Natrag   Forum.hr > Razno > Četeraj

Četeraj Raj za chatere, bivši Off Topic

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2017., 20:17   #5701
Quote:
Eneida kaže: Pogledaj post
+1 ali doslovno cijeli dan i noc ona nesmije biti sama. Ja sam polagano zivcana nekad i cekam da dode muz s posla...onda ja tulim. Od prvog dana u bolnici je takva. Jeste uspijeli obavit kakanje? Moja konacno danas nakon 10 dana..i mislim si ok, bude joj sad lakse...corak...i dalje se grci neovisno o tome.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
Kaka sad jednom dnevno udarno ali se muči i grci satima prije kakanja :/.Još nema 6tj pa mora kakat i svaki dan.
Ja se nadam da će priljepak faza jednom prestati jer urla čim ga spustim. Po noći spava prikeljen uz mene. Kao što bi rekle mama i svekrva, naučen je na ruke. Osim što se takav rodio :/

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 22:54   #5702
Mojoj je ta faza s nekakanjem pocela vec prije 6. tjedna. Tad sam bila uplasena vec, ali je pedijatrica rekla da je i to ok, samo sto je tad bilo na 3 il 4 dana razmaka. A najvise me toga strah jer ima i pupcanu kilu, a napreze se stalno, a ta kila bas grozno izgleda

Daaa, po mojoj mami je razmazena...je vrajt. A da ne velim koliko puta dnevno cujem nek joj dam caj. Ili da zakaj nema dudu

Ti si bar te srece da spava PORED tebe, moja NA meni. A bude valjda i njima jednom dosta nas jer nema sanse da je na meni udobnije nego na madracu

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Eneida is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 09:30   #5703
Quote:
Verbena kaže: Pogledaj post
Jel ima još koja bebu priljepak? Znači doslovno je priljepljen uz mene 24/7 i odmah se budi čim ga ostavim samog i tuli. I tako od rođenja.

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Here we are
Sve cekam famozna 3 mj da vidim oce bit kaj bolje, mislim si mozda je zbog grceva takva pa kad pocnu jenjavati bit ce bolje...nist ne mogu obaviti...

Ima tko Omron inhalator i aspirator 2 u 1? Jel to dobro?
Imam averziju inace prema tim 2u1 stvarima jel se prema iskustvima brzo kvare i nisu dobre kao svaka stvar zasebno (ala perilica i susilic u jednom itd) ovaj vikend je akcija na sc3 Omron uredjaje 20% pa se premisljam...
Jos uvijek koliko toliko uspijem ocistiti nosic s fizioloskom i malom pumpicom rucnom no treba mi nesto jace...
__________________
~~Tina shop~~
tynaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 09:55   #5704
Tynaa, bas sam te htjela pitat jel stignes skuhat (posto ti je mama bila na pocetku kod tebe)? Meni jos uvijek svekrva kuha, a moja mama se grozi nad tim

Ja imam arianu na usisavac i meni je to odlicno! Bila je nesto malo smrkava i probala sam pocistit rucnom pumpicom, ali za to sam presmotana. I nista, odoh po usisav i rjesim odmah.

A da li je potrebno cistit nosic ako cujem da moozda joj nesto smeta, a nije prehladena?

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Eneida is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 10:05   #5705
Mi isto čistimo nosić sa arianom na usisavač.
Čistim kad baš čujem da hropce, i da teško diše.
I to nam je počelo kad je grijanje krenulo na jaču temp.
Evo sad je OK relativno.
Valjda se priviknula.
Gremblina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 10:32   #5706
@Eneida ma kakvi, vrh mi je skuhat torteline iz vrecica ili frigana jaja i to nes kaj je ultra brzo gotovo, ostalo il skuha muz il donese od mojih doma ono konkretnije.

Moja nije prehladjena al hropce zbog zacepljenog nosa isto kao Gremblini otkako je pocelo grijanje i svaki dan joj moram ocistit nosic zbog suhog zraka (imamo i one posudice s vodom na radijatorima al djabe mi to).


Da mislila sam si i ja na ariannu no pak sam procitala da su ti aspiratori na usisavac preagresivni :O uglavnom podjeljena su misljenja dali ostecuje sluznicu nosa ili ne... ipak ovaj Omron uredjaj nije najjeftiniji, lako poslije uzmem ( kad bude starija) inhalator zasebno kad i ako zatreba! Hvala na iskustvima zene!

Evo jedan clanak za nase placljive PURPLE bebe, ja sam totalno svoju N pronasla u tome
http://www.index.hr/mobile/clanak.as...ame&id=1008177
__________________
~~Tina shop~~
tynaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 10:45   #5707
Mi čistimo sa arianom. I sa fiziološkom. Isto mu jw svako jutro zacepljen nosić.
Omron imam inhalator, svi ga koristimo.
Jučer sam uspjela skuhati ručak. Zapečena tjestenina

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 10:58   #5708
Joj da, dobro ste rekle, pocelo je s grijanjem, a popraceno kihanjem. Tad sam joj cistila jedno 4 dana zaredom. Moj muz bio u strahu da joj mozak ne usise

Moja je prije imala fazu da je spavala po danu na meni po 2 sata, a sad ima fazu da si odspava 10 min pa plac! I onda opet sat i pol budna pa si opet odspava 10 min

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Eneida is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 11:25   #5709
Moja je svaki dan i svaku noc drukcija! Ovu noc je bila pored mene prikacena na cicu non stop pa malo na meni uz cijelonocno napinjanje, noc prije je spavala u svom kreveticu i budila se na cicu samo do pred jutro kad je tek krenulo napinjanje. Po danu nekad odcori 1 do 1.5h i to na trbuhu ( skuzila da voli jel lakse prducka) uz moje budno oko jer se zna zafetiljit s facom u krevet pa se nesmijem odvajat od nje, a nekad spava 10min i bude budna sljedeca 2h nikad nije isto...taman kad odahnem i pomislim primirila se, sljedeci dan me fino iznenadi manevrima....
__________________
~~Tina shop~~
tynaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 11:52   #5710
ne znam koliko bi krpelj faza trebala trajat. stariji je bio vezan uz mene ali dosta samostalan
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 21:15   #5711
Quote:
tynaa kaže: Pogledaj post
Here we are
Sve cekam famozna 3 mj da vidim oce bit kaj bolje, mislim si mozda je zbog grceva takva pa kad pocnu jenjavati bit ce bolje...nist ne mogu obaviti...

Ima tko Omron inhalator i aspirator 2 u 1? Jel to dobro?
Imam averziju inace prema tim 2u1 stvarima jel se prema iskustvima brzo kvare i nisu dobre kao svaka stvar zasebno (ala perilica i susilic u jednom itd) ovaj vikend je akcija na sc3 Omron uredjaje 20% pa se premisljam...
Jos uvijek koliko toliko uspijem ocistiti nosic s fizioloskom i malom pumpicom rucnom no treba mi nesto jace...
Mi imamo taj 2u1 i super je
Zasad sad sam samo aspirator koristila i jako dobro izvuce. Ali vuce samo kad ima bas smrklji, ne vuce kad ima mrva neka.
Zato prvo mislila da je bacena lova jer sam isla izvuc smrkljic koji mu se vidio u nosu i nije uspjelo.
Danas sam mu isla ponovo aspirirat jer se malo nasmrkao i izvadio mu je smrklje iz dubine duse
Tako da se def isplati.

I ja cekam taj famozni treci mjesec, mislim da cu trazit pare nazad ako se probava i kakanje ne izregulira i ako ne pocne mirnije spavat

Inace malac spava po danu po meni jer tako puno duze spava nego kad ga stavim u krevetic ili gnijezdo. Ali pomirila sam se samasa sobom i pocela uzivat cak.
Gledam tv, stavim hranu i vodu kraj sebe i glumim krevet
On se budi kad ogladni, posisa i nazad zaspe, i tako nekih pet sati mozemo
Naravno ima dana kad podemoni i nikako zaspat, al sto cu :/

Ne mogu se sjetit jesam li vec pisala, ali cijepili smo Prevenarom i dobio je temperaturu 38.4 ispod pazuha mjerenu
Bas je jako jadan bio
Pokusali smo skinut temp tako da ga razgolitimo i stavimo skin on skin, ali nije pomagalo :/
Nasrecu, ja sam paranoik i unaprijed sam se opskrbila cepicima, to mu je na kraju skinulo temperaturu kroz sat vremena
Lentil is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 11:18   #5712
Mi smo danas bili kod pedijatra..narasla je za 4 cm i 700grama. Dobila je pikicu i bila.je jako dobro. Malo je samo plakala, minuticu.

Dobile smo uputnicu za kirurga jer ima bas jako izrazenu pupcanu kilu pa neka kao pregleda on. Sad imam novu brigu do tog pregleda, za tjedan dana

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Eneida is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 15:11   #5713
Hej Lentil bas sam se zapitala gdje si nam ti a mis mali dobro da ste imali cepice, ja ih isto uzimam sutra!
Ja na kraju nisam copila taj 2u1, bumo uzeli ariannu za sad. Iako meni i pumpica izvuce ako ima smrklja u nosu. Al ipak bi nesto ucinkovitije.

@Eneida super za napredak i malu dobricu nadam se da ce sve biti u najboljem redu sto se kile tice. Vjerujem da si zabrinuta bitno da strucan doktor pogleda i drzim fige da bude sve u redu

Mi imamo sutra pregled i pikicu, moram se oboruzat cepicima za svaki slucaj!
__________________
~~Tina shop~~
tynaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 21:07   #5714
Mi isto sutra na pregled i bocu.
Meni je vec zlo.
Gremblina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 21:09   #5715
Eneida bravo i za napredak i za hrabrost
Gremblina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 10:02   #5716
jel imala nečija beba tremor i koliko su se dr zabrinjavali oko toga? moj prvi je imao, isli na neuro obradu, ima i drugi dosta, rekla pedica da mozemo cekati do 3 mj čak da prestane
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 11:04   #5717
Pozdrav majke!

Evo mi bili kod pedijatra. Dobili 1400g i 4cm Sad imamo 5300g i 58cm. I sestra i dr. su par pita pitale dali samo dojim. Cudile se kako je dobila toliko od samog cicanja
Od bratica zena rodila sina dan poslije mene i isto samo doji, maleni s 2 mjeseca ima 6700g i 62,2cm mrga mala

Prosli put je htijela hodati, ovaj put joj je to hodanje malo stekalo. Bila je jako dobra, smijala se doktorici, rasplakala se kad joj je sestra tutnula iglu i nakon minutuce prestala, i ooet pocela kad sam ju oblacila. Mrzi se oblacit. Skoro svaki put place kad ju moram odjenuti :O sva se preznojim kadanju spremam za vanka. Ne znam jel bi prvo nju il sebe spremila :/.

Sad se samo nadam da nece biti nuspojava jakih od cjepljenja ono sto sam primjetila da je pospana vise no inace. Spavala je u kolicima 1h nakon dr isle smo malo iskoristi suncano jutro za setnju. Sad je papala i opet spava. Inace ne spava toliko pa vjerojatno od cjepiva...a mozda i od friskog zraka.
Rekla je sestra da pratimo temp u slj 48h i ako dobije staviti pola cepica, a ako dobije crvenilo oko podrucja gdje ju je cjepila moramo stavljati hladne obloge.

Drzim fige svima da sve bude ok i da nemamo neke jac3 nuspojave!

@Verbena, sad sam isla guglati sto je tremor i vidjeh da je to podrhtavanje dijela ili cijelog tijela. Dali vam je na ti ukazala i pedica ili ste joj to vi rekli? Mojoj se zna bradica trest :/ jedna susjeda je rekla da se i njenoj tak kceri kad je bila beba dok je imala grceve pa sam tome pripisala i zaboravila to napomenut pedijatrici :/
__________________
~~Tina shop~~
tynaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 11:33   #5718
trese rukice i nogice još od rodilišta. to je znak nezrelosti zivcanog sustava. imao je i stariji.
ja prvo sebe kompletno obučem i stavim maramu pa onda njega presvučem i obučem za van, eventualno još dan cicu i krecemo
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 12:17   #5719
Tynaa, woow, duplo vise grama od moje vidi se da stalno visi na cici heheh

Moja za sad nije imala temperaturu od cijepiva, a ponasa se isto uobicajeno, malo bi se samo vise tjesila na sisi

Ovo za hodanje...jel to zbilja bas izgleda ko hodanje? Ona to nije htjela ni prvi put, a ja nisam.vidjela ni sad..ali doktorica mi nista nije govorila.

Ovo za tremor neznam, nisam ni cula.za to, idem guglat. Mojoj se samo zna zatrest bradica kad jede, ali pretpostavljam da ne mislite na to.

Edit: ja sam joj kao hladni oblog kupila frescopad (tak mi rekla patronazna) i to sam joj navecer skinula dole i uopce ne vidim mjesto uboda
__________________
Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Eneida is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 12:22   #5720
I mi bili na boci.
5050g i 61cm. Od izlaska iz rodilišta dobila ravno 2kg i 9cm.
Sljedece cijepljenje krajem prvog mj, a posto smo kukice slikali u rodilistu, kontrola za 2mj.

Ostalo sve ok.

I da, i moja spava
Gremblina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:27.