Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2013., 14:45   #981
Dali je moguć kredit od cca 20 - 25 k eur za zaposlenje na neodređeno i prva 3 mjeseca trajanja istog te uz placu od 5000 - 6000 kuna.
__________________
I used to be catholic but converted to Narcissism
TwoFish is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 15:45   #982
Pitanje vezano uz kredit

Zanima me može li se dignuti kredit u iznosu od 8000 kuna na rok otplate od 3,4,godine? Ili ako ne, kakav bi kredit bio najsličniji ovome?
whisper12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 16:29   #983
Zna li netko da li jos uvijek vrijedi u PBZ-u da se suduznistvo gleda kao 1/2 anuiteta koji opterecuje kreditnu sposobnost?
Nasla sam post iz 2010.ali ne znam da li jos vrijedi.

dakle, placa od 6200, suduznistvo na stambeni kredit (3500kn/mj) i sad me zanima mogu li bit suduznik na kreditu kojem je rata 700 kn?


edit.zasto sluze info telefoni kad ne mozes dobit nikakvu informaciju :/

Zadnje uređivanje lorip : 12.08.2013. at 16:35.
lorip is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 14:01   #984
Quote:
whisper12 kaže: Pogledaj post
Zanima me može li se dignuti kredit u iznosu od 8000 kuna na rok otplate od 3,4,godine? Ili ako ne, kakav bi kredit bio najsličniji ovome?
itko?
whisper12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 22:14   #985
Question

Pozdrav,

Trebam nekoliko odgovora u vezi kreditne sposobnosti, trenutno sam na putu, pa ne mogu doći do banke, a informacija bi mi trebala dosta brzo.

Želio bih dignuti auto kredit iznos oko 12000 €. Zaposlen sam u državnoj firmi već 1,5 godinu, ugovor na određeno(!), sada će mi ga produžiti na još 0,5 godine. Plaća 6000 kuna. Nikakvih drugih opterećenja nemam.
Kakva mi je šansa sa sudužnikom, 3000 kuna mirovine, 60 godina starosti.

Ako ima koja dobra duša da mi da neke smjernice (može i na pm), da znam na čemu sam.

tnx
tino 33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 19:47   #986
Kredit za samostalnu djelatnost

Pozdrav!
Htjela bih dići otprilike 14000 eura stambenog kredita, a vodim se kao samostalna djelatnost. S obzirom da sam prijavljena na minimalac i prošlogodišnja visina dohotka mi je 30000 kuna zanima me hoće li mi banka odobriti kredit?
Ima li tko kakvih iskustava, postoji li neki mehanizam da ima dokažem da imam redovita primanja (jer ih imam),...?

HVALA!!!
Vel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 15:33   #987
odbijen kredit jer je croatia osiguranje odbilo bit osiguravatelj zbog neurednog prometa poslodavca
i vlasnik i računovođa nemaju pojma što bi moglo bit u pitanju. nije bilo nikakvog minusa, ovrha i sličnih stvari...
što napraviti? na bon2 odresku sve je uredno. (i btw za koji opće služi bon2 kad je očito da te informacije nisu uzete sa bon2 nego od negdje drugdje)
jel se može u osiguranju dobiti odgovor o čemu se točno radi i koje su sad uopće mogućnosti dobivanja kredita s obzirom da je na jmbg već nakeljeno kako je jedan kredit odbijen
kolican is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 13:29   #988
Quote:
kolican kaže: Pogledaj post
odbijen kredit jer je croatia osiguranje odbilo bit osiguravatelj zbog neurednog prometa poslodavca
i vlasnik i računovođa nemaju pojma što bi moglo bit u pitanju. nije bilo nikakvog minusa, ovrha i sličnih stvari...
što napraviti? na bon2 odresku sve je uredno. (i btw za koji opće služi bon2 kad je očito da te informacije nisu uzete sa bon2 nego od negdje drugdje)
jel se može u osiguranju dobiti odgovor o čemu se točno radi i koje su sad uopće mogućnosti dobivanja kredita s obzirom da je na jmbg već nakeljeno kako je jedan kredit odbijen
Na maticnom se ne vidi da je kredit odbijen nego kada se vuce HROK.
Osiguranje moze odbiti osigurati kredit kada je klijent rizican (prezaduzen, neuredan...) ili je firma rizicna (slabi promet, gubitas, neplacanje doprinosa, blokada na bonu....). Ali zato ima drugih banaka koje ne rade preko Croatie. BON 2 pokazuje financijski promet, priljev firme. Priljev, blokade, prosjecno stanje racuna, minus...... Tu sam ako trebas jos informacija
__________________
Foto Raja Hennef
Krajakovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 19:48   #989
Pozdrav društvo!
Imam pitanje ako netko moda zna; vezano je za nenamjenski kredit u Raiffici 50.000,00 kn. plaća -redovni mjesečni čisti priljev na račun 5100 kn, imam kredit u iznosu 1000 kn, ali to je već oduzeto, posao neodređeno, stalni klijent baanke, kartica nemam niti kredit u raiffici. no...imala sam zaštićeni račun dobrih godinu dana i blokadu računa u istom vremenskom razdoblju pa mi to narušava kre sposobnost predah papire i čekam info da li će biti odobren uz osiguranje + admin.zabranu na plaću. pitanje ak netko zna; kolike su šanse da ga dobijem? jer..još uvijek mi ništa nisu javili a prošlo je 9 dana :-( unaprijed zahvaljujem na odgovoru!!
__________________
Dobro se dobrim vraća
Lady mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2013., 18:53   #990
Ono što mene zanima je zna li netko tko nudi privatne pozajmice ?
Definitivno mi je komplicirana situacija pa me zanima i ta mogućnost.
Pa ako netko zna da se javi na pm, tnx
__________________
~ dum spiro spero ~
maaaleeenaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 15:09   #991
Koliko je pametno dizat kredit u iznosu od cca €12000 u današnje vrijeme ( u pbz-u ako išta znači) ?
Inače imam posao na neodređeno.. Otplaćivao bih ga 7 godina.
Kamatne su dosta labilne, mogle bi raste s obzirom da se određuju po EUROBIR-u.
Direktorinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 13:30   #992
Quote:
Direktor Vuco kaže: Pogledaj post
Koliko je pametno dizat kredit u iznosu od cca €12000 u današnje vrijeme ( u pbz-u ako išta znači) ?
Inače imam posao na neodređeno.. Otplaćivao bih ga 7 godina.
Kamatne su dosta labilne, mogle bi raste s obzirom da se određuju po EUROBIR-u.
Kamata će ti sigurno rasti jer će i EURIBOR neminovno porasti. A nije isključen i značajniji porast tečaja € naparma Kn (što čak i očekujem).
Pogledaj si malo da li neka druga banka nudi "gotovice" bez VK, te sa fiksnom KS (što je malo teže ...), ali ako ne pitaš, ne možeš znati.
aspiriniks is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 20:38   #993
Kredit u kunama iskljucivo i neznam, pitat sebe jesi li siguran da ces sljedecih 7 godina svaki mjesec biti sposoban platiti ratu kredita , bilo da radis ili ne radis, da dobijes otkaz zbog necije tude krivice, da firma propadne jer su se vlasnici zaigrali , ili da ti dobijes otkaz jer su odlucili ukinuti tvoje radno mjesto ..
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 11:45   #994
Mislim da Erste, RBA, ZABA nude kunske
Vidio sam da neki nude čak i fix kamatu!
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2013., 23:14   #995
jel molim vas zna neko gdje zdrastveni radnik koji radi u bolnici ali na određeno može dobiti kredit bez jamaca i sudužnika
TRD1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2013., 23:16   #996
ako slućajno netko zna molim odgovor u pp
TRD1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 23:40   #997
Možda netko zna da li se nakon porodiljnog mora čekatri tri plaće kako bi se dobio kredit ili se uzima prosjek zadnjih tri plaća prije porodiljnog?
moja milena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 23:50   #998
Quote:
moja milena kaže: Pogledaj post
Možda netko zna da li se nakon porodiljnog mora čekatri tri plaće kako bi se dobio kredit ili se uzima prosjek zadnjih tri plaća prije porodiljnog?
moraš čekat, al ima banaka kojima je dovoljna samo jedna platna lista, a ne tri
BijedniVitez is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 07:34   #999
A jeli Erste banka jedna od njih? Radi se o gotovinskon kreditu a ne bih baš radi toga mijenjala banku ali ni ne čeka mi se baš ako ne moram? Mada mi se čini da i ako banka traži samo.zadnju.listu u firmi ti miraju popuniti prosjek zadnje tri plaće?! Ili ne?! I opet ne znam da li bi onda u prosjek ušle plaće prije porodiljnog ili opet čekati?
moja milena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 00:35   #1000
Quote:
Direktor Vuco kaže: Pogledaj post
Koliko je pametno dizat kredit u iznosu od cca €12000 u današnje vrijeme ( u pbz-u ako išta znači) ?
Inače imam posao na neodređeno.. Otplaćivao bih ga 7 godina.
Kamatne su dosta labilne, mogle bi raste s obzirom da se određuju po EUROBIR-u.
nije uopće pametno ako nije neophodno ... eventualno kraći rok otplate
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:54.