Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2016., 18:33   #281
A ne nema, ima temetina o vitari.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 19:04   #282
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
A ne nema, ima temetina o vitari.
uf, fakat ima više nego Dostojevskog

da ne čitam sad 93 stranice i 1900 postova, ako bi netko tko je tamo sudjelovao u raspravi ili pratio istu bio ljubazan pa mi u jednom postu sumirao zaključak ukratko, ne bih se ljutil

ono, standardno - potrošnja, problemi, pouzdanost, komplikacije, preporučena motorizacija (benzin, diesel, turbo), procvrčavanje plastike i slične korisne stvari koje se otkriju nakon određenog vremena i kilometraže
Cooglach is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 19:07   #283
Tema ko tema na Forum.hr. Imaš ljude koji su kupili i iznose ok iskustva. Imaš ljude koji su kupili i zaljubili se, nema ništa bolje i ne smiješ niš prigovorit. Imaš ljdue koji bi kupili i iznose svoja mišljenja. I naravno, imaš red hejtera koji podjebavaju. Uglavnom, pročitaj, brzo se to prođe.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 20:28   #284
S obzirom na temu: jel vozio tko ovu corollu 1.4 dizela. Kako vuce taj motor, kao da je jaci ili je to pak preslabo za tu karoseriju?
ruud is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 20:59   #285
vozim tu Corollu sada nekih 25,000 km, prije toga sam vozio Octaviu O2 1.9 TDI PD, vuče kao i O2 uz više šaltanja jer ima 6-brzinski mjenjač i neuporedivo kultivisaniji rad motora ... plišana vožnja rekao bih ... nedavno me kolega probao preteci sa O2 1.9 tdi na dionici nekih 40 km uzbrdica s povremenim krivinama, naravno nije mogao ali nisam ni ja uspio pobjeci ... :-) ne vozim nesto sporo, tekao bih brze ali jos nisam zavrtio motor na 4000 o/min, crveno je na 5000 o/min ... ako neko ima potanja rado bih prenio svoje iskustvo.
Tefter is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 21:41   #286
Quote:
Cooglach kaže: Pogledaj post
evo vozil danas hvaljeni i preporučivani Megane dci 110 GT Line

velim ja njima "niste me zvali 2mj otkak sam bil zadnji put kod vas i kad vam bil servo pokvaren pa navratil ja ponovno"

a dočeka me - joooj, i sad nam ne štima baš sve najbolje, javlja neke kvarove, al možete probati, u voznom je stanju...

super...

sjednem u auto koji trenutno ima cca 2300 km - vizualni dojam daleko ispred svih u klasi ovog časa...digitalni obrtomjer i brzinomjer jako efektni

al onda kreću "problemi"

namjestim sjedalo na željenu visinu - onda ne vidim pola "head up zaslona", ak se spustim, onda mi to prenisko i nemam preglednost na cestu

kod svakog "prelaska" s papučice gasa na kočnicu meni cipela (br.45) zapinje za neku plastiku ispod...grozno i opasno...nakon vožnje sam pogledal ispod - neka poprečna plastična "letvica" s izloacijom - dal to tako mora biti ili im se to već otkinulo pa je tak prenisko smješteno, ne znam, uglavnom na taj način se ne može redovno voziti

auto ide super - gas se lijepo odaziva iako je primjetna kratka turbo rupa, dobro leži na cesti, feeling za volanom je odličan, kočnice djeluju uvjerljivo

ne znam gdje se izgube vanjski gabariti - uvjeravaju me da u pasivnoj zaštiti - ali kad si ja složim vozačko sjedalo (185cm), iza sebe na stražnju klupu ne mogu ni ući, a kamoli udobno sjediti...gepek isto malen sa izrazito visokim pragom kod ulaska

uz cijenu od 171 tkn - bojim se da ne

onda sam isprobaval Suzuki Vitara 1.4 BoosterJet - benzinac sa 140ks
cijena mu 150 tkn

mogu kazati fora dojam - reaktivan, agilan, podosta opreme uključeno (adaptivni/aktivni tempomat, automatsko kočenje, navigacija, kamera, prednji i stražnji senzori, koža i grijanje prednjih sjedala, atraktivni vanjski i unutarnji detalji - crveni obrubi i prošivi, crni naplaci...)
neobično da uz sve to nema središnji naslon za ruke napred
mjenjač bi mogao biti malo bolji ako se mene pita
garancija 3g/100tkm
plastika na vrhu cijele unutrašnjosti (i još na nekim mjestima) mi djeluje jeftino i tvrdo...al se kune prodavač da Suzuki ne cvrči nikada, a da je jednostavnost Suzukijev đir

deklarirano 5,2 litara benge potrošnje kombinirano što bi bilo vrlo prihvatljivo

nadam se da ima ovdje neka tema gdje se obrađuju Vitare pa da čujem dojmove i iskustva ljudi s njime
Nije bas Suzuki neko mjerilo za kvalitetu unutrasnjoti. Istina, nisam jos dozivio cvrcke iz platike ali odpadajuce elemente unutrasnjosti ili slampavo sklapanje plasticnih elementa jesam. Iduci tjedan vozim novi SCros na srevis jer sam skuzio da plastika iznad volana ne lezi dobro i bas se ono vidi i necu to pustit da prode.. Inace je auto osim toga odlican, probaj. Moj je 1.6 dizlo, 4x4 i odlicno se vozi. Nevjerojatno kolko je okretniji i "sportskiji" za vozit od Megana kojem se puno vise osjeti tezak nos od dizla i manja okretnost.
Imam i megana DCi 110 Gt stlye iz 2013 sa 90 tkm. Na njemu od prvog dana guma iznad suvozackih vratiju pusta zrak i zvukove. Osim toga auto je toci i vozi, trosi ispod 6 litri svugdje i nis mu ne fali osim mjesta iza..Vec sam na ise mjesta procital da dosta ljudi sa novim modelom imaju identican problem.

Nisam jos nigdje procital da Corolli fali snage sa tim dizlasom. To je odavno provjeren motor kaj sad moze bit samo bolji nego u starijim modelima.

Zadnje uređivanje roki977 : 31.10.2016. at 21:52.
roki977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 22:16   #287
Quote:
Cooglach kaže: Pogledaj post
.
Jesi mozda razmisljao o Fiat Tipo?
Za 137k kn mozes dobiti najaci lounge paket i 1.6 MultiJet2 motor sa 120 KS
__________________
Sve dok igra Zeljo
ja znam da ima Boga
quadrilateri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 04:41   #288
Cudim se sam sebi, ali ovdje se slazem sa Fiskhalom.

U EU kompakt sedani nisu tako popularni, to su vise malo skromnije napravljeni automobili sa siromasnija trzista.

Od svih tih sedana, cini mi se da je jedino Mazda 3 i sa guzicom i bez, ustvari ista.

Za taj iznos, tj preko ili oko 130tkn, definitivno bih gledao klasicni kompakt sav 5tim vratima. Na HR trzistu je to pozeljnija verzija automobila.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 08:06   #289
A gle, to je tako u životu, nekima treba manje a drugima više vremena da skuže neke stvari
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 09:39   #290
Quote:
Tefter kaže: Pogledaj post
vozim tu Corollu sada nekih 25,000 km, prije toga sam vozio Octaviu O2 1.9 TDI PD, vuče kao i O2 uz više šaltanja jer ima 6-brzinski mjenjač i neuporedivo kultivisaniji rad motora ... plišana vožnja rekao bih ... nedavno me kolega probao preteci sa O2 1.9 tdi na dionici nekih 40 km uzbrdica s povremenim krivinama, naravno nije mogao ali nisam ni ja uspio pobjeci ... :-) ne vozim nesto sporo, tekao bih brze ali jos nisam zavrtio motor na 4000 o/min, crveno je na 5000 o/min ... ako neko ima potanja rado bih prenio svoje iskustvo.
O2 ima 105 ks? To je ok ako se ne osjeti razlika. Mislim da je corolla 1.4d u luna opremi jedan od best buya ali me uvijek brinulo tih 90ks pogotovo na nekim usponima i autocesti kad je npr 3 osobe u autu. Iako u svim testovima svi ga hvale po svemu. Kako si zadovoljan inace s autom? Kakve su cijene servisa i koji intervali?
ruud is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 10:08   #291
Quote:
turbobenzinac kaže: Pogledaj post


pa




vidi se da u životu nisi promijenio žaruljicu

ili ti odšarafljuješ zubima šarafe držača farova (koje u slučaju Ceeda treba odšarafiti da bi imao lagan pristup promjeni većine žaruljica na konkretno Ceedu 1. generacije. (ako ideš pristupom odšarafljivanja akumulatora da bi dobio pregledniji pristup faru s vozačeve lijeve strane, opet moraš odšarafit nekoliko šarafa koji drže akumulator na dnu i sam akumulator odvojit). Bojim se da ti mali nisi vidio u životu šaraf :-)))

Žaruljice na Ceedu (u odnosu na ogromnu većinu modernih automobila) uopće nije teško promijeniti, ali postoje cake kao i kod svih kako to napraviti. Kod Meganea recimo je to pravi pain jer se treba skidat blatobran.

No ja sam konkretno ovdje pitao što ti treba da zamijeniš žaruljicu prednje pozicije na Ceedu 1. generacije (ne znam da li je drukčije na novim) i to jednom kad oslobodiš pristup faru i odšarafiš nosač fara.

Vrlo je jednostavno, ali ti trebao određen alat, koji je čest. Rukom ne ide.

Nagradno pitanje (za debile poput tebe) je koji je to alat?
Špic cange. Znam da kasnim, al ovaj topic je postal nečitak pa sam ga izbjegavao. Sad me zanima dal sam u pravu.

Tipkam dok vozim.....
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 17:04   #292
Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
Špic cange. Znam da kasnim, al ovaj topic je postal nečitak pa sam ga izbjegavao. Sad me zanima dal sam u pravu.

Tipkam dok vozim.....
bravo, svaka čast, naravno da si u pravu. Ali, ja sam pitao Gogu, "velikog šaraf majstora" koji odgovor na ovo pitanje nije znao dati

smiješno je kad se netko hvali da je vozio "nekoliko Kia" i vrti priče o tehnologiji lanaca, ovjesa, ne znam čega sve ne a ne zna kako promijenit običnu žaruljicu prednje pozicije .
ecoboost is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 17:46   #293
Ko picajzle...
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
m.k is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 18:07   #294
Quote:
ecoboost kaže: Pogledaj post


i vrti priče o tehnologiji lanaca, ovjesa, ne znam čega sve ne a ne zna kako promijenit običnu žaruljicu prednje pozicije .

Je u pravu si, puno je važnije kako se mijenja pozicijsko svjetlo, nego te budalaštine oko lanca, cilindara, ovjesa i sličnih gluposti.
eeeea is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 18:48   #295
Nije tebi bez razloga prvi nick bio zohar, ne moze te se rijesit. Imas barem 10tak laznih profila.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 21:17   #296
Quote:
ruud kaže: Pogledaj post
O2 ima 105 ks? To je ok ako se ne osjeti razlika. Mislim da je corolla 1.4d u luna opremi jedan od best buya ali me uvijek brinulo tih 90ks pogotovo na nekim usponima i autocesti kad je npr 3 osobe u autu. Iako u svim testovima svi ga hvale po svemu. Kako si zadovoljan inace s autom? Kakve su cijene servisa i koji intervali?
sorry kasno vidjeh upit ... O2 je bila 105 ks, opet moj dojam, najveća razlika je u mjenjaču 6 vs 5 glede vuče ... usponi testirani u Bosni, prevoji Karaula i Rogoj, dvije osobe s punim prtljažnikom sasvim dobra i solidna uz napomenu da nisam prelazio 4000 o/min (mislim čak ni 3500 o/min) jer nije bilo potrebe (crveno je na 5000 o/min). Na auto cesti, 150 km/h, 6-ta brzina na 2700 o/min, tempomat i nema puno filozofije.
Za tih prvih 26 000 km na satu i nije očekivati neke probleme pa ih i nema, auto koje ne nudi ništa spektakularno ali je cjelovito, iznimno udobno, s malo više opreme nego ostali i nadam se pouzdano što će se valjda pokazati. Za sada ništa ne kucka, ne škripi, ne grebe ili slično. Iznimno tih i miran motor 1.4 d4d, ~68 db po dokumentaciji a zbilja je i u eksploataciji tako.
Servisi su jednom godišnje ili 15,000 km pa šta prije nastupi, prošli servis sam platio 195 KM (~700 Kn) u ovlaštenom a za ovaj slijedeći ću vidjeti.
BTW, filter zraka kabine kupujem na ebay-u s aktivnim ugljenom izađe oko 50 Kn a u ovlaštenom servisu je ~130 Kn, mjenjam jednom godišnje umjesto svake dvije po servisnom planu. Ima još tih stvarčica na ebayu da bih donio u ovlašteni servis ali moraju i ti ljudi nešto zaradit', jel ...
za sada sve pet.
Prije kupovine sam probao i30 i O3, imao sam nekakv kutijasti osjećaj u vožnji, kao da to nije sve završeno, corolla mi je bolje sjela, kompletno vozilo, osjeti se da su nešto stalno po malo dorađivali, moj lični dojam ... lp ..
Tefter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:09.