Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2010., 00:20   #1001
ak moraš jedno izabrat ja bi ti rekla da je bolje MT jer za planinarenje je zgodno klinca na leđima nosit što sa slingom nemreš kolko znam, a sa MT ti je ko ruksak.
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Old 28.01.2010., 00:59   #1002
moj glas isto ide za MT


ja sam s njim oduševljena!!!

edit: danas je mm po prvi puta nosio malog u MT. budući da je mm jako visok, one trake smo svezali ispod guzeka od kikća i sve je prošlo o.k. jedino je M jako negodovao i bunio se. bio je nezadovoljan jer ga ne nosim ja.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Old 28.01.2010., 01:47   #1003
Quote:
bijela orhideja kaže: Pogledaj post
jos je u trbici

mislim ju koristiti za setnje,a mm i ja volimo planinariti i sad sam citala tu sve postove i mislim da bi mi bio bolji mei tai , da ga i on koristi . iako bi i sling dobro dosao !!! opet sam na istom,bas tesko za odluciti se !
ako je za planinarenje, onda MT.
nabaciš bebana na leđa kao ruksak i pičiš
ana:) is offline  
Old 28.01.2010., 09:04   #1004
Orhi, ja isto mislim da ti je za planinarenje bolji MT!!!
__________________
Palčica 02.04.2010.
Alka Zagreb is offline  
Old 28.01.2010., 10:17   #1005
kao što je ana rekla, ako možeš najbolje je oboje. Ja imam i sling i MT i moram priznati da mi je udobniji i više volim MT ali opet sling ima veeelikeee prednosti. Prvo moja curka se od prvog dana htjela puno nositi pa sam zato nabavila sling (u njega beba može od rođenja) i brz je za namještanje (tipa: trebaš skočiti do dućana, nekakve kraće relacije kad ti se nedaju vući kolica itd. Meni on koliko god ga dobro namjestim nije za duge šetnje jer me ipak počne boliti i natezati na jednu stranu). MT s druge strane može tek od nekih cca 6 mjeseci (podijeljena su mišljenja. Neki kažu već od 3, ali su meni cure s stranih foruma koje se bave nosiljkama rekle da je bolje duže pričekati jer mame najčešće krivo postave dijete u MT pa ono sjedi a trebalo bi u biti visiti priljepljeno na nositelju), a 6 mjeseci bih ja pukla bez nosiljke. Ali on je jaaakooo udoban za nositi i ja ga obožavam a curka sad već ima 18 mjeseci i teška je 13kg.
elly is offline  
Old 28.01.2010., 11:50   #1006
joj cure , mislim da cu na kraju uzeti oboje,prvo sling,i kad beba bude par mjeseci narucim MT ,kad se tako i tako nemoze nositi u njemu prije toga , hvala na savjetima
__________________
T&N Moje zvrke :) ; stize i treca u 01.2014. ;)
bijela orhideja is offline  
Old 28.01.2010., 13:04   #1007
za planinarenje u početku marama a poslje definitvno MT...Mt je kao marama, ruke su ti potpuno slobodne a dijete jako dobro pričvršćeno i osigurano
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Old 28.01.2010., 13:08   #1008
Mozda cete se sad smijat, al mene malo strah i slinga i MT-a jer sta ako ja to dobro ne prikopcam, smotam pa mi beba ne daj Boze ispadne.... Daleko od toga da mi se cini i prakticno i zanimljivo, ali eto to me brine!
ashley is offline  
Old 28.01.2010., 13:12   #1009
Quote:
bijela orhideja kaže: Pogledaj post
jos je u trbici

mislim ju koristiti za setnje,a mm i ja volimo planinariti i sad sam citala tu sve postove i mislim da bi mi bio bolji mei tai , da ga i on koristi . iako bi i sling dobro dosao !!! opet sam na istom,bas tesko za odluciti se !
Vec su cure napisale, ako moras birati u tvom slucaju MT.
Ali najbolje ti je oboje.
Mi se setamo iskljucivo u kolicima jer ih bas voli i ne planinarimo pa nam mt ne treba, meni je sling odlican za situacije kad mi se neda sastavljat kolica za par metara ili kad ne mogu s kolicima nekamo.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Old 28.01.2010., 13:13   #1010
http://www.babytrage-shop.de/epages/...FcwWzAodiyQYeQ

jel mozda netko ima iskustva sa ovom nosiljkom???? jel se isplati toliko novaca??
eberlin is offline  
Old 28.01.2010., 13:26   #1011
Quote:
ashley kaže: Pogledaj post
Mozda cete se sad smijat, al mene malo strah i slinga i MT-a jer sta ako ja to dobro ne prikopcam, smotam pa mi beba ne daj Boze ispadne.... Daleko od toga da mi se cini i prakticno i zanimljivo, ali eto to me brine!
nema šanse da ispadne...
sve se veže duplim čvorovima i kad ga i odvežeš još sve stoji i beba ne mrda..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Old 28.01.2010., 13:36   #1012
ja sam za pocetak narucila sling , a kad beba bude 4-5 mj onda cu MT
__________________
T&N Moje zvrke :) ; stize i treca u 01.2014. ;)
bijela orhideja is offline  
Old 28.01.2010., 15:40   #1013
Quote:
eberlin kaže: Pogledaj post
http://www.babytrage-shop.de/epages/...FcwWzAodiyQYeQ

jel mozda netko ima iskustva sa ovom nosiljkom???? jel se isplati toliko novaca??
Beco sam imala samo prilike isprobati i meni je bio odličan, a i ako malo prokopaš po sajtovima, cure koje ga imaju ga jako hvale. On spada u strukturirane nosiljke i isog je principa kao i MT samo se za razliku od njega ne vežu trake već ima kopče. Ja svakako dajem glas za Beco iako ga nisam kupila jer tada nije bilo dostave za Hrvatsku a i bio mi skuuup.
elly is offline  
Old 28.01.2010., 15:43   #1014
a kako li samo lijepih dezena ima... Jooooj, opet me hvata zaljubljenost. Druga beba je na putu, da ga sad piknem?! Pitanje je sad! MM bi me ubio. Samo skupljam nosiljke doma (mislim, ja ih stvarno koristim, ali previše je previše). Pored marame, slinga (2 kom), MT imam i Ergo (za MM)
elly is offline  
Old 28.01.2010., 15:50   #1015
Puuunooo o razno raznim nosiljkama imate na forumu http://www.thebabywearer.com/cgi-bin...iew.pl?product
Cure su odlične, savjeta puno, izbora još više. Samo trebate imati na umu da velika većina tih nosiljki se nažalost ne može kupiti kod nas jer smo mi još u povojima. Kod nas osim slinga (i to dosta loših), MT i marama (ograničen izbor) nemate baš što birati pa hrabrima ostaje net kupovina
elly is offline  
Old 28.01.2010., 15:59   #1016
i oprostite na brojnim postovima, samo sam eberlin još htjela reći da još bolje ocjene od Beco ima Angelpack http://www.angelpack.com/ ali njega nisam isprobala a i ima mi poprilično ružne dezene. Za Hrvatsku inače razne nosiljke dostavljaju iz online trgovine http://www.tragemaus.de/tragemaus-s4...elPack-LX.html
elly is offline  
Old 30.01.2010., 09:49   #1017
meni su ove beco mei tai nosiljke jako lijepe, praktične, ali po udobnosti nošenja nisu ni blizu običnom mei tai-u.
Mene kod beco mei tai smeta što težina nije raspodjeljena baš preko cijelih leđa nego više na ramenima i na vratnom djelu kičme.
Ali za sve ostalo beco je
tabita is offline  
Old 30.01.2010., 10:01   #1018
Quote:
ashley kaže: Pogledaj post
Mozda cete se sad smijat, al mene malo strah i slinga i MT-a jer sta ako ja to dobro ne prikopcam, smotam pa mi beba ne daj Boze ispadne.... Daleko od toga da mi se cini i prakticno i zanimljivo, ali eto to me brine!
nema šanse. meni se par puta dogodilo da mi se mašnica razveže jer nisam dovoljno stegnula, i nije se ni olabavio MT. ja svako malo provjerim, onako rukom prođeš, automatski bez nekog razmišljanja. jedino kad se saginjem uvijek pridržim bebu al to je više psihološki jer nema šanse da se izmigolji ak je dobro svezano. a ak krivo svežeš leđa te bole jer je krivo opterećenje
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Old 30.01.2010., 13:13   #1019
pitanje za tabitu

Quote:
tabita kaže: Pogledaj post
Moj malac na ovim slikama ima manje od 7 dana:
http://picasaweb.google.com/tabitasl...16770801450754
http://picasaweb.google.com/tabitasl...16762755871282

isto ne voli tkaninu preko glave, ali ako se glavica lijepo prisloni na mamu nema ni potrebe...
bila sam na tvojoj stranici i ne mogu u ponudi za narudžbu nigdje naći tu nijansu-dezen sling marame kao na ove dvije slike gdje ti je malac 7 dana, pa me zanima imaš li tu boju-dezen u prodaji za naručiti?
M A R E is offline  
Old 30.01.2010., 14:17   #1020
Quote:
ashley kaže: Pogledaj post
Mozda cete se sad smijat, al mene malo strah i slinga i MT-a jer sta ako ja to dobro ne prikopcam, smotam pa mi beba ne daj Boze ispadne.... Daleko od toga da mi se cini i prakticno i zanimljivo, ali eto to me brine!
ma to si zabrijala , kad brobaš onda skužiš da nema nikakve šanse da padne. i meni se sve to čudno činilo u početku.
za prvi put sam ja tražila sestru da mi sling namjesti, a MT sam kupila na sajmu pa sam tamo probala.

Quote:
bijela orhideja kaže: Pogledaj post
ja sam za pocetak narucila sling , a kad beba bude 4-5 mj onda cu MT
super, tak je najbolje
ana:) is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:43.