Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2008., 19:29   #1
Operacija čeljusti - ortognatska kirurgija

Ima li tko ovdje da je bio na operaciji čeljusti zbog korekcije zagriza ili iz estetskih razloga??
Whisper is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 00:08   #2
Nisam bila, ali možda ti mogu pomoći. Što te konkretno zanima?
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 23:20   #3
pa... zapravo tražim nekog tko je proživio sve to... rečeno mi je da bih trebala (ako želim) to obaviti, ali mene je užasno strah i prije nego totalno otpišem, odlučila sam ipak možda prije toga poslušati nekog tko je to proživio.... konkretno...pa, što se može dogoditi poslije (da kost ne zaraste, da se nešto ne raspadne i tako to.... da li je čekljust čvrsta kao i prije, može li se sve što se moglo prioje, ima li ikakve šanse da se nešto poslije pomakne i to... posljedice uglavnom, preko boli mogu proći)
Whisper is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 16:47   #4
I mene ovo živo zanima...i ja se spremam za to, pa ako netko ima iskustva o ugrađivanju kosti u čeljusti neka nam kaže koliko to efekta ima, hvala!
 
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 18:12   #5
Quote:
Whisper kaže: Pogledaj post
pa... zapravo tražim nekog tko je proživio sve to... rečeno mi je da bih trebala (ako želim) to obaviti, ali mene je užasno strah i prije nego totalno otpišem, odlučila sam ipak možda prije toga poslušati nekog tko je to proživio.... konkretno...pa, što se može dogoditi poslije (da kost ne zaraste, da se nešto ne raspadne i tako to.... da li je čekljust čvrsta kao i prije, može li se sve što se moglo prioje, ima li ikakve šanse da se nešto poslije pomakne i to... posljedice uglavnom, preko boli mogu proći)
A cekaj, daj opisi kako si dosla do operacije? kakve probleme imas sa vilicom?
dushica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 18:17   #6
Quote:
dushica kaže: Pogledaj post
A cekaj, daj opisi kako si dosla do operacije? kakve probleme imas sa vilicom?
I mene zanima. I tko ti je uopce preporucio operaciju? Kaj je bilo s aparaticem za zube?
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 20:29   #7
Quote:
Whisper kaže: Pogledaj post
pa... zapravo tražim nekog tko je proživio sve to... rečeno mi je da bih trebala (ako želim) to obaviti, ali mene je užasno strah i prije nego totalno otpišem, odlučila sam ipak možda prije toga poslušati nekog tko je to proživio.... konkretno...pa, što se može dogoditi poslije (da kost ne zaraste, da se nešto ne raspadne i tako to.... da li je čekljust čvrsta kao i prije, može li se sve što se moglo prioje, ima li ikakve šanse da se nešto poslije pomakne i to... posljedice uglavnom, preko boli mogu proći)
Zacjeljivanje je relativno dugo, ali u masu slučajeva operacija daje jako dobre rezultate. Estetske i funkcionalne.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 12:50   #8
Evo, zanima i mene ovo ako netko može objasniti malo šire korak u korak i dotaknuti se pojedinosti i sličnog. Praktički me zanima cijeli postupak i što je sve potrebno. Planiram to obaviti u KBD no nisam upoznat sa cijenom itd.
Također, dal prije operacije baš mora biti fiksni aparatić ili može i mobilni u slučaju da nije toliko drastično itd? Uglavnom, što više mi možete objasniti, to bolje.
Hvala.
Maurice is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 15:03   #9
Mene praktički uopće nije strah operacije jer mi je muka više od bolova. Od Božića 2006. prokleta bol ne prolazi tako da se radujem operaciji (ako će je uopće biti). Nisam još bio na pregledima ali mislim kako su očita asimetrija lica, pomaknuta čeljust, neprestana bol i slab sluh na jedno uho dovoljni pokazatelji kako je operacija neizbježna tako da ću biti presretan ako mi dogovore termin na korektivnoj kirurgiji. Samo me zanima da li se taj zahvat plaća?
DomagojP is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 23:50   #10
neću na operaciju. nakon godina i godina agonije aparatića tko zna kakvih sve ne, vađenja hrpe zdravih trajnih zubi () i svega ostalog, napokon mi se stanje dovelo u red. ma kod mene je bio problem to što imam jako male čeljusti (pogotovo donju), pa mi je brada išla "van" i to mi je užasno smetalo. no eto, izvadili mi dolje 4 zuba (četvorke i umnjake), a gore samo četvorke i nekako je aparatić ispravio. hvala bogu da nisam dala da mi i gornje umnjake izvade jer bi mi se gornja čeljust opet povukla "unutra" (dok se sjetim koliko sad se svađala s ortodontom.... ) i taman mi se posložio zagriz kako treba.
vama ostalima želim puno sreće i strpljenja
Whisper is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 22:33   #11
Onda, je li netko bio na ovoj operaciji? Ili zna nekoga tko je?
Lana Lang is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 23:02   #12
ja znam jednog i zove se google...

http://www.kbd.hr/index.php?id=688
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 22:41   #13
Slučajno jako dobro znam tog lika i već smo 'popričali' o tome
Zanimala su me iskustva i preporuke.
Lana Lang is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 22:01   #14
...i ja moram na operaciju, samo sam tek prije neki dan saznala da mi je osiguranje nece platiti !!!
E pa tako se razmisljam vratiti u Hrv. (zivim vani) i napraviti operaciju u ZG.
Dug je jos put do toga... puno detalja...vidit cemo.

ako radite isti search na engleskom dobit cete puno vise rezultata. Evo samo neki:
http://surgerytips.blogspot.com/
http://www.aaoms.org/jaw_surgery.php
http://www.mayoclinic.org/jaw-surgery/
http://www.geocities.com/gumbylives_99/
http://sjpjawsurgery.blogspot.com/

Prije svega bi ipak trebali razgovarati sa svojim ortodontom jer on/a ipak najbolje zna tvoju situaciju.
work-in-progres is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 05:15   #15
operacija celjusti - blog na hrv.

posjetite moj blog za sve detalje:

http://operacijaceljusti.blogspot.com/
work-in-progres is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 00:20   #16
Question

imam jedno pitanje.... imam curicu od 8 mjeseci..u zadnji mjesec dana sam joj primjetila asimetriju gornje čeljusti,i desne strane lica...ima kao malo desni kapak spušteni... jucer smo bili u cakovcu,poslali su nas u dubravu,pa samo danas bili tam,i ve su nas od tam poslali u vinogradsku da joj tam obave MR gornje čeljusti... doktori misle da je možda cista... pa me zanima dal ima neko takvu situaciju...malo nas je strah...
anamarija- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 01:07   #17
Progenija

Moj suprug ima progeniju donje celjusti. Zbog toga su mu se brzo ostetili prednji donji zubi, zbog cega je morao praviti most sa nepunih dvadeset godina. To je bilo prije deset godina.
Zbog tog mosta koji je uradjen prilicno nakaradno zbog progenije, poceli su mu se javljati bolovi u vilici, poremecen mu je zagriz i veoma tesko zvace. Pati se vec tolike godine, a i mostu je doslo vrijeme da se mjenja.
Interesuje me sta bi se moglo uraditi s tom progenijom u njegovim 30-im godinama. To nije neki veliki estetski probem, gotovo se i ne primjeti, ali kao sto rekoh pocelo mu je stvarati probleme pri zvakanju i boli ga. Stomatolog kojem je otisao rekao mu je da je veoma tesko napraviti ikakav protetski rad u njegovim ustima a da izgleda lijepo i funkcionalno, upravo zbog te progenije.
Da li se to moze rjesiti hirurski, koliko je teska operacija ?
Ako iko ima ikakva iskustva molim da mi odgovori. Hvala
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 23:20   #18
ja moram na tu operaciju za godinu dana...pokriva mi je zdravstveno, mislim da bi trebalo i vasem muzu

rezultati su jako dobri nakon nje, naravno, ako se nista ne zakomplicira...
inace, ako ima itko kakvih korisnih inf bila bi zahvalna
tina899 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 00:48   #19
Operacija čeljusti

Bok! Da li je netko išao na operaciju čeljusti iz bilo kojeg razloga, bilo estetskih, bilo funkcionalnih, zbog lošeg zagriza i slično...Ono što me točno zanima je nečije iskustvo i subjektivni doživljaj...Kakav je osjećaj nakon operacije, koliko dugo traje oporavak, da li nakon operacije budu oštećeni živci i kad se vrati normalan osjet? I da li nakon takve operacije ˝osjećaš svaku kišu˝ kao što to osjeti netko tko je slomio ruku i sl....

P.S
Znam da je slična tema već postojala, ali nitko nije napisao nešto konkretno...osim one žene koja je dala link za svoj blog koji me zgrozio i totalno uplašio te operacije...pa se nadam da netko ima i dobrih iskustava...
ema23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 15:17   #20
Progenija ?

Da li je netko imao operaciju??? Detaljnije..kako je prošla,koliko traje oporavak ...
aurelio85 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:56.