Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2021., 15:29   #181
Nitko nema privatnika za preporučiti za operaciju katarakte?
BTW meni su na pregledu kod Knezovića preporučili leću s produljenim žarištem (za daleko i srednji vid, rad na računalu).
Jel ima tko iskustva s istim?
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2021., 11:26   #182
Evo prije dva tjedna operirao sam sivu mrenu na Rebru. Ugradili su mi jhonsonovu monofokalna leću AABBOO (ili tako nekako) dioptriju su mi spustili na -0.5 i ostao mi je cilindar od -1.0. Za sada sam zadovoljan. Primijetio sam da mi dioptrija nije stabilna, ali navodno za to treba čekati bar mjesec dana.
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2021., 09:01   #183
Evo mene opet na podforumu ugradnje IOL leća.

Zašto bi sve bilo dobro i normalno kad te život samo čeka da te zaje*e.
U ovih desetak stranica se vidi moja povijest bolesti. IOL leće u oba oka. E pa na oko koje sam odradio 2016g. i na kojem mi je ostala dioptrija cca -2.5. E pa primjetio sam da mi se vid na to oko pogoršao i kako imam pravo preko dopunskog zdravstvenog osiguranja, naručim se promptno na oftalmološki pregled....

Uglavnom, na tom oku mi se razvila tzv. sekundarna mrena, točnije fibroza stražnje kapsule u kojoj je smještena IOL. Pa hebem te živote da te hebem.

Sad se moram naručiti u kabinetu za laser ili kod privatnika da mi laserom "izbuše stažnju kapsulu" da svjetlost može prolaziti i onda se opet normalno vidi (koliko je to moguće).

Je li imao tko iskustva sa takvim zahvatom?
Mali_Mirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2021., 18:29   #184
Srećom, još me koja godina dijeli od zamjene leće no da sam poslušao liječnike jedne klinike vjerojatno bih i ja imao opacitete na stražnjem dijelu kapsuule. Kad sam odmah pitao, a što ako do toga dođe liječnica je nonšalantno mahnula rukom i rekla, ma ne brinite to vam mi riješimo YaG laserom (btw, zahvat je 500kn/oku). Ne znam koliko e trajno, koliko zahvata treba. Znam da su jako stare verzije zahvata nekad davno lagano i peckale. Koliko sam zbog sebe prije 2 godine istraživao, to je nerijetka komplikacija kod IoL, kao i očni tlak ili znatno rjeđe problemi s makulom ili vitreusom.

Sretno, javi kako je prošlo.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2021., 18:53   #185
Quote:
Veky kaže: Pogledaj post
Sretno, javi kako je prošlo.
Poslao sam upite u OE i Svjetlost, a moram vidjeti i kad bi dobio termin u KBCu.

Kažeš, nekad je lagano peckalo kod tog zahvata. Onaj ko preživi laserske pečate na pozadini oka da se spriječi odvajanje slojeva mrežnice... taj je pravi hađija.

Znači nemoram se bojati tog zahvata. Super.
Mali_Mirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2021., 15:18   #186
Odradio sam taj zahvat "kapsulotomija" ili kako se već zove yag laserom.

Pregledavali me sat vremena, sjeo za taj laser, 20-30 sekundi, doktor izrezao taj zamućeni dio. Opet vidim bistro. Genijalno.
Mali_Mirko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:33.