Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2012., 22:08   #1001
A Pimp jesi luda , eto link http://m.njuskalo.hr/psi/shi-tzu-org...-oglas-4062318 pa javi ako saznas razlog tako velike razlike u cijeni
Jackie10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 22:23   #1002
kad čovjek stavi toliko uskličnika, onda znate da je stvar ozbiljna posebno završna misao, ozbiljan uzgajivač sumnjam da ovako slaže oglas...
blue_rainbow is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 22:28   #1003
sad neću ali sutra bogami oću
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 22:33   #1004
"Originalnu živu igračkicu"

što je i najžalosnija stvar oni koji ovako kupuju neprovjereno i misle da je pas igračkica. pogotovo kod ovakvih pasmina.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 22:37   #1005
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
Vraga očitavaju mikročip..samo jednom sam doživjela da očitavaju čip...na žalost.
Ma daj? Meni su puno puta očitavali i to čak i na manjim izložbama tipa Županja.

Pimpinella, mene je vet pitao da napiše samo pet name psa u knjižicu što je i napravio i tek nakon mog inzistiranja je stavio i ime iz rodovnika, ajd popularna je pasmina pa piše ispravna pasmina. Ja sam takva da ne volim ulaziti u konflikte (zato i imam takvu sroljavu pasminu ) zato rekoh da bi trebalo ispraviti
Leo 031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 22:49   #1006
Meni samo jednom i to u Samoboru,čini mi se. Bio je neki CAC uglavnom. Na CACIB-u nikada...Niti sada u Rijeci na CAC-u
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 19:41   #1007
http://www.njuskalo.hr/psi/rotvajler...-oglas-5649910

Quote:
čistokrvni rotvajleri stari 2 mjeseca, bez papira, cijepljeni, kopirani repovi, sa putovnicom.

Zvati na : 099/6938-448
čistokrvni , bez papira , kupirani repovi

slika nema

upravo oglašeni, - jedan pogled
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 12:31   #1008
Molim za pomoc,parila kujicu s parnjakom koji je na to usmeno pristao,dao kopiju rodovnice i pristao na to da dobije stene.unutar dva mjeseca skotnosti kujice covjek mijenja uvjete i sad neda kopiju parenja,hoce novac i to prije nego se psici prodaju u uvjetuje i vrijeda.inace mi je susjed,vlasnica sve dogovarala i onda njem otac koji ima 70 godina mojenja uvjete.ona se ne javlja na telefon,uglavnom sve podmuklo i bezobrazno.sto mi savjetujete,ja sam stalno u kontaktu sa lokalnim savezom koji kazu da to nije normalno.
Devlin77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 12:43   #1009
osim što lokalni savez kaže da to nije normalno što oni preporučuju?
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 14:07   #1010
Quote:
Devlin77 kaže: Pogledaj post
Molim za pomoc,parila kujicu s parnjakom koji je na to usmeno pristao,dao kopiju rodovnice i pristao na to da dobije stene.unutar dva mjeseca skotnosti kujice covjek mijenja uvjete i sad neda kopiju parenja,hoce novac i to prije nego se psici prodaju u uvjetuje i vrijeda.inace mi je susjed,vlasnica sve dogovarala i onda njem otac koji ima 70 godina mojenja uvjete.ona se ne javlja na telefon,uglavnom sve podmuklo i bezobrazno.sto mi savjetujete,ja sam stalno u kontaktu sa lokalnim savezom koji kazu da to nije normalno.
Nadam se da će ti se javiti netko od uzgajivača koji znaju nešto više o tome kako se ugovara parenje između valsnika ženke i vlansika mužjaka. Ono što znam jest da vlasnika koji psa s uzgojnom dozvolom pari s psom bez uzgojne dozvole na odgovornost poziva ili bi ga bar trebao pozvati HKS - iz tvojeg pitanja nije jasno tko ima rodovnik, a tko ne, te si ujedno pitanje postavila na temi o parenju "čistokrvnih" pasa, dakle, pasa bez rodovnika. I dobro ti kaže, Twist: što lokalni savez savjetuje da učiniš?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 14:28   #1011
Ovdje sve lijepo pise na stranama 14-15
http://hks.hr/web/dokumenti/PRAVILNI...HKS%202011.pdf

Procitat tocku 11

Zadnje uređivanje ...Luciferka... : 14.08.2013. at 14:35.
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 16:32   #1012
Quote:
...Luciferka... kaže: Pogledaj post
Ovdje sve lijepo pise na stranama 14-15
http://hks.hr/web/dokumenti/PRAVILNI...HKS%202011.pdf

Procitat tocku 11
Znam sad sve sto sam trebala napraviti,stvar je u tome sto taj isti "nevlasnik" nema nikakvog morala,iz dana u dan mijenja svoje uvjete.prema tome ispada da ocito kao i zene ni u zivotinjskom svijetu zenski spol nema svoja prava.po hksu ispada da ja moram pristat na sve uvjete zbog tog jednog potpisa.sramota.
Devlin77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 16:35   #1013
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
osim što lokalni savez kaže da to nije normalno što oni preporučuju?
Lokalni je savez zvao hks i na kraju kazu nista bez potvrde o parenju.na kraju cu morat pristat na njegove uvjete samo da dobijem papire.
Devlin77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 16:58   #1014
Quote:
Devlin77 kaže: Pogledaj post
Znam sad sve sto sam trebala napraviti,stvar je u tome sto taj isti "nevlasnik" nema nikakvog morala,iz dana u dan mijenja svoje uvjete.prema tome ispada da ocito kao i zene ni u zivotinjskom svijetu zenski spol nema svoja prava.po hksu ispada da ja moram pristat na sve uvjete zbog tog jednog potpisa.sramota.
To nije istina; lijepo ti tamo pise da se PRIJE parenja sve dogovori i POTPISE ugovor a ne vjeruje se ljudima na rijec.. Druga stvar je to sto to nisi napravila jer si misla da te susjedi nece zajebat..
Ak smijem pitat, sta bi on sada? Kakve novce? U pravilu se parenje placa pola cijene jednog steneta
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 21:57   #1015
Zašto bi se parenje plaćalo pola cijene jednog šteneta? Cijenu određuje vlasnik parnjaka, ako se to osobi koja bi parila kuju ne sviđa, ide tražiti parnjaka po prihvatljivijoj cijeni. Ja znam da neki parnjaci pare i po 2-3x od cijene šteneta.
Osobno ne potpisujem potvrdu o parenju dok naknada za parenje nije u potpunosti namirena, čisto da ne bi bilo "nismo znali". Isto tako da parim kuju, na parenju bih namirila obveze (bilo novac ili nekakva potvrda za štene) i odmah uzela potvrdu o parenju ( i kopiju rodovnice i ostale potvrde za uzgoj).
Nažalost ovo si naučila na teži način, dok nemaš potvrdu nema ti druge nego pristati na uvjete. Ubuduće, odmah na parenju podmiriti sve i uzeti potvrdu.
Leo 031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 22:16   #1016
Nisam napisala da se uvijek placa tako, naravno da ima vrhunskih parnjaka koji pare za vecu lovu al nekakv prosjek je pola cijene jednog steneta, barem koliko sam ja u to upucena (ako sam u krivu slobodno me se ispravi )

@Devlin77
Parenje se radi tako kako ti je Leo 031 napisao;
Jedino sto ti ja jos mogu savjetovat je da i ti probas 'igrat prljavo' i rec vlasniku muskog psa da ako ti ne potpise potvrdu o parenju nece vidjet ni kune ni stenca pa mu je pas pario za djabe ako mu je tako draze nego se drzat prvobitnog dogovora
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 02:55   #1017
Quote:
...Luciferka... kaže: Pogledaj post
Nisam napisala da se uvijek placa tako, naravno da ima vrhunskih parnjaka koji pare za vecu lovu al nekakv prosjek je pola cijene jednog steneta, barem koliko sam ja u to upucena (ako sam u krivu slobodno me se ispravi )
U krivu si, ja nikad nisam čula za pola cijene ali jesam za CIJENU jednog šteneta.
To je pravilo..ili ako se drugačije dogovori naravno opet zavisno i od kvalitete parnjaka ..
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 21:59   #1018
Moj pas nema papire ali potjece od divnih uzgajaca koji se savrseno brinu o njima. Nema ama bas nikakvih problema, prezdrava je i savrsena. Tako da te price oko papira i must have been sve super onda svezite macku za rep. Toliko. Pozdrav od nas i nase Fione
lalinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 22:15   #1019
Sigurno su divni uzgajivaci kad im pesi cak ni papire nemaju.
Ima decko na kvartu buldoga bez papira od 4,5 godine i do sad je kod veta ostavio oko 3 i pol somica eurica, dok jedan covjek ima bijelog sa papirima jednako starog koj nikad ni kihnuo nije.
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 23:52   #1020
nije pravilo, jer ima puno registriranih uzgajivača koji imaju bolesne i loše pse, a ima i dosta neregistriranih koji se lijepo brinu o svojima. kad vam uzgajivač da ugovor u kojemu piše što vam je činiti i kojim garantira zdravlje i ispravnost zuba i testisa, i u kojem piše da će sufinancirati veterinarske troškove ili slično, onda je to nešto. uzgajivača ima raznih, neki uzimaju ogromnu lovu za pse i pričaju priče - carski rez, krvne linije kralja henrya, hrana, njega - a kuje pare dok ne izdahne u štenjenju i psi im jedu korice starog kruha u nekom kavezu iza kuće. raspitati se, tražiti informacije više puta tijekom vremena, tražiti slike, pitati kako psi provode dan, pitati pitanja o pasmini na koja već znate odgovor. sve je to najjeftinija preventiva, i kad god jedan uzgajivač odbije neke tako jednostavne zahtjeve, tražite dalje i njega na forum i objasniti sve. kome trebaju ti ljudi? pa tako se uzgajaju životinje za klanje a ne za suživot.
wookowaratz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:21.