Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2007., 09:15   #1
Zabačena (duboko smještena) maternica

Doktorica mi je rekla da imam zabačenu maternicu ali mi nije dala nikakva objašnjenja. Što to uopće znači i kakve probleme nosi? Hoću li moći imati djecu?
 
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 10:32   #2
Vjerovatno je rijec o retrofleksiji maternice, to je jednostavno drugaciji anatomski polozaj. Cesca je (u oko 80% zena) anterofleksija - maternica je nagnuta prema naprijed pod laganim kutem. A u ostalim slucajevima (retrofleksija) nagnuta je prema straga pod vecim ili manjim kutem. Ne bi trebalo biti problema oko zaceca ili iznasanja trudnoce ukoliko ne postoje neke druge otegotne okolnosti. Na pregledu lijecnik palpacijom ustanovi polozaj maternice, cisto da zna situaciju.
Inace, kad lijecnik\ lijecnica nesto konstatira, uvijek ga se moze pitati sto to znaci i da objasni. Osoba druge profesije nije duzna biti upucena u medicinsku problematiku, licnik je tu da objasni.
anabanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 10:41   #3
malena maternica

Nisam htjela otvarati novu temu, pa ću iskoristiti ovu.
Da li je ikome ginekolog rekao da ima malu maternicu? Fino je on to premjerio i kaže da je milimetar ispod granične vrijednosti normale. Takođe, rekao je da se još ne zabrinjavam oko toga. Da li da se brinem?
Lecka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 13:00   #4
Quote:
cedevita01 kaže: Pogledaj post
Doktorica mi je rekla da imam zabačenu maternicu ali mi nije dala nikakva objašnjenja. Što to uopće znači i kakve probleme nosi? Hoću li moći imati djecu?
i ja sam jedna od tih,meni rekao ginić, samo podigni noge uz zid poslije odnosa i malo zadrži a inače ne bi trebalo biti problema. . .(ali opet,to mi je bivši ginić i ne bih sad ni znala koliko je stručan jer ja nisam bila zadovoljna njime)
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 13:02   #5
Quote:
anabanana kaže: Pogledaj post
Vjerovatno je rijec o retrofleksiji maternice, to je jednostavno drugaciji anatomski polozaj. Cesca je (u oko 80% zena) anterofleksija - maternica je nagnuta prema naprijed pod laganim kutem. A u ostalim slucajevima (retrofleksija) nagnuta je prema straga pod vecim ili manjim kutem. Ne bi trebalo biti problema oko zaceca ili iznasanja trudnoce ukoliko ne postoje neke druge otegotne okolnosti. Na pregledu lijecnik palpacijom ustanovi polozaj maternice, cisto da zna situaciju.
Inace, kad lijecnik\ lijecnica nesto konstatira, uvijek ga se moze pitati sto to znaci i da objasni. Osoba druge profesije nije duzna biti upucena u medicinsku problematiku, licnik je tu da objasni.
upravo tako

a ovaj gin mi je rekao da je otprilike pola-pola odnos žena sa ante i retro mada je to i nebitno
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 15:45   #6
Quote:
Lecka kaže: Pogledaj post
Nisam htjela otvarati novu temu, pa ću iskoristiti ovu.
Da li je ikome ginekolog rekao da ima malu maternicu? Fino je on to premjerio i kaže da je milimetar ispod granične vrijednosti normale. Takođe, rekao je da se još ne zabrinjavam oko toga. Da li da se brinem?
Hm, meni je i mala i "zavaljena".
Pitala sam treba li da brinem i mogu li imati djecu. Dr. je rekla da u mom slučaju postoje nešto veće šanse za spontani pobačaj, ali u biti za normalnu trudnoću postoje sve pretpostavke.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 17:24   #7
kod moje nevjeste je zabacena materica i to su joj dijagnosticirali kada je ostala trudna. Nije imala nikakve probleme a sad je u 8.mjesecu trudnoce.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 21:06   #8
Quote:
nordea kaže: Pogledaj post
kod moje nevjeste je zabacena materica i to su joj dijagnosticirali kada je ostala trudna. Nije imala nikakve probleme a sad je u 8.mjesecu trudnoce.
I ja imam zabačenu maternicu,ali navodno tu nema nikakvih razloga za brigu. Trudnoće su normalne,porod možda (ne nužno ) malo teži i rekla mi je da me eventualno mogu malo više boljeti leđa u trudnoći. Ali ne očekuju se nikakve posebne komplikacije.
I moja mama to ima i nije bilo nikakvih problema.
anchy_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 22:35   #9
He he he, najbolji komentar koji mi je rekao bio je:"Ništa se ti ne brini, rastegnuće se ona poslije nekoliko trudnoća" !!! A inače super ginekogog, malo naginje ka crnom humoru, ali dobar je.
Lecka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 22:41   #10
Quote:
anchy_ri kaže: Pogledaj post
I ja imam zabačenu maternicu,ali navodno tu nema nikakvih razloga za brigu. Trudnoće su normalne,porod možda (ne nužno ) malo teži i rekla mi je da me eventualno mogu malo više boljeti leđa u trudnoći. Ali ne očekuju se nikakve posebne komplikacije.
I moja mama to ima i nije bilo nikakvih problema.

Njoj je na pocetku trudnoce ginekolog svasta napricao. Pricala je da je to komplikovana trudnoca i da mora paziti, zabranila joj doktorica banane, cokoladu, ma svasta nesta. Ja se kocila od smijeha kad mi je pricala ali tada je to njoj bilo naravno smrtno ozbiljno, prva trudnoca u pitanju. Bilo kako bilo, otisla je kod drugog ginekologa koji je rekao da je sve ok i naravno nastavio voditi dalje trudnocu. Ovo sam rekla da se nedate zbuniti ako naletite na nekakvog manijakalnog ginekologa jer ocito ima ih svakakvih.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 22:56   #11
Quote:
cedevita01 kaže: Pogledaj post
Doktorica mi je rekla da imam zabačenu maternicu ali mi nije dala nikakva objašnjenja. Što to uopće znači i kakve probleme nosi? Hoću li moći imati djecu?
Ne znači ništa loše i ne nosi nikakve probleme.
Kako je to jedan ginekolog dobro objasnio, imati zabačenu maternicu je kao biti ljevoruk: neuobičajeno, ali ne nenormalno. Većina žena ima maternicu lagano nagnutu prema napred, a manji dio žena lagano prema natrag. Nema nikakve veze sa sposobnošću začeća niti s komplikacijama u trudnoći.

Znači, zamisli samo da si ljevakinja ... što se maternice tiče. Uopće nema veze i ne nosi nikakve poteškoće, zato ne brini.
__________________
faraway paradise
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 23:05   #12
Quote:
anchy_ri kaže: Pogledaj post
I ja imam zabačenu maternicu,ali navodno tu nema nikakvih razloga za brigu. Trudnoće su normalne,porod možda (ne nužno ) malo teži i rekla mi je da me eventualno mogu malo više boljeti leđa u trudnoći. Ali ne očekuju se nikakve posebne komplikacije.
I moja mama to ima i nije bilo nikakvih problema.
I ja sam "ljevakinja". Ma kakvi, nemoj se bojati težeg poroda.
Ja sam vrlo lako i vrlo brzo rodila (isto tako i ostala trudna bez frke). I cijela trudnoća bila mi je totalno bez problema. Jedino - istina je: na porodu su me bolila samo križa, dakle bolovi samo otraga na dnu leđa, napred ništa...Tako da zbog toga što su me trudovi najviše pucali u križa nisam mogla ležati...i žicala sam med. sestre da hodam dok god mogu.... I tak sam se šetala po odjelu (bilo mi je lakše dok sam uspravna i dok šetam) sve dok sam mogla...dok nije došlo ono pravo. A i to se pokazalo kao dobro na koncu, jer mislim da je zbog toga porod lakše i brže išao.
__________________
faraway paradise
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 14:01   #13
Quote:
cedevita01 kaže: Pogledaj post
Doktorica mi je rekla da imam zabačenu maternicu ali mi nije dala nikakva objašnjenja. Što to uopće znači i kakve probleme nosi? Hoću li moći imati djecu?
ne zabrinjavaj se nije nista opasno
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 13:13   #14
Duboko smještena maternica

Prilikom ginekološkog preglede ginekolog je reko da mora upotrijebiti duži spekulum nego što je uobičajeno jer je maternica smještena dublje nego obično. Ima li takav položaj maternice ikakav utjecaj na plodnost žene i mogućnost oplođivanja.
pcelica 235 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 13:28   #15
Quote:
pcelica 235 kaže: Pogledaj post
Prilikom ginekološkog preglede ginekolog je reko da mora upotrijebiti duži spekulum nego što je uobičajeno jer je maternica smještena dublje nego obično. Ima li takav položaj maternice ikakav utjecaj na plodnost žene i mogućnost oplođivanja.
meni je ginekolog rekao da imam "maternicu otraga", a neki to još zovu "retrovertirana" ili "zabačena maternica". Rekao je da ne bih trebala zbog toga imati problema. Ne znam da li je to slučaj i kod tebe, odnosno ne znam da li to "duboko zabačena maternica" možda znači isto što i "maternica otraga", ali i ja sam zainteresirana za tu temu
ivy11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 15:38   #16
Meni kada je radila papa test morala je upotrijebiti duži štapić,znači i ja imam dulji porođajni kanal i maternicu dalje, valjda
Kod zabačene maternice treba poslije sexa ležati na trbuhu,samo to znam
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 12:31   #17
Quote:
ivy11 kaže: Pogledaj post
meni je ginekolog rekao da imam "maternicu otraga", a neki to još zovu "retrovertirana" ili "zabačena maternica". Rekao je da ne bih trebala zbog toga imati problema. Ne znam da li je to slučaj i kod tebe, odnosno ne znam da li to "duboko zabačena maternica" možda znači isto što i "maternica otraga", ali i ja sam zainteresirana za tu temu
ja imam takvu maternicu, i rodila sam 2x bez problema, ostala trudna doslovno otprve, a drugi puta tocno prema kalendaru. Inace, uz takvu maternicu imam i policisticne jajnike i sto drugih problema i nisam imala nikakvih problema. Kazu jedino da je kod takve maternice dobro imati muza sa kvalitetnim nalazom spermiograma, moj nikada nista nije provjeravao, ali ocito je da mu je kvalitetan
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 13:59   #18
i ja imam zabačenu maternicu i odmah od prve ostala trudna oba puta.
nema to veze sa začećem
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 01:32   #19
dakle, i ja imam zabacenu matericu pa bas trazim sta bi to moglo znaciti mada mi je dr rekla da na to ne mogu uticati i da ne bi trebala imati s tim problema.
al zanima me jos nesto pa molila bi ako mi neko zna objasnit, rekla mi je kako imam odlicno ocuvan grlic materice i da ga i dalje tako "cuvam" pa mi je nije jasno kako bi ja to njega trebala i dalje "cuvati"!? a i u kom smislu se misli ocuvan??
i da, neko gore je spomenuo da sa takvom matericom poslije sexa treba lezati na ledjima.. zasto?? je l to u slucaju da se zeli ostati trudna il nesto drugo
melanija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 23:08   #20
Ja imam jako zabacenu maternicu.
Nisam imala problema u prvoj trudnoci.Sad jesam u ovoj,zavrsila sam u bolnici jer mi je maternica jako zabacena i pritiskala je izlaz i nisam mogla mokrit (ne znam kako to objasnit drukcije)
Doktori kazu da se nikad nisu susreli sa takvim slucajem...I sad cim se aternica podigla u 12tom tjednu iz zdjelice pritisak je prestao i sad je ok!Nadam se da mi se vise takvo nesto nece desit....
Al ko sto rekoh,moj slucaj je specifican...
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:08.