Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2006., 20:12   #21
Quote:
leola kaže:
Ja imam dvije godine starog bernskog. I mogu reći da je to za mene jedana prekrasna velika maza. Razlozi zašto netko nabavlja psa definitivno bi trebalo utjecati i na izbor pasmine. Sve što iz iskustva mogu reći za njih su samo velike maze. Osim psa imamo i dvije mačke, s kojima se moja Rea izvrsno slaže. Obvezno mlijeko i vodu piju iz iste zdjele. Što se poslušnosti tiče ovisi o samom čovjeku koji mu daje naredbe. Nikada ne skoči na trosjed na kojem sjedi moj muž jer je on prvi put rekao (doslovno mislim rekao) ne, a ja sam mu dozvolila i moj ne sada više nema neki značaj. S obzirom na to da je kod nas pravilo da sve životinje preko noći idu van (imamo veliko ograđeno dvorište) dovoljno je samo uzeti mačka i naš pesek se samo diže i odlazi van. Za sve ovo i ostale sitnice nije bila potrebna nikakva posebna dresura niti bilo kakve posebne mjere.

Ukratko:
1. ogromna maza
2. idealna za djecu (jedini problem je ako se koje od djece počne glasno smijati i vikati ona jednostavno odmah mora vidjeti o čemu se radi).
3. nije pas čuvar (u smislu napada, samo u smislu veličine - nitko od nepoznatih ne ulazi u dvorište)


Ako imate pitanja o ovoj pasmini pitajte
kak podnosi hladnocu? ja bi svog isto drzao vani na dvoristu, tj preko noci bi spavao u garazi. imam 3 godine starog rotvajlera pa me zanima dal bi se oni dobro slagali. prvih godinu dana sam imao problema s rotvaljlerom i lesijem sve dok ovaj prvi nije prevladao.
zigy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 10:36   #22
Imala sam bernskog planinskog psa, kujicu, deset godina. Najbolje ih opisuju riječi jednog našeg profesora:" Koliko su lijepi, toliko su i dobri."
Zaista predivni, pametni i dragi psi. Nisu im potrebne nikakve nacističke mjere odgoja da bi nešto shvatili, dovoljno je baviti se njima svaki dan i po malo ih učiti. Moja kujica nikada nije hodala na uzici, znala je kad treba stati, da se ne hoda po cesti gdje su auti, išla je samnom doslovce svugdje, od Sljemena do mora... nikada, ali nikada nisam imala nikakvih problema ni neugodnosti. Sa drugim psima se slagala savršeno, isto kao i sa drugim životinjama, mačkama, zečevima, papigama....
Kako sam živjela u kući, imala je vani svoj dio vrta i kućicu u kojoj je spavala, no to je trajalo kratko, jer sam je ubrzo uzela u sobu
No, naravno da mogu biti vani, imaju bogato krzno i nije im zima. Pod uvjetom jasno, da im osiguraš tako neku kućicu ili zaklon. Garaža je skroz OK.
Budući su veliki psi treba im kretanja i šetnje, vrt im nije dovoljan. Ali ne trebaju istrčavanje (tipa ti na biciklu, a on pored tebe trči) jer su molosi pa im to nije dobro za kosti i zglobove.
Uglavnom, sigurno nećeš požaliti ako si nabaviš bernera, samo se moraš baviti njime i on će ti to stostruko vratiti .
Jedina "mana" im je što relativno kratko žive (prosjek je između 6 i 7 godina) i ugibaju često od karcinoma (pluća, limfnih čvorova, kostiju...) Ja sam presretna što je moja doživjela tako duboku starost od 10 godina...
ayica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 21:58   #23
S obzirom na svoje krzno hladnoću podnose izvrsno. Prije nego smo nabavili psa mi smo uredno pripremili kućicu i sve što dolazi uz to. Međutim naša kujica je samo jednom sama ušla i to onda kada se oštenila. Uredno kiša, snijeg i sunce spava ispred vrata na terasi (terasa je doduše djelomično natkrivena).
Što se tiče slaganja sa drugim psima mogu definitivno reći da se nastoje sa svima složiti. Jedan od naših psića dan je u kuću u kojoj boravi i osam godina stari njemački ovčar, slažu se predivno. Predivno ih je gledati kako se zajedno izgraju.
leola is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 23:58   #24
Znam da je ovo možda glupo pitanje, ali je li istina da pretjerano sline?
__________________
chop them all up, put them in a pot,
add some potatoes, and look what you've got!
C.G.B. Spender is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 09:28   #25
Sline jedino kada pokušavaju žicati. Odnosno ti jedeš npr. čokoladu ona se sjedne u stav mirno, lagano fiksira pogledom i tu i tamo kapne slina na pod.
leola is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 21:11   #26
Question

hy ekipo !!!
...dosao je i taj dan, nakon mukotrpnih pregovora dobila sam dozvolu da dovedem bernskog slatkisa u svoju obitelj
naravno kao i svaki pocetnik, imam nekoliko pitanja...
prvo: cula sam da je bernski oko 1000 eura, imam li dobru informaciju ??
...i primjetila sam (gledajuci po oglasniku) da se uglavnom pojavljuju stenci od 3 mj. jeli to dobra dob ??
...pesonja bi trebao doci tek u 9 mj... prvo se treba malo šljakati jer je jedan od dogovora da psa kupujem iskljucivo o vlastitom trosku heehe
...mamak je mislila da je to jedan od nacina da pokazem koliko ga zapravo zelim... naravno izmedu redaka nadala se da cu odustati ali poslic je vec dogovoren
peso is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 16:05   #27
Preporučam ti da ga ne kupiješ preko oglasnika . Imaš na netu uzgajivače od kojih možeš dobiti sve informacije o psu koji te interesira,a obično na njihovim stranicama možeš naći i linkove drugih uzgajivača. Evo pogledaj si ovu stranicu pa uživaj:
http://web.vip.hr/mario.s.vip/
Ja sam prije 3 tjedna uzela jednu curu kod njih-ona pod brojem 7
I da, cijena im se kreće od 500-700 Eur-a.
Prije ove imala sam isto bernericu koja je bila obiteljska maza i uopće ju nije bilo teško odgojiti.U šetnju smo išle uvijek bez lajne, vrlo brzo je naučila osnovne komande tipa sjedi, daj šapu, čekaj..... pa sve do "mrtav pas" i sl.
Sada to učimo ovu "mlađu" koja iako ima "gotovo" 3 mjeseca već zna sjesti i dati šapu, a uskoro krećemo i u malu školicu.
Uvjeti za držanje bernera.......puno ljubavi i pažnje i nemožeš promašiti.
bibi43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 22:49   #28
hvala na odg... nisam niti namjeravala uzimati preko oglasa samo me zanimalo sa koliko mj se posvajaju ( ???? ) s obzirom na to da prvi puta nabavljam peseka... inace vec sam se nacitala o njime ali naravno nikad dosta.. uvjek dobijem neku novu zanimljivu informaciju koja me fascinira
...a ljubavi i paznje mu sigurno nece nedostajati!!
peso is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 22:50   #29
ps: hvala na linku ...i ovaj "bebec" kojeg si uzela je presladak..
peso is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 07:47   #30
LOOL- 1000 € ???
Ne ne- CIjena psa bez papira je 200-300 €. Sa papirima 600-700 max
Ja imam Bernskog, platio ga 200€ i najbolji i najljepši je pas na svijet
Nećeš pogriješit ako ga uzmeš
Bobo1001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 23:03   #31
JOJ samo ga uzmi!!! Ti su psi ne predivni nego turbodivni
filip-jozic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 10:22   #32
Smile

heeehe uzeti cu ga ziher.. can't wait !!
zaljubljene sam u njega godinama
pozz ljudi i pusa vasim "malim" pesonjama


ps: ..a ovo za cijenu.. hmmmmm...
..pa drago mi da je informacija koju sam je dobila bila kriva.. lol
enyway tnx na sada - pravom podatku
peso is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 19:12   #33
Quote:
peso kaže: Pogledaj post
heeehe uzeti cu ga ziher.. can't wait !!
zaljubljene sam u njega godinama
pozz ljudi i pusa vasim "malim" pesonjama


ps: ..a ovo za cijenu.. hmmmmm...
..pa drago mi da je informacija koju sam je dobila bila kriva.. lol
enyway tnx na sada - pravom podatku
UZMI UZMI!!!!:klap:
BIT ĆE VESELO KOD TEBE
PREDIVNE PESONJE
@zr@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 13:05   #34
Super pesonja, moj susjed ga ima, nasa Lea je svoje vremeno bila zaljubljena u njega...haha....dobrica samo takva, znam jer nasa Lea nece bilo koga...
morana4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 10:46   #35
zigy... nista vise ne javljas.. je li stigao novi clan obitelji ???
peso is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 10:15   #36
ej ljudovi, nova sam ovdje ali moram vam se pohvaliti...

danas mi stize bebac bernskog planinskog

a posto se ovdje vec pricalo o cijenama, platili smo ga 300 eurića
ribicaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 13:28   #37
bernski planinski pas

Molim vas, ako netko zna nekoga tko ih prodaje da prosljedi nekakav broj, mail,... i ako ima tko kakvih saznanja o rezanju nokta kod njih. Čula sam da se to treba napraviti dok su mladi inače kasnije bude problema ali ne znam ništa detaljno.
Thanks
marabubamara is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 13:31   #38
ribicaK, čestitam.
Ima li ih još? Ja bih muškića.
300 eurića ok cijena, ja zvala jedan broj, muški dođu 600, cure 400 eurića
marabubamara is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 09:36   #39
Quote:
marabubamara kaže: Pogledaj post
Molim vas, ako netko zna nekoga tko ih prodaje da prosljedi nekakav broj, mail,... i ako ima tko kakvih saznanja o rezanju nokta kod njih. Čula sam da se to treba napraviti dok su mladi inače kasnije bude problema ali ne znam ništa detaljno.
Thanks
misliš na 6 prst?da kod takvih pasmina se to zna desit...

ako sam dobro pročitala

sory ako je informacija kriva
@zr@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 09:46   #40
marabubamara, tnx mali je stvarno predivan

ali nazalost muskog vise nema sigurno jer je od legla od 8 komada imao samo 2 muska... i ja imam jednog od ta dva

ali ako ti treba mogu ti poslat broj na pm ako te zanima kad ce imati drugo leglo..

a da, ja sam isto cula da im se treba ko stencima odrezati 6 prst jer ako im se ne odreže dok su mali, imaju problema s njim
ribicaK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:32.