Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2014., 09:30   #481
da li se šelne koje drže oluke koji odvode vodu s krova stavljaju prije izrade fasade ili nakon, tj. da li je problem postava stiropora ako su šelne već gore?

Ako se šelne mogu postavljati prije, koliki razmak bi trebao biti između šelne i zida, ako je predviđen stiropor debljine 10cm, dali je dovoljno da šelne vire 12cm od zida?
thomascat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 13:20   #482
Quote:
mikoli kaže: Pogledaj post
Evo ovako!.....


Također oko kuće je dobro postaviti traku od krupnozrnatog zaobljenog šljunka veličine ljudske šake u sloju od 20 cm i širini 50 cm oko objekta, kako se ne bi odbijala kiša prema kući i time nepotrebno dodatno vlažila fasada i dodatno sa odbijenim kapljicama kiše nanosilo blato na fasadu, te stvarali uvjeti za pojavu vlage. Ispod ove trake od krupnozrnatog šljunka dobro je postaviti geotekstil koji je vrlo jefin a spiječava pojavu da kroz šljunak rastu trave i ostale biljke.

Na taj način će fasada duže zadržati svoj lijep izgled.
....

Ako sam dobro shvatila oko kuće je bolje staviti kamenitu stazu nego trotoar, zbog vlage?
Kako može šljunak biti veličine šake, zar to nije kamen po veličini?
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 16:19   #483
Molio bih za pomoć. Naime, preselio sam se u kuću na kojoj je prije 7-8 godina na vanjskim zidovima napravljena žbuka, ali nije dovršena fasada. Žbuka, koliko se ja razumijem u to, nije fina. Zanima me šta bi bilo najpovoljnije staviti na to sada, a da izgleda dobro? Žbuka je koliko ja vidim u vrlo solidnom stanju.

Gledao sam malo po stranicama raznih proizvođača, ali sam se malo već pogubio u raziličitim proizvodima i varijantama. Zanima me može li na to sada ići samo impregnacija i fasadna boja, što je dosta jeftina varijanta ili zbog malo grublje žbuke mora ići nešto poput završne silikatne/akrilne žbuke? Također, zanima me postoji li još neki način, da je najbolji u mojem slučaju?

Fala!
safety is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 13:44   #484
Ako je samo žbuka na ciglu, ozbiljno razmisli o stavljanju stiropora na tu žbuku.
__________________
Nisam ginekolog ali mogu pogledati
bajadojaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 14:00   #485
Quote:
bajadojaja kaže: Pogledaj post
Ako je samo žbuka na ciglu, ozbiljno razmisli o stavljanju stiropora na tu žbuku.
Na gornjem dijelu je žbuka na ciglu, a donji dio je žbuka na stari zid. Nisam točno siguran kako izgleda unutrašnjost tog zida, ali je stara kuća i na donjem dijelu su jako debeli zidovi, tako da je npr. po ljeti i kad je vani ekstremna vrućina unutra dosta ugodno. Sad ne znam s obzirom da su ti zidovi stvarno debeli koliko ima smisla stavljat još i stiropor na to?
safety is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 20:23   #486
Quote:
safety kaže: Pogledaj post
Na gornjem dijelu je žbuka na ciglu, a donji dio je žbuka na stari zid. Nisam točno siguran kako izgleda unutrašnjost tog zida, ali je stara kuća i na donjem dijelu su jako debeli zidovi, tako da je npr. po ljeti i kad je vani ekstremna vrućina unutra dosta ugodno. Sad ne znam s obzirom da su ti zidovi stvarno debeli koliko ima smisla stavljat još i stiropor na to?
naravno da ima smisla jer fasada se ne radi samo zbog izgleda već zbog toga da se smanji kolićina energenata zimi za zagrijavanje a ljeti za hlađenje
1popravljam is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 03:48   #487
Molim savjet, što sam staviti na unutarnji zid garaže povezane s kućom u vidu toplinske izolacije, kuća je obložena stroporom izvana, ali je garaža ostala ne pokrivena iznutra, tako da zid koji se naslanja na sobe je s unutarnje strane garaže gol.Kako i što i čime sam bez majstora obložiti taj zid.Hvala
jtvatn10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 08:16   #488
bok,

do koje vanjske temperature se smije stiropor ljepiti na zid ?
znam da ako je prevruče da se onda ljepilo prebrzo suši i to nije dobro..

hvala
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 15:52   #489
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
bok,

do koje vanjske temperature se smije stiropor ljepiti na zid ?
znam da ako je prevruče da se onda ljepilo prebrzo suši i to nije dobro..

hvala
za sami postupak lijepljenja stiropora temperatura i nije previše bitna ,ali za ostale postupke koji slijede nesmije biti prevruće pogotovo za stavljanje akrila ili silikata dok vrućina otežava nanošenje ljepila na stiropor i zagletavanje mrežice
1popravljam is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 11:25   #490
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
bok,

do koje vanjske temperature se smije stiropor ljepiti na zid ?
znam da ako je prevruče da se onda ljepilo prebrzo suši i to nije dobro..

hvala
cak nije prebitna temperatura, vec vise:
-da nema vjetra
-da se po vrucinama drzite hlada, i da ne ljepite na zid koji je tak maloprije dosao u hlad (pa je prevruc)
-da imate kvalitetno ljepilo prije svega
robertinoo is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 14:09   #491
Quote:
jtvatn10 kaže: Pogledaj post
Molim savjet, što sam staviti na unutarnji zid garaže povezane s kućom u vidu toplinske izolacije, kuća je obložena stroporom izvana, ali je garaža ostala ne pokrivena iznutra, tako da zid koji se naslanja na sobe je s unutarnje strane garaže gol.Kako i što i čime sam bez majstora obložiti taj zid.Hvala
Možeš polijepiti stiropor na zid, pregletati ljepilom i pofarbati ili staviti gips ploče i ispod njih vunu, ovisi s čime se bolje snalaziš.
__________________
Nisam ginekolog ali mogu pogledati
bajadojaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 15:28   #492
Quote:
thomascat kaže: Pogledaj post
da li se šelne koje drže oluke koji odvode vodu s krova stavljaju prije izrade fasade ili nakon, tj. da li je problem postava stiropora ako su šelne već gore?

Ako se šelne mogu postavljati prije, koliki razmak bi trebao biti između šelne i zida, ako je predviđen stiropor debljine 10cm, dali je dovoljno da šelne vire 12cm od zida?
bilo bi dobro staviti ih prije naravno,tj limariju postaviti prije fasade.Limar će znati sve ostalo ako mu kažeš koju ćeš debljunu stiropora stavljat
crnaguja1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 11:57   #493
Trebam majstore za fasadu i krovište koji mogu zadovoljit uvjete natječaja http://koprivnica.hr/natjecaji/progr...ivnice-u-2014/
Ponude u inbox.
zcesi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 11:34   #494
Gdje su u Zagrebu najbolje cijene za silikonsku/akrilnu fasadnu boju i kulir?
safety is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 11:47   #495
IKOMA iz bjelovara ,dostava brza iu besplatna
1popravljam is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 10:41   #496
Thumbs up

Tražim izvođača radova za fasadu prema uvjetima iz natječaja:
http://www.gorica.hr/dokumenti/pravilnik-enu.pdf

ponude inbox
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 11:22   #497
Majstor mi je na staru temeljnu žbuku stavio vc60 i zagladio to da izgleda onako kao nekakva reljefna tekstura. U međuvremenu mi je drugi majstor kad je to vidio ispričao da to nije dobro, jer nije glatko i da nije dobro na to sada stavljati akrilnu fasadnu boju, kako je planirano. U samoborki kažu da se može, ali i nije najsretniji izbor. Može savjet nekog majstora? Valja li to ili me majstor zajebao?

Hvala
safety is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 16:06   #498
Quote:
safety kaže: Pogledaj post
Majstor mi je na staru temeljnu žbuku stavio vc60 i zagladio to da izgleda onako kao nekakva reljefna tekstura. U međuvremenu mi je drugi majstor kad je to vidio ispričao da to nije dobro, jer nije glatko i da nije dobro na to sada stavljati akrilnu fasadnu boju, kako je planirano. U samoborki kažu da se može, ali i nije najsretniji izbor. Može savjet nekog majstora? Valja li to ili me majstor zajebao?

Hvala

ako ti se svidja struktura, naravno da to mozes prefarbati, uz odgovarajucu impregnaciju prije boje. Da se to tako ne radi, ne radi se. Postoje drugi materijali koji idu nakon vc60, a prije boje.

Ali nemas nekog prevelikog straha. Samo stavi vrhunsku impregnaciju i gas!
robertinoo is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 23:35   #499
Quote:
robertinoo kaže: Pogledaj post
ako ti se svidja struktura, naravno da to mozes prefarbati, uz odgovarajucu impregnaciju prije boje. Da se to tako ne radi, ne radi se. Postoje drugi materijali koji idu nakon vc60, a prije boje.

Ali nemas nekog prevelikog straha. Samo stavi vrhunsku impregnaciju i gas!
Hvala na odgovoru!

Uzeli smo akril emulziju od JUB-a i acrylcolor akrilnu fasadnu boju. Jel to ok?
safety is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 09:09   #500
ok je, razrijedi emulziju 1:1 s vodom, i daj joj vremena bar 6 sati susenja prije prvog nanosa boje.
robertinoo is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:47.