Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2016., 08:28   #4241
Za zdravstvo sam onak, milijardu posto sigurna da ništa ne smije spremati u džep i da mora izdati fiskalni račun za zanokticu

Za HAC ne znam, ali možda si vidio transakcijske račune (s mog računa na tvoj), ti ne moraju biti fiskalizirani
__________________
love's such an old fashioned word
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 17:24   #4242
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Za zdravstvo sam onak, milijardu posto sigurna da ništa ne smije spremati u džep i da mora izdati fiskalni račun za zanokticu

Za HAC ne znam, ali možda si vidio transakcijske račune (s mog računa na tvoj), ti ne moraju biti fiskalizirani
Jesi ikad putovala autocestom
Kad platiš gotovinom sigurno ne dobiješ fiskalizirani račun

Za zdravstvo fakat nisam ziher, al čini mi se da se ni participacija ne fiskalizira
iako iskreno rečeno nemam pojma, kod doktora sam iznimno rijetko...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 19:46   #4243
Pa baš mi je čudno to s zubnom ordinacijom.
kad se naručim - čekam bar 4 dana Zbači sve je puno..
Svaki drugi ostavi minimalno 200kn za plombu ( kruna 1300, implatant 9000 kn), rade u dvije smjene.
Skromno ocijenim da zarađuju više od kafića. Ne može se platiti karticom - samo cash !?
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 09:24   #4244
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Za zdravstvo sam onak, milijardu posto sigurna da ništa ne smije spremati u džep i da mora izdati fiskalni račun za zanokticu

Za HAC ne znam, ali možda si vidio transakcijske račune (s mog računa na tvoj), ti ne moraju biti fiskalizirani
Svaki gotovinski račun mora biti fiskaliziran (no, osim paušalaca i OPG).

Ne znam kako bi HAC mogao izdati transakcijski račun za vožnju autocestom?

Ista priča je sa zubarima i zdravstvom. Svako gotovinsko plaćanje mora biti fiskalizirano.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 09:36   #4245
Ovo su izuzeci od fiskalizacije (Zakon o fiskalizaciji u prometu gotovinom, članak 5.):
Quote:
Iznimno od članka 3. ovoga Zakona, obveznikom fiskalizacije ne smatra se porezni obveznik za ostvarene promete u sljedećim djelatnostima:

1. prodaja karata ili žetona u putničkom prometu,

2. naplata cestarine,

3. punjenje naftnim derivatima aviona na avioservisima,

4. prodaja vlastitih poljoprivrednih proizvoda na tržnicama i otvorenim prostorima,

5. prodaja proizvoda i/ili usluga u poštanskom prometu,

6. zaprimanje uplata za sudjelovanje u igrama na sreću i zabavnim igrama,

7. prodaja robe ili usluga putem prodajnih automata,

8. pružanje bankovnih usluga i usluga osiguranja,

9. vođenja središnjeg depozitorija nematerijaliziranih vrijednosnih papira i središnjeg registra financijskih instrumenata,

10. ostvareni prometi evidentirani preko mjernih instrumenata (električna energija, plin, voda, javne komunikacijske usluge i slično), od energetskih, komunalnih, elektroničkih komunikacija i drugih pravnih osoba te

11. provođenja zdravstvene zaštite (sudjelovanje u troškovima zdravstvene zaštite do pune cijene zdravstvene usluge, kod izabranog doktora primarne zdravstvene zaštite i izdavanja lijekova na recept).
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2016., 15:17   #4246
Imam nedoumicu, pa trebam pomoć.
Kupac obrtnik je u trgovini kupio robu. Izdali smo mu VP račun (Synesis), platio je gotovinom. Nakon dva dana vraća dio robe.
Da li mu sada dajem isto VP račun sa predznakom- za dio robe koju vraća ili storniram cijeli prethodni VP račun i izdajem novi sa
iznosom robe koja ostaje?
Kako vi to rješavate?
vivre is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 17:18   #4247
Ima li ovdje netko od obveznika fiskalizacije da danas ima problema s fiskalizacijom računa?
rias is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 12:37   #4248
Pri nadzoru porezne uprave bilo je pitanje zašto mi je na aktu o slijednosti računai operaterima upisana djelatnica koje je prestala raditi kod nas. Informatička tvrtka koja je radila aplikaciju za maloprodaju nam je odgovorila da nek ostane za zlu ne trebalo ako treba dokazivati neku slijednost operatera.
Pitanje je: brisati operatere koji su prestali raditi ili ostaviti? Nisam našao u zakonskim aktima što učiniti u ovom slučaju.
BlindDog is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 11:25   #4249
Molim pomoć.
Danas na printeru izađe poruka od porezne da nijedan račun od prethodnog dana nije fiskaliziran i da neče biti moguče fiskalizirati buduče račune dod se ne fiskaliziraju nefiskalizirani.
Nedostaje jir, a napisali su da treba instalirati certifikar. Na računalu ništa nije dirano pa me zanima zašto je prestalo raditi odnosno kako sad fiskalizirati tih nekoliko računa, otiči direkt u poreznu ili?
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 11:36   #4250
Obnova poslužiteljskog certifikata cis.porezna-uprava.hr
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 11:57   #4251
Znači to je svima? Zahvaljujem, izgleda da mi je knjigovođa zakazala s obavijesti.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 16:10   #4252
Da.
Te nove certifikate moras sam instalirati na racunalo.
S time da moras pozuriti, da ti ne istekne rok za naknadnu fiskalizaciju jucerasnjih racuna.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 16:13   #4253
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Molim pomoć.
Danas na printeru izađe poruka od porezne da nijedan račun od prethodnog dana nije fiskaliziran i da neče biti moguče fiskalizirati buduče račune dod se ne fiskaliziraju nefiskalizirani.
Nedostaje jir, a napisali su da treba instalirati certifikar. Na računalu ništa nije dirano pa me zanima zašto je prestalo raditi odnosno kako sad fiskalizirati tih nekoliko računa, otiči direkt u poreznu ili?

Nazovi help desk od FINE i oni ce te vodit kroz proces i Fine i Porezne...3 minuta posla.
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 19:04   #4254
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post

Nazovi help desk od FINE i oni ce te vodit kroz proces i Fine i Porezne...3 minuta posla.
Mda, u nas u Splitu uglavnom niko nema pojma da su uvedeni novi certifikati, a meni je srećom reko susjed koji je zvao poreznu kad je vidio da fiskalizacija ne radi cijeli dan.
Onda sam ja zvao softveraše da se ne zaiebavam tražit certifikat po netu i BAM! nakon instalacije novih certa ne bi Bog, neće da se spoji, javlja: Could not establish trust relationship for the SSL/TLS secure channel. Sad sam došo doma, i kako imam Lap za krizne situacije sa instaliranom PC kasom, probat ću sam instalirat certifikate na Laptop. No, sad gledam FINA upućuje na 3 certifikata (glavni, FinaRootCA.cer , i još ona dva, RDCCA2015 i TDUCA2015),dok na poreznoj daju link za četvrti koji se zove: cis.porezna-uprava.hr.cer Iebeš me ako znam koji ću od ova 4 instalirat. Kontao sam da krenem sa FinaRootCA ali me buni ovaj s porezne !!?? Vrijeme teče, imam još fore mislim do sutra 24:00h.

EDIT: Dobra je ova fora sa helpdeskom vjerojatno se čeka pola dana na slobodnog operatera. LOL.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini

Zadnje uređivanje glembaj : 14.06.2016. at 19:26. Reason: editiranje:
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 20:03   #4255
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Da.
Te nove certifikate moras sam instalirati na racunalo.
S time da moras pozuriti, da ti ne istekne rok za naknadnu fiskalizaciju jucerasnjih racuna.
Sredio sam to sat nakon upisa, minut posla skinuo 2 certifikata i upute.
Nego mi nije jasno: knjigovođi je netko to tek dana spomenuo, i to spomenuo i objasnio u stilu da se to automatski ažurira hehe.
Evo @glembaj piše za Split da nitko nema pojma.
Išao kod rodice na klopu ni oni nemaju pojma osim da fiskalizacija ne radi.
Da im nisam rekao da sam danas rješavao to i da trebaju 2 nova certifikata staviti nebi imali pojma.

@glembaj, skini "cis.porezna-uprava.hr.cer" i "FinaRootCA.cer" i to ti je to. Kasnije dvoklik na to i samo kako bi se reklo "yes,yes,yes" i gotovo je. Ovo TDU je za institucije.
Nakon toga računi koji su jučer bili nefiskalizirani dobili su JIR
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 20:40   #4256
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
@glembaj, skini "cis.porezna-uprava.hr.cer" i "FinaRootCA.cer" i to ti je to. Kasnije dvoklik na to i samo kako bi se reklo "yes,yes,yes" i gotovo je. Ovo TDU je za institucije.
Nakon toga računi koji su jučer bili nefiskalizirani dobili su JIR
Hvala kolega na javljanju,

Išao sam i preko firefoxa, pa mi za cis.porezna-uprava.hr javlja da ne spada u skupinu Trusted Root Certification Authorities. Usput, dobio sam help desk od fine (moš mislit što se kuže u kompove) i žena me uvjerava da trebam stavit tri certifikata, dakle osim ova dva još i FinaRDCCA2015.cer, i da sva tri idu u Trusted Root.

P.s. Odlično izvedeno gašenje certifikata i uvođenje novih, ja jučer bio na putu, imam milju nefiskaliziranih računa, a bagra bez konkretne objave ugasila postojeće certove.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 20:46   #4257
Jebo im pas mater !

Zbog tog novog sranja prisiljen sam instalirati na stare windowse service pack 3.

I kako to ide zbog tih maloumnika instalacija packa se zakomplicirala jer kako i nece kad mafija vise ne daje podrsku za windows xp. Boga im jebem svima zbog te nadogradnje, jos ako ne uspijem osposobiti windowse za doci do svih podataka tek cu napravit sranje.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 20:50   #4258
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
Jebo im pas mater !

Zbog tog novog sranja prisiljen sam instalirati na stare windowse service pack 3.

I kako to ide zbog tih maloumnika instalacija packa se zakomplicirala jer kako i nece kad mafija vise ne daje podrsku za windows xp. Boga im jebem svima zbog te nadogradnje, jos ako ne uspijem osposobiti windowse za doci do svih podataka tek cu napravit sranje.
ček, ček, i ja imam windoze XP, service pack 2. znači zato me iebu certifikati. !!??
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 20:52   #4259
moderna drzava ...



Jebo im pas mater dabogda se cijela strusila u srediste planeta.


To su novo izmislili s bankarima mater im jebem svima


__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 20:58   #4260
Quote:
glembaj kaže: Pogledaj post
ček, ček, i ja imam windoze XP, service pack 2. znači zato me iebu certifikati. !!??
ako ne dodjem do podataka jer instalacija tog packa vise nije tako jednoatavna zbog podrske napravit cu im sranje.


mater im jebem !!!!!!!!!
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:03.