Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2009., 22:29   #41
i mi imamo muke s tim osipom,ali nekako me još ne brine.ima po leđima i oko pišonje.kupamo se i tuširamo samo u čistoj vodi i to je to.malo smo ga pudrali,ali nije se pokazalo dobrim i sad smo i to prestali,nekako mi se čini kako ga osip ne smeta
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 01:34   #42
nama kod takvog osipa dosta pomogne A-derma kremica za iziritiranu kožu
Judy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 02:01   #43
ja svoji djecu ljeti obavezno mažem bephantol losionom i super im je
maleni nekad dobije osip i losion nam pomogne
__________________
"Svi tvrde da postoji jedan svijet. Ja tvrdim da postoje dva. Jedan je moj, a drugi djelite kako želite " (Jim Morrison)
kinder_lada is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 12:05   #44
Quote:
Mucka01 kaže: Pogledaj post
e sad jos jedan trik.....
sasko je izasao iz intezivne nakon 2 mjeseca i nije imao koze na guzi....sve je bilo lom..krv i gnoj...tete se opustile pred kraj i sreca sto su mi dozvolili da ga sama spremam...pa sam uspjela da vidim .....sestrice se razbjezale kud koja.....jedna pedijatrica na stazu dosla ...i veli mi tako da su bile sestre zauzete i dogodilo se...vazno mi smo sina uzeli doma.....za 48 sati smo djete doveli u normalu....garamicin....pa pavliceva....kamilica i jekoderm...

poslije sam ja imala uvjek taj jekoderm nek mi se nade.....i jednom poslije smo lezali u bolnici i ja okupala sina.....brisem ga i uzela mlijeko da ga namazem.....kad jedna stara babica slucajno se nasla tu i veli mi da se ostavim mlijeka,ulja i tih stvari poslije kupanja kad vec imam jekoderm....i da mazem cijelo djete poslije kupanja s njime....i ljeti i zimi....
kad te dosta stvari snade....pa se fatas za slamkice ja je poslusam i pocnem redovno samo sa jekodermom da ga mazem......
moj sasko nikad vise nije imao osipa ili da mu je koza vise ikad se negdje da se ljusti ili da ima ikakve problemcice te vrste....meni je pomoglo ....desi mu se samo alergija na insekte....pa i u tom slucaju pored terapije namazem koji put i jekoderm.....stalno ga imam doma....
Jekoderm mi zvuči jako poznato ali...šta je ustvari to,gdje kupuješ i koliko košta?
lorena3242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 15:56   #45
........

Jekoderm ti je riblja mast....imas ga u apotekama.....na privatno su ....(netreba ti recept).....ima ih obicnih tj.original miris.....(ali ne smrdi na ribu....meni sad mirise na bebu jer sam mu se naucila na vonj).....a imas i parfimirani....ako ti taj miris nije ugodan.....Doma smo ga uvjek imali,ali koristili smo za opekotine.....cijena mu je zanemariva....kod nas je euro....tu moze biti 2...


evo ti od galenike kako ga opisuju......

Delovanje
JEKODERM mast sadrži riblje ulje koje je bogato vitaminom A neophodnim za pravilno formiranje epiderma. JEKODERM olakšava i ubrzava procese regeneracije iritirane i kože oštećene delovanjem toplotnih ili hemijskih agenasa. Suvoj, perutavoj koži JEKODERM mast obezbeđuje neophodne hranljive materije, daje glatkoću i sjaj i povećava elastičnost. JEKODERM mast je izrađena od masnih sirovina prirodnog porekla.

JEKODERM mast se primenjuje za pospešivanje epitelizacije i negu kože. Preporučuje se za tretman:

* kože izložene štetnim uticajima i posle sunčanja;
* zdrave, osetljive kože;
* iritacija i ojeda, posebno na pregibima, izazvanih trenjem ili prekomernim znojenjem;
* iritacija i ojeda kože beba;
* suve, perutave i ispucale kože.

Način primene
JEKODERM mast naneti na oštećenu kožu i blago utrljati. U zavisnosti od intenziteta oštećenosti i stepena isušenosti kože, JEKODERM mast se primenjuje 2-4 puta dnevno.

Upozorenje
Samo za spoljnu upotrebu.

Uslovi čuvanja
Čuvati na temperaturi do 25oC, van domašaja dece.

Rok upotrebe
3 godine.

Pakovanje
25 g


p.s.ja se mazem za strije takoder.....i sad kamfor i jekoderm koristim....vidjete cemo nasto ce izaci.......
__________________
OOOO lijepa ooo draga oooooo slatka slobodo.....!!!!!
Mucka01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 23:16   #46
hvala!
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 23:22   #47
Sta ima u hrv kupiti Jekoderm? Meni nekako zvoni u tintari da sam tu negdje procitala da te kreme nema ovdje.. ..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 10:34   #48
Hvala Mucka!Naravno da znam šta je to.Moja mama je imala pravilo da jekoderm mora biti na frižideru u kuhinji!I uvijek smo ga imali.Pokušat ću ga nabavit.
BTW ja sam iz Dalmacije pa mi riba ne smrdi !
lorena3242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 11:47   #49
hm,to mi miriše na jednu mast koji moj mali dobio jednom za pelenski osip. Ali nije se zvala Jekoderm nego Mikecinova mast,po njegovom pedijatru.To su farmaceuti sami smućkali u ljekarni
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 23:36   #50
nama se osip nije povukao,tj povlačio se i onda se opet vratio,a svježe je zadnjih dana. Jučer je bilo sve super,izblijedilo,danas opet crvenilo i to jače izraženo po leđima,dosad je bilo jače po trbuhu. Jeo je prije 2 dana jagode,jel moguće da je od toga
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 02:18   #51
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
nama se osip nije povukao,tj povlačio se i onda se opet vratio,a svježe je zadnjih dana. Jučer je bilo sve super,izblijedilo,danas opet crvenilo i to jače izraženo po leđima,dosad je bilo jače po trbuhu. Jeo je prije 2 dana jagode,jel moguće da je od toga

moj sinak je u 2 godini bio alergican na jagode......imao je male crvene flekice...riza,banane,caj,dvopek.....mala dietica dok se nepovuce sad je 3g i ne reagira na jagode....
__________________
OOOO lijepa ooo draga oooooo slatka slobodo.....!!!!!
Mucka01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 09:17   #52
mi isto muku mučimo sa osipom na trbuhu
prije dva tjedan smo bili kod pedice na kontroli, rekla je da je to od vrućine
brine me što se K. počeo sada drapati po buši kad ga presvlačim i dosta je cendrav
znači da mu baš smeta,
sve kremice koje sam probala nisu baš pomogle
kupamo ga u čistoj vodi
mislila sam da dodam malo svježe kamilice, možda će mu to pomoći??
nelly.nelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 00:08   #53
e baš kad nas je snašo osip od vrućine nismo imali sudokrema( inače ga stalno koristimo i oduševljeni smo) nego hrpu drugih kremica i mislila sam kao neću biti rob navike nema potrebe baš sad kupovati sudokrem,ali kako se osip oko pišonje pogoršavo ipak kupili sudokremi nakom jednog mazanja odmah se vidli rezultati,na leđima je prošlo nakon 2 mazanja,a oko pišonje ima još malo,ali ni blizu kak je bilo...dakle moja preporuka sudokrem
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 00:23   #54
Moj sinek Jan ima 2 mjeseca, kada su bile ove vrucine prije dva tjedna imali smo osip uzrokovan znojem... samo cista voda i to je za cas nestalo, no prije dva dana osipalo mu se prvo lice (crvenilo i maleni pristici) pa su mu se zacrvenili kapci i drugi dan su se pojavili na guzi skupine pristica po par komada malo vamo malo tamo i sa prednje strane gdje dolazi rub od pelene. E da, nista nije vruce, temperaturu nema i cini mi se da ga ne svrbi.
Pedijatricu kada sam pitala bilo sto o osipu dobila sam odgovor da sva djeca imaju razne osipe i da cemo se sa njima susretati cesto i nije to nista opasno
Pa ako imate iskustva sa tako necim jer ja zbilja ne znam kako bi mu pomogla
__________________
;-)
i_v_i is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 11:02   #55
evo sad i mene sa pitanjem za osip..
M je prije cca. mjesec dana dobio prvo ispod lijevog oka sitne prištiće (nisu vodeni , niti gnojni)..pa sam mislila da je od vrućine...onda se proširilo ispod drugog oka i sad po čelu... e sad, s obzirom da ovih dana nije bilo vruće,a čini mi se da se osip nije povuka ( a niti proširio) ne znam da li da samoinicijativno mažem sa nečime ( do sada sam probala sa JGL-om i Melemom) ili da idem doktoru?
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 00:56   #56
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
a mene muci kako biti siguran da je od vrucine?mislim i sama da je 90 posto to to, nista posebno nismo mjenjali u prehrani, zatoplilo je, bude sva mokra, ali svaki dan toga ima sve vise, nikako da se smanji....pedijatrica telefonski kaze da je od znojenja i glupo mi je nosit malu medju bolesne da pedijatrica to vidi, mei je samo cudno da je toga tako puno....sad vec cijeli ali cijeli trup. Ima jos koga cija se bebica osula tako jako?
i moja beba se osula tako jako, isto, i muci me takodje da lii je od znoja jer njemu to traje vec jedno dve nedelje, a bilo je i hladno ovih dana, danas je bilo toplije pa mu se opet pojacalo, a i tad pre dve nedelje je bio bolestan od nekog virusa jedno tri dana sa visokom temperaturom. danas sam primetila da mu se perutaju vrhovi prstica na nogama!!! to me malo vise zabrinulo pa se pitam da li to da povezem, ko zna sta bi to moglo biti. inace nasa doktorka je rekla da je verovatno od virusa, jos tad kad je bio bolestan...
stvarno mi je muka vise od lekara pa ne znam sta da radim, nista mu ne mazem, ali perem mustelom stelatopia, mada kao da nista ne pomaze...
jel tvojoj bebi prosao osip?
ivanika is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 16:24   #57
je, je!!!trajala je oko 15-20 dana i proslo je kad sam je pocela tusirati dvaput na dan i kad je istovremeno zahladilo....i kupila sam frotirnu navlaku za autosjedalicu, nis drugo nisam poduzimala....al te kuzim...svaki dan sve vise i mislila sam da nikad nece proci...sad je zatoplilo pa cekam kad ce opet kazu da osip ne treba nikako vlazit kremama, okupat i osusit i to je to, sto manje kemije i sapunanja (rijeci pedijatrice). sretno!
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 01:49   #58
A gdi ima za kupit tih frotirnih navlaka za as?Jel to univerzalno il svaki proizvođač ima svoje?
Nama za osip ispod vrata (znoj+slina) pomaže jedino cicalfate losion od Avenea.Ni Sudocrem ni Bepanthen ni ništa drugo...
Fida is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 23:51   #59
Mi smo za Maxi Cosi kupili u Turbo Limaču, nijednu drugu mislim da i ne bismo mogli staviti na našu sjedalicu.
Što se osipa tiče nama malac zna dobiti osip ako je znojan veoma lako, dok je bio manji kako mu se robica peglala stalno, naravno, koža mu je znala burno reagirati ako je obučeno na njega nešto neopeglano, bodi ili sl. Što se tiče znojenja nama je tu primarno kupanje, tuširamo ga kad je jako vruće dva tri puta dnevno čak i to je to. Ne mažemo ga nikakvim losionima niti kremama jer dosad se pokazalo da bolje što manje sredstava na njega stavljati.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 01:51   #60
Jel se smije na te pregibe ispod vrata stavljat dječji puder?
Negdje sam pročitala da taj puder beba može udahnut i ugušit se pa sad više nisam sigurna...Možda se to odnosilo na skroz male bebe...Moja ima 6 mjeseci.Od Cicalfata joj prođe crvenilo al ju to stalno svrbi.Tako da se čak probudi zbog toga.Ne znam više šta...
Fida is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:50.