Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2004., 13:29   #1
Maj prešss - part III (recovered version)

Subota je. Ura i po – vrijeme da moja 17-mjesečna Princeza – maj prešss bude nahranjena. Stavljam joj bavarin, podižem je u stolicu za hranjenje. Na CD-u svira Jane Birkin (stariji korisnici sjetit će se njene osebujne izvedbe uspješnice Jet'aime), album Arabesque. I krenem je nadobudno hraniti ali avaj. Neće, okreće glavu, mršti se.
"Sto je princezo, što? U čemu je problem? Zašto nećeš jesti? – priupitam je.
"Ti da imaš imalo smisla za lijepo znao bi da ručak nije samo ručak. To je hepening, instalacija, peformance razumiješ? To je stil života ćaća. Ne možeš mi na CD-u pustiti šansonu s primjesama egzotičnosti sjeverne Afrike i hraniti me juhom u koju si nadrobio…sto je ovo, cvjetača i mrkva?"
I što ću, dosjetim se svome jadu, pođem u kuhinju i u već napravljeni mix ubacim malo kus-kusa i pričekam da se to sve razmekša. Ovaj put Princeza – maj prešss je s tekom jela. Dok CD- nije prestao svirati. Shvatim odmah u čemu je stvar, stavim CD od početka ali opet neće.
"Pa zašto sad pobogu, zašto sad"?
"Nema smisla da ti objašnjavam. Ti to ne možeš shvatiti. Prekinuo si čaroliju trenutka i razbio zaokruženu cjelinu….tata. Sada više nema smisla. Odbijam jest dalje s rezignacijom.

Mda, moje pitanje je zapravo, koliko daleko idete u ustupcima djeci i je li divlje bacanje po podu uslijed neispunjenja želje samo faza u razvoju ili razlog za zabrinuti se?!?
Hvala majke .-)
Herostrat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2004., 14:05   #2
Faza u razvoju (kojoj se i mi priblizavamo - 15 mjeseci je tu, jel'). Nis se ne sekiraj, bit ce i gore. Iducih godinu dana testirat ce tvoje i svoje granice i tvoje zivce i do kud moze ici. Brace for impact, buddy .

A kako ces rijesavati napadaje vristanja i bacanja po podu - ne znam. Nsam jos ni za sebe odlucila .
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2004., 14:06   #3
Quote:
bigblue2010 kaže:
A kako ces rijesavati napadaje vristanja i bacanja po podu - ne znam. Nsam jos ni za sebe odlucila .
lorselanima?!?
Herostrat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2004., 14:15   #4
Kad ti se baci na pod, prichvrsti joj shtap na ledja i oglancaj njom parkete.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2004., 14:18   #5
Re: Maj prešss - part III (recovered version)

Quote:
Herostrat kaže:

Mda, moje pitanje je zapravo, koliko daleko idete u ustupcima djeci i je li divlje bacanje po podu uslijed neispunjenja želje samo faza u razvoju ili razlog za zabrinuti se?!?
Hvala majke .-)
Kolega, zar očevima ne biste zahvalili na savjetu?
Dakle, ajmo redom:

a) Koliko daleko idete u ustupcima djeci?

Ovisi koliki je kapacitet za smještaj (nepotrebnih) igračaka.

b) Je li divlje bacanje po podu uslijed neispunjenja želje samo faza u razvoju ili razlog za zabrinuti se?

To je samo faza u razvoju. Naoružaj se strpljenjen do iduće faze koja slijedi iza ove.
Otprilike kad budeš otvorio topic "My prešs XX" mogla bi se stvar početi smirivati
starosjedilac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2004., 14:18   #6
Quote:
magic kaže:
Kad ti se baci na pod, prichvrsti joj shtap na ledja i oglancaj njom parkete.
Ja sam tebe oduvijek uzimao za ozbiljno. Tako je i sada. Mada, malo mi se čini da je ta metoda...khm, drastična?
Al' razmislit cu, ti ipak imaš tog iskustva..i to..jel' ..
Herostrat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2004., 14:19   #7
Quote:
Herostrat kaže:
lorselanima?!?
Ne znam sto je to, ali ako je nesto za smirenje, onda je to way to go. Samo ih nemoj zabunom njoj dati .

E da, moja najbolje jede uz novi CD od Norah Jones. Obozava Sunrise intro
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2004., 14:23   #8
Quote:
bigblue2010 kaže:
Ne znam sto je to, ali ako je nesto za smirenje, onda je to way to go. Samo ih nemoj zabunom njoj dati .

E da, moja najbolje jede uz novi CD od Norah Jones. Obozava Sunrise intro
Princeza se gnusa populizma i mejn strima..voli biti malo off..u čemu je ja svesrdno podrzavam makar na ustrb vlastitog slobodnog vremena...
Herostrat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2004., 14:25   #9
Onda joj pripremi kinesku kuhinju i daj shtapice u ruku...zabavljat ce se satima, a neshto ce i pojesti
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2004., 14:32   #10
Quote:
magic kaže:
Onda joj pripremi kinesku kuhinju i daj shtapice u ruku...zabavljat ce se satima, a neshto ce i pojesti
Hm, nije los prijedlog al' Princeza - maj prešs ne voli ništa kinesko. Jednom se ispovraćala na poznati hit Bruce Lee-a "U zmajevom gnijezdu"... Jel' to ksenofobija ili nešto drugo ne znam...al' predmnijevam da je ne bih trebao prisiljavati?
Herostrat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2004., 01:08   #11
Quote:
Herostrat kaže:
Hm, nije los prijedlog al' Princeza - maj prešs ne voli ništa kinesko. Jednom se ispovraćala na poznati hit Bruce Lee-a "U zmajevom gnijezdu"... Jel' to ksenofobija ili nešto drugo ne znam...al' predmnijevam da je ne bih trebao prisiljavati?
Mozda samo princezin osebujan odgovor na zvucni atak mejn strima i populizama u vidu hita Bruce Lee-a?
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2004., 09:05   #12
Quote:
Herostrat kaže:
Ja sam tebe oduvijek uzimao za ozbiljno. Tako je i sada. Mada, malo mi se čini da je ta metoda...khm, drastična?
Al' razmislit cu, ti ipak imaš tog iskustva..i to..jel' ..
pored toliko majki, najadekvatniju ocjenu dobih od dicnog oca.... :-) Hvala :-)
Herostrat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2004., 13:09   #13
Re: Maj prešss - part III (recovered version)

Quote:
Herostrat kaže:
Subota je. Ura i po – vrijeme da moja 17-mjesečna Princeza – maj prešss bude nahranjena. Stavljam joj bavarin, podižem je u stolicu za hranjenje. Na CD-u svira Jane Birkin (stariji korisnici sjetit će se njene osebujne izvedbe uspješnice Jet'aime), album Arabesque. I krenem je nadobudno hraniti ali avaj. Neće, okreće glavu, mršti se.
"Sto je princezo, što? U čemu je problem? Zašto nećeš jesti? – priupitam je.
"Ti da imaš imalo smisla za lijepo znao bi da ručak nije samo ručak. To je hepening, instalacija, peformance razumiješ? To je stil života ćaća. Ne možeš mi na CD-u pustiti šansonu s primjesama egzotičnosti sjeverne Afrike i hraniti me juhom u koju si nadrobio…sto je ovo, cvjetača i mrkva?"
I što ću, dosjetim se svome jadu, pođem u kuhinju i u već napravljeni mix ubacim malo kus-kusa i pričekam da se to sve razmekša. Ovaj put Princeza – maj prešss je s tekom jela. Dok CD- nije prestao svirati. Shvatim odmah u čemu je stvar, stavim CD od početka ali opet neće.
"Pa zašto sad pobogu, zašto sad"?
"Nema smisla da ti objašnjavam. Ti to ne možeš shvatiti. Prekinuo si čaroliju trenutka i razbio zaokruženu cjelinu….tata. Sada više nema smisla. Odbijam jest dalje s rezignacijom.

Mda, moje pitanje je zapravo, koliko daleko idete u ustupcima djeci i je li divlje bacanje po podu uslijed neispunjenja želje samo faza u razvoju ili razlog za zabrinuti se?!?
Hvala majke .-)
hehe ja se tjeshin da je faza..al sve mi neshto predugo traje za fazu..
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 04:36   #14
....

Mi smo uvijek imali problema sa hranjenjem...u početku me to nerviralo ali onda sam izbacila sve gluposti između obroka i ako u tom trenu nije htio jesti nisam forsirala ...tako da je malo po malo s 2 negdje došlo do toga da je sam uskakao u stolicu i čekao obrok...pogotovo kad je skužio da se sa hranom može baš lijepo igrati...

a bacanje na pod....samo jedno u nekom dučanu se bacio zbog nečeg...ostala sam zatečena ali sam se snašla...rekla sam mu samo da ja idem a on može ostati tu ležati do jutra...i upalilo je...
__________________
Jedina razlika izmedju teskog i nemoguceg je sto za nemoguce treba malo vise vremena. (Thomas Edison)
bigmamma is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 10:32   #15
Sjetila sam se jedne price s bacanjem na pod u ducanu i ispadom bijesa:
Akteri su baka i unuk koji silom hoce nesto, za sto baka bas nije voljna kupiti, i klinac zavrsi na zamazanom podu deruci se iz svega glasa, baka ga mirno pogleda, nastavi s kupnjom, ulazi neki gospodin u radnom odijelu i baka ga priupita: "Hocete li biti ljubazni gospodine ovaj mali zavezljaj na podu koji tako urla, lijepo strpati u vrecu i staviti u ovaj kontejner ispred prodavaonice?"...a covjek, ne zbunivsi se, odgovori: "Evo odmah, samo da kupim kruh!"
O reakciji maloga urlatora na podu nije potrebno ni govoriti...sve se rijesilo i tri sekunde i nikada vise nije dodijavao baki u prodavaonici...
Znam da ovo drasticno zvuci, ali je pomoglo...
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 10:35   #16
Quote:
oona kaže:
Sjetila sam se jedne price s bacanjem na pod u ducanu i ispadom bijesa:
Akteri su baka i unuk koji silom hoce nesto, za sto baka bas nije voljna kupiti, i klinac zavrsi na zamazanom podu deruci se iz svega glasa, baka ga mirno pogleda, nastavi s kupnjom, ulazi neki gospodin u radnom odijelu i baka ga priupita: "Hocete li biti ljubazni gospodine ovaj mali zavezljaj na podu koji tako urla, lijepo strpati u vrecu i staviti u ovaj kontejner ispred prodavaonice?"...a covjek, ne zbunivsi se, odgovori: "Evo odmah, samo da kupim kruh!"
O reakciji maloga urlatora na podu nije potrebno ni govoriti...sve se rijesilo i tri sekunde i nikada vise nije dodijavao baki u prodavaonici...
Znam da ovo drasticno zvuci, ali je pomoglo...
A sad lijepo izmoli dva Očenaša i tri ZdravoMarije i reci da si se šalila. Ajde odmah!
Herostrat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2004., 16:05   #17
Quote:
bigblue2010 kaže:
Faza u razvoju (kojoj se i mi priblizavamo - 15 mjeseci je tu, jel'). Nis se ne sekiraj, bit ce i gore. Iducih godinu dana testirat ce tvoje i svoje granice i tvoje zivce i do kud moze ici. Brace for impact, buddy
...bojim se da se treba pripremit na 15 godina testiranja i probijanja granica.

ali da nije tako ostali bi ovako smotani kao sto smo mi sami, a nova generacija mora naprijed.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2004., 16:08   #18
Quote:
magic kaže:
Kad ti se baci na pod, prichvrsti joj shtap na ledja i oglancaj njom parkete.


probaju jednom, ako dobiju sta traze=to je dobar nacin, ajmo opet.

ja sam svoje Milo prvi put kad je to pokusao (s nekih 3,5 god. mislim) doma na hodniku hladno prekoracila i rekla "oprosti ljubavi, nis te ne kuzim kad urlas"

nije se ponovilo.

__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2004., 08:59   #19
Quote:
putnica kaže:


probaju jednom, ako dobiju sta traze=to je dobar nacin, ajmo opet.

ja sam svoje Milo prvi put kad je to pokusao (s nekih 3,5 god. mislim) doma na hodniku hladno prekoracila i rekla "oprosti ljubavi, nis te ne kuzim kad urlas"

nije se ponovilo.

Mda, i sam sam to probao. Naime, isti slučaj, Princeza - maj prešs se bacila na pod a ja sam joj rekao: "Nastaviš li sa izlijevima bijesa dat ću ti Shakespeare-a da čitas". Nije djelovalo. Otišao sam po knjigu "Troilo i Kresida", stavio ispred nje i rekao: "A sad čitaj!!!". Mislio sam da će djelovati, da će se u trenutku podići. Ali avaj. Princezi je Shakespeare danas najdraži pisac. Vidiš kako neki, naizgled učinkoviti postupci, mogu polučiti negativne rezultate.
Herostrat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2004., 09:02   #20
Mmmda, imao si sreću. Zamisli da si joj u trenutku rastresenosti dodao Aralicu. Pa da ti ga sad uznesenim glasom sveudilj citira.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:36.