Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2003., 18:50   #1
Brakovi Za Papire

BRAKOVI ZA PAPIRE
Mozda bi bilo dobro na jednom mjestu sakupiti informacije o procedurama i cijenama sklapanja brakova za papire u popularnim destinacijama nase dijaspore:

Velika Britanija - cijena 5000 GBP, ako je osoba vec u Britaniji, a vise (do 6.500) ako jos nije u zemlji. Procedura prilicno jednostavna bez pretjeranih provjera. Najbolje mjesto za nalazenje partnera sa papirima- Gay klubovi. Istospolni brakovi se ne priznaju. Od vjencanja do drzavljanstva 3-4 godine

USA - U velikim gradovima cijena je oko 10000 USD, procedura komplicirana, potrebno da partneri doista zajedno zive zbog ucestalih provjera imigracijskih vlasti, koje znaju baniti i po noci i provjeravati da li zajedno spavate u krevetu. Osim inicijalnih 10000 dolara od onoga koji kupuje papire ocekuje se i da djelomicno uzdrzava partnera za vrijeme cijele procedure. Koliko sam skuzio ovdje se to uglavnom radi preko rodbinskih veza i sa provjerenim partnerima i nije ni izdaleko tako jednostavno kao u Evropi. Od braka do drzavljanstva - oko 5 godina.

Belgija - Cijena 6000 Eura, procedura vrlo jednostavna, provjere rijetke. Priznaju se u istospolni brakovi za imigracijske svrhe, pod uvjetom da partneri mogu dokazati da je veza stabilna (tj da je trajala barem godinu dana prije sklapanja "gradjanskog saveza", partnere moguce pronaci i preko oglasa. Od braka do drzavljanstva najmanje 5 godina.


dalje...


__________________
I like the sun!
PowerLock is offline  
Old 29.05.2003., 22:35   #2
ja odgovorila na starom topicu.

Koliko kosta ne znam, ali za 3 godine se moze podnjeti zahtjev.

Nisam cula da provjeravaju, mozda ako im zaista neki ljubomorni lik ( bivsa cura ili slicno ) dojavi pa provjere.
Winona is offline  
Old 29.05.2003., 22:51   #3
kako mi je ovo

.....ljigavo.
__________________
"Publici se nameću trivijalnosti, beznačajnosti, tračevi i to se prodaje kao informacija."
Zrinska is offline  
Old 29.05.2003., 23:00   #4
onda zrinska brak na papiru nije za tebe.

I ?

Nije ni za mene.

Ali mozda nekome pomognem savjetom.

Osobno mnogo gorih "zlocina" svaki dan prodje nekaznjeno, ljudi pokrradu pola drzave i jos im i cestitaju a kad se netko ovako izbori za svoje mjesto pod suncem, odvratan je.


Osim toga sad ti bu Kika dosla
Winona is offline  
Old 29.05.2003., 23:04   #5
pa kaj onda

Neka Kika dodje,nece me pojesti-nego vidim da je to novimGastarbajterima bas u diru.....
__________________
"Publici se nameću trivijalnosti, beznačajnosti, tračevi i to se prodaje kao informacija."
Zrinska is offline  
Old 30.05.2003., 09:09   #6
Re: Brakovi Za Papire

Quote:
PowerLock kaže:
BRAKOVI ZA PAPIRE
Mozda bi bilo dobro na jednom mjestu sakupiti informacije o procedurama i cijenama sklapanja brakova za papire u popularnim destinacijama nase dijaspore:

...

USA - U velikim gradovima cijena je oko 10000 USD, procedura komplicirana, potrebno da partneri doista zajedno zive zbog ucestalih provjera imigracijskih vlasti, koje znaju baniti i po noci i provjeravati da li zajedno spavate u krevetu. Osim inicijalnih 10000 dolara od onoga koji kupuje papire ocekuje se i da djelomicno uzdrzava partnera za vrijeme cijele procedure. Koliko sam skuzio ovdje se to uglavnom radi preko rodbinskih veza i sa provjerenim partnerima i nije ni izdaleko tako jednostavno kao u Evropi. Od braka do drzavljanstva - oko 5 godina.

...
Ne znam odakle ti ovo, osim ako ne uračunavaš troškove života, a za kojih $10000 USD nije ni približno dovoljno. Od vjenčanja do državljanstva potrebno je tri godine, jer je to poseban slučaj, s time da se ne smije iz zemlje izbivati dulje od šest mjeseci do godine dana.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Old 30.05.2003., 09:33   #7
Re: kako mi je ovo

Quote:
Zrinska kaže:
.....ljigavo.
Ljigavo bi bilo zeni/muzu glumiti da ga obozavas, a zenis se zapravo radi papira i zabijes mu/joj nogu u guzicu cim ti vise ne treba.
No ovako kako je to Power opisao, rijec je o "poslovnoj suradnji", ne o braku i ne znam zasto bi to bilo ljigavo.
Osim ako ne mislis da je sramota da varaju drzavu.
Gospon Pes is offline  
Old 30.05.2003., 10:02   #8
Re: Re: kako mi je ovo

Quote:
Gospon Pes kaže:
Ljigavo bi bilo zeni/muzu glumiti da ga obozavas, a zenis se zapravo radi papira i zabijes mu/joj nogu u guzicu cim ti vise ne treba.
No ovako kako je to Power opisao, rijec je o "poslovnoj suradnji", ne o braku i ne znam zasto bi to bilo ljigavo.
Osim ako ne mislis da je sramota da varaju drzavu.
Pesica, koliko ih ionako vara da vole muza ne radi papira ali iz nekih drugih jednako ljigavih razloga .

( imala prilike ovdje vidjeti, kaze meni poznanica, joj brak joj je sranje, i zali se svaki put kad me vidi, ja pitam pa kaj se ne rastavis, a ona meni - a tko bi mi onda platio novi auto ? )
Winona is offline  
Old 30.05.2003., 10:26   #9
Meni je muz rekao da me zeni radi ustede na porezu.
A je se usrecil...hehe...

U biti je bilo koji oblik glumatanja iz interesa ljigav.
Gospon Pes is offline  
Old 30.05.2003., 13:22   #10
Re: kako mi je ovo

Quote:
Zrinska kaže:
.....ljigavo.
A kaj se cudis i snebivas, kao da nisi nikada cula za ovako nesto. Ak' se nekima zeni zbog papira i legalnim sredstvima je to dopusteno, pa nek' rade kaj im je volja.
FFE is offline  
Old 30.05.2003., 14:32   #11
Re: Re: Brakovi Za Papire

Quote:
Annatar kaže:
Ne znam odakle ti ovo, osim ako ne uračunavaš troškove života, a za kojih $10000 USD nije ni približno dovoljno. Od vjenčanja do državljanstva potrebno je tri godine, jer je to poseban slučaj, s time da se ne smije iz zemlje izbivati dulje od šest mjeseci do godine dana.
Cini mi se da u LA nemozes proci jeftinije od 10 000 (bez troskova zivota) ako hoces sklopititi brak sa nekim s kim bi to moglo proci. Jedan poznati mi se raspitivao nedavno i to je ispalo tako kako je ispalo. Mozes uvijek pronace neke meksikanke koje su drzavljanstvo dobile par mjeseci prije tebe i koje ce biti nesto jeftinije od ovovog iznosa, ali takve ce imigracija skuziti dok si reko keks. Druga osoba mora biti pristojne inteligencije, imati stalno zaposlenje i snazan ekonomski interes da bi "brak" imao sanse za uspjeh. Dogovori se obicno sklapaju tako da partner digne bankovni kredit u visini iznosa na svoje ime kojeg predlagatelj braka "isplacuje" cca 3-5 godina, dok se procedura ne obavi - tako da oba partnera imaju neku sigurnost da ih drugi nece zaye...

Pretpostavljam da se izvan najvecih gradova (NYC, LA, SF, CHC) moze proci i bitno jeftinije. Moj kompa otisao je u medjuvremenu na Floridu i sada tamo trazi zenu svog zivota - i kaze da mu niko dosada nije trazio 10000.
PowerLock is offline  
Old 30.05.2003., 14:45   #12
oce mene netko ozenit za papire? donesem i dvajst deka mljevene franck kave sa sobom. i ne zgledam tak lose. ha?
gea is offline  
Old 30.05.2003., 14:57   #13
Najbitniji dio si izostavila
Winona is offline  
Old 30.05.2003., 15:12   #14
to sam ak dodje voda do grla, izvlacim ko adut iz rukava...
gea is offline  
Old 30.05.2003., 16:27   #15
Re: kako mi je ovo

Quote:
Zrinska kaže:
.....ljigavo.
ma fuj ih bilo ,
al lova je lova

Quote:
gea kaže:
oce mene netko ozenit za papire? donesem i dvajst deka mljevene franck kave sa sobom. i ne zgledam tak lose. ha?
premalo kave
JaBitTe is offline  
Old 30.05.2003., 16:28   #16
i krasevu bombonjeru? a sad?
gea is offline  
Old 30.05.2003., 16:30   #17
a jel punu bursu?
JaBitTe is offline  
Old 30.05.2003., 16:34   #18
punu puncatu. i kikiriki.
gea is offline  
Old 30.05.2003., 16:41   #19
kako smo krenuli, trebat ce nam kamion
JaBitTe is offline  
Old 30.05.2003., 16:45   #20
nema veze. papiri su papiri.
gea is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:29.