Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Dekorativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2012., 22:39   #81
Quote:
phazing kaže: Pogledaj post
Baš sam te htjela pitati bi li mi tete dale malo da probam jer mi se ne da puknut 350 kuna ako mi se ne svidi, makar s obzirom na tvoju recenziju nekako sumnjam u to.
E da, i jel ti pretežak na licu tijekom ljeta? I koliko ti izdrži na licu? Meni ne treba puno prekrivanja, nemam većih nepravilnosti. Tu i tamo koji prištić u PMS-u, malo crvenila oko nosa i pjegice. Ali njih niti ne želim full prekriti jer ih volim.
Naravno, uvijek treba probati tako skupe stvari, ovaj puder generalno ima odlične recenzije, ali svačije lice je drugačije. Nije mi nikad pretežak na licu, nije to taj tip pudera. Izdrži doslovno dok ga ne skinem sama, oko toga se ne moraš brinuti. Prekriva jako dobro, ali nije žbuka, predivne je teksture. Ni ja nemam nepravilnosti, i isto stavljam puder samo na bradu/oko nosa da ujednačim crvenilo.
Anarniel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 23:36   #82
Quote:
Anarniel kaže: Pogledaj post
Naravno, uvijek treba probati tako skupe stvari, ovaj puder generalno ima odlične recenzije, ali svačije lice je drugačije. Nije mi nikad pretežak na licu, nije to taj tip pudera. Izdrži doslovno dok ga ne skinem sama, oko toga se ne moraš brinuti. Prekriva jako dobro, ali nije žbuka, predivne je teksture. Ni ja nemam nepravilnosti, i isto stavljam puder samo na bradu/oko nosa da ujednačim crvenilo.
Hvala ti puno. Sviđa mi se opis stvarno, nadam se da će mi biti dobar. Čim mi prođu ispiti, zaletit ću se po malo probne količine. Jel znaš gdje mi najlakše tete dale to? Ne volim tete po parfumerijama pa ih izbjegavam ako mogu.
phazing is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 01:22   #83
Quote:
phazing kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno. Sviđa mi se opis stvarno, nadam se da će mi biti dobar. Čim mi prođu ispiti, zaletit ću se po malo probne količine. Jel znaš gdje mi najlakše tete dale to? Ne volim tete po parfumerijama pa ih izbjegavam ako mogu.
Meni je zenska nudila u Sephori u Avenue Mallu al nisam imala kutijicu .... Al tam su zenske opcenito ok po tom pitanju
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 08:51   #84
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Meni je zenska nudila u Sephori u Avenue Mallu al nisam imala kutijicu .... Al tam su zenske opcenito ok po tom pitanju
Nisam nikad bila u Sephori nije mi nikad usput pa sam lijena ići skroz do tamo, ali ovo će mi bit savršena izlika onda.
phazing is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 13:13   #85
Bourjois puderi

http://www.bourjois.co.uk/catalog/ma...mix_foundation
dali ste ikada provale ovaj puder? i kakav je?
Minnie30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 10:36   #86
Buržoa healthy mix i healthy mix serum su mi drugstore otkriće za normalnu do sušu kožu...
Nije nicudo sto ga uspoređuju sa Chanel puderima jer Borjuois posjeduje Chanel tako da imaju dosta slicnih proizvoda,ali naravno drugacije pakiranje....npr rumenila,sjenila i puderi...
Ak imas kozu kojoj ne treba previse heavy prekrivanja vec samo da ujednacis lijepo ten go for it...
Meni je cak njihov flower perfection odlican iako ima jace prekrivanje
Jedino sto od svakog imam dvije nijanse pa miksam kako sam tamna...
Obicno je to 53 i 56 i 57
Afraid is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 17:51   #87
puder za suhu i osjetljivu kožu

Također tražim tekući puder za suhu i osjetljivu, točnije seboreičnu kožu, koja regira na sve i svašta, obično crvenim flekama, pečenjem, nadraženošću, ljuštenjem i slično. Inače, mogu korisiti samo prirodnu kozmetiku. Ako netko ima iskustva, molim pomoć.

Nikako ne bi preporučila Chanel Vitalumier Aqua, meni ga je teta u Irisu uvalila prošli tjedan, a rekacija kože - užas živi. Nije to loš puder i ne bi se složila da ne prekriva dobro, prekriva sasvim solidno, ali mene peče! I to jako! Toliko da sam ga na lice stavila jedanput i ne pada mi napamet to iskustvo ponoviti.

Do sad sam koristila Givenchy Subli'Mine Sculpt Light i bio mi je odličan, nažalost se ne proizvodi više(

Što biste mi preporučili?
Dirljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 23:39   #88
Hmmm....ja nemam seboreju,ali moja koža ti je ovakva...
Ujutro kad se idem otusirat ili samo umit lice mi dobije poslje dodira vodom crvene fleke,zateze me,pecka i svrbi...ne guli se nista jos
Sve soft hidratantne kreme mi smetaju.Moram koristiti uvijek masne tj rich kreme.
Valjda jer mi fali lipida,a ne vode...neam pojma
Vitalumier aqua je iz mog iskustva puno bolje prekriva od obicnog vitalumiera...nije tolko dewey....
E sad mozda i tebi smeta to aqua u njemu...
Mozda trebas nesto s manje aqua i alkohola u prvih 5 glavnih sastojaka...


Mogu ti reci da je meni koza do sada najbolje NEreagirala sa Shiseido Perfect Refining...
Ali naravno puder moram staviti odmah iza kreme...

A recimo kad koristim pudere u kremi uopce mi ne treba toliko kreme i koza mi je fenomenalna...ti puderi imaju dosta voska u sebi,pa valjda zato.najbolji puderi u kremi su mi Kett i Mac Studio Tech....

Nadam se da ce ti netko moc znat bolje odgovoriti od mene
Afraid is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 16:53   #89
Quote:
Afraid kaže: Pogledaj post
Hmmm....ja nemam seboreju,ali moja koža ti je ovakva...
Ujutro kad se idem otusirat ili samo umit lice mi dobije poslje dodira vodom crvene fleke,zateze me,pecka i svrbi...ne guli se nista jos
Sve soft hidratantne kreme mi smetaju.Moram koristiti uvijek masne tj rich kreme.
Valjda jer mi fali lipida,a ne vode...neam pojma
Vitalumier aqua je iz mog iskustva puno bolje prekriva od obicnog vitalumiera...nije tolko dewey....
E sad mozda i tebi smeta to aqua u njemu...
Mozda trebas nesto s manje aqua i alkohola u prvih 5 glavnih sastojaka...


Mogu ti reci da je meni koza do sada najbolje NEreagirala sa Shiseido Perfect Refining...
Ali naravno puder moram staviti odmah iza kreme...

A recimo kad koristim pudere u kremi uopce mi ne treba toliko kreme i koza mi je fenomenalna...ti puderi imaju dosta voska u sebi,pa valjda zato.najbolji puderi u kremi su mi Kett i Mac Studio Tech....

Nadam se da ce ti netko moc znat bolje odgovoriti od mene
Hvala ti. tvoj opis koze izgleda vrlo slicno mojem problemu, a seboreja je poremecaj zlijezda lojnica. i ja mogu koristiti samo masne kreme, i takodjer, puder moram staviti odmah iza kreme. sto masnija, to bolja sto se fleka i perutanja tice, nastojim izbjeci da se uopce pojave, zato mi ne treba puder koji dobro prekriva, nego puder koji nece izazivati navedene reakcije.

skuzila sam takodjer da mi smetaju mirisi, parfemi u prozvodima. nazalost sam Vitalumier Aqua zaboravila pomirisati, da jesam ne bi ga kupila.

nisam nikad isprobala pudere u kremi, nekako sam se uvijek bojala toga. a vidim da nije trebalo

hvala ti, bas si mi pomogla.
Dirljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 20:21   #90
Quote:
Dirljiva kaže: Pogledaj post
Također tražim tekući puder za suhu i osjetljivu, točnije seboreičnu kožu, koja regira na sve i svašta, obično crvenim flekama, pečenjem, nadraženošću, ljuštenjem i slično. Inače, mogu korisiti samo prirodnu kozmetiku. Ako netko ima iskustva, molim pomoć.

Nikako ne bi preporučila Chanel Vitalumier Aqua, meni ga je teta u Irisu uvalila prošli tjedan, a rekacija kože - užas živi. Nije to loš puder i ne bi se složila da ne prekriva dobro, prekriva sasvim solidno, ali mene peče! I to jako! Toliko da sam ga na lice stavila jedanput i ne pada mi napamet to iskustvo ponoviti.

Do sad sam koristila Givenchy Subli'Mine Sculpt Light i bio mi je odličan, nažalost se ne proizvodi više(

Što biste mi preporučili?
Vitalumiere Aqua je preloš izbor za suhu i osjetljivu kožu.. Krcat je alkoholom (zato te je peklo), a osim toga i komedogen, puno cura na temi o puderima je pisalo kako im je napravio nered od lica. Baš mi je žao da ti ga je uspjela uvaliti. To je puder koji lijepo izgleda na licu i super je za one koji apsolutno nemaju suhu i osjetljivu kožu, ili sklonu reagiranju..

Slažem se s Afraid, Shiseido puderi su odlični, i zbilja blagi za kožu. A svakako si pogledaj i Kanebo Fluid Finish, što se tiče baš suhe kože, nema mu ravnog!
Anarniel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 22:54   #91
cure, ja bih savjet! imam izuzetno suhu kozu, koristim vichy nutrilogie 2, i zadovoljna sam njom, al imam problem sto mi puder, korektor, bb krema uvijek uspije istaknuti te suhe dijelove bez obzira sto su namjenjeni suhoj kozi, i uvijek mi posuseno ti odredjeni dijelovi izgledaju, i zivcira me to jako,neugledno izgleda. pretpostavljam da je zaista problem u tome sto moram prvo sredit kozu sama i nekako se pobrinut za nju, pa tek onda trazit dobar puder za suhu kozu, jer stalno imam problem s tim isusenim dijelovima nakon nanosenja bilo cega.
e sad, pitanje je kako jos njegovati kozu i te isusene dijelove koze? da li se trebam češće mazati, vise od dva puta na dan, nesto dodatno jos koristiti? hvala puno na pomoci!
__________________
:)
Shiney is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 23:15   #92
Quote:
Shiney kaže: Pogledaj post
cure, ja bih savjet! imam izuzetno suhu kozu, koristim vichy nutrilogie 2, i zadovoljna sam njom, al imam problem sto mi puder, korektor, bb krema uvijek uspije istaknuti te suhe dijelove bez obzira sto su namjenjeni suhoj kozi, i uvijek mi posuseno ti odredjeni dijelovi izgledaju, i zivcira me to jako,neugledno izgleda. pretpostavljam da je zaista problem u tome sto moram prvo sredit kozu sama i nekako se pobrinut za nju, pa tek onda trazit dobar puder za suhu kozu, jer stalno imam problem s tim isusenim dijelovima nakon nanosenja bilo cega.
e sad, pitanje je kako jos njegovati kozu i te isusene dijelove koze? da li se trebam češće mazati, vise od dva puta na dan, nesto dodatno jos koristiti? hvala puno na pomoci!
Naravno, ti možeš kožu mazati i više puta na dan ako je potrebno! Ono što je meni potpuno sredilo kožu (pisala sam o tome već sto puta, a bila je isto kao tvoja, suha, ljuskala se, uvijek ružno izgledala ispod pudera, čak i kad bi se inače bez make upa činila normalna) je L'occitaneov Serum Fabeleux, možeš kod njih tražiti tester, svakako preporučam da ga isprobaš, i krema iz iste linije je isto super. Dalje, trebat će neko vrijeme da dovedeš kožu u normalu, što ne znači da ne postoje puderi koji su ipak bolji od drugih za potrebe suhe kože, i ispod kojih će se manje vidjeti problemi. Po meni najbolji je Kanebo Fluid Finish, i ne bi bilo loše da si njega uzmeš dok si u početnoj fazi rješavanja problema, on je strašno hidrtantan i lijepo izgleda čak i na suhoj koži. Isto tako, pazi da kožu čistiš samo s ultra blagim sredstvima (preporučam Vichy micelarnu za osjetljivu kožu), i još mi je recimo odlična Avene termalna voda u spreju, nju ti je super kad si doma i ne nosiš make up posprejati po licu ovako kad god se sjetiš, meni se isto lice dosta promijenilo i postalo dubinski hidratiziranije otkad to radim. Stavljam je čak i prije krema, poprskam lice i na vlažno nanosim kreme, na taj način nekako kao da prodiru dublje u kožu i više se vlage zadržava u koži. Sve u svemu, sa suhom kožom treba dosta truda i neprestanog trackanja da bi je se održalo zdravom, ali jednom kad si nađeš odgovarajuće proizvode, uhodat ćeš se brzo.
Anarniel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 23:59   #93
Quote:
Anarniel kaže: Pogledaj post
Naravno, ti možeš kožu mazati i više puta na dan ako je potrebno! Ono što je meni potpuno sredilo kožu (pisala sam o tome već sto puta, a bila je isto kao tvoja, suha, ljuskala se, uvijek ružno izgledala ispod pudera, čak i kad bi se inače bez make upa činila normalna) je L'occitaneov Serum Fabeleux, možeš kod njih tražiti tester, svakako preporučam da ga isprobaš, i krema iz iste linije je isto super. Dalje, trebat će neko vrijeme da dovedeš kožu u normalu, što ne znači da ne postoje puderi koji su ipak bolji od drugih za potrebe suhe kože, i ispod kojih će se manje vidjeti problemi. Po meni najbolji je Kanebo Fluid Finish, i ne bi bilo loše da si njega uzmeš dok si u početnoj fazi rješavanja problema, on je strašno hidrtantan i lijepo izgleda čak i na suhoj koži. Isto tako, pazi da kožu čistiš samo s ultra blagim sredstvima (preporučam Vichy micelarnu za osjetljivu kožu), i još mi je recimo odlična Avene termalna voda u spreju, nju ti je super kad si doma i ne nosiš make up posprejati po licu ovako kad god se sjetiš, meni se isto lice dosta promijenilo i postalo dubinski hidratiziranije otkad to radim. Stavljam je čak i prije krema, poprskam lice i na vlažno nanosim kreme, na taj način nekako kao da prodiru dublje u kožu i više se vlage zadržava u koži. Sve u svemu, sa suhom kožom treba dosta truda i neprestanog trackanja da bi je se održalo zdravom, ali jednom kad si nađeš odgovarajuće proizvode, uhodat ćeš se brzo.
joj, hvala ti puno! da i moja je kad ju namazes debelo s vichyem bas onako lijepo izgleda, i bas je hidratizirana, al korektor, puder nekaj,i hopla odmah naviru ti suhi dijelovi, mislim nije to neki zivi uzas sad, nekad je i manje nekad vise, zavisi i o vremenu, a i koliko mazem lice, al nikako da dobijem onu flawless skin i da to izgleda lijepo i njegovano cim dodje nekaj na kremu.
znaci avene vodica, špricat kad se sjetim, super to odmah kupujem sutra! imam od mac-a onaj fix plus, on mi isto dosta pomaze kad ga špricam nakon sminkanja, a i prije. a ovaj serum, to je bas za suhu kozu? kako to nanosis? prije kreme, umjesto kreme? koliko cesto dnevno? mislim da cu ostat pri vichy kremi, jer mi pase jako. al serum bi mogla probat.
znam, da moram se trackat sto na sat!
__________________
:)
Shiney is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 01:47   #94
Upravo nadjoh u maminom ormaricu vichy termalnu vodu, to slicno kao i ova avene?
__________________
:)
Shiney is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 02:48   #95
Nisam probala Vichy termalnu, ali to bi trebalo biti više manje isto, da. Ako ti Vichy krema odgovara, ostani na njoj. Da, ovaj serum je baš za suhu kožu, točno znam kako ti je, moja koža je bila doslovno takva kako svoju opisuješ, i uvijek su izvirale te sitne ljuskice i suhi dijelovi unatoč svim kremama. To jednostavno znači da ti koža ipak nije iznutra dovoljno hidratizirana, vjerujem da ti je vichy krema dovoljna za površinsku hidrataciju jer zamasti površinski sloj kože i onda to lijepo izgleda, ali tek kad sam otkrila ovaj serum, koža mi je postala dubinski hidratizirana i po prvi put više nisam imala nikakve suhe dijelove, čak niti kad bih stavila puder. Obavezno ga isprobaj, nećeš požaliti. Možeš ga stavljati prije kreme, a možeš ga koristiti i samostalno ako ti bude dovoljan, vidjet ćeš sama dal će ti koža tražiti još i kremu iza. On ti nije vodenast ko klasični serumi, nego ima teksturu kao lagana kremica, i strašno je hidratantan. Ja ga recimo tijekom toplijeg dijela godine koristim umjesto kreme samostalno, a preko zime i njega i kremu jer mi tad koža traži više masnoće. Uglavnom, vidjet ćeš sama, skužit ćeš već nakon par puta jeli ti dovoljan sam ili ne i koja ti je najbolja kombinacija.
Anarniel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 12:09   #96
Quote:
Anarniel kaže: Pogledaj post
Nisam probala Vichy termalnu, ali to bi trebalo biti više manje isto, da. Ako ti Vichy krema odgovara, ostani na njoj. Da, ovaj serum je baš za suhu kožu, točno znam kako ti je, moja koža je bila doslovno takva kako svoju opisuješ, i uvijek su izvirale te sitne ljuskice i suhi dijelovi unatoč svim kremama. To jednostavno znači da ti koža ipak nije iznutra dovoljno hidratizirana, vjerujem da ti je vichy krema dovoljna za površinsku hidrataciju jer zamasti površinski sloj kože i onda to lijepo izgleda, ali tek kad sam otkrila ovaj serum, koža mi je postala dubinski hidratizirana i po prvi put više nisam imala nikakve suhe dijelove, čak niti kad bih stavila puder. Obavezno ga isprobaj, nećeš požaliti. Možeš ga stavljati prije kreme, a možeš ga koristiti i samostalno ako ti bude dovoljan, vidjet ćeš sama dal će ti koža tražiti još i kremu iza. On ti nije vodenast ko klasični serumi, nego ima teksturu kao lagana kremica, i strašno je hidratantan. Ja ga recimo tijekom toplijeg dijela godine koristim umjesto kreme samostalno, a preko zime i njega i kremu jer mi tad koža traži više masnoće. Uglavnom, vidjet ćeš sama, skužit ćeš već nakon par puta jeli ti dovoljan sam ili ne i koja ti je najbolja kombinacija.
stvarno hvala na svim informacijama! isprobat cu taj serum svakako, da bas mi treba dubinska hidratacija, ocito je u tome problem. hvala jos jednom, danas bas idem pogledat za serum, pa cu svakako javiti! a onda cu se spricat malo ovom vichy termalnom dok ju ne potrosim, pa da vidim kako mi djeluje.
hvala puno!
__________________
:)
Shiney is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 01:42   #97
evo ja samo da se pohvalim, kupila ja u subotu i serum i kremu. i za sad sam bas jako zadovoljna. serum mi je definitivno premalo, i trazi mi koza jos, tako da lijepo onda utapkam kremu, danas sam se cak po tri puta mazala serumom i tri put kremom i kad sam stavljala korektor i bb kremu, viiidljivo su mi se manje isticali suhi dijelovi i bas sam se iznenadila! tako da puno puno hvala na savjetu i nadam se jos boljim rezultatima nakon duzeg koristenja!
__________________
:)
Shiney is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2013., 14:44   #98
Bok cure, trebam savjet!
Imam prilično suhu kožu, zadnje sam koristila Maybelline Affinitone i nisam baš zadovoljna.
Koji je dobar puder, a da je i za svijetlu kožu i da je cijena prihvatljiva (do 100kn)?
Please help!
mala_plivačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 23:41   #99
Imam normalnu kožu koja naginje ka suhoj i nedavno sam kupila Rimmel wake me up, pravo je otkriće, rijeđa je tekstura i ima sitni shimmer u sebi ali primjetan tek kad se dobro zagledate, a cijena je sitnica oko 8€
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 01:25   #100
Meni je odlična Max Factor CC krema, cijeeeli dan imam onako dewy finiš na licu kojeg inače NIKAD i s ničime nemam, imam osjećaj da baš hidratizira i njome sam stvarno zadovoljna
__________________
BLOG
i YOUTUBE kanal
StelaSD5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:32.