Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2016., 15:55   #5641
bolje vam je da razrijedite čajevac u nekom ulju (kantarionovo, nevenovo, tamanu) jer ono dosta isušuje kožu/sluznicu. za oralno konzumiranje preporučujem da se savjetujete sa nekim fitoaromaterapeutom jer to i nije baš bezazleno kada su eterična ulja u pitanju.
osim oshadi ulja možete kupiti i pranarom. jednake su kvalitete.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 16:16   #5642
Ne znam za candidu, ali čajevac uvijek uzmem oralno 2-3 kapi direktno na grlo, kad god osjetim da se sprema neka grlobolja ili beštija. I za sad je djelovao odlično! Naravno, em zbog okusa a potom zbog svega ostaloga, ne preporučujem svima da to rade. Par kapi se uvijek može staviti na gaćice, neće ništa loše učiniti, ako se ne pretjeruje.
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 16:38   #5643
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
bolje vam je da razrijedite čajevac u nekom ulju (kantarionovo, nevenovo, tamanu) jer ono dosta isušuje kožu/sluznicu. za oralno konzumiranje preporučujem da se savjetujete sa nekim fitoaromaterapeutom jer to i nije baš bezazleno kada su eterična ulja u pitanju.
osim oshadi ulja možete kupiti i pranarom. jednake su kvalitete.
Osim što je Pranarom jeftiniji (cijena nije uvijek jednaka kvaliteti, no nekad je), + što sam čitala razne iskustva i nije baš svatko bio zadovoljan... Za ovo sam sigurna da je kvalitetno.

Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
Ne znam za candidu, ali čajevac uvijek uzmem oralno 2-3 kapi direktno na grlo, kad god osjetim da se sprema neka grlobolja ili beštija. I za sad je djelovao odlično! Naravno, em zbog okusa a potom zbog svega ostaloga, ne preporučujem svima da to rade. Par kapi se uvijek može staviti na gaćice, neće ništa loše učiniti, ako se ne pretjeruje.
Joj, ima odvratan miris, meni smrdi po starom, vlažnom podrumu, koji se nije zračio godinama, podrumu gdje smo se nekad skrivali za vrijeme uzbune...
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 20:50   #5644
Quote:
pčelica88 kaže: Pogledaj post
Joj, ima odvratan miris, meni smrdi po starom, vlažnom podrumu, koji se nije zračio godinama, podrumu gdje smo se nekad skrivali za vrijeme uzbune...
Istina, ista sjećanja i meni budi, pomiješano sa mirisom timijana.
Inače, ni Aromara i Dea Flores ne zaostaju za Oshadijem i Pranaromom, a cijene su niže. Ime ipak ima svoju cijenu.
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 21:20   #5645
Neznam jesam li ja pobjedila..ili jednostavno je moj organizam takav. Od kad znam za sebe i prije spolnih odnosa imala sam to neko manje bijelo pranje... I do 27 god ja nisam imala nikakvih problema...ponekad suhoca al to je to..a onda.. nakon duzeg boravka u bolnici..srusio se imunitet..jaka upala bubrega..pa CIN...i stalno zacarani krug...

Radila sve briseve...i uretra...i crijeva..nikakve bakterije... jedino imam chronovu bolest...

Nakon saznanja za CIn mnostvo lijekova...i jednostavno mi se dole sluznica osusila...i naravno gljivice...

koristila sam acidosalus...i pomogao mi je..no eto..opet imam cfvenilo koze..(blago) i stalno tu suhocu...i nikak rijesiti...

Sad imam i kao prhutanje dole..pa je rekla da su to kao neke gljivice...sad mazem plimicolom ujutro i navecer...

Sad vise nema ni iscjetka..samo to crvenilo i jaka suhoca...

Kupila si kao kupku od nevena i kamilice..no...ni to ne pomaze...
Robyn86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 21:55   #5646
Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
Istina, ista sjećanja i meni budi, pomiješano sa mirisom timijana.
Inače, ni Aromara i Dea Flores ne zaostaju za Oshadijem i Pranaromom, a cijene su niže. Ime ipak ima svoju cijenu.
Naravno, no na lijekovima ne želim štedjeti
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 11:18   #5647
Quote:
Robyn86 kaže: Pogledaj post
Neznam jesam li ja pobjedila..ili jednostavno je moj organizam takav. Od kad znam za sebe i prije spolnih odnosa imala sam to neko manje bijelo pranje... I do 27 god ja nisam imala nikakvih problema...ponekad suhoca al to je to..a onda.. nakon duzeg boravka u bolnici..srusio se imunitet..jaka upala bubrega..pa CIN...i stalno zacarani krug...

Radila sve briseve...i uretra...i crijeva..nikakve bakterije... jedino imam chronovu bolest...

Nakon saznanja za CIn mnostvo lijekova...i jednostavno mi se dole sluznica osusila...i naravno gljivice...

koristila sam acidosalus...i pomogao mi je..no eto..opet imam cfvenilo koze..(blago) i stalno tu suhocu...i nikak rijesiti...

Sad imam i kao prhutanje dole..pa je rekla da su to kao neke gljivice...sad mazem plimicolom ujutro i navecer...

Sad vise nema ni iscjetka..samo to crvenilo i jaka suhoca...

Kupila si kao kupku od nevena i kamilice..no...ni to ne pomaze...
Hm, a da probaš koristiti neke vaginalete s dobrim bakterijama konstantno kroz nekoliko mjeseci (Lactogyn, Linex Lady, Vagisan, Vivag i sl.) čisto da ti se obnovi flora.... To bi bio neki moj sljedeći korak.
Keep-Calm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 12:55   #5648
Quote:
Keep-Calm kaže: Pogledaj post
Hm, a da probaš koristiti neke vaginalete s dobrim bakterijama konstantno kroz nekoliko mjeseci (Lactogyn, Linex Lady, Vagisan, Vivag i sl.) čisto da ti se obnovi flora.... To bi bio neki moj sljedeći korak.
Neznam..sad planiram nakon svega...uzet kuru acidosalus vagainaleta...pa za 3 mj opet

4 puta na godinu pa mozda se i rijesim toga...

samo muci me ta suhoca... mozda zato sto dosta sjedim... :/
Robyn86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 19:24   #5649
Evo mene opet Ovih dana mi se nakon obroka i kroz dan pojavljuju neki simptomi koje prije nisam imala kao sto su: bol u crijevima, nadutost,plinovi,osjecaj kao da mi je kamen u crijevima kad bilo sto pojedem pa makar i laganu piletinu :/ Sto se energije tice osjecam se nakon dugo vremena "obnovljeno" i ne spava mi se kao prije..na dijeti sam nekih mjesec dana. Jel moguce da su gore navedeni simptomi die offa candide? Jel imao netko slicno iskustvo? I primjetila sam i da mi se izbacilo nekakvo perutanje kože između dva prsta na lijevoj ruci,samo na jednom mjestu..na drugoj ruci nemam.
__________________
"When nothing goes right-go left."
blind_sense is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 10:10   #5650
Quote:
blind_sense kaže: Pogledaj post
Evo mene opet Ovih dana mi se nakon obroka i kroz dan pojavljuju neki simptomi koje prije nisam imala kao sto su: bol u crijevima, nadutost,plinovi,osjecaj kao da mi je kamen u crijevima kad bilo sto pojedem pa makar i laganu piletinu :/ Sto se energije tice osjecam se nakon dugo vremena "obnovljeno" i ne spava mi se kao prije..na dijeti sam nekih mjesec dana. Jel moguce da su gore navedeni simptomi die offa candide? Jel imao netko slicno iskustvo? I primjetila sam i da mi se izbacilo nekakvo perutanje kože između dva prsta na lijevoj ruci,samo na jednom mjestu..na drugoj ruci nemam.
To je vrlo moguće, sve to su česti simptomi die-offa, a taj period obično i nastupa nakon mjesec dana. Znam za slučaj gdje je cura cijeli drugi mjesec dijete išla na wc i po 20 puta dnevno :klap:

Što se tiče suhe kože između prstiju, ja sam to imala prije početka dijete, ali uvijek mi se činilo da je to od previše tuširanja (ja volim jaaako toplu vodu) pa mi je koža bila suha. Čak sam nešto i čitala da to može biti znak candide, ali nisam sigurna, provjeri.
Keep-Calm is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 11:40   #5651
Uh nadam se da si u pravu..lakse bi bilo izdrzati sve te simptome kad bih znala da candida odlazi..kazem,osjecam puno vise energije sto je valjda znak da su bar neke kolonije candide uklonjene. Cekam i taj nalaz candide u krvi a pred kraj 5.mj sam se narucila ginekologu pa cemo vidjeti sta PAPA kaze
__________________
"When nothing goes right-go left."
blind_sense is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 15:23   #5652
Quote:
blind_sense kaže: Pogledaj post
Uh nadam se da si u pravu..lakse bi bilo izdrzati sve te simptome kad bih znala da candida odlazi..kazem,osjecam puno vise energije sto je valjda znak da su bar neke kolonije candide uklonjene. Cekam i taj nalaz candide u krvi a pred kraj 5.mj sam se narucila ginekologu pa cemo vidjeti sta PAPA kaze
Evo baš smo u jednoj grupi pričali o istim simptomima nedavno da te utješim Ali znam da je teško to procijeniti, pogotovo na početku. Ne znaš jel die-off, jel možda nešto radiš krivo pa se candida pogoršala, ili je reakcija na nešto što uzimaš ili jedeš..... Nakon što sam nekoliko mjeseci na dijeti, mogu reći samo da je ovo gadna i krajnje dosadna boleščina
Keep-Calm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 18:05   #5653
žene molim vas preporuku za probiotike koji su vam se pokazali najbolji a može i za vaginalete za obnavljanje flore, trenutno pijem normiu ali bih nešto bolje... najradije bih uzela neku veću količinu s iherba samo se ne mogu odlučiti koje da uzmem
vicious_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 20:34   #5654
Meni se gadura danas opet pojavila vaginalno :/ u nekim manjim kolicinama..nakon sto je skoro mjesec dana dijete nije bilo..e sad,ne znam jel to opet jedan od die off simptoma jer kazu da se tad stanje jos jače pogorša (tj.te infekcije), da li je to jer trebam dobit mengu za 2 dana pa se poremetio ph zbog hormona ili je pak to jer sam danas pojela komadic torte koji je bez secera odnosno samo sa cokoladom od stevije i bademima i šaku tjestenine od riže (koja ima 0,6 grama secera). Zelim se nadati da je to die off/pred mengu i da nece potrajati...
__________________
"When nothing goes right-go left."
blind_sense is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 09:16   #5655
sto je to die off?

nije moguce da kandida izumre,ima je po svuda i normalni je stanovnik crijeva,vagine,koze,jezika...problem je kad je ima previse kao i nekih bakterija i virusa gdje masa cini probleme
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 11:23   #5656
Quote:
vicious_ kaže: Pogledaj post
žene molim vas preporuku za probiotike koji su vam se pokazali najbolji a može i za vaginalete za obnavljanje flore, trenutno pijem normiu ali bih nešto bolje... najradije bih uzela neku veću količinu s iherba samo se ne mogu odlučiti koje da uzmem
Bio-cult candea je baš za candidu. Imaš i obični bio kult. Prije nekoliko stranica je jedna cura preporučila neke inozemne pa malo pogledaj. Od vaginaleta, navodno su dobre acidosalus, vagisan, linex lady.... velik je izbor, nekom pomogne, nekom ne

Quote:
blind_sense kaže: Pogledaj post
Meni se gadura danas opet pojavila vaginalno :/ u nekim manjim kolicinama..nakon sto je skoro mjesec dana dijete nije bilo..e sad,ne znam jel to opet jedan od die off simptoma jer kazu da se tad stanje jos jače pogorša (tj.te infekcije), da li je to jer trebam dobit mengu za 2 dana pa se poremetio ph zbog hormona ili je pak to jer sam danas pojela komadic torte koji je bez secera odnosno samo sa cokoladom od stevije i bademima i šaku tjestenine od riže (koja ima 0,6 grama secera). Zelim se nadati da je to die off/pred mengu i da nece potrajati...
Mislim da nije die-off. S obzirom da si na dijeti tek mjesec dana, mislim da je prerano očekivati da će nestati. Pričekaj bar 2 mjeseca, optimalno 3. Meni se isto uvijek javi pred mengu, svaki mjesec ista priča. Čokoladu (makar i s visokim udjelom kakaa), tjesteninu i rižu zaboravi. Što više brljaviš, to ćeš duže biti na ovoj dijeti, a nije baš da to želimo.

Quote:
WIKY kaže: Pogledaj post
sto je to die off?

nije moguce da kandida izumre,ima je po svuda i normalni je stanovnik crijeva,vagine,koze,jezika...problem je kad je ima previse kao i nekih bakterija i virusa gdje masa cini probleme
A što se događa s tom masom kad je se pokušavaš riješiti, ako ne odumire? Evo ti pa čitaj:
http://www.thecandidadiet.com/candida-die-off.htm

ili

http://istineilaziohrani.blogspot.hr...rnog-doba.html
Keep-Calm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 12:21   #5657
uvijek ostaje minimalna kolicina koja je neophodna, a koja ne smeta zdravlju
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 12:30   #5658
Quote:
WIKY kaže: Pogledaj post
uvijek ostaje minimalna kolicina koja je neophodna, a koja ne smeta zdravlju
Slažem se, ali imam ja do toga još dosta. Ne predaje se ona baš tako lako tako da nemam problema s njenom minimalnom količinom
Keep-Calm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 10:45   #5659
Drage žene dajte mi please preporuku nekih vaginaleta za održavanje flore, da ih npr. koristim jednom tjedno. Hvala
Dalmatinaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 15:43   #5660
Quote:
Dalmatinaa kaže: Pogledaj post
Drage žene dajte mi please preporuku nekih vaginaleta za održavanje flore, da ih npr. koristim jednom tjedno. Hvala
tampon umocen u kantarionovo ulje nekoliko dana za redom ili koliko hoces dana za redom jer ne skodi, a gljivice ga ne vole
isto tako dobar je i za gljivice na stopalima i rukama,za suhu kozu lica ili opcenito za suhu kozu,samo ga ne nanositi prije izlaska na sunce nego najbolje navecer prije spavanja,kod vaginalnog koristenja svejedno osim ako suncate vaginu
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:17.