Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2007., 14:45   #201
ako ima netko bolji prijedlog za ulaz u spavaću sobu...ja presretna čuti...
miems is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 14:48   #202
Quote:
miems kaže: Pogledaj post
ako ima netko bolji prijedlog za ulaz u spavaću sobu...ja presretna čuti...

da li je stan gotov?! Jer ako još nije, možda se mogu te male (a za izvođača su to male) promjene dogovoriti s njima.

i ovo mi baš nije jasno?!
"a ovo s vratima se slažem...bio je plan klizna vrata u spavaću sobu, al je nezgodan spoj zida od gipsa i cigle i to kod vrata i u spavaću i u dnevni (previše treskanja pa bi popucao spoj kad tad..."
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 14:58   #203
nije gotov ni blizu... pa htjela sam ugradbena klizna vrata (ne krilo) (na istom mjestu gdje se sada nalazi krilo koje se otvara prema db-u)koje bi ulazilo u gipsani zid (dakle u zid koji vodi prema hodniku) ali tada bi cijeli taj zid morao biti gips (a ne opeka) tako da bi i ulazna vrata u db bila ugrađena s jedne strane u gipsani zid, a s druge strane u zid od opeke...ne znam jesam li sad pojasnila bolje... sve u svemu, na gradilištu su mi rekli da može, ali da to baš i nije najsretnije rješenje zbog potencijalnog pucanja spoja te dve vrste zida uslijed trajnog treskanja kojem je uzrok otvaranje i zatvaranje vrata)
miems is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 15:00   #204
hm, pa ako se prema gore navedenom prijedlogu ormar postavi prekoputa kupaonice taman bi se (uz malo pomicanje zida između boravka i sobe prema boravku - onih 20cm) mogla uguziti vrata u spavaću iz hodnika (umjesto predviđenog malog ormara)
JimBob is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 15:04   #205
Quote:
miems kaže: Pogledaj post
nije gotov ni blizu... pa htjela sam ugradbena klizna vrata (ne krilo) (na istom mjestu gdje se sada nalazi krilo koje se otvara prema db-u)koje bi ulazilo u gipsani zid (dakle u zid koji vodi prema hodniku) ali tada bi cijeli taj zid morao biti gips (a ne opeka) tako da bi i ulazna vrata u db bila ugrađena s jedne strane u gipsani zid, a s druge strane u zid od opeke...ne znam jesam li sad pojasnila bolje... sve u svemu, na gradilištu su mi rekli da može, ali da to baš i nije najsretnije rješenje zbog potencijalnog pucanja spoja te dve vrste zida uslijed trajnog treskanja kojem je uzrok otvaranje i zatvaranje vrata)

ma gle ... pročitaj onaj moj post s promjenama ... uopće ti ne trebaju na TOM zidu vrata! Nego otvoriš iz hodnika, pored kupaone vrata, klasična, krilo, na lijevi zid spavaće sobe, a tamo možeš dati da ti naprave komad zida, ako bi imala nišu za ugradbeni ormar. Kužiš?!
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 15:06   #206
Quote:
JimBob kaže: Pogledaj post
hm, pa ako se prema gore navedenom prijedlogu ormar postavi prekoputa kupaonice taman bi se (uz malo pomicanje zida između boravka i sobe prema boravku - onih 20cm) mogla uguziti vrata u spavaću iz hodnika (umjesto predviđenog malog ormara)

o tome i ja pričam!
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 15:11   #207
nacrt stana..

[IMG][/IMG]ljudi..pomagajte..u nehajskoj sam dobila originalne nacrte stana.. ali ne kuzim ( po tim nacrtima) sto je pregradni a sto nosivi zid...
kako zelimo napraviti preinake u stanu.. jako mi je bitno da znam sto smijem a sto ne rusiti..

pa ako medu vama ime netko tko se kuzi u to... bila bi zahvalna
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 15:13   #208
Quote:
tonka kaže: Pogledaj post
ljudi..pomagajte..u nehajskoj sam dobila originalne nacrte stana.. ali ne kuzim ( po tim nacrtima) sto je pregradni a sto nosivi zid...
kako zelimo napraviti preinake u stanu.. jako mi je bitno da znam sto smijem a sto ne rusiti..

pa ako medu vama ime netko tko se kuzi u to... bila bi zahvalna

odi na topic Tlocrti stanova ... i objavi sliku, pa ćemo ti pomoći
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 15:13   #209
Pa pogledaj po debljini zidova...ali najbolje nađi nekog tko se malo bolje razumije u to pogotovo ako mislite rušiti i rekonstuirati...
 
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 15:14   #210
kužim što želiš reći...i to je bila ideja...ali u tom slučaju ne mogu imati garderobni ugradbeni ormar u spavaćoj sobi po cijeloj širini sobe već za 90 cm manji (kolka su vrata)...znači ormar sa svom odjećom bi bio svega 150 cm!! a ne može se nigdje drugdje staviti obzirom da je soba široka svega 240cm...a ako bi bio uz bilo koji drugi zid, ne bi imao gdje stati krevet...
miems is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 15:15   #211
Quote:
miems kaže: Pogledaj post
kužim što želiš reći...i to je bila ideja...ali u tom slučaju ne mogu imati garderobni ugradbeni ormar u spavaćoj sobi po cijeloj širini sobe već za 90 cm manji (kolka su vrata)...znači ormar sa svom odjećom bi bio svega 150 cm!! a ne može se nigdje drugdje staviti obzirom da je soba široka svega 240cm...a ako bi bio uz bilo koji drugi zid, ne bi imao gdje stati krevet...

pa postoje ormari i u L ... pogledaj malo po sitovima, a pogotovo je to izvedivo ako radiš ugradbeni ormar po mjeri! A za to imaš mjesta ko u priči! Soba ti je duga 375 cm ... krevet ako ga staviš ko kojoj god hoćeš strani ... duža strana uza zid ili okomito na zid, sve stane.
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 15:16   #212
evo i slike)
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 15:18   #213
ovako?
miems is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 15:19   #214
Quote:
miems kaže: Pogledaj post
ovako?
>To te ja pitam ... možeš još ormar povući na zid di je krevet jer ako si solo, nije bed imati krevet na razvlačenje (po potrebi) a ovako ti štedi mjesta ... no bilo kako bilo, sve stane
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 15:20   #215
Quote:
tonka kaže: Pogledaj post
evo i slike)


di slika?! ups... ok... vidim


logika ide otprilike ovako ... tamo di su vodovodne instalacije, po svemu sudeći je glavni nosivi zid, pa se u to bolje na petljat. Di su ulazna vrata stana, vrata balkona - isto tak Kuponski zidovi di su kada, wc i umivaonik, ne rušiti!
Ne znam što biste željeli, ali pokušajte to nacrtati, pa se još konzultirati s ljudima iz struke. Oni će bez poteškoća odrediti koji je kakav zid, a vi znate što bi u stanu htjeli mijenjati.
Po mojoj procjeni (a i po tome što piše ... svaki zid je 15 cm), mislm da ne bi trebalo biti većih problema u realizaciji.
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 15:21   #216
gore..na prvom mom postu. sori..trudim se
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 15:23   #217
Quote:
miems kaže: Pogledaj post
ovako?
imaš kutnih ormara i onih koji su ukošeni 40/60 pa ti se to da fino složit
recimo uzmeš taj kosi koji ide do vrata (i ja bi stavila ulaz iz hodnika) pa na njega normalni ili odmah kutni (zavisi koliko imaš mjesta, nisam sad gledala), pa ako stane opet normalni, krevet, i normalni komad
ja bi razmislila i o mostu

ako hoćeš pošalji mi na pm mail pa ću ti poslati elemente od alplesa, više ih nemaju na starnici
princip slaganja i dimenzije su i kod ostalih proizvođača namještaja jednaki, pa si možeš složiti neku kombinaciju čisto da stekneš dojam
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 15:29   #218
kad dođem doma, baš ću probat nacrtat i vašu ideju...da vidim kako će to funkcionirati.... inače..ova druga slika je original nacrt...moje preinake su bile slijedećeg motiva: 1. htjela sam u predsoblju ormar min. DUBINE 40 cm, dalje htjela sam bidet u kupaonici i proširiti db jer mi nekako inače djeluje kao dugačak hodnik...jer 5,6m*samo 3,1m stvarno može djelovati kao hodnik...a onda sam pomaknula i zid u kuhinji prema hodniku kako bi bila malo šira kako bi na tu stranu ukomponirala kolko tolko pristojnu radnu plohu...sve u svemu...na uštrp spavaće sobe u kojoj želim imati samo što veći ormar (2,4*0,6m) je optimalno i krevet (min. 1,6*2,2m - specifična je visina mog dragog ...ah...) pa uzimajući to sve u obzir...i ograničen prostor...nije ni meni lako...
miems is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 15:34   #219
a nažalost kombinacije s krevetom na razvlačenje ne dolaze u obzir jer ipak je to najbitniji dio namještaja u stanu...čuva glavu nekako su mi još i roditelji utuvili da krevet i cipele moraju biti iznimno kvalitetni (sad znate zašto mi treba veliki ormar - hi hi) tako da...krevet je krevet...kauč je kauč...
miems is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 15:36   #220
Quote:
miems kaže: Pogledaj post
kad dođem doma, baš ću probat nacrtat i vašu ideju...da vidim kako će to funkcionirati.... inače..ova druga slika je original nacrt...moje preinake su bile slijedećeg motiva: 1. htjela sam u predsoblju ormar min. DUBINE 40 cm, dalje htjela sam bidet u kupaonici i proširiti db jer mi nekako inače djeluje kao dugačak hodnik...jer 5,6m*samo 3,1m stvarno može djelovati kao hodnik...a onda sam pomaknula i zid u kuhinji prema hodniku kako bi bila malo šira kako bi na tu stranu ukomponirala kolko tolko pristojnu radnu plohu...sve u svemu...na uštrp spavaće sobe u kojoj želim imati samo što veći ormar (2,4*0,6m) je optimalno i krevet (min. 1,6*2,2m - specifična je visina mog dragog ...ah...) pa uzimajući to sve u obzir...i ograničen prostor...nije ni meni lako...

Gle... samo u hodniku ako zid poravnaš sa onom početnom nišom koja je u kuhinji, dobiješ ormar kakav želiš. A više si izgubila ako u ime malog ormara (70 cm) u hodniku, zezneš i dnevnu sobu.
I mi imamo sličan stan ... i moj je muž 2 m ... pa smo samo u spavaćoj izbacili noćčne ormariće ... sad imaš kreveta koji imaju male police u podnožju kreveta, a ormar smo zakrenuli ko što sam ti predložila. I sve je stalo!
Za vas dvoje, kuhinja ostaje sasvim dovoljno velika. Stol je ionako u db, uz kuhinju, a ako kuhinju vizualno odjeliš malim šankom, dobivaš sve što ti treba! A dnevnu sobu možeš više odijeliti i na način da sjedeću garnituru okeneš bar kutem leđima prema stolu i orjentiraš sjedenje prema prozoru.
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:34.