Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2009., 18:44   #81
Pa i zato pitam jer mu bude kaj, ipak je još to beba. :-) Još jedna korisna informacija za veterinarske stanice na moru. :-) Hvala, Smartie
igor.poturic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 19:02   #82
Btw, jer još ko imao kakva iskustva sa malim pesom na moru?
igor.poturic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 17:24   #83
da malo oživim ovu temu!di ste vi koji imate berniće?
đurđa 76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 11:11   #84
Bok, ljudi!

Samo pitanje:

Idem po Bernskog u 6-om mjesecu, muško štene 2 mjeseca. Uzeo sam i godišnji tada da mogu čim više biti sa njim. Problem je što poslije godišnjeg? Radim svaki drugi dan, od 7-19h, a supruga dolazi oko 17.30 sa posla svaki dan. Imamo dosta veliku kuću, bez terase i ogromno dvorište koje je ograđeno, ali ga tako malog ne želim ostavljati vani iz jednostavnog razloga da ga netko ne ukrade. Box nemam. Do koliko pas može ostajati u kući dok nikoga nema? Od kada ga mogu ostavljati vani bez bojazni da će ga netko ukrasti, tj., kad se već sam može brinuti o sebi?

Hvala!

Igor
igor.poturic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 10:06   #85
ja ga ne bi zatvarala u kuću ako ti je dvorište ograđeno,radije zamoli nekog čisto da ga obiđe kad vas baš nema kući.ja kad sam svojeg uzela do 5-6 mjeseci nije htio nigdje,čak smo i u šetnju išli tako da bi ga nosila jedan dio puta,a nama čak ni nije dvorište skroz ograđeno.sad je druga priča jer ga puca pubertet,ali u principu do 5 mjeseca starosti mislim da možeš biti miran,neće on nigdje
đurđa 76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 17:35   #86
Quote:
đurđa 76 kaže: Pogledaj post
ja ga ne bi zatvarala u kuću ako ti je dvorište ograđeno,radije zamoli nekog čisto da ga obiđe kad vas baš nema kući.ja kad sam svojeg uzela do 5-6 mjeseci nije htio nigdje,čak smo i u šetnju išli tako da bi ga nosila jedan dio puta,a nama čak ni nije dvorište skroz ograđeno.sad je druga priča jer ga puca pubertet,ali u principu do 5 mjeseca starosti mislim da možeš biti miran,neće on nigdje
igora,poturica sa razlogom brine da mu psa, štene, netko ne ukrade, to je pitanje..nevjerovatno se često kradu rasni psi, valjda ih preprodaju, tako da je bolje da ne ostaje sam vani bez nadzora, sve dok ne bude zreo, odrastao pas i da ste sigurni da neće otići za bilo kim.
Zaključan, prostran boks je također dobro rješenje, iako je i u tom slučaju poželjno da netko od susjeda tu i tamo provjeri, jer i za to kradljivac ima rješenje
Ja sam nekad rješavala taj problem tako da sam štene ostavila u kući, u prostoriji gdje je moglo napraviti najmanje štete, a imala sam dobre susjede koji su ga obišli i izveli malo van, pa smo prebrodili to razdoblje odrastanja, bio je to NJO kojeg nakon navršene godine dana nije više bilo tako lako odvesti (iako ne i nemoguće)

Zadnje uređivanje fr4ntik : 12.04.2009. at 17:42. Reason: dopuna
fr4ntik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 13:51   #87
E, vidiš, u tome je problem što ja imam same luđake od susjeda koji baš i ne obožavaju pse. Mislim, mogu ja njega ostaviti u kući dok ne dođemo sa posla, ali mislim dabi mu ljepše bilo vani na svježem zraku, u kućici,u boxu koji bi bio savršeno napravljen, ograđen i zaključan. :-)
Samo, fr4ntik me malo pokopao sa tim da i za box kradljivci imaju rješenja. :-(
igor.poturic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 14:45   #88
Quote:
igor.poturic kaže: Pogledaj post
E, vidiš, u tome je problem što ja imam same luđake od susjeda koji baš i ne obožavaju pse. Mislim, mogu ja njega ostaviti u kući dok ne dođemo sa posla, ali mislim dabi mu ljepše bilo vani na svježem zraku, u kućici,u boxu koji bi bio savršeno napravljen, ograđen i zaključan. :-)
Samo, fr4ntik me malo pokopao sa tim da i za box kradljivci imaju rješenja. :-(
Žao mi je Al ipak mislim da sve treba dobro razmotriti, a opet, možeš staviti kvalitetan lokot na boks koji nije lako na brzinu prepiliti, sigurno se neće netko usred dana zadržavati kraj boksa i na dugačko piliti lokot!
A kvalitetan boks bi puno značio, stigneš ga napraviti
Po noći je naš NJO spavao u kući i tako je bio puno sigurniji, i on a i mi. Prijatelji imaju leonbergera koji ima vani veliki ograđeni prostor i krasnu kućicu, ali po noći spava u ostakljenoj verandi i teško da bi se netko probio u kuću pored njega
fr4ntik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 18:17   #89
Ipak onda kvalitetaan box i lokot, fr4ntik! :-) Hvala lijepa na savjetu!
igor.poturic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 09:16   #90
Quote:
igor.poturic kaže: Pogledaj post
Ipak onda kvalitetaan box i lokot, fr4ntik! :-) Hvala lijepa na savjetu!
Hej! Evo da se i ja javim! Inače imam dva bernića, par (muškog i ženku), stari su 2 g. i super su. Imam box i dok su bili maleni bili su u boxu sa lokotom i lancem. Isto sam se bojao de mi ih netko ne ukrade. Iako nisu valjda ljudi toliko ludi da usred dana kradu psa u boxu i još da idu pilit lanac i lokot!? Inače moji su kroz dan u ograđenom dvorištu, a preko noći većinom ih zatvorim u box. Imao sam do sada šarplaninca, pa staforda isto pasmine za pohvaliti (po mojem iskustvu) ali bernići su nekaj posebno. Definitivno van svake kategorije pasa.
hb1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 12:13   #91
moj dragi bernić štrajka sa hranom,dođe do posude ,pomiriši i ode,ko da mu se gadi.probali smo i sa drugom hranom i ista stvar.e sad on je po ponašanju potpuno normalan,veseo zaigran i sve to,a klopa ,sve će pojest osim svojih briketa i to tako traje već skoro mjesec dana.jede kad ja sjednem kraj njega i dajem mu iz ruke jer mi je žao da bude gladan.jel to faza ili????
đurđa 76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 12:21   #92
Quote:
đurđa 76 kaže: Pogledaj post
.....jede kad ja sjednem kraj njega i dajem mu iz ruke jer mi je žao da bude gladan.jel to faza ili????

Je, je, faza koja se zove "razmažen sam".
To su i moji radili mami. I onda ona klekne pored njih i hrani ih.
Onda dođem ja kao babysiterica, kad se predvečer vratim s posla dam svakome svoju posudu i bjež sebi kuhati nešto za večeru. A poslušni peseki brzo svaki u svoju kantu prije nego se gazdarica predomisli.
mauna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 12:43   #93
Quote:
đurđa 76 kaže: Pogledaj post
moj dragi bernić štrajka sa hranom,dođe do posude ,pomiriši i ode,ko da mu se gadi.probali smo i sa drugom hranom i ista stvar.e sad on je po ponašanju potpuno normalan,veseo zaigran i sve to,a klopa ,sve će pojest osim svojih briketa i to tako traje već skoro mjesec dana.jede kad ja sjednem kraj njega i dajem mu iz ruke jer mi je žao da bude gladan.jel to faza ili????
Inače i moji manje jedu u zadnje vrijeme. Mislim da je to zbog vremena. Jedino meso ne odbijaju...a istina da im je najslađe kad ih hranim iz ruke...
hb1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 14:14   #94
Samo jedno pitanjce, kak se krecu cijene stenaca ovo pasmine??
OpticaLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 00:03   #95
Čistokrvni, bez rodovnice, muški - 2200 kn, ženski - 1800 kn,

Čistokrvni, sa rodovnicom muški - 3500 kn, ženski 2900 kn.
dark life is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 14:35   #96
Quote:
OpticaLL kaže: Pogledaj post
Samo jedno pitanjce, kak se krecu cijene stenaca ovo pasmine??
Mislim da možeš naći i za cca 1500 kn, čistokrvne bez rodovnice...iako su u proljeće (većina nabavlja psa) svi psi skuplji nego zimi i najesen...
hb1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 12:38   #97
ja svog platila 1600 kuna bez papira muškić
đurđa 76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 13:23   #98
Quote:
Jelena-82 kaže: Pogledaj post
Imam ja.... za udomit jednu.
u kojem azilu je ova bernska pesica?
lechien is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 14:05   #99
Quote:
dark life kaže: Pogledaj post
Čistokrvni, bez rodovnice, muški - 2200 kn, ženski - 1800 kn,

Čistokrvni, sa rodovnicom muški - 3500 kn, ženski 2900 kn.
Kak to da su tak jeftini? Obično čistokrvni psi sa rodovnicama (govorim općenito) koštaju po 1000eura.
Zna možda tko uzgajivačnice bernskih pasa? Jako su mi to lijepi psi. Kakvu narav imaju? One koje sam ja imala priliku upoznati su bili jako mazasti i miroljubivi.
_Maya_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 09:17   #100
Apsolutno genijalni psi. Moja je maza, poslušna, odana, super s djecom, sve je lako i brzo naučila, totalno odgojena, a istovremeno ima svoje ja, prefriganka uvijek smišlja neku spačku i zna što hoće presimpa je.
lechien is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:36.