Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2023., 00:13   #1
Prošlo je deset godina a ja ga i dalje volim

Nemam novac za psihologa. Sa nekih 20 godina sam se spetljala sa jednim deckom. Malo je reci da sam se zaljubila, to je bila bas ona luđačka ljubav, svaki put kada me dotakne meni su drhtala koljena. Prije toga sam bila zaljubljena i nakon toga sam bila zaljubljena ali nikada nikoga voljela nisam kao njega. Slomio mi je srce. Nikada nismo bili u zvanicnoj vezi, u suštini me koristio za seks, iako ja to tada nisam shvatala jer je eto imao ispade ljubomore itd pa sam mislila da me voli. Nisam bila dovoljno dobra za njega, nisam bila njegov nivo jednostavno, ni lijepa ni zgodna niti iz ugledne porodice niti iste vjere. To je trajalo 4 godine. Završilo se tako sto sam saznala da je tada vec godinu dana bio u vezi sa drugom djevojkom koja je njegov nivo jelte. Zbog te veze sam zapostavila i fakultet i morala sam prekinuti sa studiranjem zbog toga. Zbog te veze sam sebi i kasniji život doslovno upropastila. Nakon sto sam saznala da je sa drugom u vezi, popricala sam sa njom (sa njim nisam ni o tome popricala niti mi se vise ikada javio a nisam ni ja njemu) i prekinuli su tada, medjutim znala sam da ce se pomiriti jer jednostavno sam znala njega i da je nece pustiti jer je doslovno savršena za njega. Nakon sto su se pomirili ja sam bila doslovno ocajna, sve sto se desilo mi je bilo velika trauma, morala sam ih svakodnevno gledati skupa i doslovno sam na silu pokušavala naci bilo koga da mi odgovara. Svidio mi se jedan decko, zaista dobar covjek tako da sam se nakon par mjeseci udala za njega ali nažalost vise da pobjegnem od svega toga i ostavim sve to ocajanje iza sebe. Nažalost, nije proslo. Nikada nije proslo. Proslo je doslovno deset godina otkako se zavrsilo, ali nije prosao dan a da ja na tog čovjeka ne pomislim. On je nju ozenio, ja sam se udala, imamo oboje djecu ali ja jednostavno ne mogu da ga zaboravim. Svaki put kada dodjem u nas grad mi bude jos teze, samo zelim ds ga vidim, i sto je bitnije da on vidi mene. Ma koliko se trudila da ne pomislim na njega - on dodje,on je tu u mislima. Ne mogu jebeno da ga izbacim iz glave. Najgore mi je kada ga sanjam, dodje mi u snove, budu tako realni, zivi. Ne mogu sebi da dodjem par dana. U svom gradu se osjećam sretno, imam leptirice jer znam da cu ga vidjeti. Ali ne mogu ovako nastaviti sa zivotom. Ja ne znam da li je ovo ljubav, opsesija, bolest, carka ali molim Boga da prestane i da prodje. Molim vas za bilo kakav savjet, za bilo sta. Sve sto sam radila na sebi do sada, radila sam zbog njega. Npr, idem na sport da bi on cuo ili vidio kako sam dobra riba. Kada kuham nesto trudim se praviti sto bolje da bi mozda on cuo kako dobro kuham. Znaci, bas bolest. Ali, ne uhodim ga, nemam ga na fb ili Instagramu itd, niti bih mu se ikada u životu javila ili imala kontakt sa njim a kamoli sta drugo. Znaci, nikada ne bih bila s njim ponovno niti bih ikada u životu prevarila muza. Molim vas da mog muža ostavite po strani i da u tu raspravu ne ulazimo.
Ninnaress is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2023., 00:42   #2
kazes nikad ne bi prevarila muza
zanimljivo
ono upis mi uopce ne tukne na prevaru
da mozda pokazes ovaj upis muzu
ono cisto da budes do kraja postena
edi_bosanceros is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2023., 01:46   #3
Quote:
Ninnaress kaže: Pogledaj post
Nemam novac za psihologa. Sa nekih 20 godina sam se spetljala sa jednim deckom. Malo je reci da sam se zaljubila, to je bila bas ona luđačka ljubav, svaki put kada me dotakne meni su drhtala koljena. Prije toga sam bila zaljubljena i nakon toga sam bila zaljubljena ali nikada nikoga voljela nisam kao njega. Slomio mi je srce. Nikada nismo bili u zvanicnoj vezi, u suštini me koristio za seks, iako ja to tada nisam shvatala jer je eto imao ispade ljubomore itd pa sam mislila da me voli. Nisam bila dovoljno dobra za njega, nisam bila njegov nivo jednostavno, ni lijepa ni zgodna niti iz ugledne porodice niti iste vjere. To je trajalo 4 godine.
Kad bi se u nekom paralelnom svemiru on tebi sutra vratio, rekao ti da te ludo voli sve ove godine i zeli se razvesti od sadasnje zene da bi bio s tobom, ti bi mu povjerovala?

Nije on tebe lose tretirao zato sto ti nisi dovoljno dobra za njega, on te lose tretirao zato sto je on los. Ljudi koji imaju normalnu psiholosku strukturu ne rade to drugim ljudima. On se hranio osjecajem nadmoci nad tobom ne zato sto si ti manje vrijedna od njega, nego zato sto je on ostecen.

Quote:
Završilo se tako sto sam saznala da je tada vec godinu dana bio u vezi sa drugom djevojkom koja je njegov nivo jelte. Zbog te veze sam zapostavila i fakultet i morala sam prekinuti sa studiranjem zbog toga.
Nisi to uradila zbog njega, uradila si to zato sto si dozvolila da ti neki manipulator toliko sroza samopouzdanje, da sama odustanes. Moras nauciti da se ne validiras kroz muskarce, posebno ne muskarce od ove vrste. Jos ti nije kasno da zavrsis fakultet, ucini to zbog sebe - ne zbog njega, Svemira, muza, djece. Sebe.

Quote:
Zbog te veze sam sebi i kasniji život doslovno upropastila. Nakon sto sam saznala da je sa drugom u vezi, popricala sam sa njom (sa njim nisam ni o tome popricala niti mi se vise ikada javio a nisam ni ja njemu) i prekinuli su tada, medjutim znala sam da ce se pomiriti jer jednostavno sam znala njega i da je nece pustiti jer je doslovno savršena za njega.
Prvo idealiziras njega, a sad i nju. Ono sto je najvjerojatnije istina, je da ona sada prolazi ono sto si ti nekad prolazila s njim. Ovisi o njenoj snazi licnosti, ali on ce pokusati izdominirati i nju, jer tako drzi situaciju pod kontrolom. Sigurna si da bi zeljela opet biti s njim?

Quote:
Nakon sto su se pomirili ja sam bila doslovno ocajna, sve sto se desilo mi je bilo velika trauma, morala sam ih svakodnevno gledati skupa i doslovno sam na silu pokušavala naci bilo koga da mi odgovara. Svidio mi se jedan decko, zaista dobar covjek tako da sam se nakon par mjeseci udala za njega ali nažalost vise da pobjegnem od svega toga i ostavim sve to ocajanje iza sebe. Nažalost, nije proslo. Nikada nije proslo. Proslo je doslovno deset godina otkako se zavrsilo, ali nije prosao dan a da ja na tog čovjeka ne pomislim. On je nju ozenio, ja sam se udala, imamo oboje djecu ali ja jednostavno ne mogu da ga zaboravim. Svaki put kada dodjem u nas grad mi bude jos teze, samo zelim ds ga vidim, i sto je bitnije da on vidi mene. Ma koliko se trudila da ne pomislim na njega - on dodje,on je tu u mislima. Ne mogu jebeno da ga izbacim iz glave. Najgore mi je kada ga sanjam, dodje mi u snove, budu tako realni, zivi. Ne mogu sebi da dodjem par dana. U svom gradu se osjećam sretno, imam leptirice jer znam da cu ga vidjeti. Ali ne mogu ovako nastaviti sa zivotom. Ja ne znam da li je ovo ljubav, opsesija, bolest, carka ali molim Boga da prestane i da prodje. Molim vas za bilo kakav savjet, za bilo sta. Sve sto sam radila na sebi do sada, radila sam zbog njega. Npr, idem na sport da bi on cuo ili vidio kako sam dobra riba. Kada kuham nesto trudim se praviti sto bolje da bi mozda on cuo kako dobro kuham. Znaci, bas bolest. Ali, ne uhodim ga, nemam ga na fb ili Instagramu itd, niti bih mu se ikada u životu javila ili imala kontakt sa njim a kamoli sta drugo. Znaci, nikada ne bih bila s njim ponovno niti bih ikada u životu prevarila muza. Molim vas da mog muža ostavite po strani i da u tu raspravu ne ulazimo.
Spusti se na tvrdu planetu zemlju i cuvaj tog dobrog covjeka i djecu. Moje misljenje je da si razvila opsesiju kroz traumu koju ti je ovaj manipulator nanio, a sve ostalo proizlazi iz te traume - 'samo kad' bi bila najbolja riba, samo kad bi bila najbolja kuharica, mislis on bi te tada napokon iskreno zavolio? Ne bi, jer problem nikad nije bio u tebi, uvijek je bio u njemu.

Moras se nauciti cijeniti sebe, tvoj dobri muz te cijeni, djeca te vole. Vrijeme je da i ti pocnes cijeniti i sebe i njih. Ne nekog lokalnog manipulatorcica koji koji sebi nabija cijenu gazeci cure na koje naleti. I ne, to sto osjecas nije ljubav, to je samo tvoj pogresan pokusaj zalijecenja unistenog samopostovanja. Zamisli na trenutak da ti se (ne daj Boze) nesto desi muzu? Slijedecih 10 godina bi provela (ispravno) placuci za njim. Saberi se i poslozi prioritete u zivotu. I ne bi bilo lose da ipak nadjes novac za psihologa da ti pomogne u procesu.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2023., 05:44   #4
Moj muz od samog početka braka nije nesto bas zainteresovan za sami brak, a trudila sam se godinama da bude zsinteresovan. Čovjek je takav da mu je pojesti, popiti i gledati utakmice. Prioritet su mu njegova porodica i prijatelji. takav je od početka. Dobar je covjek, dobar je prijatelj, dobar je sin, brat. Ali nikada se nije trudio biti dobar muz. Mi imamo nekako vise prijateljski odnos sada. Svjesni smo oboje toga da smo u brak usli iz pogresnih razloga i da nismo jedno za drugo. I tako guramo godinama. Znaci, prvih par mjeseci je bilo super, bilo je i strasti i on je bio drugačiji a doslovno nakon tih par mjeseci se on toliko promijenio da se pretvorio u drugog čovjeka. eto mogu da kažem da od početka braka vise spava na sofi ispred tva nego u krevetu. ne mogu da idem u detalje
i to nije tema. Usprkos svemu tome nikada se ne bih razvela i nikada to ne bih uradila svojoj djeci, nikada. Nikada ne bih ni na poruku odgovorila a kamoli se pomirila sa bivsim sve i da mi dodje na koljenima. Cak i kada ga vidim, iako mi gori pod nogama, ja glavu ne okrenem ni da ga pogledam ukoliko znam da ću biti uhvaćena. Za ovo ne zna niko i nikada ne bih muza dovela u situaciju da bivsem ili bilo kome drugome ma ni prodje kroz glavu da prema njemu osjecam bilo sta. A ne znam ni da li osjecam i sta je ovo. Jer ovo nije normalno, ja ne radim te stvari namjerno, jednostavno mi dodje u misli i ja godinama pokusavam da skrenem misli na nesto drugo i ne ide. Nije da ja uzmem pa razmisljam o njemu povazdan, ali tipa legnem da spavam i covjek mi dodje u glavu. Tipa, skockam se i dodje mi u glavu, eh da me vidi mozda bih mu bila lijepa. Mislim, wtf? Znaci, nemamo nikakvog kontakta, vidim ga godisnje par puta kada dodjem u grad, ne pratim mu ni socijalne mreze, znaci covjek zivi svoj život, ima zenu, djecu, a ja ovamo kao bolesnica neka. A dala bih sve da prestane, jer ne mogu da funkcionisem normalno. Život sam sebi upropastila. U svakom pogledu.
Ninnaress is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2023., 06:41   #5
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Kad bi se u nekom paralelnom svemiru on tebi sutra vratio, rekao ti da te ludo voli sve ove godine i zeli se razvesti od sadasnje zene da bi bio s tobom, ti bi mu povjerovala?
Ma ne bih ja njemu uopšte dozvolila da udje u interakciju sa mnom niti da dodje do toga da mi kaze nesto takvo, prvensteno zbog muza pa onda zbog same sebe. Recimo da sam ja razvedena, recimo da se desi nesto takvo, opet nikada ne bih bila s njim ali bi mi sam njegov pokušaj interakcije sa mnom donio satisfakciju, to bi mi bila tacka na sve to.

Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Nije on tebe lose tretirao zato sto ti nisi dovoljno dobra za njega, on te lose tretirao zato sto je on los. Ljudi koji imaju normalnu psiholosku strukturu ne rade to drugim ljudima. On se hranio osjecajem nadmoci nad tobom ne zato sto si ti manje vrijedna od njega, nego zato sto je on ostecen.
Nažalost ja ne mogu da kazem da je to tako, jer kada se realno pogleda i nisam bila dovoljno dobra za njega. Svi mi imamo drugačije kriterijume i to je ok. Tretirao me lose jer sam mu ja to dozvolila, a ja sam se osjećala kao da mi je cast biti sa nekim takvim pa makar na takav način na koji smo tada bili skupa. Ali me je sada sramota zbog djece svoje da sam dopustila da se neko prema meni ponasa tako a jos vise me je sramota jer jos uvijek mislim na njega.


Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Nisi to uradila zbog njega, uradila si to zato sto si dozvolila da ti neki manipulator toliko sroza samopouzdanje, da sama odustanes. Moras nauciti da se ne validiras kroz muskarce, posebno ne muskarce od ove vrste. Jos ti nije kasno da zavrsis fakultet, ucini to zbog sebe - ne zbog njega, Svemira, muza, djece. Sebe.
Evo i dok pisem ovo ja sam toliko psihički iscrpljena i umorna od svega ovoga. Voljela bih da imam toliko samopouzdanja pa da se mogu vratiti na fakultet ali uvijek mislim samo na to da nema sanse ds ga završim a i da je vec kasno. Pored svega imam bas jaku anksioznost da mi je ponekad tesko otici i do marketa tako da ne znam ni kako bih smogla hrabrosti da odem na fakultet.




Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Prvo idealiziras njega, a sad i nju. Ono sto je najvjerojatnije istina, je da ona sada prolazi ono sto si ti nekad prolazila s njim. Ovisi o njenoj snazi licnosti, ali on ce pokusati izdominirati i nju, jer tako drzi situaciju pod kontrolom. Sigurna si da bi zeljela opet biti s njim?
Ne vjerujem da je tako jer jos tada kada smo razgovarale ispricala mi je takve stvari da sam ostala sokirana nacinom na koji se ponasa prema njoj. Tu sam ja ispala tolika jadnica u ocima i jednog i drugog da me je sramota i dan danas tog svog ponasanja. Da je ona bolja od mene njemu, bolja je. Ja da sam ostala s njim meni bi zivot bio pakao, svjesna sam toga, jer ne bih mogla ni ispuniti neka njegova ocekivanja kao sto nisam mogla ni tada. Ne bih zeljela biti s njim. Zato ne shvatam zasto me ovo ne prolazi. I u cemu je problem. On i ja nismo jedno za drugo, izmedju nas nista nije valjalo svakako. Ali sam ja zivjela samo za to da ga vidim. Kada posalje poruku na sedmom nebu sam bila, sve se pustalo iz ruku i odmah sam trcala njemu. Sramota me i toga. Možda me danas i ismijavaju zbog toga, mozda joj je i tada ispricao koliko sam bila jadna. I onda mi bude muka od svega toga. Ali i dalje ne prolazi.


Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Spusti se na tvrdu planetu zemlju i cuvaj tog dobrog covjeka i djecu. Moje misljenje je da si razvila opsesiju kroz traumu koju ti je ovaj manipulator nanio, a sve ostalo proizlazi iz te traume - 'samo kad' bi bila najbolja riba, samo kad bi bila najbolja kuharica, mislis on bi te tada napokon iskreno zavolio? Ne bi, jer problem nikad nije bio u tebi, uvijek je bio u njemu.
Nije meni da me sada zavoli. Nekako mi je sve u tom proslom vremenu. Kao da sam zapela tamo. Kada se sredim mislim da sam tada bila takva da li bi me tada volio, u tom vremenu. A sada bi mozda rekao da sam riba ali mi nije bitno da li ce da me voli ili ne. Nekako bih sada vise da crkne od ljubomore npr ili bih voljela da se kaje. Npr, kada vidim da se njegova zena udebljala tajno se radujem i mislim se, e neka je debela, crkni sada od muke a ja sam svom muzu sredjena. Znaci, odvratne stvari mi tako dolaze u glavu. Budem sva ponosna sto sam dobra zena i majka i nadam se da to dolazi do njegovih usiju cisto ds crkne od muke. Ne znam da li me shvatas sta hocu da kazem. Kada ga vidim vani, bitnije mi je da on vidi mene. I nije mi jasno gdje je tu karma, zasto se njemu nikada nije vratilo? Zasto njemu nikada nije doslo da mi posalje poruku, da li mu ikada bude zao zbog svega sto mi je uradio? Da li se ikada pokaje jer je odabrao nju? On je mnogo pažnje pridavao izgledu zene, uvijek mu je bilo bitno da bude lijepa i njegovana. Ja tada nisam bila u prilici biti takva, nisam imala ni novac ni odjecu niti ista. Evo danas nemam za psihologa jer trenutno ne radim, dok djeca ne krenu u vrtic. Ali sam se itekako dotjerala i izgledam mogu reci dobro. Nisam neka riba ali sam sada za njega premija. I izgledam mnogo bolje od njegove zene i to mi daje toliku satisfakciju.


Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Moras se nauciti cijeniti sebe, tvoj dobri muz te cijeni, djeca te vole. Vrijeme je da i ti pocnes cijeniti i sebe i njih. Ne nekog lokalnog manipulatorcica koji koji sebi nabija cijenu gazeci cure na koje naleti. I ne, to sto osjecas nije ljubav, to je samo tvoj pogresan pokusaj zalijecenja unistenog samopostovanja. Zamisli na trenutak da ti se (ne daj Boze) nesto desi muzu? Slijedecih 10 godina bi provela (ispravno) placuci za njim. Saberi se i poslozi prioritete u zivotu. I ne bi bilo lose da ipak nadjes novac za psihologa da ti pomogne u procesu.
Ja obožavam svoju djecu, sa njima provodim svo svoje vrijeme, trudim se biti sto bolja majka. I ja cijenim svog muza, dobar je otac, dobar je covjek. Uvijek su mi prioritet moja djeca i nikada im nista ne fali, ni paznje ni ljubavi. I nikada ne bih zamijenila njihovu srecu za bilo sta drugo. Brak mi nije dobar u tom smislu da ima neke strasti izmedju nas, nazalost nema ali smo jako dobro roditelji i jako dobro funkcionisemo u svemu osim u tom nekom romantičnom smislu. Ali nikada ne bih odustala od svog braka zbog bilo koga ili bilo cega sve dok su moja djeca sretna. Cak i sutra da se razvedem ne vjerujem da bih se udala vise ikada pa cak ni bila sa nekim, jer ne bih mogla da dozvolim da neko ko nije otac mojoj djeci bude u blizini njih.
Ne znam da li sam ja ovo sve dobro citirala i napisala, valjda ce liciti na nešto
Ninnaress is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2023., 06:56   #6
Slicna tema
https://www.forum.hr/showthread.php?t=1310341

Mene ovakve teme naježe… zamisli da si s nekim godinama u braku koji te uopce ne voli, i ima opsesiju prema nekom drugom- da opsesiju, ovo sto ti opisuješ nije ljubav- to je bolest. Pametnije ti je zakazati termin kod psihologa nego ovdje gubiti vrijeme sebi i nama- mozda te i sastavi i pokaže koji licemjeran zivot vodiš. I ocito uputi da budes poštenija prema ljudima oko sebe- muzu i djeci.
Freyya is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2023., 07:02   #7
Quote:
Freyya kaže: Pogledaj post
Slicna tema
https://www.forum.hr/showthread.php?t=1310341

Mene ovakve teme naježe… zamisli da si s nekim godinama u braku koji te uopce ne voli, i ima opsesiju prema nekom drugom- da opsesiju, ovo sto ti opisuješ nije ljubav- to je bolest. Pametnije ti je zakazati termin kod psihologa nego ovdje gubiti vrijeme sebi i nama- mozda te i sastavi i pokaže koji licemjeran zivot vodiš. I ocito uputi da budes poštenija prema ljudima oko sebe- muzu i djeci.
Sve to sto pises ne shvatam kakve veze ima sa mojom temom?
Ninnaress is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2023., 07:06   #8
Trebala bi promijeniti naslov " 10 godina a i dalje si opsjednuta s njim". Ljubav je ipak nešto drugo. Postoje ljudi koji i dalje vole nekoga iz prošlosti ali oni uglavnom ostanu sami i njeguju uspomenu.
E sad ne vidim na osnovu čega si ga mogla toliko zavoljeti. Bit će prije stvar ega, on to je kao crvena krpa pred nosom, netko koga si htjela a on nije htio tebe pa se hoćeš dokazati.
Čak i da ste imali prekrasnu vezu, voljeti nekoga godinama nakon prekida? To mi je više bijeg od svijeta, ali evo imaš "onog kojeg voliš" pa te to drži da život ne bude presiv i dosadan.
Iskreno, nerviraju me takve priče, bespomoćnost i fatalizam
blue-bell is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2023., 07:07   #9
Quote:
Ninnaress kaže: Pogledaj post
Sve to sto pises ne shvatam kakve veze ima sa mojom temom?
Pa problem je u tome sto ocito ne shvaćaš.
Pročitaj si jos jednom sta si napisala pa reci da moj komentar nema veze s tim.
Freyya is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2023., 07:10   #10
Quote:
blue-bell kaže: Pogledaj post
Trebala bi promijeniti naslov " 10 godina a i dalje si opsjednuta s njim". Ljubav je ipak nešto drugo. Postoje ljudi koji i dalje vole nekoga iz prošlosti ali oni uglavnom ostanu sami i njeguju uspomenu.
E sad ne vidim na osnovu čega si ga mogla toliko zavoljeti. Bit će prije stvar ega, on to je kao crvena krpa pred nosom, netko koga si htjela a on nije htio tebe pa se hoćeš dokazati.
Čak i da ste imali prekrasnu vezu, voljeti nekoga godinama nakon prekida? To mi je više bijeg od svijeta, ali evo imaš "onog kojeg voliš" pa te to drži da život ne bude presiv i dosadan.
Iskreno, nerviraju me takve priče, bespomoćnost i fatalizam
E ovakve stvari su ključ u ovakvim postovima- ona ga smrtno voli, a on je nju koristio 4g kao lutku na napuhavanje. I jos se osjecala vazno dok je kao bio ljubomoran i imao godinu dana drugu
Najbolje od svega je sto je na osnovi te epske ljubavi isla urgirati kod te zene i opet izvisila- prava ljubav nema sta.

Potrati jos 10g razmišljajući sta bi mu skuhala za rucak dok djeci stavljaš tanjure na stol
Freyya is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2023., 07:43   #11
A da, misli da je ljubomora je znak ljubavi. Ne, nije. Nego znak da je netko nesiguran. Netko ti je gore napisao tip je oštećen. Što god sad vratila po glavi neće promijeniti prošlost, da je on bio prema tebi šupak a ti prenaivna.
Šta sad, mislim da svatko ima u prošlosti priču gdje je ispao blesav/naivan/iskorišten... Nema to više veze, bilo pa prošlo.
Kažeš da u komentarima isključimo muža? Evo ja ću ga ipak spomenuti, žao mi čovjeka i nisi fer prema njemu.
blue-bell is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2023., 08:43   #12
ne voliš bivšeg, voliš sliku koju si stvorila o njemu.. kad to shvatiš, bit će drugačije. tu sliku si napravila, tu sliku idealiziraš, hraniš i dižeš u nebesa. slika nije realnost. realnost je da te varao, koristio za seks, odbacio... i to prije 10 godina. ti se osim sa slikom boriš sa povrijeđenim egom jer te čovjek iskoristio i odbacio. podsvjesno mu hoćeš vrlo vjerojatno vratiti pa nek on malo pati. teško je reći zaboravi, ali da si trebala već... trebala si zaboraviti ili pomiriti se s time.
pikpuran is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2023., 08:46   #13
Bila sam i ja ludo zaljubljena, bio je u vezi (u trenutku kada smo počeli mutiti, bili su u nekom prekidu, kasnije opet nastavili, ali paralelno se viđao i samnom....s time da sam ja znala za to, i čekala ga da se odluči). Nakon konačnog prekida (trajalo je sve nekih 6 mjeseci) sam mislila da je gotovo s mojim ljubavnim životom (imala sam 32 godine tada), i držalo me 2,5 godine. Najdulje ikada. Viđala sam ga često, nekada i s tom curom (kasnije su se oženili, dobili sina i rasatali).
Nikada, doslovno nikada mi nije palo napamet da bih se išla upoznavati s njom, posebno ne joj "otvarati oči". Ne kužim žene koje imaju potrebu tako nisko se spuštati i ponižavati, iako su svjesne da je velika vjerojatnost da će oni i dalje ostati zajedno. Pa čak i da ne ostanu zajedno, neće ostati ni s tobom.
Uglavnom, meni nije palo napamet tih 2,5 godine ulaziti u bilo kakve odnose s drugim muškarcima, jednostavno nisam mogla zamisliti biti bilo s kime.
Imala sam neke svoje zanimacije, putovanja (koja me isto nisu baš ispunjavala jer sam stalno mislila o njemu), s vremenom sam se riješila te opsesije.
Kasnije smo se, čak, jednom sreli u nekom fitnes centru i, igrom slučaja, bili na piću namon treninga u istom društvu. Normalno smo pričali i nitko nije primjetio biolo kakve napetosti i sl. Meni je, nakon toga, bilo baš drago da smo uspjeli civilizirano pričati, i to bez da sam imala potrebu dokazivati mu kako je pogriješio.
Jedina osoba koja je pogriješila bila sam ja koja sam i dalje ostala u tom odnosu nakon što mi je dao do znanja da jen opet sa curom, ali ne može ni prekinuti samnom, nego mu treba vremena da se odluči.
Meni je izglednije da te nezadovoljstvo u tvom bračnom životu (a ne možeš biti zadovoljna brakom u koji su ušla samo zato da on bude ljubomoran, iako on tebe, vjerojatnio, niti ne primjeti) dovelo do te opsesije s njim.
Po meni je najbolje rješenje razvod nakon kojeg ćeš biti neko vrijeme sama.
Ili ostati u tom braku i naći ljubavnika.
Zubicaljubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2023., 08:48   #14
Quote:
Ninnaress kaže: Pogledaj post
. Ali, ne uhodim ga, nemam ga na fb ili Instagramu itd, niti bih mu se ikada u životu javila ili imala kontakt sa njim a kamoli sta drugo. Znaci, nikada ne bih bila s njim ponovno niti bih ikada u životu prevarila muza. Molim vas da mog muža ostavite po strani i da u tu raspravu ne ulazimo.
Mozak mrzi da je nesto nezavrseno. Da nema kraj.
Kako nema ta vasa veza kraj on sam tj ti projeciras svasta.
Nadi si na netu par self help knjiga na tu temu, nije to toliko duboka stvar da se covjek sam ne moze izljeciti.

Ne trebas imat pare za psihologa, knjige skines tj ukrades na netu
calecaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2023., 08:48   #15
Tebe ne muči on jer ti se sviđa nego imaš potrebu za osvetom. Povrijedio ti je ego, srozao ti je samopouzdanje i sad želiš da on vidi kako je tebi dobro u životu i što je mogao imati. Tu je još jedan problem što nikad niste popričali i završili stvar kako spada, nego je sve ostalo neizrečeno. Njega boli briga jer je on takav tip, a tebe to kopka jer imaš osjećaj da nešto nisi završila.

Pitanje je što i da se nađeš s njim, i da vidi da si ti ubermegazgodna, i super majka - što nakon toga? Bi li to bilo dovoljno da ispuniš svoju satisfakciju i želju za osvetom? Bi li onda mogla ga prekrižiti? Možeš li ga prekrižiti i bez toga?
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2023., 09:39   #16
U. Opet ista tema. Sve je u redu dok s tobom ne postane opsjednuta njegova zena, ljubavnica ili topli prijatelj.
Katkad nije jasno sto se tu sve događa.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2023., 10:00   #17
Quote:
Zubicaljubica kaže: Pogledaj post
Nikada, doslovno nikada mi nije palo napamet da bih se išla upoznavati s njom, posebno ne joj "otvarati oči". Ne kužim žene koje imaju potrebu tako nisko se spuštati i ponižavati, iako su svjesne da je velika vjerojatnost da će oni i dalje ostati zajedno. Pa čak i da ne ostanu zajedno, neće ostati ni s tobom.
Nije to bilo tako, mi smo obje saznale preko trece prijateljice koja je shvatila da pricamo o istom tipu. I to nas je saopćila tako sto nas je obje pozvala na pice a mi to nismo znale. Tako da smo se taj dan upoznale, taj dan popricale i shvatile da je bio sa obje u isto vrijeme, doduse i nju je drzao u tajnosti, u drugom gradu. Nakon toga, nakon toga sto sam saznala, on se meni vise nikada nije javio, niti sam ja njemu. Nisam ni psovala, ni plakala ni trazila objasnjenje, nista, samo sam pustila. I onda sam pala u ocajanje. Bila sam mlada, nisam imala nista u rukama, ni posao ni fakultet, na kraju eto ni njega.
Ninnaress is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2023., 10:01   #18
Ma tu se odavno nema što više pričat. Tipu je bila jedna u nizu priležnica dok je on tražio savršenu hanumu po mjeri svoje sredine, vjere i obiteljskih očekivanja i to je to. Ona se ponaša nezrelo i egocentrično i pošto to ne zna hendlat ko odrasla osoba, treba potražit stručnu pomoć. Valjda može tamo odakle piše otići doktorici opće prakse i tražit uputnicu za psihijatra. Pozitivna stvar je što je i sama svjesna da joj je stručna pomoć potrebna.

Quote:
Ninnaress kaže: Pogledaj post
Nemam novac za psihologa. Sa nekih 20 godina sam se spetljala sa jednim deckom. Malo je reci da sam se zaljubila, to je bila bas ona luđačka ljubav, svaki put kada me dotakne meni su drhtala koljena. Prije toga sam bila zaljubljena i nakon toga sam bila zaljubljena ali nikada nikoga voljela nisam kao njega. Slomio mi je srce. Nikada nismo bili u zvanicnoj vezi, u suštini me koristio za seks, iako ja to tada nisam shvatala jer je eto imao ispade ljubomore itd pa sam mislila da me voli. Nisam bila dovoljno dobra za njega, nisam bila njegov nivo jednostavno, ni lijepa ni zgodna niti iz ugledne porodice niti iste vjere. To je trajalo 4 godine. Završilo se tako sto sam saznala da je tada vec godinu dana bio u vezi sa drugom djevojkom koja je njegov nivo jelte. Zbog te veze sam zapostavila i fakultet i morala sam prekinuti sa studiranjem zbog toga. Zbog te veze sam sebi i kasniji život doslovno upropastila.
Probaj pročitat jedno 10 puta ovo boldano. Njemu nikad nećeš biti to što želiš. Moraš prihvatiti da nekakvu osvetu ni zadovoljštinu po svojoj mjeri nećeš dočekat. Možeš se samo namjestit za još malo poniženja.

Počni se bavit sobom i svojim sadašnjim životom. Prošlost nećeš promijenit, ali možeš budućnost. To da je muž zadnja rupa na svirali da ne govorimo.
__________________
I tried being reasonable, I didn't like it.
😺*rim tim tagi dim*😺
hot kukich is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2023., 10:20   #19
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
Tebe ne muči on jer ti se sviđa nego imaš potrebu za osvetom. Povrijedio ti je ego, srozao ti je samopouzdanje i sad želiš da on vidi kako je tebi dobro u životu i što je mogao imati. Tu je još jedan problem što nikad niste popričali i završili stvar kako spada, nego je sve ostalo neizrečeno. Njega boli briga jer je on takav tip, a tebe to kopka jer imaš osjećaj da nešto nisi završila.

Pitanje je što i da se nađeš s njim, i da vidi da si ti ubermegazgodna, i super majka - što nakon toga? Bi li to bilo dovoljno da ispuniš svoju satisfakciju i želju za osvetom? Bi li onda mogla ga prekrižiti? Možeš li ga prekrižiti i bez toga?
Nekako vjerujem da bih mogla. On je na mene ostavio toliko uticaj jer sam zbog njega donijela jako lose odluke koje su mi zivot odvele u pravcu u kojem nisam zeljela da bude. Bila sam mlada, lako je bilo upravljati sa mnom, nazalost nisam ni ogdojena na nacin da budem jaka licnost, da se oduprem svemu jer ni sama nisam imala stabilnu obitelj. I ljuta sam jer sada on ima sve sto je zelio, o cemu je sanjao a ja nemam nista. Pri tome mislim na ovaj karijerni dio vecinski. Sretan je i nista mu me fali a ja sam ostala i bez karijere koju sam silno zeljela, bez prilike da izgradim sebe kao licnost jer sam se mlada udala, bez prilike da mozda biram na koji način i za koga cu da se udam. Ali opet zahvaljujem Bogu pa mi je u svemu tome poslao dobrog covjeka. E zato sam ljuta, jer nije fer.
Ninnaress is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2023., 10:27   #20
Vidim da vecina ljudi ovdje koristi forum za liječenje vlastitih frustracija. Molim lijepo, ne treba mi niko drzati pridike,pometite ispred svojih vrata prvo. Niti sam trazila savjet kako cu i sta cu ja sa svojim muzem i kako je njemu. Isključivo trazim savjet kako ja sebi da pomognem. Ne morate se vi brinuti o mom muzu, dobro je on, nema nikakvih pritužbi.
Ninnaress is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:57.