Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2009., 15:11   #1961
U 3. mj 2007g. me zaustavio prometni policajac i napisao mi prekršajni nalog od 300kn za prekoračenje brzine. Kako do tada nisam bio kažnjavan podnio sam preporučenom poštom prigovor u PP sa naznakom da mi kaznu zamijene pisanom opomenom. Nikakav odgovor do danas nisam dobio od PP već mi je od mog suda danas došla obavijest kako nisam platio kaznu te da se dođem izjasniti da li želim rad za opće dobro ili zatvor. Kako sad njima dokazati da sam u zakonskom roku poslao prigovor, a potvrdu od pošte nemam jer je to bilo prije 2.5 god. Je li se može sad kazna platiti?
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 17:20   #1962
Nemam ništa osobno protiv tebe,ali kad kažeš da zapamiš onog koji mulja na sudu i moliš boga da ti naiđe i ti postaješ osvetnik,odnosno koristiš svoju poziciju nepošteno.

Nisam od onih koji tvrde da ne rade prekršaje,radim ih s obzirom koliko sam na cesti malo.Pokušavajući izbjeći plačanje kazne,a zakon mi to dopušta podnosim prigovore,itd.

Nemojmo zaboraviti da za svoje svjedočenje u neradne dane dobijete naknadu i putne troškove u visini prijevoza(vlak,bus)

Na sve ovo me je potaknulo postupak koji se vodi protiv mene na Kennedyevom,a na suočenju mi se pojavio policajac koji nije me uopće zaustavio,nego je kako on kaže gledao 50 m dalje.
Apsurdna situacija da se dva policajca na dva motora nalaze na Zagrebačkoj obilaznici u razmaku od 50 m usred ničega,preko puta AMC-a.

Pozdrav
Pinjo
pinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 20:45   #1963
Quote:
sime kaže: Pogledaj post
U 3. mj 2007g. me zaustavio prometni policajac i napisao mi prekršajni nalog od 300kn za prekoračenje brzine. Kako do tada nisam bio kažnjavan podnio sam preporučenom poštom prigovor u PP sa naznakom da mi kaznu zamijene pisanom opomenom. Nikakav odgovor do danas nisam dobio od PP već mi je od mog suda danas došla obavijest kako nisam platio kaznu te da se dođem izjasniti da li želim rad za opće dobro ili zatvor. Kako sad njima dokazati da sam u zakonskom roku poslao prigovor, a potvrdu od pošte nemam jer je to bilo prije 2.5 god. Je li se može sad kazna platiti?
nisi ni trebao dobiti odgovor od PP, vec od suda. tvoj prigovor je ocito odbijen. Mozes platiti i sad, naravno. Ili prihvatiti rad za opce dobro.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 01:01   #1964
Quote:
pinjo kaže: Pogledaj post
Nemam ništa osobno protiv tebe,ali kad kažeš da zapamiš onog koji mulja na sudu i moliš boga da ti naiđe i ti postaješ osvetnik,odnosno koristiš svoju poziciju nepošteno...
Nepošteno? Ne, ja koristim dane mi ovlasti i zakonske mogućnosti, kao i okrivljeni. Ako si mi se jednom izvukao, drugi put ću malo detaljnije potražiti tvoje prekršaje (svi ih radimo) i po mogućnosti te odmah prepratiti na sud. Odmah često znači sutra ujutro. Pa možda naučiš da nećeš lagati na sudu.


Quote:
pinjo kaže: Pogledaj post
...podnosim prigovore...
Da ponovim. Nemam ja ništa protiv prigovora i drugih zakonskih mogućnosti sve dok u ostvarivanju istih ne radiš budalu od policajca. U prigovoru možeš napisati hrpu stvari, kao što je ovdje savjetovano, i sve je to dopušteno. Ali kad se pojaviš na sudu i lažeš pred policajcem koji te zaustavio, to mi je malo previše. Naravno, i obrnuta situacija (kad je policajac taj koji laže) mi smeta.


Quote:
pinjo kaže: Pogledaj post
... Nemojmo zaboraviti da za svoje svjedočenje u neradne dane dobijete naknadu i putne troškove u visini prijevoza(vlak,bus)...
Nemojmo zaboraviti da se to ne odnosi na prekršajni sud. Najviše imamo ročišta na prekršajnom sudu, a za njih se ne plaća nikakva naknada. Općinski i županijski sudovi plaćaju putne troškove, ali samo ako nisu u tvom mjestu prebivališta. A ako je na neradni dan, stvar je ista. Drugi oblik naknade ne postoji. I daj ti objasni obitelji da nakon 6 radnih dana (2 ujutro, 2 popodne i 2 ponoći) moraš ići na sud na svoj jedini potpuno slobodni dan u tjednu. A na sud ne moraš ići jer je čovjek priznao, nego upravo zato što je podnio prigovor koji se odnosi na nešto specifično što moraš sam izjaviti na sudu. Ili kad nakon noćne smjene dođeš na suočenje na kojem se ne pojavi okrivljeni, iako je on sam tražio to suočenje. I onda te sudac ne sasluša, nego kaže da se vidite sljedeći put. Lijepo, zar ne? Malo sam zastranio, mogao bih ovakve primjere davati do sutra, ali to nije tema.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 13:36   #1965
Doneseš potvrdu od šefa da ti je neradni dan i potvrdu prijevoznika i u roku 3 pošalješ prekršajnom sudu.
pinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 21:55   #1966
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
nisi ni trebao dobiti odgovor od PP, vec od suda. tvoj prigovor je ocito odbijen. Mozes platiti i sad, naravno. Ili prihvatiti rad za opce dobro.
Zar ne moraju dati opomenu za prekršaje do 1000 kuna ako nema tu opomenu koju može koristiti jednom godišnje ili u dve godine? Neovisno ako ima već plaćene prekršaje?
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 21:58   #1967
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Ne smiješ preko pune crte i točka. Naravno, nitko normalan te ne bi kaznio za takvo nešto, budući da se niti taj ne smije zaustaviti ako nema mjesta do pune crte da mogu proći druga vozila. Uređaj "Multanova" ne služi za utvrđivanje takvih prekršaja, tako da nemaš straha s te strane.
Što se tiče pretjecanja traktora, ista stvar. Ne smiješ preko pune crte. Naravno, on bi se trebao maknuti ako naiđe brže vozilo. I opet, sve ovisi o policajcu koji te eventualno zaustavi. Ima nas budala, ali baš tolikih...
Neda mi se sad gledati u zakon ali po toj logici ako se nekome pokvari auto na cesti gdje je puna crta ti moraš čekati da ga netko makne i ne smiješ ga obići. Mislim, ono, aha. Koliko se sjećam, ako se vozilo kreće manje od polovine dopuštene brzine onda ga se smije obići i ako je puna linija. Jebeš zakon ako sve ovisi o dotičnom.
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 00:40   #1968
Quote:
Hrc kaže: Pogledaj post
Zar ne moraju dati opomenu za prekršaje do 1000 kuna ako nema tu opomenu koju može koristiti jednom godišnje ili u dve godine? Neovisno ako ima već plaćene prekršaje?
Upozorenje se može izdati, ali nije obavezno u ovom obliku koji ti opisuješ. Npr., nemaš vozačku kod sebe. Kazna je 300 kuna i policajac ti može dati usmeno ili pismeno upozorenje (ako već nemaš upozorenje u godini dana), ali ti može napisati i prekršajni nalog i dati ti uplatnicu.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 00:48   #1969
Quote:
Hrc kaže: Pogledaj post
...Jebeš zakon ako sve ovisi o dotičnom.
Bi li to bio prvi takav nemogući slučaj u zakonima? U zakonu piše da se moraš pridržavati prometnih znakova (u što spadaju i oznake na kolniku) i nema iznimki. Naravno, život je život i postoji hrpa situacija u kojima je to nemoguće poštovati.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 00:56   #1970
Quote:
pinjo kaže: Pogledaj post
Doneseš potvrdu od šefa da ti je neradni dan i potvrdu prijevoznika i u roku 3 pošalješ prekršajnom sudu.
O kojem sudu ti pričaš? Radim već 10 godina i nikada nismo imali pravo na nikakvu naknadu, osim ako je riječ o općinskom ili županijskom sudu izvan mjesta rada. A nije da nismo pitali.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 14:04   #1971
kazna za parkiranje !! pomos pweeease !!

parkirao sam se danas blizu doma sportova i nakon klizanja zatekao kaznu za parkiranje 250 kn, ono shema klizaljke 15 kn, upad 15kn, kazna za parkiranje NEPROCJENJIVO !!
pomislih fakat mi je vise pun k*** kazni te stavim kaznu na neki drugi auto i smugnem ...
znam da je malo cheeky
kaj vi mislite??
oce mi to ikada doc na naplatu ??
nemam bas love za placat kazne ono blizi se bozis i dsz !!
hvala vam !
__________________
Angry Unpaid Hooker !
SuperQueer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 14:05   #1972
na kazni piše registarska oznaka auta i naravno da će ti doć na naplatu

kaj nikad prije nisi vidio kaznu pa ne znaš da je vezana za auto?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 10:32   #1973
Haha, možda će imati sreće pa će vozać auta na kojeg je stavio kaznu platiti :-)
bb78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 11:57   #1974
Pozdrav svima, imam jedno kratko pitanjce. Dobio sam poziv za sud u svojstvu okrivljenika za prometnu nesreću, niš strašno materijalna šteta cca.1000kn. E sad to je bilo u 5.mjesecu i sad je meni na kućnu adresu stigla plava koverta od suda koju je preuzela moja majka.....Ono što je zanimljivo u cijeloj priči je to da je i na koverti a i u samo spisu moje ime i prezime svaki put napisano krivo tj. recimo umjesto prezimena Pavić, je prezime Pavičić.....što bi značilo da ja nisam ta osoba na koju je to adresirano. Moje pitanje je da li se pojavit na sudu zakazanog datuma ili se praviti grbav?
petar_malic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 12:16   #1975
Question molim pomoć!

molim dobru dušu za savjet!

dobila sam rješenje prekršajnog suda, nema veze sa prometom....
u međuvremenu, dakle, nakon okončanja glavne rasprave podnositelj zahtjev aza pokretanje prekršajnog postupka i ja smo se nagodili, sklopili ugovor, kojim ja rješavam svoje obveze i on mi daje potrebna ovlaštenja za rad i odustaje od postupaka pokrenutih protiv mene..
međutim treba mu tjedan dva da to pismeno riješi ( radi se o velikoj firmi brdo potpisa i provjera itd) a ja imam rok od 8 dana za žalbu..

napravila sam žalbu, napisala sve što treba priložila ugovore i sve pet..
samo mi jedna stvar u žalbi nije jasna...
osnova za žalbu?

ne kužim koju osnovu iznosim
pogrešno uvtrđeno činjenično stanje? ne znam smiju li se uopće iznsoiti nove činjenice nakon okončanja gl rasprave?
povreda postupka ili materijalnog prava ne postoji..

ili da jednostavno napišem samo žalba...u obrazloženju sam napisala što smo napravili ja i tužitelj i kako smo se dogovorili...
predložila sam sudu ukidanje rješenja...

hvala unaprijed!
popocatepeti is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 12:28   #1976
Quote:
petar_malic kaže: Pogledaj post
Ono što je zanimljivo u cijeloj priči je to da je i na koverti a i u samo spisu moje ime i prezime svaki put napisano krivo tj. recimo umjesto prezimena Pavić, je prezime Pavičić.....što bi značilo da ja nisam ta osoba na koju je to adresirano. Moje pitanje je da li se pojavit na sudu zakazanog datuma ili se praviti grbav?
Ta greska nije nesto zbog cega ce se postupak pritv tebe srusiti, a ti ako hoces pravi se grbav. Sud moze donijeti odluku i bez tebe

Quote:
popocatepeti kaže: Pogledaj post

ne kužim koju osnovu iznosim
pogrešno uvtrđeno činjenično stanje? ne znam smiju li se uopće iznsoiti nove činjenice nakon okončanja gl rasprave?
povreda postupka ili materijalnog prava ne postoji..

ili da jednostavno napišem samo žalba...u obrazloženju sam napisala što smo napravili ja i tužitelj i kako smo se dogovorili...
predložila sam sudu ukidanje rješenja...

hvala unaprijed!
a odakle da mi to znamo kad ne znamo o cemu se radi, niti sto je bilo na sudu, niti ista o slucaju?
ovo sto sto si napisala mi zvuci sasvim ok. imas na ovoj temi primjere zalbi pa malo pogledaj.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 12:49   #1977
hvala ti katrin!!!

bilo bi mi predugo objašnjavati o čemu se radi...u biti ja sam dužna hds zampu...i oni su me tužili i za nepalaćnje i za rad bez odobrenja...

odlučila sam ipak da okončam sve to, i dogovrim s njima plaćanje zaostataka i rješavanje svih obevza, a oni zauzvrat odustaju od postupaka i daju mi odobrenje..ukratko...stvar je u tome da ono što je predmet postupka mi smo riješili sami bez suda ugovrnim odnosom

sve što stoji u rješenju je istina pa ni nemam što pobijati....al se radi o tome da smo to to riješili sami ugovorom, i oni će odustati od progona kroz koji dan..al ne želim da mi protekne rok za žalbu pa moram platiti i kazne
zato ne znam koja osnova...jer je sve u rješenju točno
samo mislim da treba tužbeni zahtjev odbiti kao neosnovan...jer je došlo do nagodbe...

bojim se da će mi žalbu odbaciti kao nepotpunu ako ne navedem osnovu



još jednom puuuuuno hvala!
popocatepeti is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 14:48   #1978
Quote:
popocatepeti kaže: Pogledaj post
sve što stoji u rješenju je istina pa ni nemam što pobijati....al se radi o tome da smo to to riješili sami ugovorom, i oni će odustati od progona kroz koji dan..al ne želim da mi protekne rok za žalbu pa moram platiti i kazne
zamp bi trebao poslati sudu podnesak u kojemu bi naveo da je u medjuvremenu sklopljena nagodba, placeni zaostaci, dogovoreno daljnje placanje i da nisu zainteresirani za postupak..i dokumentirati sve to..
ovako ispada da je njima bio cilj (a sto i jeste) natjerati te na placanje, ne i tvoje kaznjavanje, i za dalje ih bas boli briga..to sto su iskoristili postupak za utjerivanje dugova, nije njihov problem, a ovo je metoda koju ti oni stalno primjenjuju..

ti mozes pisati zalbu zbog novonastale okolnosti, nastupanja novih cinjenica koje u bitnome mijenjaju cijelu situaciju i potkrijepiti to obavezno dokumentacijom...to bi bila osnova pogresno i nepotpuno utvrdjeno cinj. stanje.. predloziti ukidanje odluke i vracanje na novo sudjenje..
moglo bi se ovdje recimo govoriti i o primjeni i nekih drugih instituta, ali da te ne zamaram njima, i ovo ce biti dovoljno..

jos samo pitanje - jesi li ti vec dobila izradjenu sudsku odluku? ili je gl. rasprava samo zakljucena?
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 20:22   #1979
Quote:
bb78 kaže: Pogledaj post
Haha, možda će imati sreće pa će vozać auta na kojeg je stavio kaznu platiti :-)
da tome se i ja nadam al nisam bash ziher
ma samo da on nazove i zali se zagreb parkingu da je kazna na krivom autu ja sam rijesen kaj ne ?? ono mogu rec da je njihov covjek stavio kaznu na krivi auto ne ??
i kaj je to da se oko doma sportova naplacuje parking ?? wtf ?
__________________
Angry Unpaid Hooker !
SuperQueer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 14:31   #1980
Ako skuži da uplatnica nije za njegov auto bio bi budala da ikoga zove. Mislim da su šanse za to minimalne.
Oko doma sportova se sada već duže vrijeme naplaćuje parking. Odnedavno čak i po svim okolnim uličicama. Radim u blizini i svaki puta kada je neki koncert ili utakmica pauci i komunalni redari masovno kruže jer bude jako puno nepropisno parkiranih automobila. Zato, ako netko ide na koncert ili utakmicu u dom sportova moja preporuka je da dobro pripazi gdje će parkirati i neka krene ranije jer bude ogromna gužva.
bb78 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:08.