Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2003., 08:29   #1
Question Kako otvoriti pore?

Pore na licu su mi zatvorene. Faca mi izgleda kao da imam 14 godina, a ne da se priblizavam 25om rodjendanu. Pokusala sam hrpu proizvoda od onih za pubertetske akne do osjetljive koze, ali nista ne pomaze, cak ni parenje lica. Ako znate kako otvoriti pore na licu, evo slusam vas.
splicanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2003., 09:02   #2
Pa sad, pore nisu ko limenka pive da ih otvaraš kad hoćeš. Parenjem se lice smekša i lakše očistiš sve ono što je u porama. Ako imaš one bijele , zatvorene, potkožne prištiće, nikakvo parenje niti kreme ih neće otvoriti.
Preporučila bih ti da odeš kozmetičarki, koja će ti očistiti lice, začepljene pore 'otvoriti' posebnom lancetom i istisnuti sve što ima u porama , itd.
rafaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2003., 12:37   #3
Kad bi ti ja rekla kak otvorit pore rekla bi da sam prosta ko šlapa
PinkyBubble is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2003., 14:37   #4
Dobro ti pitanje!!!!
I ja cekam odgovore.
xsyas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2003., 14:52   #5
Quote:
Faca mi izgleda kao da imam 14 godina, a ne da se priblizavam 25om rodjendanu.
pa ne vidim u tome nista lose,sem ako nemas akne i slicno,
a zasto zelis otvarat pore,jel zbog ciscenja,a ako su zatvorene uspiju li se nakupit prljavstine
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2003., 14:53   #6
Mozhda je ljubomorna na osobe s proshirenim porama
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2003., 14:56   #7
meni su prosirene pore na djelu lica koji je masniji,znaci celo,nos,i zona oko nosa.

ako su njoj svugdje zacepljene,mozda to znaci da nema masne zone.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2003., 17:37   #8
Quote:
Originally posted by Samantha Jones
meni su prosirene pore na djelu lica koji je masniji,znaci celo,nos,i zona oko nosa.
I meni.

Ja bih rado cula kako ih zatvorit.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2003., 17:53   #9
ne pretjerati s puderom...
a mislim da je veličina pora dobivena u nasljeđe, baš kao i kvaliteta kose (ma koliko nas reklame uvjeravale u čudotvorno djelovanje kozmetičkih proizvoda?)
Hannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2003., 18:02   #10
Ma nasljedje i geni... Ima tu nesto, ali...

Obje moje prabake kojih se sjecam i obje bake imaju prekrasnu, divnu, glatku kozu s minimumom bora.

Ali...

1. one nisu zivjele u ovako zagadjenom okolisu
2. one se nisu sminkale
3. one su se puno kvalitetnije hranile
4. nisu nikad pusile, a ja pusim pasivno
5. nisu imale stresni zivot, tj. njihova razina stresa bila je puno manja od danasnje

Itd, itd.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2003., 18:21   #11
Ja mislim da pojedini proizvodi namjenjeni njezi mjesovite i masne koze imaju neku supstancu sto suzava pore.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2003., 18:39   #12
Ok, molim pojasnite mi:

Zar nije lice puno mitesera LICE PROŠIRENIH PORA?

Koliko ja shvaćam, po vama su ZAČEPLJENE PORE suha koža..?

A kaj sam onda ja...? Imam tih sitnih crnih mitesera, i onih bijelih potkožnih a koža mi je na površini suha... ljušti se... Već ludim s njom, ništa mi ne paše za njegu, poludjet ću!
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2003., 20:09   #13
Ok, evo objasnjenja: imam akne po faci, i to one crvene sa bijelim/zutim u sredini. Treba im puno da odu, pa im ponekad probam izbaciti barem to bijelo, ali jednostavno ne ide. Ako je totalno ne 'raskopam', nema nista. Kozu cistim redovito, svaki dan, probala sam sve moguce proizvode, ali apsolutno nista ne pomaze. Jeli sad malo jasnije?
splicanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2003., 20:11   #14
Quote:
Originally posted by Samantha Jones
pa ne vidim u tome nista lose,sem ako nemas akne i slicno,
a zasto zelis otvarat pore,jel zbog ciscenja,a ako su zatvorene uspiju li se nakupit prljavstine
Ma da! Bez obzira koliko facu perem, radim peeling, parim facu, apsolutno nista ne mogu izvuci iz pora.
splicanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2003., 20:34   #15
Quote:
Kozu cistim redovito, svaki dan, probala sam sve moguce proizvode, ali apsolutno nista ne pomaze.
a da zatrazis pomoc strucnog lica,a mozda nisi odabrala adekvatne proizvode za svoj tip koze.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2003., 22:57   #16
Splicanka ~ akne se mogu tretirati izvana, povrsinski (ciscenjem, peelingom, kremama i slicno), no najbolji i jedini djelotvorni lijek za njih je antibiotik.

Javi se svom lijecniku ili dermatologu.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2003., 22:58   #17
Quote:
Originally posted by Tinchi
Zar nije lice puno mitesera LICE PROŠIRENIH PORA?
U pravu si.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2003., 22:58   #18
definitivno posjeti kozmetičarku koja će ti očistit lice i preporučit određene proizvode za daljnju njegu...tim tvojim raskopavanjem možeš samo dobit ožiljke i fleke...
za tinchi....tvoja koža je najvjerovatnije normalna ali je isušena na površini...dakle preparati za hidrataciju ili kozm.salon di možeš napravit neki od tretmana za hidrataciju kože...i punoooo vode piti
alemka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2003., 22:59   #19
Quote:
Originally posted by Tinchi
A kaj sam onda ja...? Imam tih sitnih crnih mitesera, i onih bijelih potkožnih a koža mi je na površini suha... ljušti se... Već ludim s njom, ništa mi ne paše za njegu, poludjet ću!
Tvoja je kozha masnija, ali dehidrirana - shto je veci problem.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2003., 23:02   #20
Danas sam u parfumeriji vidila malu cetkicu za pranje lica koja cisti pore od masnoce i time sprijecava stvaranje mitisera.Koristi se u kombinaciji s gelom,pjenom za umivanje lica.
Ima skuplja od Shiseida 22 eura i bezimena 3 eura.
Obe obavljju istu duznost,al ime se placa.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:02.