Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2005., 02:50   #41
Quote:
sir R.I.S. 3 kaže:
Racinger priznaje kao ispravan život, jedino onakav život kakav promovira RKC. Sve ostalo smatra grijehom. Ne priznaje vanlerikalne i neteističke teorije i verzije. Niti teističke nekatoličke. Priznaje život samo po volji Božjoj, a sebi, RKC daje monopol nad Božjom voljom, a opet, monopol u RKC što je Božja volja, a što nije je ono što kaže Racinger. To je Božja volja! Racingerova volja je Božja volja. Sve ostalo je pogrešno. Postoji samo jedan put, i to onaj put koji se odredi u Vatikanu!
PA TO I JE JEDINi ISPRAVAN NAČIN ŽIVOTA TI SEKSUALNI MANIJAČE S LIJESA!
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)

Zadnje uređivanje Blaise : 20.04.2005. at 08:16.
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2005., 03:15   #42
Annuntio vobis gaudium magnum;
habemus Papam:

Eminentissimum ac Reverendissimum Dominum,
Dominum Josephum
Sanctae Romanae Ecclesiae Cardinalem Ratzinger
qui sibi nomen imposuit Benedictum XVI




Cari fratelli e sorelle, dopo il grande Papa Giovanni Paolo II, i signori cardinali hanno eletto me, un semplice e umile lavoratore nella vigna del Signore.

Mi consola il fatto che il Signore sa lavorare ed agire anche con strumenti insufficienti e soprattutto mi affido alle vostre preghiere.

Nella gioia del Signore risorto, fiduciosi nel suo aiuto permanente, andiamo avanti. Il Signore ci aiuterà e Maria sua Santissima Madre starà dalla nostra parte. Grazie.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2005., 03:26   #43
Quote:
general Martok kaže:
PA TO I JE JEDINi ISPRAVAN NAČIN ŽIVOTA TI SEKSUALNI MANIJAČE S LIJESA!

Po načinu na kojem meni podmećeš da sam manijak, dokazuješ da si to upravo ti!

Zadnje uređivanje Blaise : 20.04.2005. at 08:16.
Gaj Julije R!sXXXIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2005., 03:49   #44
Quote:
general Martok kaže:
PA TO I JE JEDINi ISPRAVAN NAČIN ŽIVOTA TI SEKSUALNI MANIJAČE S LIJESA!
kaze se ljes ..molim lijepo
__________________
I'm being hunted by paleface in blue
and these cracka' spooks are haunting you too ;)

Zadnje uređivanje Blaise : 20.04.2005. at 08:17.
grimReaper is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2005., 08:35   #45
Quote:
general Martok kaže:
Annuntio vobis gaudium magnum;
habemus Papam:

Eminentissimum ac Reverendissimum Dominum,
Dominum Josephum
Sanctae Romanae Ecclesiae Cardinalem Ratzinger
qui sibi nomen imposuit Benedictum XVI




Cari fratelli e sorelle, dopo il grande Papa Giovanni Paolo II, i signori cardinali hanno eletto me, un semplice e umile lavoratore nella vigna del Signore.

Mi consola il fatto che il Signore sa lavorare ed agire anche con strumenti insufficienti e soprattutto mi affido alle vostre preghiere.

Nella gioia del Signore risorto, fiduciosi nel suo aiuto permanente, andiamo avanti. Il Signore ci aiuterà e Maria sua Santissima Madre starà dalla nostra parte. Grazie.

Mda, rekao je to lijepo i službeno.
Meni je osobno odmah pala na um ona zgoda sa Ivanom Pavlom, kad je, sasvim bez protokola, u istoj prilici rekao: ne govorim baš dobro vaš jezik, ako pogriješim, ispravljat ćete me.
Vidite li razliku?
I.P.II je u sve pa i to unio malo osobnosti, duha, šale, "vragolanstva" svoje osobe.
B.XVI je pravi Teutonac, kako su ga Talijani lijepo nazvali.Točno po protokolu i propise.Nema ni lijevo, ni desno,nego pravo po crti.

A zašto sam u prvom postu prenijela djelić biografije Sv. Benedikta?
Paaa: zaštitnik Europe i geslo: moli i radi.Da li je kardinala R. to ponukalo da uzme ime Benedikt?
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2005., 08:41   #46
sve koji ste se ustrtarili podsjećam da su ga kardinali izabrali možda i zato što se navodno do sada konzultirao s njima.

btw, kad su najavili ime Joseph, ja se smrzla...pomislila na Bozanića....

eto, to valjda nitko drugi nije.
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2005., 09:23   #47
Pa imamo i drugog Josipa i to Puljica, ha?

Prema irskoj prorcanskoj legendi, predzadnji papa ce donijeti slavu masline, a to znaci da ce promicati mir svijetu, Zidovi ce se preobratiti na krscanstvo, u tome ce Ratzinger imati zasluge, a nakon toga dolazi crni papa, zadnji papa i naastupit ce smak svijeta.

Tako nalaze legenda...pa tko vjeruje...
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2005., 11:45   #48
Quote:
baka kaže:
Kad je rečeno: Joseph, ja sam rekla: nije valjda.A je!Hm.

Jest da je najbliži Vojtilin suradnik,ali kako netko reče nisu se slagali u teološkom smislu, pa...

Jest da ga je odgojio otac policajac a on bio član Njemačke vojske, ali....
zaredio se kao već zreo mladi čovjek, što je opet, bar za mene pozitivno.
Talijani su ga već nazvali Papa teutonico....
Živili bili pa vidjeli, hoće li Crkva naprvo ili nazad.
Mene je zanimalo zašto je uzeo ime Benedikt XVI, pa sam malo počačkala.E pa sv.Benedikt je zaštitnik Europe.

Evo dio biografije:
Benedikt se iz Vicovara vratio u Subiaco. I tu su ga razne skupine monaha zamolile da im bude duhovni otac. On ih je podijelio u 12 malih samostana, a svakome stavio na čelo jednoga kao oca. Sam je pak preuzeo cjelokupno duhovno vodstvo sviju. Tako se malo-pomalo počeo oblikovati benediktinski način redovničkoga života, "škola služenja Gospodinu", u kojoj je vladao duh prve Crkve u Jeruzalemu. U tome načinu apostolskoga života - po uzoru apostola - naročito su se poštovale kreposti poslušnosti, molitve i rada, stvarao se benediktinski ideal: "Moli i radi!"
I mene je zanimalo zasto je odlucio uzeti ime Benedikt. Na televiziji i po novinama se uglavnom govori da je to vjerojatno zato sto mu je uzor papa Benedikt 15. Medjutim, mene je zanimalo tko je bio Sveti Benedikt pa sam otisao na Google i naisao na ove linkove:

http://www.redovnici.hr/redovi/benedikt.htm

http://www.skac.hr/svetacdana/7/11_7.html

http://www.fokus-tjednik.hr/vijest_a...223&izdanje=10

http://www.zupa-svkriz.hr/duhovnost/redovi.htm

Kad se u obzir uzme sve sto je napisano o novom papi, cini mi se da je on ciljao na Svetog Benedikta, a ne na papu Benedikta 15.
__________________
Previše je tu slučajnosti da bi to bilo slučajno.
psihopat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2005., 13:01   #49
Ima još jedna zanimljiva stvar oko imena, a dosad ju još nisam nigdje sreo, osim na 1 članku na ORF-ovom sajtu.

Naime, Ratzinger, pardon papa Benedikt XVI rođen je 16. travnja, a taj dan je inače po crkvenom kalendaru svetkovina Benediktova (ali ne onog "poznatijeg", iz Nursije, već jednom drugog Benedikta iz 18. stoljeća).
Prilično banalan podatak, ali mislim da nije ni on bezvezan, i da se sve lijepo uklopilo.
Trebalo bi proučiti biografiju ovog drugog, novovjekog Benedikta, pa i iz toga možda izvući kakve zaključke, no zasigurno je da nije iamo za uzora samo jednog od Benedikta (svetaca, papa...većina Benedikta papa bila je nažalost ne baš pozitivna, a i skoro svi su bili do 14. stoljeća).


E, da...glede "Josephum". U prvi čas me malo zbunio onaj Čileanac, i pomislio sam da je novi papa uzeo ime Josip (?!) što me totalno zbunilo [jer sam čitajući prije nekakve protokole oko proglašenja dobio dojam da kardinalđakon prvo izgovara novo ime koje papa uzima, a tek onda kazuje tko je zapravo papa]. Tek sam se kasnije sjetio da bi to mogao biti i naš Joža, ali prebrzo su konklave završile da bi baš on bio izabran.

Novi papa će morati malo poraditi na svom latinskom jer mu je izgovor talijanski (što poliglotu od 10 jezika ne bi smjelo biti teško), a za sve ostalo ćemo vidjeti...

Pater Tonči je sinoć najavio da će mu prvo putovanje biti u Poljsku - podatak koji još nigdje ne sretoh, ali zasigurno odlazi u kolovozu u Köln na Svjetski dan mladih.

Sve u svemu...nama mlađima koji se ne sjećamo drugog pape osim Ivana Pavla sve sad djeluje pomalo neobično, ali i to je dio RKT tradicije i biti same Crkve.
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2005., 13:05   #50
Quote:
shef Sale kaže:
Sve u svemu...nama mlađima koji se ne sjećamo drugog pape osim Ivana Pavla sve sad djeluje pomalo neobično, ali i to je dio RKT tradicije i biti same Crkve.
Zakaj? Pa u zadnje vrijeme je svako malo zastupao papu, kaj se nisu na njega vec navikli?
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2005., 13:06   #51
Quote:
arianne kaže:
nece on dugo...
Samo se ti nadaj.
aenima11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2005., 13:12   #52
Quote:
Gospon Pes kaže:
Zakaj? Pa u zadnje vrijeme je svako malo zastupao papu, kaj se nisu na njega vec navikli?
Ma ne, nisam na to mislil, to je jasno (pa i očekivano), nego govorim u principu...personifikacija pojma - papa=Ivan Pavao
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2005., 13:13   #53
Ovdje je bilo razmišljanja ovog tipa:
Već sa Vojtilom Crkva je izvršila zaokred, od smjera unaprijed, koji je započeo 2. vatikanskim kocilom, okreće kurs unazad. Danas je, zahvaljujući Vojtili Crkva nazadnija i centraliziranija nego prije 50 godina. Nažalost, opet je izabran papa, koji će se gibati u istom smjeru ko prethodni papa, u krivom, nazadnom smijeru!

Pitam se što to uopće znači "voditi Crkvu prema naprijed".

Crkva ima svoje osnovno učenje koje mora prihvaćati uvijek. Ako ga se odrekne, onda kršćanstvo postaje drugom religijom ili prestaje biti religija.

Nema tu puno prostora za kretanje...
Pape se samo drže "k'o pijan plota" onog čega se jedino i mogu držati, a vi kao čekate neke promjene?!

Što biste vi htjeli promijeniti u Crkvi, i je li to uopće nešto revolucionarno ili kozmetičko?
Zimske Radosti is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2005., 13:19   #54
Quote:
shef Sale kaže:
Ma ne, nisam na to mislil, to je jasno (pa i očekivano), nego govorim u principu...personifikacija pojma - papa=Ivan Pavao
Hehe, ne brini, spomene ga Ratzinger u svakoj trecoj recenici i sto mislis koliko ce mu trebati da se svi fanovi Ivana Pavla na njega fiksiraju, koji je pokojnog isto tako volio i cijenio kao i oni?
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2005., 14:12   #55
Quote:
general Martok kaže:
PA TO I JE JEDINi ISPRAVAN NAČIN ŽIVOTA
__________________
1. Baby Lasagna - Rim Tim Tagi Dim
2. Kaleen - We Will Rave
3. Eden Golan - Hurricane
Homer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2005., 15:12   #56
Quote:
baka kaže:
B.XVI je pravi Teutonac, kako su ga Talijani lijepo nazvali.Točno po protokolu i propise.Nema ni lijevo, ni desno,nego pravo po crti.

I to je njegova najveća kvaliteta!
Ratzinger je po meni jedini kardinal koji je logično mogao doći nakon Ivana Pavla II.
Dobro je i za Crkvu i za moral što se Ratzinger oštro suprotstavlja svemu što se danas na velika zvona propagira (a gura čovječanstvo u propast), tipa abortusi i istospolne zajednice.

NAdam se da će biti čvrste ruke u svojem pontifikatu.
Aconcagua is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2005., 15:23   #57
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže:
Pa imamo i drugog Josipa i to Puljica, ha?

Prema irskoj prorcanskoj legendi, predzadnji papa ce donijeti slavu masline, a to znaci da ce promicati mir svijetu, Zidovi ce se preobratiti na krscanstvo, u tome ce Ratzinger imati zasluge, a nakon toga dolazi crni papa, zadnji papa i naastupit ce smak svijeta.

Tako nalaze legenda...pa tko vjeruje...
Puljiću nije ime Josip nego Vinko.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2005., 15:24   #58
Quote:
Aconcagua kaže:
I to je njegova najveća kvaliteta!
Ratzinger je po meni jedini kardinal koji je logično mogao doći nakon Ivana Pavla II.
Dobro je i za Crkvu i za moral što se Ratzinger oštro suprotstavlja svemu što se danas na velika zvona propagira (a gura čovječanstvo u propast), tipa abortusi i istospolne zajednice.

NAdam se da će biti čvrste ruke u svojem pontifikatu.
U potpuunosti se slažem.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2005., 15:28   #59
Quote:
Aconcagua kaže:
Dobro je i za Crkvu i za moral što se Ratzinger oštro suprotstavlja svemu što se danas na velika zvona propagira (a gura čovječanstvo u propast), tipa abortusi i istospolne zajednice.
Aha, zbog tih stvari svijet propada
__________________
1. Baby Lasagna - Rim Tim Tagi Dim
2. Kaleen - We Will Rave
3. Eden Golan - Hurricane
Homer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2005., 15:34   #60
Quote:
Homer kaže:
Aha, zbog tih stvari svijet propada
Zapadni svakako!!
Aconcagua is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:12.