Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2004., 13:19   #1
Question Kako

..............putovati vlakom od Zagreba do Nice?

Ima li netko neku ideju ?

Hvala unaprijed,

Happy
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2004., 13:46   #2
Iz Nice preporucujem ovako: EasyJetom do Pariza pa onda na vlak do Zagreba, ili Easyjetom do Geneve pa onda na vlak direktan do Zagreba ili tak nekaj. To je ono kaj ti ja mogu preporucit od onog sto ja znam iz Svice. Al to ti je sto dana jahanja i bas se ne isplati za neki kraci boravak.
A iz Zagreba preporucujem obrnutim putem
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2004., 14:20   #3
To bi bilo super ako bih isla ja, i kad bih imala tri dana jahanja na raspolaganju

Ali pokusavam naci neko "Uber", rjesenje sa sto manje presjedanja, za moju vrlu majku, koja ne prica strane jezike.... ne mogu je zamisliti samu na areodromu u Parizu, tipa CDG, i da mora na Orly,u avionu uopce, ili samu na kolodvoru u Milanu..

Znam da iz Zg ima vlak za Veneciju cini mi se....ali dalje neam pojma

Meni se sve cini da cu ja autom do Venecije pa nazad potegnut, to je ipak samo sest sati jahanja, i jedno tankanje......
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2004., 14:39   #4
Gle, najbolje za obje ce vam onda bit da ju stavis na vlak u zagrebu i da ona ljepo prespava noc do zeneve a ti ju skupis onda u zenevi autom. od zeneve do nice autom nije tak jako daleko - isla ja sto puta. a bit ce ti i jeftinije jer ti je benzin u CH puno jeftiniji negu italiji
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2004., 14:42   #5
Vis uopce nisam niti razmisljala o Zenevi, bas bum pitala susjeda, on se prizenio tu u Fra..... i svako malo pici za svicu.

Hvala na ideji...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2004., 14:50   #6
Nema na cemu, i mislim da ti je to najbolja opcija. Jedino ces ti morat prenocit u Zenevi jer vlak iz Zagreba stize ovdje oko 7 ujutro, a hoteli tu su ti jako skupi (u usporedbi sa ostatkom Evrope) no jednom zbog mame mozes to napravit
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2004., 15:05   #7
Otisla sam na stranice HZ, koje su neizmjerni izvor frustracije...
I nigdje nisam nasla vozni red za Genevu.
Samo za Zurich, bez presjedanja, sa pet presejedanja i mislim da je bilo sa tri,zadnja opcija.Ovaj prvi bez presjedanja, polazi oko 15.53 h, i dolazi u ujutro u Zurich.
I naravno nigdje cjenika, pa si ti misli...
Taj za Genevu, koliko ima presjedenja, ili je to direktni, koliko platis?
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2004., 15:13   #8
Evo ti link na Svicarske zeljeznice i tu utipkas kaj te zanima i dobijes sve zive opcije sa presjedanjem i bez presjedanja. Onaj Euronight je direktan i kolko ja znam to je Hrvatski vlak. Moj frend je iso time par puta a i mene su moji frendovi iz Zagreba tim vlakom dosli posjetit - sve direktno bez presjedanja. Ima i cijene mislim. (ja uvijek idem avionom ) Sretno
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2004., 15:42   #9
To je sve sa presjedanjima, sto i nije tako lose , jer imaju onaj jedan sa jednim presjedanjem.
Nigdje nisam nasla taj koji si ti spominjala, a da je bez ijednog presjedanja.....inace hvala za link i trud..smajl....ostatak ce moji ispitati na kolodvoru i njihovim informacijama....



http://fahrplan.sbb.ch/bin/query.exe...42723&OK#focus
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2004., 16:08   #10
Onda moze bit da su promjenili. Doduse moj frend kad je zadnji put iso je bilo prije jedno 7-8 mjesci i nije morao nigdje presjedat, bio je direktan vlak. Mozda je ipak bolje nazvati.

Inace cijena je negdje oko CHF 300 povratna.
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2004., 16:20   #11
Tnx...
Na mapquest-u sam postavila Nica -Geneva, i izbaci mi rutu preko Italije, pet i pol sati.
Koliko tebi treba preko Francuske?

Ovo je moja dilema, ako dodje do Venecije, to mi je sest i pol sati, namjerno sam napisala vise zbog eventualnog stajanja.Ako ide do Svice ispadne pet i pol....Sad cijena karte, 300CHF naspram cini mi se da je sestra rekla, oko 200 E, i to se ide preko Italije sa jedno tri presjedanja do Nice.

vec cemo nesto smislit..ako ne ispizdim prije toga i sama ju dovezem ....
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2004., 18:57   #12
Pa mozes preko provance pa na sjever i skroz preko Fr uci u zenevu sa gornje strane. Mislim da ti dodje isto sto se tice voznje, ovisi kak je na cestama. Inace kroz provance je puno ljepse, u italiji ak uletis na turinsku obilaznicu, mos se izgubit znajuci talijanske putokaze
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 01:00   #13
A sto ne ides do venecije, pa presjedas do milana, pa milan-nica?
http://www.trenitalia.com/home/en/in...el/francia.htm
http://www.trenitalia.com/home/en/index.html (ukucaj venezia-milano)
Dode ti skoro isto, 2 presjedanja. Ionako svejedno da li ti je jedno ili dva, zar ne? A ne moras voziti od Geneve do Nice...

Mislim da vise nema direktnog vlaka za Genevu, samo za Zurich, a i to je sto dana jahanja:

Zagreb Glavni Kolod. 11.10.04 dep 18:10 D 414
EN 464
Schnellzug
Through coach, Sleeper and couchette train, Please reserve
Runs as D 414 up to Schwarzach-St. Veit, then as EN 464
Zürich HB 12.10.04 arr 08:25
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 10:56   #14
Hvala ElTomo...

Nakon razmatranja ovoga vikenda, odluka se manje vise oformila, vlakom do Venecije, pa cemo mi doci autom do tamo, prespavati jednu noc, u Best Westren ili nesto slicno, malo obici Veneciju, pa nazad...
Tako cemo spojiti ugodno i korisno..

Hvala vam na pomoci....

p.s. nadam se da ce uskoro biti neka direktna veza sa Zagrebom iz Nice..... bilo avionom ili vlakom....
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 12:26   #15
Quote:
happygoose kaže:
p.s. nadam se da ce uskoro biti neka direktna veza sa Zagrebom iz Nice..... bilo avionom ili vlakom....
Hahaha, dobra ti je ova

Nemas niti direktnu vezu sa evropskim metropolama tipa London, Pariz, Madrid, Berlin, a ti bi na azurnu obalu direktno

Unajmi si privatni jumbo jet, tamo ionako idu samo elitisti

... tako bi ti rekli ovi u hz, i jos se bune sto propadaju.

Kakav vlak, treba sada putovati s German wingsom...
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 13:01   #16
Quote:
El Tomo kaže:
Nemas niti direktnu vezu sa evropskim metropolama tipa London, Pariz, Madrid, Berlin, a ti bi na azurnu obalu direktno

kak nema
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 17:28   #17
Quote:
Indi kaže:
kak nema
Pa nema. Ne postoji direktna veza Zagreb-Pariz, ili Zagreb-London. Koliko je meni poznato, postoji vlak Mimara i Lisinski koji idu za Zurich, Munchen i Veneciju, i tu je kraj price o medunarodnim vlakovima. E da, ima jos direktno Zagreb-Varsava-Moskva i za Budimpestu. Za sve ostalo je potrebno presjedati. Pa cak niti za Berlin nema direktno.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2004., 12:52   #18
Quote:
happygoose kaže:
vlakom do Venecije, pa cemo mi doci autom do tamo, prespavati jednu noc, u Best Westren ili nesto slicno, malo obici Veneciju, pa nazad...
Tako cemo spojiti ugodno i korisno..
samo nek u zagrebu doplati za madjarski vagon jer ce u rvackom pogubit zivce.

u madjara je sve fino, imaju grijanje, a svaku put kad idem nasim je katastrofa.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2004., 13:05   #19
Hvale vrijedna informacija..Tnx..
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2004., 13:58   #20
Quote:
El Tomo kaže:
Pa nema. Ne postoji direktna veza Zagreb-Pariz, ili Zagreb-London. Koliko je meni poznato, postoji vlak Mimara i Lisinski koji idu za Zurich, Munchen i Veneciju, i tu je kraj price o medunarodnim vlakovima. E da, ima jos direktno Zagreb-Varsava-Moskva i za Budimpestu. Za sve ostalo je potrebno presjedati. Pa cak niti za Berlin nema direktno.
A vi o vlakovima.... ja cijelo vrijeme mislim na avione
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:46.