Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2011., 18:41   #1
Unhappy Kako dalje nakon prijevare? Kako živjeti s grižnjom savjesti?

Nisam mislila da cu se ikad naci u ovakvoj situaciji, s muzem sam skoro 10 godina, imam ok brak, dijete, posao, rijeseno stambeno pitanje, sve u ovim vremenima...
U kasnim sam 20-ima kao i moj muz...
Igrom slucaja upoznala sam prije par mjeseci drugog tipa s kojim sam do nedavno bila samo u prijateljskom odnosu, znaci pozivi, tu i tamo koja poruka, tipkanje preko neta, kavice...
U braku mi nedostaje njeznosti, dodira, paznje, muz sve to zna alu jednostavno nije emotivac, nakon razgovora stvari krenu tjedan dana na bolje, pa opet po starom...
I sada dolazi onaj dio u kojem sam pokleknula, naime sve sam to dobivala i dobivam od tog drugog, koji je takodjer zauzet, u dugogodisnjoj je vezi, vrhunac svega se dogodio za vikend kad smo konzumirali taj odnos, dakle doslo je do sexa... Bilo je prekrasno, ali ja ne znam kako dalje, osjecam se kako sam unistila sve sto imam s muzom, nikad ga prije nisam prevarila a sada ovo. Kako dalje?
Ovaj drugi zeli da se nastavimo vidjati ili kao ljubavnici ili kao frendovi ali ja stvarno ne znam sto da kazem, je li to uopce moguce?
Ne zelim reci muzu jer ga ne zelim povrijediti, nije zasluzio nista od mojeg ponasanja...
Pere me vec tjedan dana uzasna griznja savjesti, u tolikoj mjeri da se nocu budim i razmisljam kakva sam, a tek kada mi muz udijeli kompliment ili me pohvali, onda se tek osjecam kao gadura.
Najgore od svega mi je sto se gadim sama sebi...
Nelly-hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 19:25   #2
Ajde nemojte ovo prebacivati na Preljubnice jer tamo neće dobiti nikakve savjete budući da su ove na tripu velikih jebačica trenutno, a imaju i par trolova koji ubijaju svaki pokušaj ozbiljnijeg razgovora

Kad se tema ispuše možemo je zaključati i autoricu savjetovati da nastavi tipkati na Preljubnicama.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 19:27   #3
Eto,sad si to tu istipkala,je li ti sad lakše?

Kažeš da se gadiš sama sebi!Od toga ti sad nema koristi!
Zamisli kako bi se osjećala tek da je ispalo sve traljavo i bez veze!

Sve jednom u životu mora biti prvi put!
__________________
Biće kako ja hoću ili neće nikako!
naomi.petric is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 19:34   #4
Quote:
Nelly-hr kaže: Pogledaj post
U braku mi nedostaje njeznosti, dodira, paznje, muz sve to zna alu jednostavno nije emotivac, nakon razgovora stvari krenu tjedan dana na bolje, pa opet po starom...
Ovo mi je najbitnija rečenica u cijelom tekstu. Odiše velikom tugom. Zašto si u tom braku?
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 19:41   #5
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Ovo mi je najbitnija rečenica u cijelom tekstu. Odiše velikom tugom. Zašto si u tom braku?
Ne vjerojatno je kako ti to može biti najvažnija rečenica u tekstu, ovo je najvažnija rečenica:
Quote:
Ne zelim reci muzu jer ga ne zelim povrijediti, nije zasluzio nista od mojeg ponasanja...
Ovo je druga rečenica:
Quote:
U braku mi nedostaje njeznosti, dodira, paznje, muz sve to zna alu jednostavno nije emotivac, nakon razgovora stvari krenu tjedan dana na bolje, pa opet po starom...
Dakle znala je to i prije i znala je da se muž trudi ali mu jednostavno ne ide. I ipak unatoč tome ga je išla prevariti. Da je ta tvoja rečenica najbitnija onda bi se od njega razvela i pošteno otišla nekome tko je zadovoljava.

Zar je to opravdavaš samo zato što je žena?

Jedina dobra stvar u ovoj situacije je sljedeća rečenica:
Quote:
Pere me vec tjedan dana uzasna griznja savjesti
jer to je jedina pravda koju će taj muž dobiti kada sazna stvar. Vjerojatno će izgubiti i ženu za koju se unutar svojih mogućnosti trudio i djete će morati viđati na kapaljku i imovinu će morati djeliti uz naravno izgubljeno samopuzdanje i pouzdanje u bliske osobe. Kako da vjeruje ikome ako ga najintimniji partner koji se čak zakonski obvezao na nešto iznevjeri. Jedini koji sve gubi je ON ne ona.

Ona je za dvosatno ljuljanje zamjenila obitelj i sad je ona ta koja je povrijeđena i ona je ta koju bi trebali sažaljevati.
OliverZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 19:46   #6
Quote:
oliver2 kaže: Pogledaj post
Ona je za dvosatno ljuljanje zamjenila obitelj i sad je ona ta koja je povrijeđena i ona je ta koju bi trebali sažaljevati.
A on je, pretpostavljam, takav i kao pravo muško ne iskazuje osjećaje iako zna da je njegovoj ženi to potrebno no sustavno zanemaruje njene potrebe jer je on, eto, jednostavno takav. A čuj, možda je i ona jednostavno takva da joj treba zadovoljenje sasvim ljudskih potreba koje ne dobiva u braku. Samo, razlika je što je on muškarac pa je primjereno da je jednostavno takav, a ona je žena pa se mora mijenjati u skladu s muškarčevim potrebama, ne?
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 19:51   #7
Olivere, ono mi je najvažnija rečenica upravo zato što ne razumijem zašto je u braku s čovjekom koji joj ne može dati ono što ona želi, što joj treba i bez čega je nesretna i zbog čega ga je u konačnici i prevarila. Ne opravdavam ju uopće. Ne mislim da je on kriv za njenu prevaru. Nije emotivac, ne zna to pokazati. Ona je to znala i prije, možda se naivno nadala da će se to promijeniti (ne bi bila ni prva ni zadnja), ali ostaje u braku, nesretna, iako zna da tu nježnost koju želi nikada neće dobiti. Po tom pitanju nisu kompatibilni i to se u konačnici pokazalo kao velik problem.
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 19:52   #8
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Olivere, ono mi je najvažnija rečenica upravo zato što ne razumijem zašto je u braku s čovjekom koji joj ne može dati ono što ona želi, što joj treba i bez čega je nesretna i zbog čega ga je u konačnici i prevarila. Ne opravdavam ju uopće. Ne mislim da je on kriv za njenu prevaru. Nije emotivac, ne zna to pokazati. Ona je to znala i prije, možda se naivno nadala da će se to promijeniti (ne bi bila zadnja), ali ostaje u braku, nesretna, iako zna da tu nježnost koju želi nikada neće dobiti. Po tom pitanju nisu kompatibilni i to se u konačnici pokazalo kao velik problem.
Ajde hvala Bogu, oprosti na napadu.
OliverZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 10:58   #9
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
A on je, pretpostavljam, takav i kao pravo muško ne iskazuje osjećaje iako zna da je njegovoj ženi to potrebno no sustavno zanemaruje njene potrebe jer je on, eto, jednostavno takav. A čuj, možda je i ona jednostavno takva da joj treba zadovoljenje sasvim ljudskih potreba koje ne dobiva u braku. Samo, razlika je što je on muškarac pa je primjereno da je jednostavno takav, a ona je žena pa se mora mijenjati u skladu s muškarčevim potrebama, ne?
Ako on nije emotivac onda on nije emotivac i to je to. Ako se autorica vec udala za takvu osobu onda je trebala znati sta ju ocekuje u zivotu. Ljudi ne ne mjenjaju. Samim time sto se potrudi da joj udovolji znaci da mu je itekako stalo do autoricei njezinih osjecaja, ali na kraju dana ako on nema tu crtu 'njeznosti' u njemu ne mozes mu zamjeriti.

@ autorica - zasluzujes sve sto trenutno osjecas, ponajvise zato jer ti nije toliko stalo do toga koliko si povrijedila osobu koja te voli, nego zato jer tebe najvise muci tvoja savjest i tvoji osjecaji.
__________________
"All right, then, I'll go to hell." (M. Twain)
"Ting-a-ling mother fucker." (K.Vonnegut)
“The truth doesn't glitter and shine.” (C. Palahniuk)
BLR is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 10:24   #10
Quote:
oliver2 kaže: Pogledaj post
Ne vjerojatno je kako ti to može biti najvažnija rečenica u tekstu, ovo je najvažnija rečenica:


Ovo je druga rečenica:

Dakle znala je to i prije i znala je da se muž trudi ali mu jednostavno ne ide. I ipak unatoč tome ga je išla prevariti. Da je ta tvoja rečenica najbitnija onda bi se od njega razvela i pošteno otišla nekome tko je zadovoljava.

Zar je to opravdavaš samo zato što je žena?

Jedina dobra stvar u ovoj situacije je sljedeća rečenica:

jer to je jedina pravda koju će taj muž dobiti kada sazna stvar. Vjerojatno će izgubiti i ženu za koju se unutar svojih mogućnosti trudio i djete će morati viđati na kapaljku i imovinu će morati djeliti uz naravno izgubljeno samopuzdanje i pouzdanje u bliske osobe. Kako da vjeruje ikome ako ga najintimniji partner koji se čak zakonski obvezao na nešto iznevjeri. Jedini koji sve gubi je ON ne ona.

Ona je za dvosatno ljuljanje zamjenila obitelj i sad je ona ta koja je povrijeđena i ona je ta koju bi trebali sažaljevati.
jebali vas pravednički gnjev i pravda.
vi očito pojma nemate kako je biti u takvom odnosu u kakvom je ona i ne znate dileme i muke u kojima se nalazi.
to nikako ne znači da svog muža en voli i da bi ju trebalo pribiti na stup srama.
kako uopće možeš suditi o njoj kad nisi nikad bio u njenim cipelama?
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 09:48   #11
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Ovo mi je najbitnija rečenica u cijelom tekstu. Odiše velikom tugom. Zašto si u tom braku?
pa da - rastava je najbolje rješenje

po toj logici 20% brakova bi bilo kak treba a ostali bi se trebali rastati...

ovo može bit prijedlog samo neke teenovke koja još živi sa starcima ili u najboljem slučaju nekoga tko ima sve sređeno ali je još solo pa misli da se more samo tako udavati i rastajati
project zwo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 10:58   #12
Quote:
project zwo kaže: Pogledaj post
pa da - rastava je najbolje rješenje

po toj logici 20% brakova bi bilo kak treba a ostali bi se trebali rastati...
Ja joj ne govorim što da napravi i nigdje ne spominjem rastavu. Samo volim znati činjenice prije daljnjeg komentiranja, a smatram da je za razumijevanje situacije bitno i znati zašto je u tom braku. Jer ljudi ostaju u braku iz raznih razloga.

Quote:
project zwo kaže: Pogledaj post
ovo može bit prijedlog samo neke teenovke koja još živi sa starcima ili u najboljem slučaju nekoga tko ima sve sređeno ali je još solo pa misli da se more samo tako udavati i rastajati
Molim te da se suzdržiš od ovakvih osobnih komentara i zadržiš na komentiranju same teme.


Autorica piše da voli svog muža i zna da on voli nju, da njoj nedostaju nježnosti i on to zna, on prihvati nježnost, ali ju ne inicira, ne trudi se. Nekim je dovoljna spiznaja da ih se voli, drugima je potrebno i da im se pokaže, zagrli ih i poljubi, ne samo kad se inicira sex. Zanima me može li autorica tu svoju potrebu za nježnostima zatomiti u dovoljnoj mjeri da se brak održi, a da ona sasvim ne uvene. I bi li trebala?

Zadnje uređivanje bliss : 20.05.2011. at 11:07. Reason: tipfeleri
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 00:00   #13
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Autorica piše da voli svog muža i zna da on voli nju, da njoj nedostaju nježnosti i on to zna, on prihvati nježnost, ali ju ne inicira, ne trudi se. Nekim je dovoljna spiznaja da ih se voli, drugima je potrebno i da im se pokaže, zagrli ih i poljubi, ne samo kad se inicira sex. Zanima me može li autorica tu svoju potrebu za nježnostima zatomiti u dovoljnoj mjeri da se brak održi, a da ona sasvim ne uvene. I bi li trebala?
Ja mislio da ona pise kako ga je prevarila

Mozda bi jednom bilo dobro otvoriti slicnu temu, a da se ne zna da li je musko ili zensko. Ovako ispadne, ako je zena prevarila, kriv je muskarac jer nije bilo njeznosti, seksa, novca... a ako je muskarac prevario onda je sebicni pokvareni gad.

Kad je vec prevarila i ako zeli i dalje brak, neka se grize. Nece valjda priznati muzu, pa neka on rijesi, a ona se opravdavati kako je ipak iskrena.
xcal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 00:04   #14
Quote:
xcal kaže: Pogledaj post
Ja mislio da ona pise kako ga je prevarila

Mozda bi jednom bilo dobro otvoriti slicnu temu, a da se ne zna da li je musko ili zensko. Ovako ispadne, ako je zena prevarila, kriv je muskarac jer nije bilo njeznosti, seksa, novca... a ako je muskarac prevario onda je sebicni pokvareni gad.
Ne opravdavam ju. Meni nema opravdanja za prevaru i ne razumijem ljude koji ostaju u vezi u kojoj nisu sretni, pa varaju partnera. Poanta je da po pitanju nježnosti njih dvoje nisu kompatibilni, ali nije na meni da joj govorim što da radi. Mogu samo reći da ja ne bih mogla biti u vezi u kojoj mi nešto toliko nedostaje da to idem tražiti kod nekog drugog.
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 11:57   #15
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Ovo mi je najbitnija rečenica u cijelom tekstu. Odiše velikom tugom. Zašto si u tom braku?
Koliki je postotak brakova gdje nakon 10 godina zajedništa ima nježnosti,pažnje,razumijevanja, kao u prvim danima ?
Jako mali!
Znači,većina brakova se treba raspasti!
Mislim da je autorica posta postupila kao većina muškaraca i žena,osim što ju pere osjećaj krivnje.Po meni,bespotrebno
Taj tip ti je pružio ono što ti je falilo u braku,osjećala si se sretno ,zadovoljno...(osim bespotrebnog osjećaja krivnje)
Daj si oduška par puta godišnje i vidjet ćeš kako sve štima
Da li će "besprijekorni" članovi ovog foruma popljuvati mene i ovaj post,fućka mi se....
Malo je onih bez putra na glavi.)
__________________
"Nije zanimljivo ono što vam žene kažu, zanimljivo je ono što prešute."
svestrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 12:27   #16
Quote:
svestrana kaže: Pogledaj post
Koliki je postotak brakova gdje nakon 10 godina zajedništa ima nježnosti,pažnje,razumijevanja, kao u prvim danima ?
Jako mali!
Znači,većina brakova se treba raspasti!
Mislim da je autorica posta postupila kao većina muškaraca i žena,osim što ju pere osjećaj krivnje.Po meni,bespotrebno
Taj tip ti je pružio ono što ti je falilo u braku,osjećala si se sretno ,zadovoljno...(osim bespotrebnog osjećaja krivnje)
Daj si oduška par puta godišnje i vidjet ćeš kako sve štima
Da li će "besprijekorni" članovi ovog foruma popljuvati mene i ovaj post,fućka mi se....
Malo je onih bez putra na glavi.)
A tko će te zadovoljiti, pružiti ti ono što fali u braku za 10,15,20 godina?
Kad ne budeš mlada, zategnuta i podatna, barem ne toliko kao u mladosti?
A taj tvoj muž će ostati i dalje takav kakav je sad?
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 12:45   #17
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
A tko će te zadovoljiti, pružiti ti ono što fali u braku za 10,15,20 godina?
Kad ne budeš mlada, zategnuta i podatna, barem ne toliko kao u mladosti?
A taj tvoj muž će ostati i dalje takav kakav je sad?

Za sada u braku imam većinu toga što me zadovoljava.Valjda je i moj nekadašnji prijatelj za maženje odigrao "bingo" ulogu i bio stimulans za kvalitetnij brak,moj ,a i njegov.))
Shvatit ćeš to kad malo odrasteš..
Grrrrrrrr..
Šalaaaaaaa..
__________________
"Nije zanimljivo ono što vam žene kažu, zanimljivo je ono što prešute."
svestrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 12:51   #18
Quote:
svestrana kaže: Pogledaj post
Za sada u braku imam većinu toga što me zadovoljava.Valjda je i moj nekadašnji prijatelj za maženje odigrao "bingo" ulogu i bio stimulans za kvalitetnij brak,moj ,a i njegov.))
Shvatit ćeš to kad malo odrasteš..
Grrrrrrrr..
Šalaaaaaaa..
Je, imaš uz malu pomoć stimulansa, i to je oke.
samo me zanima kako naći te bingo prijatelje, jednom kad kvaliteta braka opet postane žabokrečina, a godine su tu?
To meni nije jasno, zašto ljudi pristaju na polovična rješenja, malo ću uzet od ovog, a malo od onog, pa kad to spojim imam sve? i sve to klapa dok si mlad, poletan, zgodan, ali što kad počnu križa boliti, kad se pojave izdajničke bore?
okreneš se oko sebe, stimulansi stimuliraju mlade koke, a ovaj tvoj je i dalje bezosjećajan, neromantičan, samo što sada je i star i prdi
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 13:29   #19
Quote:
svestrana kaže: Pogledaj post
Za sada u braku imam većinu toga što me zadovoljava.Valjda je i moj nekadašnji prijatelj za maženje odigrao "bingo" ulogu i bio stimulans za kvalitetnij brak,moj ,a i njegov.))
Shvatit ćeš to kad malo odrasteš..
Grrrrrrrr..
Šalaaaaaaa..
zar nebi s godinama trebali shvatiti da radimo pogrešno tj, da varanjem varamo sami sebe?? ja sam mislila da je varanje greška mladih..
dijanamay is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 12:47   #20
baš me rastužila tema ža mi je autorice , vidi se da joj je iskreno žao.. nadam se da nije nikad ponovila isto.. žao mi je svih koji pišu da je varanje sasvim u redu, nebitno koji su razlozi, žao mi je da ljudi svoj jedan jedini život troše na laži, glumljenje i slično i žao mi je ljudi koji varaju i ostaju radi djece, žao mi je što uništavaju svijesno svoj život al još mi je žalosnije što su tako okrutno spremni uništiti život svom supružniku i svojoj djeci
dijanamay is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:36.