumentaliziran u svrhu "božjeg plana". On je vjerovao u društveni ugovor i pridržavao ga se do krajnjih konzekvenci. Jest da je znao navući vodu na svoj mlin, ali tome i služi filozofija.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 14:50   #87
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
jedino ne shvaćam onu koja se njemu pripisuje: “najveća je sreća, ne roditi se.” Nešto ga je žešće razočaralo. možda bi i on izdao Isusa da je bio namjeto Jude?
Nije li to izjavio Silenus a ne Sokrat:

Quote:
Silenus shared with the king a pessimistic philosophy: That the best thing for a man is not to be born, and if already born, to die as soon as possible.
https://en.wikipedia.org/wiki/Silenus

Znam da ta izreka stoji pripisana Sokratu na bosanskoj wiki:

https://bs.wikiquote.org/wiki/Sokrat

Ali je li stvarno tako? Zna li netko?
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 15:17   #88
Kao što se vidi u linku kojeg si dao, Silen je mitski lik, a tu izreku pripisao mu je Aristotel. Sokrat pak nije pisao - sve što znamo o njemu saznali smo čitajući Platona. Tako da je teško reći tko se prvi domislio tome.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 15:39   #89
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Kao što se vidi u linku kojeg si dao, Silen je mitski lik, a tu izreku pripisao mu je Aristotel. Sokrat pak nije pisao - sve što znamo o njemu saznali smo čitajući Platona. Tako da je teško reći tko se prvi domislio tome.
Plutarh spomenuo da je to napisao Aristotel o mitskom Silenu.... Dakle nema veze sa Sokratom.



Novo pitanje za znalce:

Je li Molière onda pobrkao Sokrata i Silena (Aristotela)?
Drugi o Sokratu
Jean-Baptiste Poquelin Molière
"Sokrat je rekao da je najveća sreća ne roditi se, ali ja ne znam ko je tu sreću doživio."

https://bs.wikiquote.org/wiki/Sokrat
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 16:19   #90
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Plutarh spomenuo da je to napisao Aristotel o mitskom Silenu.... Dakle nema veze sa Sokratom.



Novo pitanje za znalce:

Je li Molière onda pobrkao Sokrata i Silena (Aristotela)?
Drugi o Sokratu
Jean-Baptiste Poquelin Molière
"Sokrat je rekao da je najveća sreća ne roditi se, ali ja ne znam ko je tu sreću doživio."

https://bs.wikiquote.org/wiki/Sokrat
Vjerojatno. Možda slučajno zbog fizičke sličnosti Silena i Sokrata, a možda namjerno, zato što je Sokrat bio poznatiji njegovim čitateljima, a i fora je bolja u toj verziji.

Nego, jel ti poznat ovaj?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 01:54   #91
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
da se vratim na temu. Zna li bilo ko nešto više o porijeklu Jude.
Čiji je on bio sin, unuk... i kojeg je plemena... bilo šta o njemu? hvala.
Ma kakav te Juda našao.
To je lik iz religijske literature na grčkome, zvane priče iz Novog zavjeta. Neznanih autora.
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 03:02   #92
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ma kakav te Juda našao.
To je lik iz religijske literature na grčkome, zvane priče iz Novog zavjeta. Neznanih autora.
mislio sam ako kršćani imaju neke izvore. može i iz predanja. ne mora biti iz Biblije. zapravo, siguran sam da u Bibliji i nema ništa o tome, ali mislio sam ako imaju nešto iz vanbiblijskih izvora.

Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
mislim da bi svoja razmišljanja trebao držati za sebe budući da ovdje ima dosta labilnih ljudi koje bi dodir s tom "filozofijom" mogao baciti preko ruba. A to nije okej - ako već ne cijeniš svoj život, mogao bi bar poštovati tuđe.
zato mu je to i napisano, da bi pripazio.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 03:47   #93
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ma kakav te Juda našao.
To je lik iz religijske literature na grčkome, zvane priče iz Novog zavjeta. Neznanih autora.
Postoji baza za teologiju no teologija se razvija u vise pravaca.
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 14:07   #94
..

Zadnje uređivanje Akvila : 28.10.2017. at 14:42. Reason: tema greska
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 14:38   #95
Bez Jude nema izdaje, bez izdaje nema grijeha, bez grijeha nema uskrsnuća.

Čak i ako se osoba svrsta na lošu stranu, sve je dobro kad cijela priča završi dobro
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 14:43   #96
Brut je izdao Cezara prije...Cemu dupliranja ?
:klap:
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 14:49   #97
Quote:
Akvila kaže: Pogledaj post
Brut je izdao Cezara prije...Cemu dupliranja ?
Ako Bog kazni Bruta, to će završiti jako dobro za Bruta
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 14:54   #98
Opsjednut si kaznom jer si kaznjen.

Trebas u crkvu pod hitno za spasenje duse.

.
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 15:02   #99
Quote:
Akvila kaže: Pogledaj post
Opsjednut si kaznom jer si kaznjen.

Trebas u crkvu pod hitno za spasenje duse.

.
Svakome ide prema zaslugama, a po Božjoj milosti samo može ići na bolje
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 13:53   #100
[QUOTE]
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post


Sotona "kuša" Isusa u pustinju, obećavajući mu vlast, obilje hrane i magične moći. Isus odbija sve tri kušnje.
Koji je smisao toga svega? Pa Sotona želi zapravo odvratiti Isusa od provođenja Božjega plana muke i spasenja.
Oprostite mi na neznanju ali nesto mi ovdje ''bode oci''.
Kako Sotona moze kusati Isusa otjelovljenog Boga (Bocovjeka, Boga)?
Zar je Sotona mocniji od samog Stvaraoca ?

Sotona zeli odvratiti Boga od (s)provodjenja Bozijeg plana ?

Imali neki citat, navod ovoga gore ?

Hvala na pojasnjenjima.
Maigret is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:23.